Смяна на уплътнения и обезвъздушаване на Quad Deuce FR

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Смяна на уплътнения и обезвъздушаване на Quad Deuce FR

Мнениеот KUM4o » Сря Окт 30, 2013 2:09 pm

Ще опиша проблема ми с въпросната спирачка и ще се опитам със снимки да покажа как изглежда спирачката разглобена и кое съм подменил, за да си реша проблема. Проблема, който имам със спирачката, е че едното бутало почти не се движеше и поради тази причина имам по-голямо износване на едната накладка. Друго, което много ме дразнеше, е че колкото и пъти да я настройвах винаги след 20-30км каране идваше момента, в който започваше да се чува шум от допира на едната накладка с диска, поради проблема с едното бутало. Пратих имейл на магазина от който я взех и те ми дадоха съвет да изкарам леко мързеливото бутало и да го почистя, направих тази процедура отново същото. Отворих капачето на лостчето и леко помпах с лоста и изкара малко въздух, долях течност и затворих, но пак същото. Сега си поръчах комплект уплътнения за буталата и уплътнение за капачето на лостчето. Ето и снимките.

Започвам с дясната част(гледайки спирачката отгоре, монтирана върху велосипеда) на спирачният апарат.

Изображение
Изображение

Гледайки част-а от към страната на буталото се вижда, че една от 4-те дупки има легло. Там стои уплътнение, което стои на прехода между двете половини на спирачният апарат.

Тук е лявата половина на спирачният апарат.

Изображение
Изображение

В долния ляв ъгъл на снимката се вижда и уплътнението, което се слага на прехода между двете половини.

Ето ги и двете бутала на спирачката.

Изображение

Тук е лостчето .

Изображение
Изображение

Тук се вижда повреденото уплътнение на капачето на лостчето.

Изображение


До тук с отварянето и разглеждане на спирачката, сега очаквам доставка на резервните части и ще продължа със снимките и поясненията, кое как съм направил и дали съм постигнал желания ефект или съм си похарчил парите напразно :D. Може да има неточности, но моля да бъда извинен.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта