Начинаещ

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Начинаещ

Мнениеот achov » Вто Фев 26, 2008 8:48 pm

Ако имам рамка от Castelo, мога ли да надграждам над нея! Висок съм около 1.96 трябва ли да го съобразя с модел велосипед!
achov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 4:08 pm

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Фев 26, 2008 8:51 pm

1-во Щеше да е добре да пишеш във старата си тема
2-ро Без да кажеш някакъв модел никой от тук не може да ти отговори според мен на въпроса :dunno:

Или имаме нов Нострадамус :bigeyes:

ЕДИТ:

В такъв случай по всяка вероятност твоята рамка е желязна, челото(това в което влиза стержена) ти е нормал сайз(с резба е нали ;)), на някои по-ниско бюджетни вилки и някои по-хубаво ги има в разновидност със нормал сайз стержен(това което влиза в челото)

EDIT2

Забравих да спомена:
Спирачки-можеш да сложиш по-kласни V-Brake
Средно:Ще е добре ако можеш да сложиш касетно(сега сигурно си на лагери)=>може да смениш и курбелите, шините, скоростите

НО
всички тези неща ми се струват леко безмислени, за това ще ти дам една идея:
Събирай пари сега, не ги инвестирай в нещо старо, а ги инвестирай в нещо НОВО
Последна промяна TeDo_BaPHa на Вто Фев 26, 2008 9:05 pm, променена общо 2 пъти
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот achov » Вто Фев 26, 2008 8:54 pm

Да съгласен съм за писането в старата тема, но нали не писах на латиница и ми избеля:) Иначе модела на Casteloto e Guardian на 10 годинки е но е много здрава. Моля за съвет:)
achov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 4:08 pm

Мнениеот Antares » Сря Фев 27, 2008 12:09 am

Точно преди една година и аз бях изправен пред подобна дилема. Дали да инвестирам по стария си стоманен боклучец, или да събирам пари за по-нов. Началото на този месец сглобих новия си велосипед и съм доста доволен, че избрах да инвестирам в ново колело. Тогава не разбирах нищо от велосипеди и се напънах и изчетох доста от ЧЗВ, доста стари теми, следях постоянно новите, изчетох повечето технически статии (did да мълчиш!) и постепенно картинката се изясняваше.

Синтезирано защо не бива да инвестираш по настоящата си рамка:
1. Материал - вероятно е стоманена. Да, вероятно е здрава, но тежи. Стария ми стоманен твърдак тежеше колкото сегашното ми колело, а то е с "мека" вилка (които са по-тежки от "твърдите"), "мека рамка" (които също са по-тежки от "твърдите") и по-дебели гуми (които също са по-тежки)...
_________________________
"мека" (рамка/вилка) - с амортисьор
"твърда" (рамка/вилка) - без :)

2. Чело - 95% съм сигурен, че е "нормал сайз", тоест стария стандарт за размер на чело, което те ограничава само в най-нисък клас вилки, с неоправдано висока цена. Вилката е може би 50% от планинския велосипед, поне на твърдаците.
3. Мога да се обзаложа, че нито рамката, нито вилката (която да, може да се смени, но не е ясно дали ще е достатъчно здрава, за да издържи по-добра дискова) нямат уши за дискови спирачки. Да, V-Brake-овете са по-добри от евтините дискови, но липсата на уши те лишава от възможността да сложиш в бъдеще добри дискови спирачки, а добрата спирачна сила е нещо, което рано или късно става необходимост. А добрите спирачки са близо 40% от планинския велосипед по "животомера ми", това за did

Мисля, че изброените доводи са достатъчни...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Сря Фев 27, 2008 8:39 am

И аз те съветвам да си вземеш ново колелце. И аз мислех да си ъпгрейдвам стария аполон (от 2003 година е), но само след като му сложих диск отпред (БР-М495, която не струва много) и ми изхвърчаха 150 лв. с намаления от 12% и си направих сметката, че ако сменя вилката (около 400 лв. минимум - качествени истории) и дерайльоря (още 70) ще дам луди пари за оправяне на цялото колело. Вилката и дерайльора са належащите, а иначе за дискова отзад ...... 200 - 300 лв. ще дойде сичко със спирачка от рода на БР-М495. Ако събереш всичко ще получиш сума със 100 - 200 лв. по низка от цената на РАМ НТ2 ;) Така,че бегай на новото.

ЕДИТ: Забравих да кажа, че и геометрията е от значение, а твоята 100% е супер кофти.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 92 госта