Смяна на накладки Tektro

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Смяна на накладки Tektro

Мнениеот diss » Съб Мар 25, 2023 6:52 am

Здравейте, понеже за първи път се сблъсквам с дискови спирачки, ше ми е нужна помощ.
Взех колело с дискови спирачки Tektro. Отпред f160, отзад r160. Тези отзад са за подмяна. Свалих ги 7 на тях пише Tektro F10 XS. Предните не се виждат надписи.
Такива не откривам, какви трябва да взема, за да са съвместими?
diss
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 5:59 pm

Re: Смяна на накладки Tektro

Мнениеот the_rookie » Съб Мар 25, 2023 9:05 am

Днес... кълбото ми, предпразнично настроено ми врътна гръб! (иде реч за гадателска кристална топка) Обърнах са към ChatGPT :dontknow: ... и там уклончив отговор! Накрая влязох в страницата на тектро, погледнах в Tektro pads compatibility и нещата се изясниха! Направи същото- и при теб ще се получи!
....а колко по-лесно би било с една - две снимки!
Пояснявам- понеже се сблъскваш за първи път! f160 отпред и r160 отзад е надпис върху допълнителните адаптери (подложки) между вилката/рамката.
Постъпи по моя начин (без да се сърдиш) и ще научиш допълнителна информация която би ти била полезна!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Смяна на накладки Tektro

Мнениеот diss » Нед Мар 26, 2023 7:13 pm

Мерси за информацията.
Спирачките са Tektro HD-R310
Накладките се оказаха Tektro F10BS, но в БГ не намерих никъде. Техния заместител на Шимано е K02S и K04S. K04S отпада, защото са Semi metalic, а диска е only resin. За това остава K02S на Shimano. Те обаче са спрени от производство и са заменени от K03S, които вече са заменени с Shimano K05S.
Та това е за информация ако някой се сблъска с този проблем.
diss
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 5:59 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта