⊥∞ 12 - коментари

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот outfaced » Пон Юли 23, 2018 2:55 pm

Aбе това с водата ... то винаги е гот да има чешма с 10л/мин на един уй разстояние обаче някак си било с гледка и яка поляна изключва от само себе си такава екстра. Та или гледката или чешмата. Ако я има - добре, ако е няма еми пълнят се туби и мехове.
В тая връзка много ме учудва, че модата на преносимите душове не се задържа. Преди 2-3 издания бая хора си носеха. Аз продължавам да си го нося и ми е много комфортно и не защото топля вода в него, а просто защото пълня за 2-3-5 мин и после си се мия на спокойствие без да карам някой да ме чака. И банята ти е баня и посуда може да се мие после.
Все пак като една нелоша идея си мисля за места с вода с малък дебит да носим 1-2 големи бидона, които да се остават да се пълнят веднага щом камион дойде. После да се качат пак на камиона и от там всеки да си точи. Това доста ще облекчи мисля ситуацията.

Друго ... въпреки прогнозите и опита от миналата година все още доста хора не си опаковат багажа водонепромокаемо. Камиона не можем да го накараме заради нас да сложи подходящо платнище. Дори и да покрием багажа с шатра (това лесно да се направи ... пропуск, че не сме се сетили) това пак не решава въпроса на 100%. Най сигурно си е да си опаковате нещата добре.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Пон Юли 23, 2018 3:32 pm

outfaced написа:Aбе това с водата ... то винаги е гот да има чешма с 10л/мин на един уй разстояние обаче някак си било с гледка и яка поляна изключва от само себе си такава екстра. Та или гледката или чешмата. Ако я има - добре, ако е няма еми пълнят се туби и мехове.

Не е толкова просто. За биваците трябва:
1. Да има равна поляна за 60 палатки.
2. Тази поляна да не е частен имот.
3. Поляната да не се коси или да е току-що окосена.
4. Да има чешма.
5. Да е на правилното място, че дните да са балансирани.
6. Да има място за огън и дърва.
7. До бивака да има проходим за камион път за багажа.
8. Да има тоалетна.
9. Да има беседка за 100 човека, в случай на дъжд.
10. Да е с хубава гледка.
11. Да е ветровито, за да няма роса, която да мокри палатките.
12. Да не е ветровито, за да може да се спи и извън палатките.
13. Да не е нависоко, за да не е студено.
14. Да е нависоко, за да е панорамно.
15. Да има баня.
16. да има теляк за банята.
...

та тъй. понякога се правят компромиси.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот vpravov » Пон Юли 23, 2018 4:59 pm

Пропуснал си стриптизьорките Митак :D

Екстра беше всичко. Така не ми се прибираше, че почти ми се ревеше. Добре, че е мастичката и салатката със сиренце от бай ти Ахмед, та да давя мъката. Благодарско за приключението. :beer:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Radi.arnaudov » Пон Юли 23, 2018 5:02 pm

Беше страхотно.... За първи път имах късмета да участвам в ПВ и ми хареса, даже и с твърдак :D Много добре беше балансиран маршута като километри и денивелация, имаше варианти и бонуси, което беше перфектно за мен. Не бих казал че има нещо, което да не ми хареса, имаше перфектният баланс между айляка и карането. На приятелката ми и хареса много, иска догодина пак :) Това мисля, че е най-добрият отзив за ПВ12 за мен. Определено последната вечер с големите огньове беше мега. Надявам се догодина пак. За последно няколко думи за пътеката към Въча - е такова чудо не бях виждал - може би една от най-яките пътеки, които съм пускал някога.
Radi.arnaudov
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Яну 05, 2017 2:06 pm

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Пон Юли 23, 2018 5:40 pm

vpravov написа:сиренце от бай ти Ахмед

Тамън си хапвам от същото. И ХИЧ не ми пука, на кого му е харесало сиренцето. Аз си знам. Пък варненци нека да разкажат, как се доят биволици и се прави биволското сиренце.

И Ахмед не ми е "бай". Аз съм му "батко". Макар че "бай" се употребява там и като уважително, както и наричат младите девойки "сине".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот sailman » Пон Юли 23, 2018 7:13 pm

did написа:
vpravov написа:сиренце от бай ти Ахмед

....И Ахмед не ми е "бай". Аз съм му "батко". Макар че "бай" се употребява там и като уважително, както и наричат младите девойки "сине".

Се по-трудно става некой да ни е "бай", Митаче... :D
Ся, да зема да напиша и аз неколко реда за другото (Което знае се, редко правя..):-)
Пичове и пичеси, тая работа с организацията и с очакванията за едно, друго, трето, нещо много почна да се изменя през годините. ПВ-то започна, а и надявам се ще бъде, каране за хора със сходни виждания, усещания и желания насред Родопа. Поне за Чичко ви Муцко, тва нивгаш не е било някакво наглАсено мероприятие с такса... И съответно, тия дето са дошли, би трябвало тънко да усетят неформалния характер на нещата. А тука последните години се почна едно леко, а от време на време и по-силно мръняне за разни неща, дето са толкова естествени като се ходи в планината, че чак ми е чудно как???..
С думи прости - е, нема как всичко да е наглАсено. Се ше има нещо, дето некому да е на ебем страна, ама в гората е така... По тоя въпрос толкоз!
Кривички другаре! На мене цялата работа ми беше без забележка. Още съм там. А ренегатите догодина ще се оправят сами. Другарският съд реши!
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот vpravov » Пон Юли 23, 2018 7:41 pm

Аз пък ще се оплача от боба на х.Персенк. Такива "тласъци" даваше, че щях да се "човкирам" за малко на качване. :D

А и заклевам се повече да не се кача на камион. Такъв страх не съм брал от детските си години. При това по асфалт. За по черен път не ми се мисли. :shake:
Изображение
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1277
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот PtD » Вто Юли 24, 2018 3:08 pm

vpravov написа:За по черен път не ми се мисли. :shake:

А на мен не ми се и говори! :shake:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Пипи » Вто Юли 24, 2018 4:54 pm

......Догодина, като се гласува за прием на участниците, аз ще гласувам против щурите курове, които избягаха от последния лагер към Девин. Най-добре въобще да не се кандидатират........

името на отбора обяснява достатъчно, не е нужно да се сочим с пръсти, че чак и думи като ИЗБЯГАЛИ да се ползват за украшения на мнения, а и някога, някой зелен да е споменавал с нещо различно от ЗАБАВНО, ПРИЯТНО, НЕЗАБРАВИМО нещо свързано с вас?.... и аз така си помислих
Хайде отворете си по бира и стига пяна баце, за малко сме на тази земя, обичайте всички, всеки е малко чешит за себе си и повече за хората около него
ХАКУНА МАТАТА
Пипи
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 12:10 pm

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Вто Юли 24, 2018 7:50 pm

тучо чучо ще ви оправи вас...

Когато тръгвахте от лагера, аз тъкмо пристигнах. След 10 минути пристигна и камиона с багажа. Като тръгвахте, попитах какво става. Нищо не казахте. Не се прави така.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот pavle » Сря Юли 25, 2018 9:34 am

Всичко беше идеално. Благодаря отново! :beer:

За който има претенции, ще припомня, че събитието не е комерсиално и се прави основно с много ентусиазъм.. и си е сериозно гърбене. Та който иска да е по-добро.. да вземе да кандидатства за член на Крива спица и да помогне за евентуалното следващо.
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот evilzet » Сря Юли 25, 2018 10:12 am

Уфф, добре, че съм мазохист - много гадно беше. С какво да започна - с лепкавия мек хляб, миризливата шарена сол и домашното масло. После гадни баири и каменисти пътеки, абе както обикновено. Толкова беше гадно, че останахме чак до неделя. Да видим още много неприятности в района - Чала, вр.Виденица, Буйново, Кожари, Дяволски мост, велообръчи, пътчета и пътечки. За 9 дена каране ни валя цели 2 пъти. И аз съм наказан да ям биволски кашкавал, мляко, сирене и масло :nono: .

Сега сериозно -и Таня, и Exorsist са ми взели думите от устата, така че няма какво да добавя - магия, която се преживява и топли целогодишно.

След осмата поредна година, какво бих препоръчал:
Лично съм от хората, които са по гледките, така че избирам гледка пред близка чешма. Само ако може чешмата да тече по-силно :rofl: .
Не обичам да кръшкам от маршрута и карам по маркировката. Но четвъртия ден леко се изненадах във Фотиново, тъй като бяхме трета лодка, а кръчмата пълна :bigeyes: . Разбира се, минахме покрай водопадите. Та в тази връзка и на мен ми се иска, ако има начин да се спестява бутане и носене нагоре, да се направи. Все пак поне моя велосипед е за каране и нагоре и ако е възможно ми се иска да въртя повече, вместо да бутам малко. Виждам, че сега е модерно спускачеството, но мисля не си противоречим, надолу всеки може да се разгърне.
Много беше хубаво :clap: Благодаря на Кривите за организацията.
И благодаря на запалилите огън в дъжда (четвъртия ден).
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Admin » Сря Юли 25, 2018 4:27 pm

Тая година се зарекох, че ще си седна здраво на четирибуквието и ще оставя някакъв спомен за идните поколения перпендикулярци... и със задружен принос на няколко фотографци, ето го:
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... -2018-pu12

Ще гледам и в бъдеще да съм редовен, само измислете къде ще е следващата. :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот sos » Сря Юли 25, 2018 6:40 pm

Бе, аз май, сега като се замисля, може би, ще мога да направя още едно ПВ :rofl: Ако не друго, поне да спазя обещанието си към Сашето :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот thechosen » Чет Юли 26, 2018 10:58 am

Манджата "ПВ 12" беше много вкусна - малко пикантна на моменти, което допълнително разпалваше апетита ...

Благодаря на Крива Спица за поредните чудесни дни из родопите.
Не е важно как ще номерирате следвашото мероприятите (на мен ПВ 13 ми звучи много-добре :D ) важното е да ни съберете отново в това различно измерение и да се насладим на карането/бутането/носенето заедно. За толкова години сте натрупали достатъчнп матерял и опит за да може дори използвайки пътеки от предни издания да ни предложите забавление по пътеките.

Харесах:
- посрещането и изпращането.
- идеята с "бонусите" е много добра - хората могат да си изберат от къде да минат за да спестят сили или да си доставят допълнително удоволствие.
- пътеките - всеки ден имаше своя чар.
- ягодите
- преминаваме около обяд през населени места за презареждане

За подобрение:
- обсъждане на решенията от организаторите при промяна в плана и излизане с единно решение когато са готови, преди това ако трябва да казват на хората да поспрът и почакат, че иначе става голяма дезинформация.

Малко снимки и от мен:
Изображение
thechosen
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1875
Регистриран на: Чет Май 29, 2003 3:49 pm

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот XaCkBuTukC » Съб Юли 28, 2018 7:51 pm

албуми от варненските метли :D
https://photos.google.com/share/AF1QipP ... Z0MzJLWkhR

https://drive.google.com/drive/folders/ ... GD1QnaRBTE

https://photos.google.com/u/1/share/AF1 ... ptS05RYm93


Благодарим че и тази година ни изтърпяхте да се влачим отзад (за щастие не всички дни бяхме последни) лично аз няма от какво да се оплача :) радвам се само че тази година не отпаднахме поради здравословни причини.
Всичко беше хубаво добре организирано и както каза Did много е трудно да личи че няма организация , липсата на чешми с достатъчен дебит беше неприятна но не и непреодолима. Всъщност хората не идват на събитието за да тънат в лукс и комфорт :D знаеш си че можеш да си останеш с мизерията няколко дена пък и аз си карам със сапуна но така и нямаше хубаво водопадче :D
За следващата ако има пак ще дойдем и има предпоставки да не сме метли :D А относно следващата перпендикулярна те имат и част извън България ще е страхотно ако има как да се мине от тук там или изцяло да се проведе в извън пределите на страната... :eyebrow: макар че за организиране може да е малък ад :D
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 461
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот compira » Нед Юли 29, 2018 8:47 pm

A спокойно поздрава от организационния комитет https://www.youtube.com/watch?v=zWo6Ppxe5UE може да го обявим за химн на 12-тата (не тази на Реал ;) )
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Нед Юли 29, 2018 9:51 pm

compira написа:A спокойно поздрава от организационния комитет https://www.youtube.com/watch?v=zWo6Ppxe5UE може да го обявим за химн на 12-тата (не тази на Реал ;) )

Вече беше химн на операция "богдановците" преди 8 години.
Тъпото е, че нашата версия на клипа нещо вече не се отваря в mpora

От всички коментари установих, че ни е липсвал КОНТРОЛ!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот compira » Пон Юли 30, 2018 6:11 pm

did написа:От всички коментари установих, че ни е липсвал КОНТРОЛ!


... прав си! След втория час под дъжда край огъня спряхме да чакаме и камиона :D
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Пон Юли 30, 2018 9:42 pm

пък за врАчанци имам специален по-здрав! Поздравявам и себе си. :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот EmZo » Вто Юли 31, 2018 10:29 pm

Макар и с малко закъснение да стигам до темата, да си кажа че всичко беше прекрасно и благодаря на всички замесени и участници, че за пореден път се случи тая магия. :)

Иначе + 1 за бивак с приоритет било/гледка пред чешма в самия бивак. Чешма има в вкъщи, в цивилизацията от което бягам. А усещането да спиш под зведите, на било е доста по пълноценно. А пък и разходката в Родопа след вечеря до чешмата действа даже ободряващо :)

Митак добро парче, много забавно - добавяме още един възглас. :)
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот svilka » Пет Авг 03, 2018 9:48 pm

Благодаря на всички Криви за труда и времето отново, който стоят зад организирането! Благодаря и на всички други крастави (като мен) за изпълнението, което стои след организирането!

Бих искал да изкажа моите затруднения на места да следя маркировката с червен цвят. Червено и зелено са контрастни, но именно тази комбинация е малко по-трудна за възприемане, поради някои особености на човешкото око (при неподхощо съвместяване се получава ефект на "биещо" сливане и поради това се нуждае от достатъчно бяло поле за разделяне и достатъчно площ за въздействие). От друга страна, ако се настроиш да следиш червен цвят, а лентичката е наопъки, не прави впечатление. Жълто-оранжевите бяха много по-добро решение. Нищо лично, г-н Спайдърмен!

Малко трудно се намират проявители в днешно време, та извинявайте за закъснението. https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
svilka
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 11:33 pm
Местоположение: България

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Петър Велков » Пон Авг 06, 2018 9:48 am

Exorcist написа:... и още нещо. Ако може вече да не допускате джипове на участници на самите лагери. Който иска да ходи из балкана с коли, ок, но не на ПВ-то. Има си камион. Или да ги паркира далеч, далеч, поне на 300 метра от бивака и да не загрозява гледките и усещането с ламарини, изгорели газове, палене и тракане на двигатели, фарове по никое време и т.н. Не връзвам мероприятието по никакъв начин с автомобили на байкъри из биваците до палатките.


НЕкои хора вече са казали повечето от това, което имам да кажа, но понеже цитираното е насочено и към мен...

Джипът докара 8 комплекта почти спешни накладки, един спасителен обтегач и известно количество бира. Разбирай - поне двама души можеше и да не си довършат ПВ-то, ако тракащият джип с фаровете не се беше появил на трети лагер. Самите фарове и тракането бяха следствие от свалянето на човек с потенциално счупен глезен - превърнат в топка и носещ зверска болка, от която единственото му облекчение беше тъпчене с Аулин. Не искам по никакъв начин да си представям как този човек би се чувствал търкаляйки се от болка цяла нощ, чакайки камионът да го свали на сутринта. Същият камион, който стои паркиран баш усред лагера, който мирише на розички и който значително допринася за гледката, безмилостно съсипана от проклетия тракащ джип.

Не бъдете крайни :)
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Пон Авг 06, 2018 1:35 pm

Петър Велков написа:...

Пешо, не се връзвай. Както по-горе казах, една от целите на цялата организация е да бъде незабележима. Е, избръмчал си бил. Малиии... Участниците не знаят и 20% от всичко, което се е случило покрай мероприятието. Така и трябва. Те просто си участват и не е тяхна работа да знаят всичко за всеки. Всъщност, никой не знае всичко ;)

Лично за теб - благодарности!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Любо » Пон Авг 06, 2018 4:00 pm

Петър Велков написа:
Exorcist написа:... и още нещо. Ако може вече да не допускате джипове на участници на самите лагери. Който иска да ходи из балкана с коли, ок, но не на ПВ-то. Има си камион. Или да ги паркира далеч, далеч, поне на 300 метра от бивака и да не загрозява гледките и усещането с ламарини, изгорели газове, палене и тракане на двигатели, фарове по никое време и т.н. Не връзвам мероприятието по никакъв начин с автомобили на байкъри из биваците до палатките.


НЕкои хора вече са казали повечето от това, което имам да кажа, но понеже цитираното е насочено и към мен...

Джипът докара 8 комплекта почти спешни накладки, един спасителен обтегач и известно количество бира. Разбирай - поне двама души можеше и да не си довършат ПВ-то, ако тракащият джип с фаровете не се беше появил на трети лагер. Самите фарове и тракането бяха следствие от свалянето на човек с потенциално счупен глезен - превърнат в топка и носещ зверска болка, от която единственото му облекчение беше тъпчене с Аулин. Не искам по никакъв начин да си представям как този човек би се чувствал търкаляйки се от болка цяла нощ, чакайки камионът да го свали на сутринта. Същият камион, който стои паркиран баш усред лагера, който мирише на розички и който значително допринася за гледката, безмилостно съсипана от проклетия тракащ джип.

Не бъдете крайни :)


Аз понеже съм малко прост и нещо не ми се връзва логистиката :dontknow: Ти караше колело и джип едновременно ли :bigeyes:
Nicolai Ion 16
Аватар
Любо
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1357
Регистриран на: Вто Дек 10, 2013 10:44 am
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Exorcist » Пон Авг 06, 2018 8:29 pm

Пешо, ако виждаш нещо крайно в написаното от мен, това е само защото не си схванал какво съм написал. Обясненията ти са много хубави и верни, и браво, само че те нямат нищо общо с факта, че е странно, поне за мен, а както си говорих и с други хора, и не само на мен, да се мотатят коли, извън камиона, по биваците. Сигурен съм, че много от нас биха могли да направят организация и да си докарат и джиповете и марсоходите и какво ли не от цивилизацията по биваците, но не го правят.
Камионът е колорит и част от изживяването. Личните коли по биваците на ПВ - тц.
Имаше и едно волво на бивака, пляс по средата на пътя.
Честно казано, изобщо не съм чул посреднощните тракания и фарове. Написах предния пост с идеята, че самото присъствие на коли е нелепо.
Митак, прав си, не е работа на участниците да знаят всичко, което знаят и правят организаторите.
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот did » Пон Авг 06, 2018 8:38 pm

Exorcist написа:Имаше и едно волво на бивака, пляс по средата на пътя.

Аз лично го паркирах там.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ⊥∞ 12 - коментари

Мнениеот Gumena Lisica » Нед Авг 19, 2018 12:01 pm

Exorcist написа:... и още нещо. Ако може вече да не допускате джипове на участници на самите лагери. Който иска да ходи из балкана с коли, ок, но не на ПВ-то. Има си камион. Или да ги паркира далеч, далеч, поне на 300 метра от бивака и да не загрозява гледките и усещането с ламарини, изгорели газове, палене и тракане на двигатели, фарове по никое време и т.н. Не връзвам мероприятието по никакъв начин с автомобили на байкъри из биваците до палатките.


Ми ако си лягате навреме вечерта няма да имате такива проблеми. Ето... аз нито съм чула тракане, нито съм видяла фарове по никое време, пеи все че бях точно до палатката на Пешо... сигурно щото си къртих цяла нощ. :sleeping: Но наистина жалко за гледката към невероятно красивия камион, чиято естетичност беше засенчена от джипа... и волвото. :roll2:
Гората намаляваше с бързи темпове, но дърветата продължаваха да гласуват за брадвата, защото дръжката й бе дървена и те си мислеха, че брадвата е една от тях
Аватар
Gumena Lisica
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:22 pm

Предишна

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта