В бяло и синьо...за втори път :)

В този форум публикувайте теми от следните видове:
1) Връзки и коментари за видеоматериали (клипове, пълнометражни филми и т.н.), свързани с колоезденето.
2) Теми, в които основната идея е да се пускат снимки с някаква определена тематика.
3) Теми, в които хората показват новите си велосипеди и компоненти, получават поздравления за тях и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 700 / 5

В бяло и синьо...за втори път :)

Мнениеот stallion » Съб Мар 05, 2016 5:28 pm

Здравейте, колеги. Някои от вас ме знаят, други - не, но в общи линии досега се подвизавах из форума с този проект > Моето бяло-синьо Climber-че. В крайна сметка колкото и да не ги усетих, минаха 4 години от тогава и тази зима реших, че му е дошло времето за едно освежаване. :) Както и предния проект, този е правен с много вложени енергия, идеи, финанси, време и най-вече любов и желание. Концепцията, както се вижда е същата - всичко възможно да е в синьо или бяло. :) Този път обаче основните части са по-висок клас, а вниманието към детайла е на много по-високо ниво. В общи линии това е, което мога да кажа, а компонентите по колелото и снимките мисля че говорят сами за себе си :)
Части:
-Рамка: Drag Junк
-Чашки: Octane One Integrated Headset (син)
-Вилка: 2013 Rock Shox Argyle RCT
-Курбели: Octane One 3pcs
-Средно движение: Dartmoor Euro BB
-Плоча: Dartmoor Trance 23T
-Педали: NS Bikes Aerial
-Кормило: Funn Full Bore 690mm
-Лапа: Funn Rippa
-Грипове: Spank Tugg Job със самоделни тапи
-Спирачки: Clarks Skeletal Limited Edition (Blue)
-Болтове за спирачките,роторите и за седалката: Brakco - сини
-Верига: KMC Single Speed Chain (Blue)
-Шини: Octane One Solar 32
-Предна главина: Da Bomb HeadSpin MKIII - боядисана в синьо
-Задна главина: SRAM 10A MTH 406 DISC - боядисана в синьо
-Сингъл спийд кит: FireEye 13T (син)
-Спици: Mach 1, като невъзможността да намеря бели спици където и да е, ме принуди да си ги направя сам
-Нипли: DT Swiss (тюркоазени)
-Гуми: GEAX White Collection 26x2.3
-Седалка: Tioga - този път исках по-трайно решение, затова я тапицирах със синя кожа, а в допълнение боядисах и основата и в бяло.

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: В бяло и синьо...за втори път :)

Мнениеот stallion » Вто Мар 08, 2016 8:52 pm

Изображение :lol2:
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm

Re: В бяло и синьо...за втори път :)

Мнениеот war_shadow » Сря Мар 09, 2016 12:36 am

Супер се е получило този път,колега :beer: Със здраве да си я тормозиш машинката и много да те радва :evil:
Аватар
war_shadow
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 7:20 pm

Re: В бяло и синьо...за втори път :)

Мнениеот Vorac » Сря Мар 09, 2016 2:25 pm

Спирачките по-нататък ще ги монтираш, а? То и аз така си карам само с предна, че на задната са й свършили накладките.
Vorac
 
Мнения: 818
Рейтинг: 1513
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:47 pm
Местоположение: София, Дружба

Re: В бяло и синьо...за втори път :)

Мнениеот stallion » Сря Мар 09, 2016 5:04 pm

Спирачките се нуждаят от още това-онова, което в общи линии включва размяна на лостчетата (по английски стандарт са и са наобратно), след което, разбира се, нова течност и обезвъздушаване. Междувременно набавих сини болтове за адаптерите и за самите спирачки, сини щипчици за прикрепяне на бронята към рамката и за жалост само 1 син болт за закрепяне на лостчето към кормилото. Обмислям и преди да ги сложа при размяната на лостовете дали да не направя бронята синя :) Също така съм пред дилема дали да не оставя само със задна спирачка :peace:
Изображение
Ето и въпросните щипчици за броня :)
ПП: Ще съм благодарен, ако някой ме насочи откъде мога да намеря сини болтове в по-нестандартни размери. По-специално ме интересуват резби М4 и М6, М5 са лесни за намиране. Що се отнася до търсенето ми в интернет пространството и из Варна и Русе, единствено намерих обява за магазин Устрем, но там имаше само едно болтче М4 и дотам...
ИзображениеИзображение
Аватар
stallion
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1102
Регистриран на: Чет Юни 04, 2009 6:24 pm


Назад към Радост за окото (видео и снимки)

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 142 госта