какъв байк?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Яну 19, 2008 5:43 pm

Мисля, че хората от ScottUSA са заложили нещо зад фумичките octagon hydroformed AL6061. Както и по-високото тегло на рамката, което предполага по-голямо количество материал, използван за направата й. И няколкото подсилки (не знам, може и на ХТ1 да има, но да не се виждат...).
За геометрия - да, чувал съм. Но все пак си мисля, че разликите не са толкова драстични между YZ u HT-1 - та нали ще се кара за градско?
Още нещо в полза на здравината - досега строшен YZ не съм виждал, докато ХТ-1 - поне 3, но разбира се това АБСОЛЮТНО НИЩО не доказва, и изводите да са си само мои. :agree:

Edit: Aко в горните си постове съм казал "доста по-добри" се извинявам. Имам предвид просто "по-добри". За да са "доста" според мен трябва алуминият да е доста по-висока проба с доста повече подсилки. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Съб Яну 19, 2008 6:04 pm

Леле къде отидохте - Climber, YZ... човека иска градско-парково колело с умерен бюджет - нито иска хипер здравина, нито ултра лекота!!!!
Да си вмеме едно ДРАГ Онтарио http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=689
със пестените пари - екепировка, да си кара и да е рахат!!!
А ако изключва напълно планиската част на уравнеието защо не и това: http://screambikes.eu/product_info.php? ... ts_id=1395
;) :agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Яну 19, 2008 6:29 pm

Изключвайки напълно планинската част - да, именно това е идеалният избор за тези пари И според мен. :agree: :beer:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Charger92BG » Съб Яну 19, 2008 6:45 pm

Just crazy написа:Та значи, по принцип съм за HT1-цата (действително монтажът и е без отказен откъм спирачки, скорости и така нататък).
Но нека не забравяме за добрия стар Climber
http://screambikes.eu/product_info.php?cPath=145_22&products_id=868, верно че откъм монтаж е с доста слабо изпълнение, но поне е по-ефтин и евентуално може да следва надраждане в посока спирачки и скоростен механизъм с части които сам можеш да си избереш.
Друг е въпросът че Climber-а е 14 инча (което според мен за градски стил като твоят е твърде малко) и ще трябва да си вземеш дълъг колец или да чакаш Март месец, когато се чакат да се пуснат на пазара новите 16 инчови рамки.
Айде, успех с покупката!!!!!!!!!!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;)


Да ти го обясня по-просто:

Човека иска колело за придвижване от точка А към точка Б и най-много да покара в някой парк (по алеята, не да скача от Монцата, например) :confused: :dunno: ;)
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nightbringer » Съб Яну 19, 2008 6:56 pm

Като стана въпрос за Drag Blade, да се включа и аз с един въпрос - шините на този тип колела(шосейни от нисък клас) кривят ли се от дупките по гадните софийски улици? От известно време обмислям да си взема нещо подобно за придвижване из града, и по-конкретно това, защото не ми се дават повече пари за градско колело? Предполагам, че шините няма да издържат стандартно качване на бордюр, но поне дупките.. :dunno:

А и по темата, наистина къде месите Climber, който с тази ниска рамка е един от най-неудобните вариянти за придвижване ?
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Just crazy » Съб Яну 19, 2008 8:41 pm

Harka написа::crazy:

:peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
Просто си изказвам личното мнение, защото съм карал и двете колелца и честно казано Climber-а ми допадна повече макар и с колец 350мм.,а пък и аз съм висок около 175см. ;)
Аватар
Just crazy
 
Мнения: 317
Рейтинг: 1284
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 8:23 am
Местоположение: квартал РОШАВА МОГИЛА Пирдоп (Софийска област)

Мнениеот nikitoMTB » Нед Яну 20, 2008 10:16 am

До колкото разбрах на човека му трябва грдско колело,а не мисля че Клаймъра е много удобен за градско(поне аз така си мисля).
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Мнениеот ACID BURN » Нед Яну 20, 2008 11:34 am

ХТ 1?! :confused: Ако няма пари за екипировка ДА найстина онтариото е по-добро, ама много влизат тея шиманота в спиците :V:.Въпреки, че харесвам и обожавам шимано, няма как просто срам са по-добри.А пък погледнете го от тая страна той ще кара градско никви клаймбъри никви лайзетове не му трябват.Трябва му най-обикновена рамка с мн добър монтаж, за да няма после простотий.Ще я повтарям тая прословута ХТ 1-ца докато човека не си купи колелото. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Admin » Нед Яну 20, 2008 2:50 pm

ACID BURN написа:...ама много влизат тея шиманота в спиците...


Съмнявам се, че някой дерайльор на Shimano при правилна настройка и спокойно градско каране из паркове и по улиците ще влезе в спиците. Дори и най-евтиният да е. :dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Нед Яну 20, 2008 3:04 pm

Admin написа:
ACID BURN написа:...ама много влизат тея шиманота в спиците...


Съмнявам се, че някой дерайльор на Shimano при правилна настройка и спокойно градско каране из паркове и по улиците ще влезе в спиците. Дори и най-евтиният да е. :dunno:


Да прав си, но бог знае кво миже да ти се случи.Това го казвам аз от личен опит, щото като бях с асерата 3 ушета съм сменял.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Nightbringer » Нед Яну 20, 2008 3:21 pm

Всяко нещо което не се ползва по предназначение, рано или късно води до проблеми. Защо при нормално XC каране с Acera никога не съм имал проблеми? А тука даже и за XC не говорим а за градско. Не знам защо, като се спомене "градско" всеки си представя скачане на стълби и т.н. :dunno:
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ACID BURN » Нед Яну 20, 2008 3:34 pm

Nightbringer написа:Всяко нещо което не се ползва по предназначение, рано или късно води до проблеми. Защо при нормално XC каране с Acera никога не съм имал проблеми? А тука даже и за XC не говорим а за градско. Не знам защо, като се спомене "градско" всеки си представя скачане на стълби и т.н. :dunno:


Аз не си представям това.Под стриит си представям това.А пък когато бях с асерата ме беше страх да карам в планината, да не ми се строши движението затова.Ама сега съм с деоре. ;)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Яну 20, 2008 3:40 pm

Саше, страха ти е бил КРАЙНО неоснователен. :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот ACID BURN » Нед Яну 20, 2008 3:44 pm

Sp3c7r3 написа:Саше, страха ти е бил КРАЙНО неоснователен. :agree:


Абе не е така бате, щото съм чупил 3 ушета от яко каране(нагоре).Извинявам се за офф-а, който правим

Едитове:
bdz43r:Ммммм не знам просто е факт, не знам дали зареди дизайна на ухото на аполона, който карам и след 2 месеца ще сменя, или зареди асерата. :dunno:
Sp3c7r3:Ммммм не знам може би съм талант :D , ама и наравно съм къртил.Всъщност единият път беше дотакава степен изкривено, че с ръка можеш да го счупиш,мммммм другите два... еми изкъртих ги са... кво да правиш.. :popcorn:
Последна промяна ACID BURN на Нед Яну 20, 2008 3:55 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот bdz43r » Нед Яну 20, 2008 3:49 pm

ACID BURN написа:Абе не е така бате, щото съм чупил 3 ушета от яко каране(нагоре).
Абе то да ти кажа, това не е много заради модела.
Аз като съм с SRAM едно ухо два пъти го изправях, а по-рано с една Аcera никакви ядове не съм имал (и още си е здрава тази Асera). Всичко опира до това къде и как ще го измлатиш.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Яну 20, 2008 3:51 pm

Офф, не Офф, човека трябва да знае, че при нормално, повтарям НОРМАЛНО каране, независимо къде, няма опасност компонентите на Shimano да го предадат, стига да са сравнително нови. А за да счупиш компонент НАГОРЕ... е ти си си талант :) :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот viessman » Нед Мар 23, 2008 6:49 pm

здравейте, съжалявам, че пак повдигам темата, но от последното писане не успях да взема нищо, сега се върнах от рейс и гледам, че доста са скочили цените и коледните промоции вече ги няма... НТ1 и YZ1 вече са около 600лв и ми идват нагоре за бюджета от 300-400лв. та да мина към въпроса. харесах си Гризли и Онтарио на Драг. 85 килца съм и ме интересува рамката на Гризлито достатъчно здрава ли е? кои компоненти от Гризлито си струва да се сменят с по-хубави? Да уточня отново - става въпрос за градско каране без изпълнения, походи в планината почти не предвиждам.

Благодаря предварително!!!
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот rEsPeCT » Нед Мар 23, 2008 6:54 pm

viessman написа:здравейте, съжалявам, че пак повдигам темата, но от последното писане не успях да взема нищо, сега се върнах от рейс и гледам, че доста са скочили цените и коледните промоции вече ги няма... НТ1 и YZ1 вече са около 600лв и ми идват нагоре за бюджета от 300-400лв. та да мина към въпроса. харесах си Гризли и Онтарио на Драг. 85 килца съм и ме интересува рамката на Гризлито достатъчно здрава ли е? кои компоненти от Гризлито си струва да се сменят с по-хубави? Да уточня отново - става въпрос за градско каране без изпълнения, походи в планината почти не предвиждам.

Благодаря предварително!!!

Ами Ontario-то вземи, окомплектовката му е по-добра, но щом няма да го караш в планината и Grizzly-то ще ти върши работа пък и ще спестиш някой лев.. ;)
Аватар
rEsPeCT
 
Мнения: 360
Рейтинг: 1058
Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 9:10 pm
Местоположение: neverland..

Мнениеот hitar_potter » Нед Мар 23, 2008 6:57 pm

viessman написа:здравейте, съжалявам, че пак повдигам темата, но от последното писане не успях да взема нищо, сега се върнах от рейс и гледам, че доста са скочили цените и коледните промоции вече ги няма... НТ1 и YZ1 вече са около 600лв и ми идват нагоре за бюджета от 300-400лв. та да мина към въпроса. харесах си Гризли и Онтарио на Драг. 85 килца съм и ме интересува рамката на Гризлито достатъчно здрава ли е? кои компоненти от Гризлито си струва да се сменят с по-хубави? Да уточня отново - става въпрос за градско каране без изпълнения, походи в планината почти не предвиждам.

Благодаря предварително!!!
Ако можеш, да си го позволиш, вземи си драг онтрио про - цената му е 485 лева - от вички разновидности на онтарио - про-то най-много си заслужава ;)

един съученик си го купи преди няколко дни и бях очарован, че има:
- добри гуми /континентал експлорър/
- добри капли /мак 1, ако не се лъжа (така пишеше)/
- добри спирачки /ви брейк тектро, но спират учудващо добре/
- даже чашките бяха некви добри :)

Абе според мен, в ценовия клас до 500 (даже 600лв) онтарио про най си заслужава :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот viessman » Пон Мар 24, 2008 12:40 pm

17" Гризли ще издържи ли килата ми?82кг съм! отказах се от онтариото, че другото превозно средство реве за ремонт :bawling: да не вземе да се размекне нещо изпод нежния ми напор?

п.с. съжалявам пак за питането! :dunno:
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 24, 2008 1:05 pm

viessman написа:17" Гризли ще издържи ли килата ми?82кг съм! отказах се от онтариото, че другото превозно средство реве за ремонт :bawling: да не вземе да се размекне нещо изпод нежния ми напор?

п.с. съжалявам пак за питането! :dunno:
До колково виждам, казваш, че ще го караш градско, почти без да ходиш в планината - ще издържи със сигурност :) До колкото помня, беше с рамка от алуминий 7005, така че бъди спокоен :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот viessman » Пон Мар 24, 2008 1:09 pm

мерси много!!! а като компоненти, ясно ми е, че не е нищо кой знае какво, но да питам! да има нещо по това колело, което се налага да се смени още при самата покупка? запътил съм се вече да го взимам и така да направя last minute request! четох в една тема, че веригата му била по-дълга от необходимото и деряла рамката, опасно ли е? оправя ли се? нещо допълнително като компонент да си взема ли? да кажем предпазител за веригата на курбела?

п.с. бог да поживи БМФ! ще се ориентирам към Онтариото! лично - не ми харесва рамката поне като вид сравнение с Гризлито, но ще се доверя на съветите! още един въпрос, как да съм сигурен, че Онтариото, което ще взема е с компонентие, с които го виждам в нета? най-ниското онтарио ще е. Става въпрос за Бургас, а тук магазините не са бог кой знае колко...
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 24, 2008 2:42 pm

viessman написа:п.с. бог да поживи БМФ! ще се ориентирам към Онтариото! лично - не ми харесва рамката поне като вид сравнение с Гризлито, но ще се доверя на съветите! още един въпрос, как да съм сигурен, че Онтариото, което ще взема е с компонентие, с които го виждам в нета? най-ниското онтарио ще е. Става въпрос за Бургас, а тук магазините не са бог кой знае колко...
Честито за избора :) От височината на колелото, нищо не можеш да разбереш :crap: Ти кое онтарио избра? Онтарио про ли? По принцип нямаш проблеми и да го поръчаш по Интернет - поръчваш, носят ти го след 2-3 дни и плащаш при доставката :agree: При което дори доставката ще ти излезе безплатна ;)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот viessman » Пон Мар 24, 2008 5:08 pm

свърши тя! идеята с поръчването не ми харесва от гледна точка на това, че не мога да го пробвам. в цял Бургас имаше само едно Онтарио Тийм Едишън, цена към 530лв - вече ми дойде много. има представители на Драг, казаха ми, че близо месец ще трябва да чакам за Онтарио!!! та така, вече съм горд собственик на кармазъ мечка! смених контролите в магазина още, не бяха удобни, сега са Shimano ST-EF 29-7, хабер нямам дали са добри, просто са ми по-удобни. поразходих го малко мечока и съм супер доволен и изненадан, не знам хората дето карат сериозно какво имат предвид под леко колело, това ми се струва перце всравнение с тези които съм имал преди! Предната вилка е ST Suntour, поне разбрах, че е по-добре сравнение със Зуум-а. Та това е, супер съм доволен и радостен - като лапе пред коледна елха. Като гледам за сега напълно ми задоволява нуждите! Дано да нямам много проблеми. Яд ме е, че няма Онтарио да пробвам, но и това ми ляга перфектно! Забравих да спомена, че рамката е XL!!! просто само това имаше, на книга ми идва голяма, на практика ми е удобна :)

Благодаря за съветите!
Приятно каране на всички!

П.С. по преценка на модераторите темата може да се заключи!!
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 24, 2008 6:04 pm

viessman написа:свърши тя! идеята с поръчването не ми харесва от гледна точка на това, че не мога да го пробвам. в цял Бургас имаше само едно Онтарио Тийм Едишън, цена към 530лв - вече ми дойде много. има представители на Драг, казаха ми, че близо месец ще трябва да чакам за Онтарио!!! та така, вече съм горд собственик на кармазъ мечка! смених контролите в магазина още, не бяха удобни, сега са Shimano ST-EF 29-7, хабер нямам дали са добри, просто са ми по-удобни. поразходих го малко мечока и съм супер доволен и изненадан, не знам хората дето карат сериозно какво имат предвид под леко колело, това ми се струва перце всравнение с тези които съм имал преди! Предната вилка е ST Suntour, поне разбрах, че е по-добре сравнение със Зуум-а. Та това е, супер съм доволен и радостен - като лапе пред коледна елха. Като гледам за сега напълно ми задоволява нуждите! Дано да нямам много проблеми. Яд ме е, че няма Онтарио да пробвам, но и това ми ляга перфектно! Забравих да спомена, че рамката е XL!!! просто само това имаше, на книга ми идва голяма, на практика ми е удобна :)

Благодаря за съветите!
Приятно каране на всички!

П.С. по преценка на модераторите темата може да се заключи!!
Да ти е честито, и ти пожелавам само приятни мигове с него!!!!

П.П. Казваше нещо да веригата, че се удря в рамката - да, това се случва, но можеш да решиш проблема си, ако вземеш едно руло изолирбанд и първо го навиеш около рамката наобратно (т.е. с лепкавата част навън, а после в/у лепкавата част да навиеш още един слой - този път с лепкавата част навътре, така хем ще си предпазваш рамката от удари от веригата, а и няма да "прецакаш" боята, омазвайки я с лепкавата част на изолирбанда :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот pibsi » Пон Мар 24, 2008 9:11 pm

защо да си взимаш колело за 600-700 лева като ще го караш само градско :crazy: ще го оставиш за 2 мин само докато отидеш да си купиш вода (примерно) и на следващия ден ще го откриеш в някоя заложна къща после ходи доказвай че е твое . Кофти ама :V: виж тази тема !!! ---> http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1916 не се малко откраднатите колела за съжаление :bawling:
Моят съвет : вземи си нещо обикновенно за да не се превърне удоволствието от карането в неприятен страх от недоброжелатели .
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Мнениеот viessman » Пон Мар 24, 2008 10:07 pm

:sour: егати темата!!! викам си - той кой ли ще ходи да краде колела вече... каква била работата... ще гледам да го пазя... ама то каквото е писано :crap:
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 24, 2008 10:24 pm

viessman написа::sour: егати темата!!! викам си - той кой ли ще ходи да краде колела вече... каква била работата... ще гледам да го пазя... ама то каквото е писано :crap:
На рамката от долу имаш фабричен номер :) Ако не дай си Боже се случи нещо такова, е хубаво да го имаш този номер. Когато си го купува, трябва да са ти дали гаранционна карта - там пише името ти и фабричния номер на рамката :agree:
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот viessman » Пон Мар 24, 2008 10:41 pm

да да да! свършено е вече :) приготвил съм си и ситни сачми ;) едно въпросче! нужно ли е да смазвам така взетото ново колело? четох в ЧЗВ но така и няма конкретен отговор или ръководство а просто препратки към теми! мерси!
it's only after we've lost everything, that we're free to do anything!
Аватар
viessman
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 9:26 pm
Местоположение: Burgas

Мнениеот hitar_potter » Пон Мар 24, 2008 10:56 pm

viessman написа:да да да! свършено е вече :) приготвил съм си и ситни сачми ;) едно въпросче! нужно ли е да смазвам така взетото ново колело? четох в ЧЗВ но така и няма конкретен отговор или ръководство а просто препратки към теми! мерси!
Хубаво е след 1-2 седмици (при често каране) или съответно 2-3 седмици по-рядко каране да го заведеш там, от където си го купил, за да затегнат евентуално разхлабили се гайки/болтове. Тази операция би трябвало да е безплатна. А за смазване - най-често смазвай веригата, а на края на годината можеш да смажеш и някой друг чарколяк :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта