Sprint Apolon съвети?

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Sprint Apolon съвети?

Мнениеот aculas » Чет Мар 20, 2008 12:43 am

Здравейте,

Вчера си купих Sprint Apolon 08 от фирмения магазин на Макском в Пловдив, чета форума от около седмица и започвам да позагрявам за какво иде реч, но съм много нов в тази област и са ми нужни няколко съвета. Като за начало имам няколко върпоса:

1. Сбърках ли в избора си на тази рамка и какво може да се надгради в това колелце за да стане по-прилично?
2. Задника ме боли, това нормално ли е или да си търся нова седалка?
3. Как мога да олекотя колелото максимално?

Ще изникнат още хиляда въпроса в последствие и съм сигурен, че на повечето има отговори във този форум, просто не съм чел достатъчно! Ако може да говорите на език за лаици в тази област..... хаха.... чак ме е срам, но това ми е първото колело и съм като талибанин в Макларън. Мерси на всички предварително.
aculas
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 12:30 am

Мнениеот Reactor » Чет Мар 20, 2008 8:37 am

Дали си сбъркал с рамката,зависи все пак от това как мислиш да я караш.
В последствие сам ще прецениш как да я надграждаш отново когато решиш къде и как ще караш това колело.Понеже не си споменал нищо по въпроса,предполагам,че все още не знаеш и това е нещо съсвем нормално.
Задника ще си те боли първо докато свикне и второ докато си намери своята седалка.По този въпрос е писано много.Просто трябва да пробваш различни модели.За олекотяване не мога да ти кажа нищо.Не познавам рамката и не знам с какви компоненти е окомплектована :) и нямам опит по този въпрос.
Но най важното е да и се радваш и със здраве да си я караш.Всичко друго ще се изясни с практиката :) :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот aculas » Чет Мар 20, 2008 9:31 am

За това, че не съм се ориентирал много къде ще карам колелото си прав. Основно искам да си го покарвам в града, но остава и вариянта да си правя трипчета в околностите на града (качване, спускане). Имам голям мерак(нормално като за всичко ново ) да се науча да скачам и правя номерца :) . Само, че мисля че колелото е ненужно тежко. Махнах му половината джунджории дето бяха накачили от Спринт, защото адски дразнят (звънчета, тубички за вода, светлоотразителчета по спиците и тем подобни). Ще се радвам на още мнения.
aculas
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 12:30 am

Мнениеот Reactor » Чет Мар 20, 2008 9:39 am

aculas написа:За това, че не съм се ориентирал много къде ще карам колелото си прав. Основно искам да си го покарвам в града, но остава и вариянта да си правя трипчета в околностите на града (качване, спускане). Имам голям мерак(нормално като за всичко ново ) да се науча да скачам и правя номерца :) . Само, че мисля че колелото е ненужно тежко. Махнах му половината джунджории дето бяха накачили от Спринт, защото адски дразнят (звънчета, тубички за вода, светлоотразителчета по спиците и тем подобни). Ще се радвам на още мнения.

Със скачането и номерцата с тази рамка ще ти е трудничко.И е тежичка както сам си забелязал и геометрията и не е подходяща.Но за из града и околностите както сам ги описваш,ще ти върши чудесна работа.Но внимавай и не се пускай в много агресивно каране с нея. :) :agree:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот MIRO A » Чет Мар 20, 2008 10:09 am

Аполона си е типично ХС колело, което не позволява агресивност. Най - големите скокове, които няма да го повредат са тези от легнали полицаи и тротоари. По - добре се понаучи на това колело как се катери, няколко леки спускания може да направиш ( НО ВСЕ ПАК ВНИМАВАЙ - не е предвидено за такива изпълнения) и тогава се ориентирай към нещо по качествено, ако усетиш че искаш по - екстремно каране.

Като заключение:
Това е ХС рамка и компонентите са за нормално ХС. Не се опитвай да го насилваш много, защото няма хубава геометрия за целта. А за надграждане. Евентуално някоя дискова спирачка (BR-M495) или по хубава вилка (до 100мм ход - с повече от 100 вече не е приятно карането). Това е колело от нисък клас и е по-добре в последствие ново. Аз поне съм на този вариант.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот hitar_potter » Чет Мар 20, 2008 10:35 am

aculas написа:За това, че не съм се ориентирал много къде ще карам колелото си прав. Основно искам да си го покарвам в града, но остава и вариянта да си правя трипчета в околностите на града (качване, спускане). Имам голям мерак(нормално като за всичко ново ) да се науча да скачам и правя номерца :) . Само, че мисля че колелото е ненужно тежко. Махнах му половината джунджории дето бяха накачили от Спринт, защото адски дразнят (звънчета, тубички за вода, светлоотразителчета по спиците и тем подобни). Ще се радвам на още мнения.
Друго нещо, което можеш да махнеш е степенката ;) Кой вариант аполон точно купи? т.е. горе-долу на каква цена го взе?
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот aculas » Чет Мар 20, 2008 10:53 am

Взех си новия Аполон, тазгодишния модел, на цена от 489 лв. Мерси за съветите, наистина ако след време усетя че искам по-екстремно каране ще сменя велосипеда (или само рамката :dunno: ). Това със степенката е интересно :) Ще я махна при първа възможност. Искам да разкарам и лепенките по вилката, нали няма да ми развали гаранцията?
aculas
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 12:30 am

Мнениеот MIRO A » Чет Мар 20, 2008 10:56 am

aculas написа:Взех си новия Аполон, тазгодишния модел, на цена от 489 лв. Мерси за съветите, наистина ако след време усетя че искам по-екстремно каране ще сменя велосипеда (или само рамката :dunno: ). Това със степенката е интересно :) Ще я махна при първа възможност. Искам да разкарам и лепенките по вилката, нали няма да ми развали гаранцията?


Не мисля, че ще е проблем за гаранцията. А само да сменяш рамка - мне недей само рамка. Всичко по аполона е по - зле, но като се запознаеш с частите и това, което има на пазара ще намериш на какво ниво са.
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот aculas » Чет Мар 20, 2008 11:04 am

Така като гледам май това ще ми е опитното колело :D В смисъл на него да се науча да карам като хората, като го изпотроша ще знам коя част как се казва, кое е по-добро от другото и като имам ясна представа за нещата да си сглобя ново, за повече парички, че на този етап мисля че ще е като да хвърлям пари за нещо което не разбирам.

:offtopic: Аз продавам компютри и знам кво е да продадеш на някой компютър с уникални компоненти и той да си няма грам идея какво си взима, чак ме хваща яд.
aculas
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 12:30 am

Мнениеот hitar_potter » Чет Мар 20, 2008 11:09 am

супер ти е байка :) Това е най-хубавата окомплектовка на аполон, добър избор си направил :) Пожелавам ти приятни мигове с него, да ти служи дълго и вярно :) А.. и бързо свикване със седалката :)
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот aculas » Чет Мар 20, 2008 11:16 am

@hitar_potter мерси :) Дано да свикна, че втори ден ходя като незнам какво. Ех, ще карам, поне имам прилична база за сравнение за следващото колело.
aculas
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 12:30 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта