Ремонтиране или замяна на ролкова спирачка.

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Ремонтиране или замяна на ролкова спирачка.

Мнениеот ogun » Съб Май 15, 2021 7:32 pm

Здравейте,
Закупих си велосипед 2-ра употреба, всичко ми е наред без предната ролкова спирачка. Колелото е с гуми 700c, като се позасиля, и се опитам да спра, предната спирачка почти не спира, задната гума се влачи 10 метра и тогава спирам. За да спира добре, трябва да се оправи предната спирачка.
Проблемът е следният. На дупки или неравности се чува тракане от предната спирачка. Няма луфт или нещо нередно в самата ос според мен. Освен това на място, като я натисна докрай с всичка сила, гумата се върти 1-2 см преди да спре. Спирачката е Shimano Nexave BR-IM50-F. Изглежда точно така: https://www.flickr.com/photos/jemonit/5155692880

Има ли как да се оправи освен да й се налее грес. Не вярвам обаче проблема да се оправи само с това. Гледам че точния модел го има само при китайците за 70-80лв. Може ли да се замени с друга ролкова спирачка или трябва да е точно същия модел ако не може да се ремонтира.
На пръв поглед разликата с другите ролкови спирачки е дължината на рамото, което се захваща по-нагоре по вилката...
Вилката не е предвидена за V-brake, няма и дупки за дискови спирачки.
Какъв е варианта да имам работеща предна спирачка? Да сменя цялата капла!? Но дори и да я сменя като не мога да сложа нищо друго освен ролкова спирачка какво правим!? Да сменя цялата вилка и каплата не ми се ще...
ogun
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Дек 28, 2018 7:28 pm

Re: Ремонтиране или замяна на ролкова спирачка.

Мнениеот evilzet » Съб Май 15, 2021 9:06 pm

Извинявай, ако не знаеш какъв е проблема, просто отиди на майстор.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта