Теч на масло

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Теч на масло

Мнениеот maki » Сря Апр 14, 2021 8:36 pm

Здравейте любители на спорта.
Имам един въпрос към вас.
Подариха ми използван велосипед модел Scott MX2 Voltage.
Много е запазен, няма дори драскотини по рамката.
Забелязах, обаче жълтеникава лепкава течност по предната капла. Предполагам е от вилката, която обаче обира вибрациите,до някаква степен, при каране.
Въпроса ми е мога ли да си карам колелото в това състезание, при условие, че карам само по улиците, и има ли опасност вилката да се разглоби някъде по пътя?
Не се чува тракане, стъргане или клопане.

Благодаря за вашите напътствия.
maki
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 14, 2021 4:59 pm

Re: Теч на масло

Мнениеот Harka » Сря Апр 14, 2021 11:11 pm

Ако е от вилката, ще разбереш ако тече. Но мен ме съмнява, защото вилката ти най-вероятно е пружинно-еластомерна и масло въобще няма, а само грес. Изчисти го и си карай спокойно. Нищо няма да се разпадне.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Теч на масло

Мнениеот maki » Чет Апр 15, 2021 3:28 pm

top gun 006e пише на вилката.
Някаква бюджетна сигурно ще да е.
maki
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 14, 2021 4:59 pm

Re: Теч на масло

Мнениеот Вилката » Пет Апр 16, 2021 7:49 am

Неизправна вилка може да потече основно от три места. От горе надолу - 1) горните капачки, 2)прахоуловителите и 3) винтовете на шишовете(най-отдолу).
Почисти добре тези места. При прахоуловителите не ползвай обезмаслител, а само сух парцал и чиста течна смазка. Първо бършеш до бласък, пръскаш смазка, помпаш(натискаш вилката да се свие) няколко пъти да влезне и да изкара мърсотия и пак подсушаваш... и така докато спре да изкарва боклуци.
Горе и долу можеш да ползваш и обезмаслител.
Откакто вилката е чиста, ако потече отнякъде, ще го забележиш лесно на място, а не от следи по каплата.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта