Основни инструменти които трябва да имам

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот krach » Чет Авг 18, 2016 1:38 pm

Kobeto написа:
krach написа: просто се чудя дали реално ще има файда срещу 60+ кг пес.
А какво ще правиш, ако си сам и пътят, който си поел за бягство свърши? Щото аз така си останах сам заради съкращение на пътя и добре, че песовете решиха да се върнат да си наглеждат овцете, вместо да продължат да ме гонят до края на "пътя". А, далеч съм от мисълта, че при бой с куче някой може да мине без отнасяне на корав damage. :beer: Малко :offtopic: стана, за което съжалявам.

И аз да понаспамя, вероятно и аз ще тествам същата схема. Но въпреки това бягство ако не е баир на надолу не е опция.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот lastborn » Съб Авг 20, 2016 7:20 pm

Аз понеже не обичам да пускам нови теми ... препоръчайте ми от къде да си купя
1. Ключ за сваляне на курбели "shimano m522 hollowtech"
2. Ключ за венец касета
също така и средното незнам какъв модел е точно и с какъв ключ ще трябва да го развивам ... тия от шокблейз пускат много добри описания :(!:
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот krach » Нед Авг 21, 2016 9:33 am

lastborn написа:Аз понеже не обичам да пускам нови теми ... препоръчайте ми от къде да си купя
1. Ключ за сваляне на курбели "shimano m522 hollowtech"
2. Ключ за венец касета
също така и средното незнам какъв модел е точно и с какъв ключ ще трябва да го развивам ... тия от шокблейз пускат много добри описания :(!:


За екстрактора за курбели мисля, че са стандартни. Вече разновидности и цени са въпрос на вкус. Най - добре отиди със се колелото в драг или байк център, или друг байк магазин и им кажи за кое какви инструменти искаш.

Друг вариант е просто да разпиташ, да видиш, кое, какво ти трябва и от декатлон да си вземеш комплект инструменти. Мисля че около 70-80 лв беше. Лично а съм доволен.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот lastborn » Вто Авг 23, 2016 12:46 am

http://hollandbikeshop.com/images_produ ... -175mm.jpg
http://img04.olx.ro/images_mercadorro/9 ... a-mtb-.jpg

Това ми е курбела. Стандартния ключ не върши работа просто няма за какво да се "избута" отворих някой друг магазин ама не намирам такъв екстрактор ... иначе е малко сложно със транспорта на колелото понеже съм на 35км от Бургас и нямам автомобил, та единствения ми вариант е да го поръчам от някъде ама не намирам от къде ...
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот Вилката » Вто Авг 23, 2016 7:51 am

Ето тук например, в рамките на един екран видях и трите инструмента, които са ти нужни:
1. Екстракторът има една допълнителна капачка, която се слага когато оста е куха, така че вече да има какво да избута.
2. Ключът за средното има варианти, така че задължително при покупката кажи какво точно искаш(кажи им, че ще демонтираш окталинк с шиманска ос касета)
3. Ключът за венец касета зависи от това дали си на резба или на шлици. Предполагам, че е второто и ще ти трябва ключът, който е за Centerlock.
Когато аз си набавях инструменти, някои ги нямаха в този магазин, но поне разбират и ми казаха, че екстракторът например няма да ми свърши работа.

П.П. Ще ти трябва и "камшик" при сваляне на венец касетата. За посочените горе инструменти са нужни и разни стандартни ключове - гаечни за екстрактора и CenterLock-a, и незнам-какъв за ос-касетата(при мен е 1/2" квадрат). Погледай клипчета в youtube за да видиш кое как става.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 944
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот lastborn » Вто Авг 23, 2016 6:56 pm

благодаря колега! Чакаме доставка утре и да видим какво ще стане с това средно. Изкара за бира :beer: :D
Аватар
lastborn
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 9:38 pm

Re: Основни инструменти които трябва да имам

Мнениеот L&R » Съб Сеп 12, 2020 11:21 am

Този разделител на верига ми хареса, само бих заварил гайката и ползвал якостен болт, със сигурност е по-здрав от кашкавалените от няколко долара.

https://www.youtube.com/watch?v=zTNvtBWhLsA
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта