Здравко Балкански

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

Re: Здравко Балкански

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 08, 2016 10:09 pm

Ъъъъ, касетата М8000 не е ли 11-42? Писал си 10-42 - объркал ли си се, или си правил някакви мошенгии? :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Здравко Балкански

Мнениеот gilb » Пон Фев 08, 2016 10:15 pm

О,да объркал съм се,не съм променял нищо.
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Здравко Балкански

Мнениеот hitar_potar » Пон Фев 08, 2016 10:31 pm

Тва колело сега кара ли се или не? Че гледам някаква обява има из пазара, половината неща са обявени като продадени вече....
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Здравко Балкански

Мнениеот gilb » Пон Фев 08, 2016 10:33 pm

Не се кара. Всичко е свалено,запазено или продадено. Някои от нещата планирам да запазя,други не.

Ще видим как ще се завъртят нещата,но ми е влязла една муха в главата. :)
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Здравко Балкански

Мнениеот boriss13 » Вто Фев 09, 2016 7:24 am

R.I.P. Здравко... :V:
gilb-убиеца на Здравко... :V:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Здравко Балкански

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 11, 2016 9:13 am

Тая муха, жужаща в главата ти, по-интересна ли е от Здравко, или е по-евтина и обикновена?
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Здравко Балкански

Мнениеот gilb » Чет Фев 11, 2016 9:31 am

Да си кажа правичката няма да излезе никак евтина,но като цяло ще е по-обикновена.
Просто установих,че притежаваната от мен машина има ОГРОМЕН потенциал,който аз дори на 50% не изпълнявам и реших да и дам шанса да намери по-подходящ за целта човек :) аз пък ще намеря нещо което по-приляга на карането ми и няма да ми тежи на съвестта,че се кара по смешни теренчета дето има една дума :lol:
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Здравко Балкански

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 11, 2016 4:37 pm

Донякъде има логика в думите ти, донякъде за мен грешиш. Едно 90- и кусур процента сме аматьори, съответно никой от нас не може да изпълни докрай възможностите на байка под себе си. Само че, бидейки аматьори, ние допускаме не една и две грешки по пътеките, и хубавия байк с огромния потенциал ги опрощава дотолкова, че да не се събудим в болницата (говоря от личен опит). За мен си лично никога не бих направил подобно нещо. :) Карам Съндей сега и макар да имах възможност за доста по-нова рамка, се отказах от подобно нещо поради големите възможности на Съндея, особено в комбинация с енгълсетче.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Здравко Балкански

Мнениеот windv » Чет Фев 11, 2016 4:42 pm

хаха, светът е пълен с шашави байкърски логики :D
И аз си имам една подобна. Понеже не съм състезателен карач, си карам фрирайдчето, и си ми е добре, че не карам някакво скъпо колело, но за успокоение на крастата си търся все яки части за евтината рамка :8D:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Здравко Балкански

Мнениеот gilb » Чет Фев 11, 2016 5:43 pm

hitar_potar написа:Донякъде има логика в думите ти, донякъде за мен грешиш. Едно 90- и кусур процента сме аматьори, съответно никой от нас не може да изпълни докрай възможностите на байка под себе си. Само че, бидейки аматьори, ние допускаме не една и две грешки по пътеките, и хубавия байк с огромния потенциал ги опрощава дотолкова, че да не се събудим в болницата (говоря от личен опит). За мен си лично никога не бих направил подобно нещо. :) Карам Съндей сега и макар да имах възможност за доста по-нова рамка, се отказах от подобно нещо поради големите възможности на Съндея, особено в комбинация с енгълсетче.


Да,напълно съм съгласен (особено със опрощаването на грешките,при мен важи със пълна сила),но новият велосипед няма да е със фатална разлика в хода на окачването спрямо стария,геометрията му също не е кой-знае колко по-различна,но е пипната на правилните за мен места :)

windv написа:хаха, светът е пълен с шашави байкърски логики :D
И аз си имам една подобна. Понеже не съм състезателен карач, си карам фрирайдчето, и си ми е добре, че не карам някакво скъпо колело, но за успокоение на крастата си търся все яки части за евтината рамка :8D:


И аз си имам някаква такава психария и затова сега правя някакви промени :) Доста компоненти от стария велосипед запазих и сега нямам търпение да видя как ще се получи. За съжаление най-обнадеждаващите прогнози са за средата на март. :(
:turtle:
Аватар
gilb
 
Мнения: 1041
Рейтинг: 1841
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 8:10 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Здравко Балкански

Мнениеот windv » Пет Фев 12, 2016 12:33 am

търпението винаги се възнаграждава:) И ще имаш да показваш. На мен винаги ми е било най-интересно да разгледам такива колелца , дето хората си ги сглабят с някаква визия в главата, а не заводските в оригинална окомплектовка :agree:
~~~o)Ѣ(o~~~
Велоделия - заигравки с хвърчалници :spin:
Аватар
windv
 
Мнения: 1288
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 12:28 pm

Re: Здравко Балкански

Мнениеот hitar_potar » Нед Фев 14, 2016 1:59 pm

Е, значи не даунгрейдваш, ами просто сменяш марката/модела. И да, напълно съм съгласен с търпението - при липсата му последиците са само негативни. А по отношение на въпроса с рамките - поевтиняването им досега се дължеше предимно на одъртяването им и първоначалната им идея. Сега се наложи и още 1 сериозен фактор - размера на каплите. Всичко 27.5 или още наречено 650б е модерно и съответно - скъпо. Всичко 26-цолово поевтинява яко като немодерно/отживелица. А допреди 2-3 години всички караха тоя размер. Пък и са много близки, тей че не виждал смисъл за подобен ъпгрейд. Така че за мен примерно единственото, което би ме накарало да сменям рамка, би било теглото - 1 карбонов Трек много би ме привлякъл с близо килото и половина, които бих смъкнал в сравнение със Съндея. Но пък това значи 1 инвестиция от поне 2 бона - а в живота има и други неща за купуване/изживяване. При положение, че Съндея носи същата радост като 1 по-лек Трек, защо да не разнообразяваме и с другите неща? ;)

(P.S. И аз съм на вълна - старата рамка е достатъчно добра база, затова искам новички блинг-блинг дреболии по нея. Затова имам Сейнт 820 навсякъде по нея, само спирачките ми останаха, но тъй като серия 820 е вече към края на живота си, се зачудих кога ли биха представили следващата и дали не бих минал директно към такива спирачки - за успокоение на душата, естествено. :D :crazy: Ама никой нищо не е чувал, виждал или коментирал - а това не е добре за душата!)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Предишна

Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 150 госта