ПВ - 14

Форум за съобщения, информация и коментари относно Перпендикулярна Вселена.

Модератори: did, bikezilla, naka76

Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Пон Юни 22, 2020 1:51 pm

Инак не знам за какво каране говориш - ти си дал обещание да направиш нещо друго... :D :D :D[/quote]

Ти носи лопата, другото остави на мен :rofl: И се надявам да пророниш една сълза, така от куртоазия :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот naka76 » Сря Юни 24, 2020 3:22 am

sos написа:Аз имам един екзистенциален въпрос. Към колко часът се очаква камионът да е отворен/готов/ за товарене на багаж :dontknow:


След 9.30
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ПВ - 14

Мнениеот naka76 » Сря Юни 24, 2020 3:25 am

evilzet написа:Аз така, докато се чудим ще има ли или не тази година, да попитам плахо за продълженийце нещо? Че лани много ми хареса...


Съжалявам, но буса се напълни!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Сря Юни 24, 2020 8:11 am

При камиона да оставите лепенки и печат :smash: Че аз ако нямам лепенка все едно не съм бил. Всъщност тази година лепенката с какъв мотив ще е :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот EmZo » Сря Юни 24, 2020 8:51 am

Дядо Добри не спира с досадните въпроси, не знам как го приемате за поредна година... :D
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Сря Юни 24, 2020 9:08 am

EmZo написа:Дядо Добри не спира с досадните въпроси, не знам как го приемате за поредна година... :D


Нещо ми е скучно, то на моята възраст какво ми остана, едно ПВ и някоя сгодна женица :evil: След това събитие, спирам, няма повече :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот naka76 » Сря Юни 24, 2020 8:53 pm

sos написа:

Нещо ми е скучно, то на моята възраст какво ми остана, едно ПВ и някоя сгодна женица :evil: След това събитие, спирам, няма повече :D

Или ти спираш или ние ще те спрем! :D
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ПВ - 14

Мнениеот psixopat » Чет Юни 25, 2020 4:18 pm

За кръчми по маршрута няма да питам, че предвид ситуацията е малко тема табу. :deal:
Но как стои въпросът с магазини в селата през които минаваме ?
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Чет Юни 25, 2020 5:11 pm

psixopat написа:За кръчми по маршрута няма да питам, че предвид ситуацията е малко тема табу. :deal:
Но как стои въпросът с магазини в селата през които минаваме ?


Дали ще влезнеш в кръчмата или магазина е все тая. В повечето случай те са едно и също помещение. Смятам че от уважение и мерки за сигурност към местните трябва да си се влиза с бъфи или маска на лицето. :dontknow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот psixopat » Чет Юни 25, 2020 10:02 pm

Маската или бъфа са ясни.Това ще го спазвам. Въпроса е ще има ли изобщо магазини по маршрута или не. Че има значение с какво количество храна да тръгна в багажа :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: ПВ - 14

Мнениеот naka76 » Пет Юни 26, 2020 3:10 pm

psixopat написа:Маската или бъфа са ясни.Това ще го спазвам. Въпроса е ще има ли изобщо магазини по маршрута или не. Че има значение с какво количество храна да тръгна в багажа :D

В ретия ден преминаваме през Момчиловград!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: ПВ - 14

Мнениеот Gumena Lisica » Сря Юли 01, 2020 3:23 pm

Много хубаво ПВ, с чудесни пътеки.
В ден 5-ти някъде са паднали или са забравени и се издитват червени ръкавици FOX дамски. Ако някой ги е събрал нека ми се обади, моля: 0885209302.
Гората намаляваше с бързи темпове, но дърветата продължаваха да гласуват за брадвата, защото дръжката й бе дървена и те си мислеха, че брадвата е една от тях
Аватар
Gumena Lisica
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2016 2:22 pm

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Чет Юли 02, 2020 1:46 pm

Много мълчаливи тази година, срам ли ви е :dontknow: Благодаря на кривите за поредното ми приключение. Както винаги беше много забавно и добре организирано :agree: И , понеже вече годините се трупат и най вече се усещат. Това ще ми бъде последното :rofl: Но в мислите си ще бъда с вас :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот Admin » Пет Юли 03, 2020 5:53 am

Срам не ни е, ама както винаги „обичайният ритъм на живот“ вчера ме халоса като парен чук и това още повече засилва блаженото чувство на безгрижие, което изпитвах в тези пет дни.
За приятните и разнообразни пътеки, „швейцарските“ асфалтови пътчета, немислимите махали и села, изнурителната жега и други технически подробности може да напиша нещичко по-натам, но сега ще кажа само, че за мен ПВ-тата не са просто незабравими - те са недостижими, защото в общия случай не успявам при друго каране в годината да събера на едно място толкова неща с благотворно въздействие върху душата ми. Може да звучи поетично или патетично, но за мен си е така. Благодаря на „кривите“, че продължават да правят това възможно! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот tanya » Съб Юли 04, 2020 12:37 pm

Admin написа: Благодаря на „кривите“, че продължават да правят това възможно! :beer:


И живот и здраве, дано продължават още дълги години, защото каквото и да си говорим, за мен това е най-якото каране в годината поради ред причини, които мисля не е необходимо да изброявам.
:beer:
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Re: ПВ - 14

Мнениеот radkko » Съб Юли 04, 2020 5:13 pm

Admin написа:Срам не ни е, ама както винаги „обичайният ритъм на живот“ вчера ме халоса като парен чук и това още повече засилва блаженото чувство на безгрижие, което изпитвах в тези пет дни.
За приятните и разнообразни пътеки, „швейцарските“ асфалтови пътчета, немислимите махали и села, изнурителната жега и други технически подробности може да напиша нещичко по-натам, но сега ще кажа само, че за мен ПВ-тата не са просто незабравими - те са недостижими, защото в общия случай не успявам при друго каране в годината да събера на едно място толкова неща с благотворно въздействие върху душата ми. Може да звучи поетично или патетично, но за мен си е така. Благодаря на „кривите“, че продължават да правят това възможно! :beer:



За пореден път...незебравимо!
Несравними чувства и зареждане на душицата ми за дълго време напрет...абе един ''рестарт",с който всички трудности от ежедневието,а и не само,минавт някак по-лесно!
Благодаря ви Криви! :bowdown: :beer: :beer: :beer:
Аватар
radkko
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1156
Регистриран на: Чет Май 24, 2007 6:02 am

Re: ПВ - 14

Мнениеот sos » Пон Юли 06, 2020 8:55 am

На мен ли така ми се струва, или общата снимка се бави :D Ако беше Хамстера разбирам :rofl:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот Анелия » Пон Юли 06, 2020 3:35 pm

Admin написа:Срам не ни е, ама както винаги „обичайният ритъм на живот“ вчера ме халоса като парен чук и това още повече засилва блаженото чувство на безгрижие, което изпитвах в тези пет дни.
За приятните и разнообразни пътеки, „швейцарските“ асфалтови пътчета, немислимите махали и села, изнурителната жега и други технически подробности може да напиша нещичко по-натам, но сега ще кажа само, че за мен ПВ-тата не са просто незабравими - те са недостижими, защото в общия случай не успявам при друго каране в годината да събера на едно място толкова неща с благотворно въздействие върху душата ми. Може да звучи поетично или патетично, но за мен си е така. Благодаря на „кривите“, че продължават да правят това възможно! :beer:

И аз се гмурнах директно в организацията на Шуменско плато 2020 и ударът беше много голям. Не успях дори да благодаря на Крива спица за поредна година, че ни осигуряват тези пет дни рай по разнообразни и красиви маршрути. Поздрави на всички, които не успяха да дойдат и липсваха, догодина да се поправи това. :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: ПВ - 14

Мнениеот evilzet » Пон Юли 06, 2020 5:47 pm

Както винаги жестоко - как да си представиш, че няма да ти стигнат предавките да катериш асфалт- епично, наистина събитие от друга вселена. А ония бирички, донесени от Момчилград на чешмата, бяха най-сладките на света. Благодарим за всичко.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: ПВ - 14

Мнениеот sailman » Вто Юли 07, 2020 9:18 am

На Чичко Ви Муцко фотките :)
@Кривите - Отнове беше сичко найпрекрасно! Целиван Ви! :love: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 09, 2020 2:45 pm

Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот Admin » Съб Юли 18, 2020 7:40 pm

Позабавих се с моите снимки, ама много пътувания и задачи имах в последните седмици. Ето ги подбраните кадри от 14-ата петилетка:
https://mtb-bg.com/gallery/%d0%bf%d0%b5 ... d%d0%b0-14
Това е, тъй да се каже, за разглеждане и за да остане непреходно в архива. :)

А има и бонус, който обаче е временен. :D Снимките от албума горе + някои допълнителни, при това в по-голям размер:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Това е за теглене, т.е. който се намери, да си свали фотката в почти оригинален размер. Папката обаче ще бъде активна 1-2 месеца, после ще отиде в коша, за да освободи място за друга. По принцип мислех този линк да го пусна само към читателите с абонамент, но твърде много обичам Перпендикулярната, та реших да е публичен. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: ПВ - 14

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Авг 03, 2020 12:41 am

Уффффф
И пак уфффффф.
Здравейте всички познати и не познати МТБ фенове.
Много отдавна не съм писал, но сега не се сдържах.
Само се лигавя по снимките от поредната ВСЕЛЕНА.
Много яко.
Много.
Иска ми се да съм бил там,ама няма как.
Както винаги Спиците са се постарали да не се скучае.
Нормално.
Няма как да е скучно в планината с хубави хора.
То хубавото си е хубаво.
Времето както се вижда също е било с вас.
Само не знам защо много малко снимки се качват .
Моля ви колеги не се стискайте.
Качвайте снимки.
Място има.
А ако няма, Любо ще ви осигури.
Тегаво ми е че пропускам поредното събитие , ама нещата са такива.
Нищо.
Търпение.
Някога да сме живи и здрави, пак ще се появим в строя.
Какво да кажа. Не знам.
Завиждам ви .
Съвсем благородно ви завиждам за това което изживявате.
Поздравявам всички СПИЦИ.
Любо Админа също.
Абе всички.
Живейте пълноценно и се наслаждавайте на всеки един момент.
Живота е твърде кратък.
Поздрави: Silvestroff.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: ПВ - 14

Мнениеот hitar_potar » Чет Ное 05, 2020 9:42 am

Silvestroff Gabrovo написа:...

Ей, къде се загуби толкова време? :)
Поздрави от Русе! :)
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Предишна

Назад към Перпендикулярна Вселена

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта