⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот outfaced » Сря Юли 03, 2013 5:35 pm

e май е време е да отворим и тая тема ...

скромно , но от сърце ...
за другото душата не даваше да се спре човек, пък камо ли да мисли за снимане ... много силно издание тая година :D :bowdown:


п.п.

Да цитираме и другаря Щуров, както винаги със силни попадения ...
4getcredo написа:Гризането на нокти може да започне сега! Аз също се присъединявам. :lol:


:clap:

п.п.п.
и същите места две седмици по-рано
да видите ква неземна мъка е маркирането :lol2:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юли 03, 2013 8:36 pm

Нямам думи, вие сте най-добрите! Благодаря за всичко което преживях, благодаря, че бях част от това незабравимо приключение. :bowdown: :^: :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Анелия » Чет Юли 04, 2013 12:28 am

Снимки от мен
Благодаря на Кривите спици, че отново ни подариха тези незабравими 5 дни в Родопите :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 04, 2013 1:04 am

Въпреки зверския гърч, каръщина, голяма доза отвеяност и невъзможност да завърша последния ден се чувствам невероятно!
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ, мои мили Криви Спици! ВЕЛИКИ СТЕ!
Благодаря за най-якия и най-гърчав ден, прекаран в каране!
Огромни благодарности на всички, които помогнаха да преживея първия ден и направиха всичко възможно да продължа през останалите!
Специални благодарности на Зогото за близо 30-годишната команда, която се оказа, че работи по-добре от модерна нова.
Благодаря на Анелия, Тошко и Тошко за моралната подкрепа с гумата на втория ден иииии (забравих как се казваше) за QR тапата!!!!

Да не забравяме и Пацо, който днес буквално ме спаси с дозата алергозан!!!

И всички, които ми правеха компания през тези невероятни 5 дни!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот po_taka » Чет Юли 04, 2013 10:22 am

Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот spirov92 » Чет Юли 04, 2013 1:06 pm

Уникално беше! Гледки, спиращи дъха, пътеки, на които крещиш от кеф... Радвам се, че отново бях част от това!
Кадрите от камерата не са особено добри, но ще подбера хубавите и ще ги кача някъде.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот PowerSlide » Чет Юли 04, 2013 5:56 pm

:offtopic:
Изключително вежливо моля всички, които пускат линкове със снимки от ПВ7 качени във фейсбук да ги направят така, че да се виждат от всеки! (както са на Анелия примерно)
Благодаря, съжалявам за безпокойството.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот MusicShaker » Чет Юли 04, 2013 6:12 pm

Огромно благодаря на организаторите за тази 5-дневна порция щастие! Наистина оценявам усилията, които са положени около организацията.
Маршрутът беше изключително красив и страхотно се радвам, че преминахме през такива диви места - заслужаваше си всяка капка пот!
За пътеките - да не говорим :) КЪРТЯТ! :D
Сега нямам време за снимките, но до неделя ще успея да кача и моя разказ в картинки :)
Поздрави и бъдете здрави!
Любо
strive al 8.0
Аватар
MusicShaker
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1520
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 6:11 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот outfaced » Чет Юли 04, 2013 6:21 pm

Като се замисля, това една от малкото перепндикулярни, които могат да бъдат повторени почти изцяло самосиндикално (без камион за съпорт) като се тръгва всеки ден от Рудозем и се правят кръгови маршрути. Могат да се вкарат и допълнителни бонусчета даже :)
Та който е пропуснал може да се замисли. А който е бил сигурно вече се замисля :eyebrow: Района определено има какво да предложи.



П.п. радвам се че четвъртия ден никой не замръкна в ония гранични шубраци :D ... чистенето и нашите перипетии са си стрували.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юли 04, 2013 8:43 pm

⊥ ∞ 7 /Day 1/

За съжаление, 2 км след началото на това хубаво приключение ми се счупи обектива и това ме спря да снимам с големия фотопарат, имам някакви снимки със сапунерката и те са от следващите дни, но не са много. Ще видя с какво точно разполагам и ще го кача.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот rarekin » Чет Юли 04, 2013 9:49 pm

Благодаря на Организаторите на това уникално събитие за възможността да се потопим отново в магията наречена Родопи!

Благодаря и на Всички, с които прекарахме тези незабравими 5 дни в съзерцаване на уникални гледки, каране, бутанЬе, носенЬе и споделяне. Вие сте част от чара на това събитие.

Ще чакам с нетърпение следващото издание.

:beer: :beer: :beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юли 04, 2013 10:41 pm

outfaced написа:Като се замисля, това една от малкото перепндикулярни, които могат да бъдат повторени почти изцяло самосиндикално (без камион за съпорт) като се тръгва всеки ден от Рудозем и се правят кръгови маршрути. Могат да се вкарат и допълнителни бонусчета даже :)
Та който е пропуснал може да се замисли. А който е бил сигурно вече се замисля :eyebrow: Района определено има какво да предложи.



местенето на лагера ми е най-омразната част в такива карания. Обмислям в скоро време да направя нещо подобно с маршрути от ПВ4 и х. Ледницата за базов лагер.

[quote="outfaced"]

п.с.
http://www.youtube.com/watch?v=JzlqAcyX ... e=youtu.be
Спец поздрав ;)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Yeti » Чет Юли 04, 2013 10:52 pm

Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Antares » Чет Юли 04, 2013 11:15 pm

Изображение
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот RedHawk » Пет Юли 05, 2013 12:32 am

:rofl: - Усещам че комиксовият вариант на Пешо ще да е як.

Аз да си кажа, че съм яко изморен и много ухилен след това уникално каране. Благодарности за положения труд и усилия от организаторите, които помогнаха да се случи това. :bowdown:
Та по тоя повод днес съм съчинявал едни писания които са в малко по-хумористичен стил. На някои може да им се наложи да ползват речник :D за което се извинявам, но така пък ми
хрумна да го подготвя в този стил. Та ето една нестандартна гледна точка на приключението с леки лирични отклонения :

Разказите на един Войвода

Значи да ви кажувам чета къде се сборувааме теа дни комитите :

Пловдивските баш комити решиа таа година пак да се соберем по Родопско да си заплануваме революционното дело. Таа година щеше да го отнесе районот къмто Златоград. Каде 29-иот ден на юни, по пладне, требуваше да се соберем комити и комитчанки ( нема се чудите що не сме само маже - при назе и жените са яки и държат на бой ) по центарот на Златоград за среща на революционниот комитет. Требуваше и да си презавериме жълтите тефтери со по един печат, да не би некой да ни обърка, че сме читави. Това бръмбарете у главата редко ни слушат, та малко ни требеше да се юрнеме към срещата. Поплюхме на шепите и се юрнахме да се приготовляваме. Требуваше да стегаме багажот за 5 дена из Родопско - баш Комитите ни бяя обещали да ни сцепат от зор по най-лютите баирища. Това ни требваше да чуем та да не могат да ни изгонат от там. Най-важна беше ранътъ, що какво ке чини един комита ако не се е наплющел арно. Нема да имаме сила да се провикнуваме из горите. Събрахме у самарите по един кат дрехи и ги изопнахме до пръсванье со еденье. Това нема да ви разправям що суджуци и наденици бяяме натъркаляли. А най-важни бея това спиртните запаси - то за благозвучие сме ги прекръстили на читанки. Маке кой ке ти чете из ония поляни, ама за пред ората това си е литературно четенье. Начи подковааме коньовете, лъснааме ги да изглеждат арно, па им продумааме и по некоя блага дума, да не се уплашат от това що ги чека. Требеше да им пазиме силите за зорот, та ги накачурихме по едни дилижанси и со назе вътре требеше да стигнеме до сборот. Язе и коньот требеше да се качуваме у дилжансот на комитата Танас и зедно со комитата Павле и двамината комити що се речуват Пеше. Некаде по мрачиня у темни доби на 28-иот ден на юни се собрааме со побратимите комити да пътуваме, че не ни сдържаше веке. Таман да тръгнеме па се обади комитата Владе, че е забуварил налъмите за езда во домъска. Е върнааме се да ги земуваме та кога тръгнааме за Родопето си беше превалило у 29-иот ден. Това двамината комити Пеше и комита Павле се оказая именяци та почна едно честитенье из дилижансот. А нали си бяяме зели едно камарище багажерии та се бехме уплътнили у дилижансот ко некоя бала со сено. Некъде по първи петли пристигнааме на една поляна след Асеновград, къде ни чекаа още комити. Предадооме налъмите по надлежниот ред на побратимот Владе, па му се изопнахме на тревата да отморим малко за през деньот.

Първиот ден :
Наставааме от поляната, поапнааме му юнашки, па си стегнувахме багажот и се натоварихме по дилижансите. Дилижансот на комитата Танас много як. Упрегнал му е много коньове па им ги е бил стероиди та се не удържат. Като му дръпне юздата и он отскача от место та се изстреля кат куршум. Та такa стигнаaме по пладне у Златограда, па там ни чекнуваха веке баш комитите Танас и Митре да ни поздрават за добре дошли и да ни обяснат що ни чека. Разтоварииме багажот та по-големата част да прехвъргаме у една каруца с товарни коньове. То гърбината ни е яка ама чак таков куп с дисаги не моем да влачиме на гърбо на коньот. Коньовете вече пръхтеха и риеха с копита, че ги не сдържаше на едно место. Яхнааме им се та ги подкарахме по баирот. Оно за тоя ден си беше само нанагоре. Баш комитата Танас ни поведе та се юрнахме по него целата дружина. Скръцнааме со заби на баирот та да знае, че нема да му простиме, па зехме да го бориме. Голема борба си беше - тепааме се яко - ние него, он нас, па отгоре ем ни прежуря слънце, ем ни попръсква дъжд. Ама накрая го преборииме и достигнахме местото на първата сбирка. Едно стотина комити се изсипахме на оная ми ти поляна, па като се почна - кой какво му е на душа - едно еденье и пиенье, едно изтеганье, провикванье, засукване на мустак, а най-много се наблегаше на литературното четенье. По едно време всички изполегаха, а то се юрна да се сипе дъжд.
Изображение

Вториот ден :
Сутринта едно мокро и мъгляво. Надигнах се па рипнах у цървулите да разгледам. Изяснило се, даждот спрел и пекнало едно слънце та всичкото дъжд па се засилил нагоре. От кошарищата се носи юнашко хъркане, а те едвам си личат през пердетата на мъглата. Ударих му една оптична кутия, да моем да ви се пофалим с пейзажот.
Изображение Изображение Изображение
Мъглата зе да се дига нагоре па с нея се надигна и народот из поляната. Едни се отдадоа на физиологически нужди па други подфанаа да гньетат, че пат ни чекаше. Кой си решува мустаки, кой си оправя калпакот, кой си коньот оглежда, те така си дойде време да се тръгнува. Разритааме колците на заслонищата та се разхвърча вода и шума насекъде. Секи си ги прибра у багажот и направо у товарната каруца. Те тоя ден ни чекаше па яко баирище, ма то нищо ново. Като му се яхнахме, па като почна оная ми ти езда. Като ми се изви оня ми ти баир, па като му се напрегнахме, ако и да не беше жега, всичките ни телеса изпущая пот на талазе. Калпакот на неколко пъти го притегнах со две ръце да му изпуща потта из него. Коньот драска нагоре, па кат го узори яко слезнеш и го побутнеш откъде задницата да прекрачи. Това не знам що баири и долища бехме изшетали, че им загубих бройкята, ама по едно време некой се провикна :
- Опаковайте се со що имате оти иде яко спущанье.
Та зе зехме да се увиваме со по-дебели дрешуля и разни кори, та ако се излунзим от коньот да ни е по-меко. Таа беше от пътеките къде нема да ти се изпречат секи ден. Потупахме коньовете, а те рипат налево, надесно и немат търпение да се лъзнат надоле у бесен галоп. Па като им се яхнахме, па като почна оная ми ти езда. Изпод копитата фърчат камънье и дърве, а едни завоища, та чак коньот да си близне опашката с език. Та таа пътека беше голем дзвер - и она ни се не дава, ама и ние и не оставаме длъжни. Те там паднаа бая свидни жертви ама всички се преборииме дружно. Те напимер комита Джоре се излъзнал по едно скалище, та право доле со се самар и коньот навръз него, ама па си става и се поотупва па пак на пътеката. Язе например какво се бех засилил та коньот поднесе с копито на един завой и право та се побрах у темната яма отдоле и па со коньо навръз мене - то къде аз, там и той - не се делиме. Имаше пред мене едни Ингилизи та ме измъкнаха на пътеката. Поблагодарих им, поотупах се, та па се юрнах надоле. Па те така като на як бой со кръв и пот се борихме докрай. Ама после най-доле дишаме тежко, уморили сме се, изглеждаме като да се е разхождал бик по назе, ама оченцата ни светкат и се въртат на всички страни и си умираме от кеф. Те оттам си почнахме нашта си - нагоре, надоле и пак така доде ти се завие свет.
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение
Начи тоя баир ни беше озверил и бехме изгладнели, та като минахме през Рудозем им ги излющееме всичките запаси от пиенье и еденье. Минааме оттам като некое стадо прасища през бостан, та след назе с пръчка да ръчкаш, нема какво да докачиш. Така стигнахме и до Смилян. То да ви описвам нема нужда, че това тамошния бобец е известен по цел свет. Подминахме го леко та да си подхванем пак нагоре, ама вече се бехме объхтили яко та се влачехме нагоре като некоя болна мастия. Те така си се влачихме рамо до рамо со побратимот Тоше, па и пояздихме малко ама некак си така отнесено едно. Па добрахме се до второто сборище и наредихме заслонищата за през нощта. Баш комитите ни беа подготвили изненада. Как се бехме отпущили по трънака та по едно време като заручаха ония ми ти гайди, та се разнесе това свирнята им надалече. Подхвана се едно хорце, една веселба. Та ни почерпиха и со бобецот от оня край. Много арен бобец беше ви казвам. Един вкусен, вкусен, не можеш му се насити, па и те избива на свирня. Значи разбрахме през нощта къде е магията у това растение - докарва ти характерни звуци от специални отвори по телесата. Това немаше един звук къде да е сходен с другия. Колците на заслонищата се огъвааа под напора на специфичния природен феномен, ама се оказаа здрави та удържаха.

Третиот ден :
След бурна нощ се събудихме, запретнааме ръкаве и се поготвихме за нова юнашка битка со планината. Това газот ни ги е здрав ама и той след толко зор веке искаше да изреве :

Не щем отново да ме сплескваш
на коньот враз гарбот.
Не щем на тоз баир да теглим
зо зор кат некой скот.
А искам язе да се кротна
и да отпусна си душа.
На некоя полянка блага
и насред меката трева.

Та за себе си можем да кажем, че го послушах и го полагах доста често на меката трева. И това между тиканьето на коньот по едни върли пътеки и спущаньето надолу. То нема да ви изненадам ако ви кажем че пак си бехме нагоре-надолу. Та подфанахме у началото с баче Тоше и баче Джоре по едно асфалтище та ни се помаяха главите от завоища. По едно време баче Джоре се отфърли напреде и ние со баче Тоше си го борихме асфалтот. Та така излезооме на едно каменясало пътище та го подфанахме и него. По едно време се юрнахме надоле по една пътека из горите. Сурляме се со коньовете, подрипаме из борьето, та си излезнахме на една поляна и спрееме та занемееме.
Изображение Изображение
Направо ти рипа сърчицето като на некоя млада мома пред венчило. То арно, арно, та ни се ще те там да си останем, ама пат ни чека, та се сурнааме нанапред. По едно време навлезнахме у коритото на некое пресъхнало поточище та се заметахме през каманакот. И те така по едно време почнаа да се редуват пак пътеките на горе и надоле. Те там некъде па се видохме с баче Джоре. И те така доде си се мачихме и се напиняхме по едно стръмнище из горите та хортувахме по вапросот дали е по-добре да носиш коньот на гарбот или да го тикаш от къде задницата. Така и не стигнааме до задоволително решение на вапросот ама па стръмнището свърши. Оттам поседнахме на една поляна па се пак загледахме около назе - кат се ширнали ония ми ти Родопи, гледаш, гледаш и душата ти пее. Речеш да си тръгнеш напред, а не може да се откъснеш от там.
Изображение Изображение Изображение
И некъде те там из тия висинища пак ги подфанахме ония ми ти арни пътеки. Коньот се спуща бесно и цвили от кеф, а ти навръз него и му пригласяш. И те така малко по малко та стигнааме до поредната крива пътека, ама толко крива, че коньот само си оглежда задницата. И оре надоле през нанадолнището та подковите му се подгреват по каманакот. Та стигнааме едни стълбища каде коньот се запре и неще да продължава. Стръмни да беа тиа стълби незнам колко, ама като запиняш с цървулите по тех та склоно под тебе почти ти се изравнюва со гърбот.
Изображение
Та помогнах на коньот да слезе та се озовахме пред една дупка у земята - Ухловица са я кръстили. Така и така бехме там, та решихме да се завреме из нея. Коньовете ги оставииме отвънка да пасат па ние запалихме свещите и се намъкнахме вътре. Имахме си един разказвач - една жена, къде се беше врела из нея пет-шестстотина пъти та ни разказа за тая дупчя. Как се била появила, па какви чепати работи се биле образували из нея. Показа ни как се свири на каменье - тава да бех си умрел немаше да раберем, че камикот освен да го газиш и пращаш по главите на враго, можел и да свири. И ни показа едни нещя къде им вика Дендро... нещо си - абе дендрити требе да беха. Та вика че само там ги имало и били приличали на корали. Абе язе таков дзвер корал не сам виждал, ама баш си приличаа на онова къдравото зелье къде карфиоль му се вика.
Изображение
Та имаше едни такива неща къде биле приличали на разни персонажи. Едното викат било Баба Яга - таа бабичка не я знам ама там бая грозна го докарваше. Една опашля стърчеше - та била на слон - язе и таков дзвер не знам, ама много го докарваше на рогите на некой пръч. И един там бил пазител на дупчята. Отпрал едни яки ръчища и се подпрел та се представя там. Абе не знам колко е як, ама уйче Ванче от каменье вода изцежда, а мечките му носат боровинки, та тоя нема да му се опре. Та вече излизаме от дупчята а некой ни треснал решетките, та требеше да чекаме разказвачот да ни пусне на светло. То не че не можеше да се изнесеме со се решетките, ама не ни се занимаваше. Та така после си доспущахме ония стълбища и се почна пак като досега. У едно село Могилица се отбихме от главниот пат, че пак бехме изгладнели на дзвер. Та доде им опустошавахме и техните запаси, ония дет ни яздат най-отзад да ни събират из пътот къде сме попадале у неравна битка, взели че събрали упътващите колчета. А ние какво се бехме изпотили и намърсили та право у река Арда се бухнахме да му ударим една баня. После некак налучкахме патот со едно устройство каде е модерно да се ползува та се домъкнахме до сборот за таа вечер. Там обичайната гълчава се вихри. И те така по некое време пак се бухнах у заслонището за спане. Ама студ си беше та се бех удръвил ко некоя дъска из заслонището.
Четвъртиот ден :
Те това си беше як ден ама по нататък ке ви разкажувам подробностите за него. И си бехме заедно тоа ден со побратимо баче Любче та да си делиме зорот.
Изображение
Та се надигнах язе да посетим гората, а то една роса паднала та и цървули и крачолье станаха у мокротия. Събрахме се по некое време и потеглихме. Се почна со зор .... ама и се те така, па и повеке продължи. Спуснахме се у едно село Сивино та им ометохме магазинот. Заредили се со еденье и пиенье продължихме доволни. Па се приближииме по едно време по един пат до границата с Гръцко. Са викам ке се тепаме со тия, ама они се беха покрили и не шаваха. Ама беше един пат се ширнал пред назе. Тука беше много зор и много нагоре и надоле. Пуфтиме, потиме се, коньовете аха да клекнат, ама като се огледаш у ония зеленини покрай тебе и всичко ти минава. Що полянки отнесохме та имаше и паша за коньовете, па и за нас.
Изображение Изображение
По едно време си требваше да се покатерим по едно връшище къде чини към хилядо и осемстин и нещо комитски стъпки по височина. Викат му Циганско градище. Пак се напрегнахме та да го изкатериме. Това коньовете си дадоха лабаво та требваше да ги побутваме из камъньете и храсталакот. Па некои ги беха и нарамили. Да видиш ти как се мъкне коньот по върло баирище. Горе се подкачихме со яко зор ама като се изправихме на върхот редом до верните коньове та останахме като залепени и не можем да мръднуваме.
Изображение
То накъде да се обърнеш се е убаво. Погледахме си па си повъздишахме, па му приседнахме да унищожим една камара еденье, че търбухот си искаше дажбата. Дойдоа едни облаци та ни полазиха и решихме че е време да продължуваме. Па доде време и за спущанье та да ви кажем - за таа пътека требе да се разкажува още дълго и насекъде, че е много арна. Па си сложихме това кой каква зашчита имаше, па дадохме на коньовете да си отпуснат душата надолу. Това кат се почна со едни камънища дето един си не седеше мирно изпод копитата, та после из една гора с едни бързи завоища, па и разни клонаци се скрили под шумата та коньот да ги прескача. Засилил се коньот па искри фърчат изпод копитата и се шума пръска из зад него. Та така у бесен ритъм та до долу. И там всички доволни си разправят какви са ги вършили по пътеката. Па дойдоа и едни скалища, къде зяпахме у Гръцко от тех.
Изображение Изображение Изображение
Като погледнеш, па като те подеме оная ми ти гледка, та те бухне по челото и седиш та гледаш като зашематен.
Изображение Изображение Изображение
Гледахме, гледахме та ни останаа очите там, па подехме да си теглиме теглото. Едни гори се редувааа. Па спускай, па качвай. Та шума фърчи, та клоньове се разметат, та некой пън се навре под копитата на коньот та замалко да те свали от него. Из едни боровинки и едни папратье се врехме, па разни кореняци ни спъваа. И таман да викам, че нема накъде повеке зор и те ти изненада - гледам тиа пред мене полазили по един баир - ама да ви го опишем не моем защо си беше неописуем. Това като го опнеш нагоре та можеш да си береш къпинье без да се навеждуваш. Та те там коньовете требваше да се носат. Голема беше борбата ама накрай го преборииме та се пльоснааме горе кой къде завари да отдъхнуваме. И те така си продължи дорде не дойде едно яко спущанье по един пат. Колко се спущииме те още два пъти по толко требваше да се покатерим. Нали се бехме вече навикнали та си се юрнахме нагоре, та къде с язднье, къде с побутване на коньот, къде с влаченье се добрахме до последното сборище. Па като се изсипахме горе па като ни удариха челно пак ония панорамища та да не можем да им се нарадваме. Та те таа вечер ни беше последна у Родопско ама па бехме на най-убавото место.
Изображение Изображение
Изпи се от дружината де що люта рачия имаше, и каквото там ставаше за поемане през устята па и се изпояде маса еденье. Ние со бачетата Джоре и Тоше като сека вечер си го опиняхме капитанот. Ама сега да не си помислите со лошо за нас - това капитанот е едно пиенье каде му се вика ром, па са го кръстили на некой си капитан Морганя. Па си легнахме яко уморени ма и яко доволни от деньот. Това направо си спахме на половин буза у Гръчко. Пак си беше як студ, та тоя път си рекох да се навлечем со повече дрешуля.
Петиот ден :
Си ни беше последниот во Родопите за таа годишната революционна сбирка.
Изображение Изображение
Тоа ден си яздихме заедно со побратимите от нашта чета - баче Джоре и баче Тоше. И като за последен ден всите комити гледааме да си се почешеме къде ни сърби. Па те баш Комита Танас ни беше подготвил много арна чесалка за последно. Та си почнааме една пътека къде си почваше като преди ама по едно време се изви накъде облаците та ни удари по носот. Та влачиш коньот нагоре ама он си хабер нема да върви. И като стъпнеш у склонот та вършините на цървулите ти сочат право горе у небето. Те тоя склон си отнесе бая попръжни и секакви епитети. Издрапааме го и те това, та да дойде една пътека къде им го докара на повекето комити едно душевно състояние, като кога са со некоя мома у интимен момент. Та се спущаме каде село Чепинци и отгоре се носат секави звуци от устите на дружината, та требе долу народот да си е помислил, че го атакуват некакви невиждани зверища. Е спуснааме я и таа пътека та да остане у устите и тя за дълго време. И там си поехме по обичайниот дълъг път - нагоре-нагоре-нагоре-малко надоле-много нагоре и дойде надолето. По един бърз черен пат се избеснееме яко со коньовете та се пушек дигаше под копитата. И така доде се не спрехме пред началото на последната пътека. Та изчакахме си две магарища да я спущат преди назе и зехме та я налазихме и ние. Е те тая пътека ...... абе нали си знаете що е яка пътека - та е те таа е яка та яка. Там па се произведоа чудни звуци из устята на комитите. Та камънье ли не беха, та завои ли не беха. Та имаше едни завоища като забите на некой трион, че и вдълбани у скалищата надоле. А за крайот беха едни стълбища с големи площадки, къде коньовете се метаха от стъпало на стъпало. Долу успокоихме и тех и нас си, та си подхванахме едно асфалтище къмто Златоград. И те така се приключи со таз годишната епопея. Та си взехме довиждане со баш Комитите и се изрекоха много заслужени благопожелания към тех. И после се разпилехме кой откъде е. Като остана да си мислиме каква ще е изненадата за догодина. И те за капак наща група дека бехме у дилижансот на баче Танас си имаше леко произшествие. Та комит Пеше де го зоват по наште среди Хамстерот го бея нападнале оси накъм Чепинци, та пострадал у неравната битка и требвало да остане там. Все пак е як та се е преборил со злите гадове и се беше пооправил, та го прибрааме по живо по здраво и се упътихме кам наобратно. На Рудозем пак им нападнааме кръчмята ама бехме малко та им ги оставихме доста по-малко опустошени запасите. И те така се прибрааме уморени, очукани и сплескани от зор, ама и яко доволни от сборището. Сега си ближеме раните и се точиме за догодина.

Паа чета, язе че му полегнувам и после че вършиме ошче революционни дела.


А това са останалите СНИМКИ от мен. :beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот EmZo » Пет Юли 05, 2013 1:10 am

Ей, направо не знам какво да кажа! Това ми е 7-ма поредна Перпендикулярна вселена, а тръпката тази година беше супер голяма. Днес цял ден съм по пътеките и пътищата от тези магически 5 дни. Това не е просто каране на колело в Родопа, не е просто разходка в планината с прекрасни гледки, не е и просто едно 5 дневно приключение. Нещо уникално е, което може само да се изживее и по никакъв начин да се пресъздаде.

А пътеките тая година...

А последната пътека...

Атанака сан ТИТАН! :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Благодаря Ви, за най-страхотното нещо което ми се е случвало тази година!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Rayko » Пет Юли 05, 2013 1:18 am

Арно било да си комита бре.
Страхотен разказ, то даже е епос. Изпих две ракии, докато го прочета.
Браво Светльо ! :bowdown:
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот TheAnimal » Пет Юли 05, 2013 8:18 am

Пет дена секс! Потях се, дишах учестено и ми беше кеф. :love:
Благодаря!
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот outfaced » Пет Юли 05, 2013 9:01 am

RedHawk написа: Разказите на един Войвода ...


:agree: :beer: :beer: :beer: :clap: :clap: :clap: :smash: :nuts:
дваж го прочетох .... мноо харно
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Yavkata » Пет Юли 05, 2013 10:35 am

RedHawk написа: Разказите на един Войвода...

Ъхъ...прочетох го. Гадно каране на гадни места в гадна компания. Гадни майни.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот halcor » Пет Юли 05, 2013 12:45 pm

outfaced написа:А който е бил сигурно вече се замисля :eyebrow:


Ааа, не бе.

Снимки и от мен по-късно като ги сваля...
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот 4getcredo » Пет Юли 05, 2013 12:52 pm

Светльо, чудно си го докарал македонскиот речник и дух :D :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Antares » Пет Юли 05, 2013 6:37 pm

Изображение
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот did » Пет Юли 05, 2013 7:05 pm

Да кажа и аз моята леко странична гледна точка:

Невероятно труден и панорамен маршрут. Невероятно подготвени участници! Израствате с всяка година и това се вижда. :beer:

Значи и ние трябва да се съобразяваме с това ново ниво. Ще го вдигаме!

Не знам как стана, но дисциплината беше на такова високо ниво, че организаторите нямахме никаква сериозна работа.

Благодаря на всички участници и ви пожелавам догодина отново да сте в групата перпендикулясници! :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот bdz43r » Пет Юли 05, 2013 9:04 pm

След първите три дни бях готов да отправя обвинение, че е допусната тенденция към по-леки маршрути, след като миналата година си беше направо лежерно.
Ден 4 обаче ми обърна напълно мислите и въпреки, че мислех да изхвърля велосипеда в гръцката пропаст в съседство, сега искам пак да си го нося на гръб по камънака (не че не съм го правил и на други места, но тук беше специално). Нещо граничещо с мазохизъм, но не баш. Големият кеф от преживяното идва... след като то свърши.
И разбира се най-хубавите пътечки бяха на изпроводяк.

Нещо реакциите се бавят, явно не са избистрили и хората още се чудят къде са попаднали след тези 5 дни. То и аз съм си вкъщи, ама ми е непривично нещо.

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 412&type=3
и
http://bgrail.info/photos.php?mode=show_album&id=224 (тук са повече)

П. П. Дайте общата снимка, на която първият ред е в България, а задните - в Гърция.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот sos » Съб Юли 06, 2013 12:12 pm

Хамстерче, пусни поне общата снимка, другите знам че ще излезнат малко преди следващото ПВ :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот Antares » Съб Юли 06, 2013 3:58 pm

Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот did » Съб Юли 06, 2013 4:39 pm

Пешо, щом в първите дни рисуваш такива измъчени тикащи и носещи нагоре, какво ли ще нарисуваш за четвъртия :dontknow: :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Юли 06, 2013 5:12 pm

did написа:Пешо, щом в първите дни рисуваш такива измъчени тикащи и носещи нагоре, какво ли ще нарисуваш за четвъртия :dontknow: :D


На 4-тия ден нямаше мрънкащи Пешовци! :)
Колкото и да се стараех да вляза в ролята на адаша от ⊥ ∞ 4, този ден ми осмисли живота! :)

@Добри:
Айде от мен да мине! Влачи! :P
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 0850_o.jpg
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: ⊥ ∞ 7 - коментари и снимки

Мнениеот tanya » Съб Юли 06, 2013 5:44 pm

Абе, само на мен ли ден 4ти ми се стори най-приятен?
Шегата настрана, но през останалите дни се мъчех много повече, а по граничните дженгерлици се чувствах почти на ниво :D
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Следваща

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта