Перпендикулярен Спам

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот pascoff » Вто Апр 13, 2021 11:02 am

Най-накрая сколасах да сглобя видео за миналата ПВ14. Този път стана бая дълго, но пък си имахме много материал :) Театъра е в две действия като първото е по-айляшко докато във второто има повече екшън.

Линк в тубата: https://www.youtube.com/watch?v=4hvmEOdm3nc

но качеството е много смачкано, дори на FHD. Тука може да гледате директно оригинала:

https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/PU14.mp4
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Апр 13, 2021 3:41 pm

Страхотен си! Тази година пак :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот Lucky Loser » Вто Апр 13, 2021 3:46 pm

Дека ще зареждаш електричката :D
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1849
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Апр 13, 2021 3:56 pm

Lucky Loser написа:Дека ще зареждаш електричката :D

Измисли съм го :D Ела и ще видиш :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот mrdaka » Сря Апр 14, 2021 9:06 pm

pascoff написа:Най-накрая сколасах да сглобя видео за миналата ПВ14. Този път стана бая дълго, но пък си имахме много материал :) Театъра е в две действия като първото е по-айляшко докато във второто има повече екшън.

Линк в тубата: https://www.youtube.com/watch?v=4hvmEOdm3nc

но качеството е много смачкано, дори на FHD. Тука може да гледате директно оригинала:

https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/PU14.mp4

Евала, мнгоо добре е станало !!!
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Апр 21, 2021 2:24 pm

Този клип ме подсети...
Какво стана с инцидента с другаря Шукадаров ?
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот тучо чучо » Пон Юни 28, 2021 3:39 pm

XaCkBuTukC написа:Този клип ме подсети...
Какво стана с инцидента с другаря Шукадаров ?

Здраве желаем! Ефр. Шукадаров се явява по служба, разрешете да остана. :captain:

Инцидентът беше доста нелеп - станалото, станало. Важното е, че съм на крака и обща храна. ;) От десет дни и с чисто нов велосипед. Чакам с нетърпение 17-ти юли, да се съберем отново.
Айде, до скоро! :wavey:
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1402
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Юни 30, 2021 2:19 pm

Радвам се ! :) Този пост ме кара да си сипя една студена мастика...че в Родопите я пием често топла :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот radkko » Чет Юли 08, 2021 5:31 pm

Оправи ми деня този пост и на мене!
Доскоро Шуки! :) :beer: :nuts:
Аватар
radkko
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1156
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 6:02 am

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот Анелия » Сря Сеп 01, 2021 4:18 am

За следващата ПВ няма да са масови явно, но за по-следващата :beer:
https://www.morningbrew.com/emerging-tech/stories/2021/08/18/tested-heinekens-autonomous-beer-outdoor-transporter-cooler-bot
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Яну 18, 2022 2:56 pm

22-ри Февруари казвате :dontknow: Може ли едно последно :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Пон Яну 24, 2022 5:58 pm

Имам нужда от малко тълйувания относно
Може да звучи невероятно, но условието за присъствие на 16-то ПеВе явление, което според най-надеждни предсказания се пада някъде между 23 и 27 юли, е да притежавате валиден сертификат.

Сертификат за автнитчност ли е :D ? жълта книжка :D или някой цветен такъв ?
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот Admin » Чет Фев 03, 2022 9:02 am

XaCkBuTukC написа:Имам нужда от малко тълйувания относно
Може да звучи невероятно, но условието за присъствие на 16-то ПеВе явление, което според най-надеждни предсказания се пада някъде между 23 и 27 юли, е да притежавате валиден сертификат.

Сертификат за автнитчност ли е :D ? жълта книжка :D или някой цветен такъв ?

То и жълтото е цвят, недей така! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Сря Фев 23, 2022 2:57 pm

Здравейте Криви!
Първо да споделя радостта си от поредния рекорд от 13 минути, за времето на който бяха заети 100-те места. Думата ми е за нещо друго.
При вчерашното записване обърнах внимание на новите правила за ПВ-16 и по-точно на точка четвърта. Прочетох я внимателно няколко пъти. В началното изречение се казва, че маршрутът е правен така, че нерядко колелото се носи на гръб, поради което съдя, че тежката електричка ще пречи. Бих искал да припомня, че когато преди 13 г. за първи път ходих на ПВ (после ходих още три пъти с това колело) бях отишъл с едно меко Рамче, което тежеше 20+ килограма и изобщо не е имало проблеми с носенето през пресечен терен. За информация – сегашната ми електричка (твърда) тежи 20 кг.
По-нататък се казва, че в лагера няма ток. За изминалите 13 ПВ-та никога това не е стояло като дилема. Не виждам защо трябва да се казва сега.
И последното за капацитета на камиона.
За първия и единствен път когато е ходено на ПВ с електичка беше на 15-то. Тогава и за всички ПВ-та багажът ми винаги е бил в рамките на 80 литра, като съм си го носил на гръб до камиона и съм си го качвал без чужда помощ.
Защо пиша горното! Смятам, че във въпросната четвърта точка трябваше просто да напишете „Без електрички“. А не да се търсят причини, които ги няма и евентуално да попречат на някого да реши да дойде.
С цялото ми уважение и без зла умисъл.
Вечно ваш!
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Сря Фев 23, 2022 6:05 pm

Това е написано за "меките" които идват за първи път и не са вкусили от това сакрално изживяване да псуваш колелото си :D и себе си що си на място където ще ти е много по-добре без него :D Пример ден 2 от ПВ15 когато след Циганско градище десерта преди спускането към лагера беше онова тежко носене където за 100 метра разстояние взехме 30 метра деневилация :D. Ако си човек дошъл за първи път и на електричката ти е свършил тока и дори не си си представял какво следва.... ами ще ти е тежко на метлите ще им е тежко. На ПВ12 един приятел беше дошъл с един РАМ FR 28 kg :D толкова беше... щото аз се изумих като го вдигнаха , още някой се изненада във Фотиново като го качвахме на "транспорта" :D до лагера. Човека си го мъкна по хлъзгавата пътека до водопадите , имаше две напред три назад , ама той просто беше закален :D имаше малко псуване ама нямаше мрънкане. За добро или зло идват нови хора които не са вкусили от тънкостите на планинското колоездене :D. Това са мои си размисли , има идея зад тази точка но каква само кривите могат да кажат на мен също би ми било интересно ако си вместен в обема на багажа защо е проблем да си с велосипед на ток.
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот evilzet » Сря Фев 23, 2022 6:19 pm

Снощи имаше съспенс, след претоварването на сървъра.
Тия камъни след Циганско градище и с парапланер да ги прелетя, пак ще ги псувам :rofl:
Мен ме дразнят музикалните електрички в лагера, по трасето не ми пречат, а и дядо си я буташе чинно след изворите на Арда.
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот pascoff » Сря Фев 23, 2022 8:22 pm

За тука ли става въпрос: https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4E37/GH010501.MP4
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот evilzet » Сря Фев 23, 2022 11:06 pm

Виж как се помнят от всички :D .
evilzet
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот Анелия » Вто Апр 26, 2022 12:05 pm

Кога ще има нова тема ПВ-16 :look:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Апр 26, 2022 12:26 pm

Анелия написа:Кога ще има нова тема ПВ-16 :look:


Ти нямаш търпение да почваме да спамим :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот tanya » Нед Май 08, 2022 9:46 pm

evilzet написа:Виж как се помнят от всички :D .

Нищо не помня аз, всичко ми се слива в едно. Само като съм на място, на терен дет' се вика, си спомням кое какво що.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Юни 14, 2022 7:56 am

Да изтупаме малко прахоляка :D нещо снимки загтващи нещо :D ? да подразним 5те човека които следят темата тук ;) ? имало ли е щети приченени от дъжодвете по трасето :) ? Общите чатове за ПВ малко са замрели та... да има нещо което да ги захрани :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Юни 14, 2022 9:27 pm

XaCkBuTukC написа:Да изтупаме малко прахоляка :D нещо снимки загтващи нещо :D ? да подразним 5те човека които следят темата тук ;) ? имало ли е щети приченени от дъжодвете по трасето :) ? Общите чатове за ПВ малко са замрели та... да има нещо което да ги захрани :D


Малките ПВ-та убиват голямото. Започна едно доста силно комерсиализиране на сектора. Електичките спомогнаха за ставащото. Иначе това за мен си остава най силното преживяване за тези 13г.
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Чет Юни 16, 2022 10:26 am

sos написа:Малките ПВ-та убиват голямото. Започна едно доста силно комерсиализиране на сектора. Електичките спомогнаха за ставащото. Иначе това за мен си остава най силното преживяване за тези 13г.

Комерсиализацията не винаги е лошо нещо , няма лошо да изкарваш пари с това което обичаш да правиш , на 10-та която беше 1ва за мен дочух хора да се оплакват че едно време е било по-добре :) по-диво по сплотено по трудно, нямам нищо против да е такова и сега но реално събитието винаги е било такова каквото го направя Кривите и такова каквото го оформят участниците. Най-малкото и хората като минава времето започват да говорят.. "Едно време сладоледа беше по-вкусен" :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот Exorcist » Чет Юни 16, 2022 10:48 am

Ех, 10-тката беше и моята първа. Незабравима. Като в някакъв велик вълшебен филм си я спомням, само че явно е била реалност.
А какви денивелации и гърч за немалка част от късметлиите имаше навремето пет поредни дни там :D :D :D Безмилостни бяха тогава кривите :love:
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот psixopat » Вто Юли 05, 2022 8:27 am

Хмм две седмици преди ПВ то, нито отделна тема, нито нещо написано тук. Ще открехнете ли завесата скоро. Да знам да се подготвям ли психически да бутам след кръчмата в Косово, или да търся електричка :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот sos » Вто Юли 05, 2022 11:32 am

psixopat написа:Хмм две седмици преди ПВ то, нито отделна тема, нито нещо написано тук. Ще открехнете ли завесата скоро. Да знам да се подготвям ли психически да бутам след кръчмата в Косово, или да търся електричка :D

Хич не я отгръщай тази завеса. Направо ще си влезнеш в Ада както винаги. :D Всичко се преглъща с подобаваща доза бира. :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот XaCkBuTukC » Чет Юли 21, 2022 8:37 am

Exorcist написа:Ех, 10-тката беше и моята първа. Незабравима. Като в някакъв велик вълшебен филм си я спомням, само че явно е била реалност.
А какви денивелации и гърч за немалка част от късметлиите имаше навремето пет поредни дни там :D :D :D Безмилостни бяха тогава кривите :love:

Ще имаме възможност да изживеем отново трепетите от пв 10 и тази година :) ! Този път съм сигурен че няма да се боря с зъби и нокти за живота си :D или поне не през цялото време :)
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот тучо чучо » Пет Юли 22, 2022 9:42 am

Не бе, какви хора сте, не знам!!! :dontknow:
Няма ли вълнение, очакването не ви ли човърка?! :bigeyes: Че напишете нещо, де. Утре се събираме, не се ли радвате?! :dontknow:
Преди години беше писане, беше брисане... Сега?! :D
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1402
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Re: Перпендикулярен Спам

Мнениеот gssatcc » Пет Юли 22, 2022 9:52 am

Да не говорим такива нови като мен как да разберат даже за какво става въпрос. Това е топ секретното събитие
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 381
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

ПредишнаСледваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта