Сцепена част на рамка или не

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Сцепена част на рамка или не

Мнениеот Katana » Съб Май 06, 2023 12:15 pm

Здравейте на всички,
карам YT Capra 2018 г. и от няколко дена забелязвам две притеснителни драскотини, или може би не ,на два от средните компонента на рамката.
Прилагам снимки. Моля дайте вашето мение дали това би могло да е сцепено или само боята.
Благодаря.

IMG-8e9c35cc33fb7b3a01657884942c5857-V.jpg
(160.69 KiB) 232 пъти

IMG-a3110aa3fd79485c478e0d31a0db5e21-V.jpg
(212.23 KiB) 207 пъти

IMG-f5ddbb1618873dd3aa516c4e7b80f644-V.jpg
(234.06 KiB) 198 пъти
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот runnerpz12 » Съб Май 06, 2023 7:05 pm

Сцепена е рамката, не е от боята.
runnerpz12
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1258
Регистриран на: Нед Мар 21, 2021 5:52 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот the_rookie » Съб Май 06, 2023 8:25 pm

За съжаление и според мен е спукано! Добре е да се разбере причината, за да се избегнат по възможност евентуални бъдещи грешки! По окачването правено ли е нещо?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот Katana » Нед Май 07, 2023 9:44 am

the_rookie написа:За съжаление и според мен е спукано! Добре е да се разбере причината, за да се избегнат по възможност евентуални бъдещи грешки! По окачването правено ли е нещо?

Дам, най-вероятно е сцепена. Писах до YT да видим те какво ще кажат. Хубавото е ,че от както съм го купил не съм сменял нищо по средното движение. Надявам се да одобрат щетата и да ми сменят частта. Някой от Вас има ли опит в подобни ситуации?
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот the_rookie » Нед Май 07, 2023 1:08 pm

Katana написа:
the_rookie написа:За съжаление и според мен е спукано! Добре е да се разбере причината, за да се избегнат по възможност евентуални бъдещи грешки! По окачването правено ли е нещо?

Дам, най-вероятно е сцепена. Писах до YT да видим те какво ще кажат. Хубавото е ,че от както съм го купил не съм сменял нищо по средното движение. Надявам се да одобрат щетата и да ми сменят частта. Някой от Вас има ли опит в подобни ситуации?

Имах предвид лагерите на окачването по рамката дали са подменяни или смазвани. Четири години без обслужване на въпросните не е малък период! Важно е и как работи шока! Дано ти заменят елемента, пък дори и с опция да си го платиш. Огледай много добре при силна светлина цялата рамка, особено около заварките! Увеличителна лупа може да ти бъде много полезна.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот Katana » Нед Май 07, 2023 2:11 pm

the_rookie написа:
Katana написа:
the_rookie написа:За съжаление и според мен е спукано! Добре е да се разбере причината, за да се избегнат по възможност евентуални бъдещи грешки! По окачването правено ли е нещо?

Дам, най-вероятно е сцепена. Писах до YT да видим те какво ще кажат. Хубавото е ,че от както съм го купил не съм сменял нищо по средното движение. Надявам се да одобрат щетата и да ми сменят частта. Някой от Вас има ли опит в подобни ситуации?

Имах предвид лагерите на окачването по рамката дали са подменяни или смазвани. Четири години без обслужване на въпросните не е малък период! Важно е и как работи шока! Дано ти заменят елемента, пък дори и с опция да си го платиш. Огледай много добре при силна светлина цялата рамка, особено около заварките! Увеличителна лупа може да ти бъде много полезна.

За този период от време колелото е смазвано редовно, лагери не съм сменял защото не е имало нужда. Шока беше леко спаднал този зимния сезон, но винаги съм го държал на нивото на килограмите ми. Ако трябва да бъда честен, дори не съм го насилвал много. Карал съм 3 пъти на Боровец, и то лежерно, останалата част от времето е каларано лежерно, Витоша, паркове. Благодаря ти за съветите. :) Ще пиша като имам отговор от производителя.
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот Katana » Пет Юни 02, 2023 12:57 pm

Завършвам темата с добри новини! :)
От YT светкавично ми изправиха две чисто нови части ( безплатно разбира се ), без да ме карат да изпращам нещо повече от вече пратените снимки.
Това се нарича профисионализъм.Рамката е на почти 5 години и въпреки това минава гаранционно. Това в България ще се проточи с месеци. Имам опит с RAM Bikes , където чаках 3 месеца да ми сменят гаранционно рамката на колелото.
:crazy:
Аватар
Katana
 
Мнения: 409
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Юли 12, 2016 10:22 pm

Re: Сцепена част на рамка или не

Мнениеот martin.radev » Пон Юни 05, 2023 1:32 pm

Мисля, че са доста умни хората :) клиент с колело от 2018 - шансовете да търси ново, ако не сега - то следващите година или две са големи.
А с такъв реверанс, съм сигурен, че са си спечелили доживотен клиент, пък и от уста на уста като мине случая, не пречи :)

Така се прави, съгласен съм с теб - трябва да си голям професионалист или добър търговец, а те са може би и двете.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта