Freeride Ninja

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Мар 05, 2020 5:01 pm

hitar_potar написа:Руната ти продължава да бъде коментирана в темата за Руни в mtbr. Хората продължават да питат - включи се и ги увери да действат с лонг-шокването.
Идеята за лонг-шокната ендуро-рамка е много блазнеща, ама подозирам, че ще си остана на спускар: жената си иска Капрата сглобена, детето расте и се ослушва за следващото си колело (пък младите надежди са на първо място :D ). :)


М, да... И аз взех една рамка за девойката - Banshee Spitfire - по-малка руна :)

Инак бях забравил тая тема в mtbr , ама като хвърлих 1 поглед, не видех никой да пита :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 06, 2020 11:51 am

windv написа:
hitar_potar написа:Руната ти продължава да бъде коментирана в темата за Руни в mtbr. Хората продължават да питат - включи се и ги увери да действат с лонг-шокването.
Идеята за лонг-шокната ендуро-рамка е много блазнеща, ама подозирам, че ще си остана на спускар: жената си иска Капрата сглобена, детето расте и се ослушва за следващото си колело (пък младите надежди са на първо място :D ). :)


М, да... И аз взех една рамка за девойката - Banshee Spitfire - по-малка руна :)

Инак бях забравил тая тема в mtbr , ама като хвърлих 1 поглед, не видех никой да пита :)

Моята рече и отсече: искам хода на рамката да отговаря на 170-те мм ход на вилката! И аз нямам кво да правя - слушам и изпълнявам....
Не съм сигурен на коя точно страничка от темата го гледах това, но точно коментираха как май някакъв guy long-shocked his Rune without problems. :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Мар 06, 2020 12:47 pm

:offtopic: Динамичната геометрия се запазва много по-добре, когато вилката е с 20тина мм повече ход от рамката.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Пет Мар 06, 2020 4:18 pm

Е тва ми е отвратително - рамка 160мм ход с вилка 180мм. Някак небалансирано ми е. Разбирам отзад 160/отпред 170 или 170/180, ама 20мм разлика просто ми е не алансирано!
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Alexi » Пет Мар 06, 2020 7:50 pm

подобна комбинация не работи добре ,то за това почти няма такива фабрични велосипеди .. а от по новите модели може да се каже ,че няма такива с повече от 10мм разлика в хода :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Мар 07, 2020 11:47 am

...или е поредното нещо, като вкуса към музика, изкуство и всякакви лични пристрастия...

не може 160/180 мекица, но може 0/180 твърдак? И в двата варианта съм карал возила и съм се разцепвал от кеф.

И във фотографията има един момент, в който може да се гмурнеш в гледане на пиксели и сравняване на техническата част на камерите, и това да няма нищо общо с изкуството, което може да се направи с тях, независимо от мегапикселите.

И при колелетата според мен е здравословно да се съблюдава разумна доза въздържание от обобщения, щото карането е медитация. Кефът само до някъде зависи от возилото, не изцяло.

Колелото за жена ми ще е 140/160. Ще заспи. Обмислям, откакто я имам руната, да я покарам 160/180. Убеден съм, че ще се разцепвам от кеф.

Или е "зима" , караме малко и филосовстваме прекалено много над тея +/- 2см :magnify: :lol:

Инак за нейната рамка banshee spitfire, ще е яко ако мога да налазя вилка x-fusion revel 160.

Вижте го само как хубаво седи :)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Вто Мар 10, 2020 8:28 am

Хубаво седи, да, и е интересна вилица с оригинални решения из вътрешностите заради usd-дизайна. Ама струват една кофа пари и се срещат рядко. 160 на 140 някак по- ми се навързва, ама щото може би е трейл-ам, някак по-слети са тия типове вече. Докато аз 180мм-ва вилка я навързвам с фрирайд и си мисля как 160мм ендуро-рамка би я спъвала. Но най-вероятно заради лошото време изпадам в излишни размисли и страсти - прав си за медитацията! :)
Ако решиш да пробваш Рунката с 160мм, пак ли ще заложиш на въздушен Вивид? Или ще търсиш нещо, което да навържеш откъм марка с новата вилка? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Вто Мар 10, 2020 9:57 pm

hitar_potar написа::)


Revel-a си е скъп, да. 1200лв~...

Иначе това със 160 на руната си е хипотетично в моя случай. Трябва много фатално да се спомине тоя шок, за да мисля за друг. А е абсолютно безпогрешен, вече 4-та година или повече...не помня кога го сложих.(трябва да се съветвам с тая тема хах) Той има пружина вътре за началото на хода, тъй че не е изцяло въздушен :) Но и не ми пука въздух или пружина, стига да ме цъкне крастата за някой чарк. Като тая вилка. Въобще не ми трябваше, ама от едно време , когато бях пипвал BOS-а с отворена баня, конто поръчахме за приятел, ми беше мечта. Тази е най-мазната въздушна вилка, която съм тествал и верно си влиза без никакво усилие.
От друга страна, нещицата на DVO ми харесват доста. Има една вилчица onyx sc. Може и за нея да дорасна някой ден, но вероятно ще е и на друго колело.

Ама както казах, въздух-пружина , все в г*з, ако бачка добре и се кара. Грамове е разликата, а с рядкото каране, всеки път имам мускулна треска на ръцете и гърба от непрекъснато изпомпване за скокчета и летежи :)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 18, 2020 12:05 pm

Ще го видим тоя Вивид как ще работи. Много се чудих дали да не е на байка на девойката, като го сглобя, но реших, че тя заслужава възможно най-лекинкото, затова аз ще го подлепя РС-а с всичките му 590г, а тя ще се възползва от лекотата на Бос. :) Само пустото извънредно положение ме спира да се позадействам със сглобките...
Изображение
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Сря Мар 18, 2020 7:57 pm

Мега си ги подбрал!!!

И да ти кажа честно, според мен си избрал за себе си по-якия :D хаха Със сигурност ще ги глади по-добре от босчето, дето няма да е най-големия шеф в тая комбина :)

На каква рамка ще го слагаш? И да знаеш, че за вивид-а имам всички нужни инструменти за отваряне, а те не са малко! И вече бая такива освежих. Ако желаеш съдействие, да си кажеш!

На каква рамка щеше да го слагаш? И въобще от къде ги налази? Дано са били на оферта. До скоро тея вивиди си бяха около 600лв, ама тея дни видях в олх един 222мм за 350лв... Нааправо исках да го взема за някой приятел, ама никой няма с такъв размер. Моя се държи велико при мен. НИКАКВИ проблеми.

За разлика от новата вилка БОС, ама там епопеята е толкова велика и дълбока, че трябва да съм в специално настроение за да преценя, дали да я споделя. Франсетата ми паднаха малко...доста в очите. Много ми е интересно босчето как ще се държи при теб и само ще ти пожелая да не е като мойта вилка :)

И аз напредвам със сглобката на жена ми. Много яко се получава spitfire-чето.

Днес със съдействието на Alexi се сдобих и с гуми. :peace: :beer:
На мен само шок ми остава сега да ѝ намеря, и като видях твоите ми стана хубаво.
Търся 200 x 57
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Сря Мар 18, 2020 10:41 pm

Окупирваме ти темата с моите глупости, ще те прехвърля на ЛС. :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Сря Мар 18, 2020 10:50 pm

hitar_potar написа:Окупирваме ти темата с моите глупости, ще те прехвърля на ЛС. :)


Как глупости бре? Шокът е важен! :bowdown: :8D:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Съб Мар 21, 2020 8:17 pm

Сглобката със Spitfire-a напредва успешно :)

Остана само шок да се намери в тези затворени времена, щото сега е голяма ,,пръчка" :)

С гуми 2.65 е мега :)

Изображение

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Alexi » Съб Мар 21, 2020 10:20 pm

много брутална визия с тия гуми :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Freeride Ninja

Мнениеот protiven » Съб Мар 21, 2020 10:47 pm

26ици ли са?
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Нед Мар 22, 2020 10:55 am

Alexi написа:много брутална визия с тия гуми :beer:


абсолютно съгласен. Много се зарадвах, че стана така.

protiven написа:26ици ли са?


...ако имаше 26" такива балони, щях и на моето да сложа. 27,5" са.

wtb trail king 2.65" около 800гр, което е изненадващо за този балон.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Апр 13, 2020 2:50 pm

смешна заигравка с наслагване на снимки във фотошопа, ама съм снимал на авто нещо си и всяка снимка била различна експонация:) стана интересен ефект

Вече може да се кара. ТЕглото заспа на 13.8кг, без да се подбират частите хич, а се сглабяше, за да е цяло. После ще се подобрявя нещо, ако все още има вело пазар след няколко месеца :)

Изображение
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Jumpup » Пон Апр 13, 2020 4:37 pm

Честито аз на мойта ще и врътна някво бюджетно trail колелце, че хич не ме слуша. :rofl: :dontknow: :rofl: :beer:
Аватар
Jumpup
 
Мнения: 1094
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 12:51 pm
Местоположение: София

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Пон Апр 13, 2020 6:19 pm

Хубава дзверица се е получила. Не заслужава ли собствена тема? :)
Девойката радва ли се?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Апр 13, 2020 8:15 pm

Jumpup написа:Честито аз на мойта ще и врътна някво бюджетно trail колелце, че хич не ме слуша. :rofl: :dontknow: :rofl: :beer:


хаха. То и тва минава за бюджетно. Активирах специалните си сили за намиране на офертички и цялата сглобка стъпи малко под 1000лв, което е доволно.

Иначе, ако и вземеш някое яко, може и да почне да слуша :)

hitar_potar написа:Хубава дзверица се е получила. Не заслужава ли собствена тема? :)
Девойката радва ли се?



Друга тема няма да е, ама може да пиша на админа да смени името на темата на freeride ninjaS хаха.

Радва се тя, няма търпение да го подкара:) Тя не се е качвала на такова чудо никога. Казва, че ще е като космически кораб навсякъде, ще се носи над земята:)

Беше ми интересно как ще вози това колелце в сравнение с Руната, дори се замислях дали няма да ми е добре и на мен някое по-малко скокливо колело , но след едно каране в квартала установих, че колелцето е супер за нея, ама няма да сменя моето за друго с по-малко ход в скоро време, ако въобще някога:)
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Май 07, 2020 12:51 pm

Малкият нинджа се сдоби с нещо много яко. Третото му колело на 3 години е Истинско!

Early Rider 16" Belter Trail . Общо взето, най-лекото което намерих да се продава на тази планета :) 5,6кг. Мисля, че няма да се занимавам да смъквам теглото още хаха. А ремъка кърти просто. Много е яко.


Изображение

Задълже означен със знак за устрем и скорост :) :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение






~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот iPop » Чет Май 07, 2020 1:02 pm

Изглежда супер. Чакаме снимки как малката нинджа разцепва пътеките :beer:
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 07, 2020 3:38 pm

Много е добро да - от миналият октомври е с нас и си го обича много. Даже по-лек баир нагоре го върти! И се научи сам да го кара прав. Как е при теб със задната спирачка, успява ли да я стисне, за да забие гумата?
https://lh3.googleusercontent.com/k2ZSI ... 08-h943-no
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Чет Май 07, 2020 9:11 pm

iPop написа:Изглежда супер. Чакаме снимки как малката нинджа разцепва пътеките :beer:


Скоро :)

Pr3d4t0R написа:Много е добро да - от миналият октомври е с нас и си го обича много. Даже по-лек баир нагоре го върти! И се научи сам да го кара прав. Как е при теб със задната спирачка, успява ли да я стисне, за да забие гумата?


Не се отваря линка.
До сега караше 12" specialized hotrock, който беше с контра и си тепаше с нея. Имаше предна спирачка, която беше мега неадекватна за детска ръка, никога не я е използвал.

Сега тепърва ще му покажа как действат тези, но още не сме го тествали :)

Ти си взел същото ли ?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Май 07, 2020 10:36 pm

Да, същото обаче с градските гуми - за 4ят му РД от миналият октомври. Няколко пъти прави вече ендо и съм силно изненадан, че не се обръща. Все забравям да му посмажа жилото на задната спирачка. Единствената ми забележка е, че не е с цяла броня задната спирачка. На 10ят ден се научи и прав да го кара - https://photos.app.goo.gl/HS4fPjNZWfzf1HMB6
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пет Май 08, 2020 7:36 pm

Pr3d4t0R написа:Да, същото обаче с градските гуми - за 4ят му РД от миналият октомври. Няколко пъти прави вече ендо и съм силно изненадан, че не се обръща. Все забравям да му посмажа жилото на задната спирачка. Единствената ми забележка е, че не е с цяла броня задната спирачка. На 10ят ден се научи и прав да го кара - https://photos.app.goo.gl/HS4fPjNZWfzf1HMB6



И аз гледах прекъсната броня на жилото и днес не ми остана време, ама утре хващам винтоверта и го разпробивам веднага.
Не ме кефят такива прекъснати брони въобще.

Ще пусна снимчица после.

С какви педали е твойто?
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 11, 2020 10:12 am

С техните стандартни - добре ми изглеждат.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот windv » Пон Май 11, 2020 9:30 pm

За 0 време с винтоверт. Стана супер.


Изображение



Беше свикнал с контра да спира инстинктивно и веднага. Сега на ниво се учи да действа със спирачките. Забавя го това, че като усети, че трябва да спре, тепърва тръгва да хваща лостчетата.
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Freeride Ninja

Мнениеот Pr3d4t0R » Вто Май 12, 2020 10:10 am

Дамммм - мотивира ме и аз да не я отлагам тая работа вече, даже и броня имам достатъчно останала :beer: Моят се качи на белтър-а директно от баланс колелце и първите няколко пъти все се опитваше с крака да спира, както си е свикнал :D
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Freeride Ninja

Мнениеот hitar_potar » Чет Май 14, 2020 1:37 pm

Сега остава Банши да избухнат и с мекица за малките, да обурудваш малката нинджа с такава, и да пускате документи официално да ви признаят за първото Банши-семейство! :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта