Raleigh

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Raleigh

Мнениеот achov » Чет Фев 28, 2008 8:41 pm

Здравейте отново
Май вече си харесах байк, днес обикалях и открих една марка която аз лично като новак за пръв път чух - Raleigh! Много ми харесаха, особено модела Toronto, какво ще кажете за фирмата и модела
achov
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1060
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 4:08 pm

Мнениеот TeDo_BaPHa » Чет Фев 28, 2008 8:49 pm

:offtopic:
СПРИ ДА ПУСКАШ 10 ТЕМИ, АМИ ПИШи В ЕДНАТА И ПРОСТО ЗА НОВИТЕ ВУЗМОЖНОСТИ И ИЗБОРИТЕ ТИ ПИТАЙ В НЕЯ!

ПП:Моля някой модератор ако може да ги обедини? :dunno:

Също така има и теми за нискобюджетни колела, но за минали години, ако решат за правилно нека модераторите пуснат такава и за 2008 година :)?

EDIT

Събери пари, и престани моля те да питаш за 4 колела в 4 различни теми, а тези колела са вв порядака 300-400 лева, просто СЪБЕРИ пари, и си купи нещо качествено, с ХУБАВИ части, дори и да не са перфектни, в последствие ще можеш да ги смениш, а това колело със вилка zoom, спирачки PROMAX, и с "амортисьорна с алуминиево тяло, ход 60мм." просто не го и поглеждай, всички сме минали по твоя път, но евтиното в последствие излиза скъпо!!!!! :nono: ;)
Последна промяна TeDo_BaPHa на Чет Фев 28, 2008 8:55 pm, променена общо 2 пъти
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот winger » Чет Фев 28, 2008 8:52 pm

Не мога да разбера защо пускаш 482394823 теми :dunno: ?
Пиши във старите !!!

ЕДИТ: Тедо ме е изправарил
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Мнениеот sando g » Чет Фев 28, 2008 9:49 pm

[quote="TeDo_BaPHa"][/quote]
:agree:
По темата :
стига си писал и питал за различни глупости , аз просто събери и си купи едно Онтарио !
пп.Не пускай повече от 7 теми до утре ! :(!:
[img]http://userbars-bg.com/uploads/Спорт/truvativ%20user%20bar.png[/img]
Аватар
sando g
 
Мнения: 788
Рейтинг: 1562
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 8:45 pm
Местоположение: Sofia,Lozenec

Мнениеот Antares » Чет Фев 28, 2008 9:50 pm

Абе пич... на мен лично ми писна да ти казвам едно и също нещо десетки пъти...
Виждам, че с темите си просто искаш някой да каже "да, това е яко - взимай го", а не да видиш ПРОЧЕТЕШ някое мнение.

Raleigh се произвеждат от Cross Montana, ако не ме лъже паметта.

Освен това... окомплектовката е нямам думи - вилка "амортисьорна", марка - неизвестна (анонимна) с 60 mm ход - :puke:, "прекрасна" оплетка на каплите, а за дискова спирачка Promax вече писах в една от многото ти други теми - блъсна ме човек, след като 20 метра не му стигнаха да спре...
Геометрията на рамката е доста посмодернистична. Ти да не си последовател на модернизма, та упорито отхвърляш добре работещи рамки, в името на модернистичния и абстрактен дизайн?!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Пет Фев 29, 2008 8:36 am

Aбе човече разбери едно! Драг и Рам търси за колела (изключван чужди фирми, че са соленички). Иначе Лидер, Спринт, Ралайт ги мани те са евтини колелца дето ще съжаляваш, че ги имаш.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пет Фев 29, 2008 11:35 am

MIRO A написа:Aбе човече разбери едно! Драг и Рам търси за колела (изключван чужди фирми, че са соленички)

Че на Sprint какво му е ?
А за СОЛЕНИЧКО...я пак си помисли :

Mongoose Rockadile

Mongoose Rockadile Disc

:dunno:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот hitar_potter » Пет Фев 29, 2008 12:19 pm

Shady™ написа:
MIRO A написа:Aбе човече разбери едно! Драг и Рам търси за колела (изключван чужди фирми, че са соленички)

Че на Sprint какво му е ?
А за СОЛЕНИЧКО...я пак си помисли :

Mongoose Rockadile

Mongoose Rockadile Disc

:dunno:
За същата цена онтарио е по-добро

@achov - послушай хората какво ти казват, те имат дългогодишен опит и разбират повече и от мен и от теб ;) Преди година бях в твойта ситуация и само от четенето на форума (не съм питал нищо) си избрах Драг Онтарио, като съм страшно доволен от избора си :) Може да ти изглежда семпло, „постно“, неатрактивно, или както искаш го наречи - но вярвай ми, за около 400 кинта Онтарио/Спринт Аполон е най-добрия избор, който можеш да направиш :agree:

П.П. Въпреки, че съм фен на онтариото, бих ти препоръчал Sprint Apolon, ама не най-новата версия, щото не си заслужава много - Аполона има по-добра вилка и задните венци са на шлици, а не на резба. Ако не намериш аполон, замисли се дали ще можеш да си позволиш Онтарио Про (там всички нередности са оправени) - той е около 480 лева.. Ако не-вземи си обикновеното онтарио за 410, във всички случаи ще си доволен :agree:
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Пет Фев 29, 2008 12:33 pm

Shady обади ми се като си вземеш спринт не за първо колело и като успееш да спреш в планината с това колело от 2-рия линк. Говорим за качество не само за цена. Предполагам секи би дал 20 лв. повече, ма да знае, че като се качи в планината няма да се убие. А и ми кажи само би ли си взел колелото от 2-рия линк за едно хубаво каране в планината (агресивно ХС примерно).
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот Shady™ » Пет Фев 29, 2008 1:53 pm

MIRO A написа:Shady обади ми се като си вземеш спринт не за първо колело и като успееш да спреш в планината с това колело от 2-рия линк. Говорим за качество не само за цена. Предполагам секи би дал 20 лв. повече, ма да знае, че като се качи в планината няма да се убие. А и ми кажи само би ли си взел колелото от 2-рия линк за едно хубаво каране в планината (агресивно ХС примерно).

Aз бих си го взел защото за мен е по-добро от Онтариото защото е със 35лв по-скъпо НО е със ДВЕ дискови сприачки а не 1. Ако говориш за качеството им - винаги при купуването мога да си ги подменя/доплатя за по-дорби за +20-тина лева както каза ти :agree: Или пък да гизаменя за един Авид ББ5 и В брейк отзат например ако това ти е такъв проблем :dunno:

Пък и са МАЛКО по-леки...


:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот botroid » Пет Фев 29, 2008 8:56 pm

Shady™ написа: Че на Sprint какво му е ?
А за СОЛЕНИЧКО...я пак си помисли :

Mongoose Rockadile Disc


Какво му е на Спринт ли?! Солено, че чак присяда. От пръв поглед монтажа е с класи по-нисък от HT1 и Ontario Pro, а разликата в цената между HT1 и тая Мангуста (Mongoose) е едва 19 лв. :) И този прословут дерайльор Търни, сложен на колело за 580 лв.! Чак не вярвам на очите си! :D С такива изцепки Спринт показва, че продуктите й не са за сериозни карачи.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот Ozzie » Пет Фев 29, 2008 9:42 pm

@botroid
Мисля, че изобщо не разбра какво искаше да каже ShadyTM.
SPRINT и MONGOOSE са две различни марки. Това го казвам за загрявка.
Така че можеше да спестиш изцепки, като
Какво му е на Спринт ли?! Солено, че чак присяда. От пръв поглед монтажа е с класи по-нисък от HT1 и Ontario Pro, а разликата в цената между HT1 и тая Мангуста (Mongoose) е едва 19 лв. :) И този прословут дерайльор Търни, сложен на колело за 580 лв.! Чак не вярвам на очите си! :D С такива изцепки Спринт показва, че продуктите й не са за сериозни карачи

;)

@winger
Нищо лично, но мнението ти с оглед на мнението на botroid се явяваше :offtopic:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот bodo » Съб Мар 01, 2008 4:10 pm

Shady™ написа:
MIRO A написа:Aбе човече разбери едно! Драг и Рам търси за колела (изключван чужди фирми, че са соленички)

Че на Sprint какво му е ?
А за СОЛЕНИЧКО...я пак си помисли :

Mongoose Rockadile

Mongoose Rockadile Disc

:dunno:
Shady™ - що не престанеш с тази дразнеща реклама ?

Иначе това дето си го показал като линк е равно на http://screambikes.eu/product_info.php? ... cts_id=690
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот Shady™ » Съб Мар 01, 2008 4:19 pm

Aбе каква дразнеща рекалма бе ти идиот ли си чесно ?! Аз работя ВЪВ МАГАЗИН, а не ИМАМ МАГАЗИН. Мене ми дреме кой какво и защо имам мнение и това е. Ако не ти хареса не ме чети ! Ти си ми дразнещ в момента ! Това че работя във магаизн - какво - да не пиша във форума ли :crazy: или да не изказвам мнение ?! Я си гледай работата...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Shady™ » Съб Мар 01, 2008 4:21 pm

botroid написа:
Shady™ написа: Че на Sprint какво му е ?
А за СОЛЕНИЧКО...я пак си помисли :

Mongoose Rockadile Disc


Какво му е на Спринт ли?! Солено, че чак присяда. От пръв поглед монтажа е с класи по-нисък от HT1 и Ontario Pro, а разликата в цената между HT1 и тая Мангуста (Mongoose) е едва 19 лв. :) И този прословут дерайльор Търни, сложен на колело за 580 лв.! Чак не вярвам на очите си! :D С такива изцепки Спринт показва, че продуктите й не са за сериозни карачи.

Абе да ти кажа само трябва да проверя информацията от сайта на Моngoose със това което на реално... Защото модела от 580лв е със Altus... и други шини...Има разминаване от страна на сайта на Mongoose и това което е РЕАЛНО... Иначе модела от 440лв е със Tourney... Aбе с две думи - трябва да се направи корекцийка...

Иначе С със сходен монтаж на новия Apolon ама със 2х дискови и +80лв...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот hitar_potter » Съб Мар 01, 2008 7:16 pm

Shady™ написа:... ама със 2х дискови и +80лв...
promax... Предпочитам свестни вбрейк със добри накладки
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот MIRO A » Нед Мар 02, 2008 7:53 pm

@Shady аз ти казвам от личен опит, че спринт нямат добри окомплектовки пък ти каквото щеш разправяй. Все пак човека иска съвет, а не поредния форум скандал! Та аз, както мисля и повечето участници във форума, биха му препоръчали Драг или Рам. ;)
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

releight

Мнениеот nos_222 » Нед Мар 02, 2008 8:10 pm

тази марка releight не е ли Британска щото аз имам такива капли и на тях има англииското знаме и пише the best of briatain :dunno:
king of the road...
nos_222
 
Мнения: 56
Рейтинг: 953
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 6:38 pm
Местоположение: plovdiv

Re: releight

Мнениеот bdz43r » Нед Мар 02, 2008 8:23 pm

nos_222 написа:тази марка releight не е ли Британска...
Британска е... но само името. В България се предлага продукция на Cross под това име.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: releight

Мнениеот Ozzie » Нед Мар 02, 2008 8:31 pm

nos_222 написа:тази марка releight не е ли Британска щото аз имам такива капли и на тях има англииското знаме и пише the best of briatain :dunno:

Беше или е била. Сега е собственост на Крос Монтана...
Или поне Крос държат правата за името.
:popcorn:

P.S. ЖП-то ме изпреварил, ама докато се натуткам така става.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Shady™ » Пон Мар 03, 2008 12:24 pm

*MIRO A & hitar_potter - Kakто казах - може да ви се приспадне цената на дисковите и да си доплатите за по добри или размените за ХУБАВИ в-брейкове :beer:

Така идват колелата но не означава и че така и трябва даси заминат ;)

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот bodo » Пон Мар 03, 2008 3:13 pm

Shady™ написа:*MIRO A & hitar_potter - Kakто казах - може да ви се приспадне цената на дисковите и да си доплатите за по добри или размените за ХУБАВИ в-брейкове :beer:

Така идват колелата но не означава и че така и трябва даси заминат ;)

:beer:
или просто си купете Drag Grizzly за 100 лева по-малко :D
Изображение
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта