save the "kurbelite"

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

save the "kurbelite"

Мнениеот DeMoN » Нед Мар 14, 2004 8:21 pm

Karah si koleloto edin den.Ama bqh nadale4 ot velo remont , apa usetih 4e leviq mi kurbel ne6to ima luft- i to ne bezobiden, kakto razbrah po kusno.Ta karah o6te 2 4asa i otidoh da mi go stegnat.:DAma sled edna sedmica kurbela vze da mi skurca.Sega e stegnat i ima luft.Moga li da go spasq???Kakvi problemi moje da imam poneje srednoto mi dvijenie e kapsulovano?Kolko 6te mi struva repair-a?
I pokriva li garanciqta takiva ne6ta?
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Нед Мар 14, 2004 9:03 pm

sly6ai kolega na4i vadi6 kyrbela i slaga6 0.5mm folio ot vatre6nata strana na korbela da6e i 1.00 mm i stega6 za okolo 1 sedmica 6e olegne no triaa da go stega6 postoqnno na 10 minyti karane toi oliaga i trqbva da se stega ako nego stegne6 se preebava i cqlata rabota ytiva na vqtara
are yspeh
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Нед Мар 14, 2004 11:21 pm

:D:):):)chernio,:D:D:):):Dkak gi izchisli tiq 10 minuti tochno

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот bikerider » Пон Мар 15, 2004 11:46 am

[quote="DeMoN"]

Karah si koleloto edin den.Ama bqh nadale4 ot velo remont , apa usetih 4e leviq mi kurbel ne6to ima luft- i to ne bezobiden, kakto razbrah po kusno.Ta karah o6te 2 4asa i otidoh da mi go stegnat.:DAma sled edna sedmica kurbela vze da mi skurca.Sega e stegnat i ima luft.Moga li da go spasq???Kakvi problemi moje da imam poneje srednoto mi dvijenie e kapsulovano?Kolko 6te mi struva repair-a?
I pokriva li garanciqta takiva ne6ta?
[/quote]


щом има луфт, след като е бил дозатегнат, значи си го разбил докато е бил хлабав.
искам да кажа, че вече е мъртъв, въпрос на време е пак да стане така.

средното също бих ти препоръчал да го смениш ако има луфт, щото ще ти се изядат предните венци и веригата от сученето.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tuba » Пон Мар 15, 2004 1:04 pm

Пробвай да закърпиш положението като овиеш тефлонова лента около
квадрата за да попълни луфта и около болта/резбата на оста
ама най вероятно след време ще я
изхвърли така, че съвета на bikerider си остава валиден събирай
пари за нови курбели и касета
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Black » Пон Мар 15, 2004 1:50 pm

[quote="axelmax"]

:D:):):)chernio,:D:D:):):Dkak gi izchisli tiq 10 minuti tochno

ne se karaite a karaite
marian
[/quote]
e taka 6oto i az imam toq problen i v na4aloto na 20 minyti karane pooliaga
4atnali ili si...............
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот axelmax » Пон Мар 15, 2004 10:54 pm

black/cheren -na galeno chernio/ da ne si se obidil prosto treba she da ima :D:D:Dza da razbereh che se sheguvam ama ne sa izleznali ,no dosega ne sam imal problem sas kurbelite i srednoto dvijenie osven che osta beshe izpilena no nemashe luft prosto malko dereshe ,karashe se ne mashe problem ama taka i taka beh svalil kurbelite i reshih da go smerna sega se varti kato ludo iskachvam na 18 skorost ne che predi ne go praveh

imam vapros - prednite zabchatkite sa sas 5 tochkov zahvat -ofmega sas nitove ,ako mahna nitovete dali ste moje da si sloja na tehno mqsto vintove za da moje da si gi smenqm ili da si izpravqm
a kato stana vapros kolko struva da se izpravat zabchatkite i da vsastnost struva li si

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот screamBoy » Пон Мар 15, 2004 11:41 pm

хе ми може та
ако наистина си свършил квадрата на самия курбел обаче в никой случай не си струва, трябва да са ебаси здравите хубави алуминиеви и на по-малко от 1г и почти никво скачане за да си струва, така го виждам; най-малкото защото зъбци с 5 дупки за планински няма евтини, честна дума
изправянето у дома е безплатно, мойте двама приятели - водопроводния ключ и чука винаги са навити да ми помагат :)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Black » Сря Мар 17, 2004 7:56 pm

[quote="axelmax"]

black/cheren -na galeno chernio/ da ne si se obidil prosto treba she da ima :D:D:Dza da razbereh che se sheguvam ama ne sa izleznali ,no dosega ne sam imal problem sas kurbelite i srednoto dvijenie osven che osta beshe izpilena no nemashe luft prosto malko dereshe ,karashe se ne mashe problem ama taka i taka beh svalil kurbelite i reshih da go smerna sega se varti kato ludo iskachvam na 18 skorost ne che predi ne go praveh

imam vapros - prednite zabchatkite sa sas 5 tochkov zahvat -ofmega sas nitove ,ako mahna nitovete dali ste moje da si sloja na tehno mqsto vintove za da moje da si gi smenqm ili da si izpravqm
a kato stana vapros kolko struva da se izpravat zabchatkite i da vsastnost struva li si

ne se karaite a karaite
marian
[/quote]
ok man na4i za razprobivaneto mo6e ama samo nitovete li dar6ad vencite ako e taka dyp4i i slagai boltove ama vnimavai s dyp4eneto A I imali raztoqnie i kolko e to me6do srednata i goliamata plo4a kolkotoe tolkoz triabva da ystane i posle za6toto ako nee taka nqma da smenq skorostite are i yspeh
a da ima smisal da se izpravqt svalia6 i s 4yka leko ne kat BENDERA :D:D:D:D:D
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Black » Сря Мар 17, 2004 7:58 pm

[quote="screamBoy"]

хе ми може та
ако наистина си свършил квадрата на самия курбел обаче в никой случай не си струва, трябва да са ебаси здравите хубави алуминиеви и на по-малко от 1г и почти никво скачане за да си струва, така го виждам; най-малкото защото зъбци с 5 дупки за планински няма евтини, честна дума
изправянето у дома е безплатно, мойте двама приятели - водопроводния ключ и чука винаги са навити да ми помагат :)
[/quote]
koga ti e ro6dennia den iam edin 20KG 4yk samo za teb pita man:8D::D:D:^:
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Admin » Съб Мар 20, 2004 2:09 am

Какъв е смисъла да превръщаш курбел с нитове в курбел с болтове (ако приемем, че е възможно). Първо, подобна самоделка едва ли ще е достатъчно здрава и надеждна. Второ, ако си купиш плочи отделно, те сигурно ще ти излязат като цена близко до сумата, която ще платиш за нови курбели с плочи на болтове. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Съб Мар 20, 2004 10:46 am

samo pitam :D:D:D

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот El-Biker » Съб Мар 20, 2004 9:40 pm

Imal sam mnogo podobni sluchai i moga da ti kaja che nai efektivniq nachin sled smenqneto mu s nov e da go poizshlaifash malko.Sled kato go izvadish s skobata go zastopori nqkade i vij dali vutre cqlosta na kvadrata e narushen .....s kvadratna pela za jelqzo izgladi chetirite strani na kvadrata(taka shte se mahnat naranqvaniqta naneseni ot osta)sled zaglajdaniqta go zategni dobre...POMAGA.:D
Play with the wind.
El-Biker
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 11:27 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 113 госта