Китайски части от Ali Express

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот imarh » Сря Мар 09, 2022 6:15 pm

Зачетох се, че 3к карбон - бегай далече, УД карбон - може. Та харесах си едно УД карбново кормице на Тoseek - https://www.youtube.com/watch?v=WmYgbIRuuuo и се зачудих 200 грама 80см пакет, обявен от китаеца за $9 да кажем......ще ли отиде на митница?.....Не че е някакв проблем да платя мито и ддс на $35, ама чисто бюрократично ме спира малко....
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот NASIO » Сря Мар 09, 2022 10:47 pm

Никой не може да каже със сигурност дали ще иде на митница но при тези размери е твърде вероятно. Аз лично приключих с алито. Мисля, че достатъчно дълго време спомагахме за сложната ситуация в която се намира велопазара в момента. Изкушени от ниските цени напомпахме китайската икономика и спомогнахме за неспособноста на европейските производители да предлагат продукти без да са зависими от Китай. Говоря глобално не само за нашенската част от пъзела.
Go hard or go home...
Аватар
NASIO
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:03 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот imarh » Сря Мар 09, 2022 11:31 pm

NASIO написа:Никой не може да каже със сигурност дали ще иде на митница но при тези размери е твърде вероятно. Аз лично приключих с алито. Мисля, че достатъчно дълго време спомагахме за сложната ситуация в която се намира велопазара в момента. Изкушени от ниските цени напомпахме китайската икономика и спомогнахме за неспособноста на европейските производители да предлагат продукти без да са зависими от Китай. Говоря глобално не само за нашенската част от пъзела.


Европейските вело(и не само) "производители" са зависими до толкова от Китай, до колкото няма кой местен да хванат вече да лее, формова, фрезова, стругова, заварява, боядисва и пакетира за една шепа ориз както им се иска, понеже буржоазната европейска аристокрация е над тея неща и тук вече всички сме умни и красиви. А това, че прекалиха като решиха да ни продават добре напудрени и гримирани лепенки и стикери, докато Фабио и Дани Харт ни приспиват с комерсиални циркаджилъци помпащи нечий бранд няма да го коментирам.
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Harka » Чет Мар 10, 2022 12:01 am

imarh написа:Европейските вело(и не само) "производители" са зависими до толкова от Китай, до колкото няма кой местен да хванат вече да лее, формова, фрезова, стругова, заварява, боядисва и пакетира за една шепа ориз както им се иска, понеже буржоазната европейска аристокрация е над тея неща и тук вече всички сме умни и красиви. А това, че прекалиха като решиха да ни продават добре напудрени и гримирани лепенки и стикери, докато Фабио и Дани Харт ни приспиват с комерсиални циркаджилъци помпащи нечий бранд няма да го коментирам.

Колега, дай по-леко с левите залитания. В Европа все още има производители, които си произвеждат рамките тук (Nicolai, Last, Crossworx са само няколко примера). Никой не те кара да купуваш азиатски рамки. Истината обаче е, че Европа отдавна не е конкурентноспособна в рамко-производството. Нито има технологията, нито капацитета. А и не виждам нищо лошо в това, честно казано. Затова пък тук има други технологии, които на Изток няма.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот imarh » Чет Мар 10, 2022 12:32 am

Harka написа:
imarh написа:Европейските вело(и не само) "производители" са зависими до толкова от Китай, до колкото няма кой местен да хванат вече да лее, формова, фрезова, стругова, заварява, боядисва и пакетира за една шепа ориз както им се иска, понеже буржоазната европейска аристокрация е над тея неща и тук вече всички сме умни и красиви. А това, че прекалиха като решиха да ни продават добре напудрени и гримирани лепенки и стикери, докато Фабио и Дани Харт ни приспиват с комерсиални циркаджилъци помпащи нечий бранд няма да го коментирам.

Колега, дай по-леко с левите залитания. В Европа все още има производители, които си произвеждат рамките тук (Nicolai, Last, Crossworx са само няколко примера). Никой не те кара да купуваш азиатски рамки. Истината обаче е, че Европа отдавна не е конкурентноспособна в рамко-производството. Нито има технологията, нито капацитета. А и не виждам нищо лошо в това, честно казано. Затова пък тук има други технологии, които на Изток няма.


Коригирах колегата защо Европа не е конкурентноспособна и зависима. Не съм казвал, лошо ли е, хубаво ли е или, че някой ме е карал нещо. А ляво, дясно...няма значение. Това е положението
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Harka » Чет Мар 10, 2022 1:19 am

ОК, може и аз да съм те разбрал погрешно. :agree:

Между другото се наблюдава една интересна тенденция (поне при малките производители) на връщане на производството в Европа, защото кризата с доставните вериги от Азия не си отива и като че ли няма и признаци скоро да се реши. Ще е интересно дали и някои по-големи играчи няма да се огледат по на запад...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот NASIO » Чет Мар 10, 2022 8:24 am

Да за съжаление при рамките проблема е малко по-комплексен но както се спомена по-горе производителите сами си го създадоха по ред причини. Иначе не ми се струва логично в Европа да се произвеждат не една марка автомобили (включително шасита и купета) и да няма капацитет или възможности за производство на рамки за колелета. Така или иначе крайния потребител не може да влияе на корпоративните политики но пък все още има избора за дребни части и аксесоари (фарове, грипове, седалки, плочи, помпи, главини, касети) в кой континент да си остави парите. За съжаление при цена на китайска плоча 15лв и на западна от 40лв до 70лв и нагоре, морала отива на заден план и влиза в сила пазарната икономика.
Go hard or go home...
Аватар
NASIO
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 7:03 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Вилката » Чет Мар 10, 2022 9:15 am

imarh написа:Зачетох се, че 3к карбон - бегай далече, УД карбон - може. Та харесах си едно УД карбново кормице на Тoseek - https://www.youtube.com/watch?v=WmYgbIRuuuo и се зачудих 200 грама 80см пакет, обявен от китаеца за $9 да кажем......ще ли отиде на митница?.....Не че е някакв проблем да платя мито и ддс на $35, ама чисто бюрократично ме спира малко....
Минава през митница, но там го освобождават, без да ти искат никакви документи, тъй като продавачът предварително им е платил ДДС и им е подал нужната информация. Виж ако минеш границата, над която се иска и мито, там вече може и да ти спрат пратката и да се наложи да се поохарчиш още.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот imarh » Чет Мар 10, 2022 3:50 pm

Вилката написа:
imarh написа:Зачетох се, че 3к карбон - бегай далече, УД карбон - може. Та харесах си едно УД карбново кормице на Тoseek - https://www.youtube.com/watch?v=WmYgbIRuuuo и се зачудих 200 грама 80см пакет, обявен от китаеца за $9 да кажем......ще ли отиде на митница?.....Не че е някакв проблем да платя мито и ддс на $35, ама чисто бюрократично ме спира малко....
Минава през митница, но там го освобождават, без да ти искат никакви документи, тъй като продавачът предварително им е платил ДДС и им е подал нужната информация. Виж ако минеш границата, над която се иска и мито, там вече може и да ти спрат пратката и да се наложи да се поохарчиш още.


А нашите има ли от къде да видят, че е платено ддс-то в алито?
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Вилката » Чет Мар 10, 2022 4:54 pm

Явно да, щом още нищо не са ми спирали, а доста неща съм поръчал, откакто тръгнаха новите правила за ДДС. Наскоро даже с един уред бях на ръба на митото, помолих продавача от Китай да декларира малко под лимита(май беше 150 eur) и да заплати ДДС в БГ на същата занижена стойност. До последно бях на тръни, но се отървах без бумащини и такси.
На практика в момента с новите правила стана много по-изгодно в Али за стоки над 25 eur, които по-рано рискувахме да ни ги спрат на митница, и да платим и такса за митническо представителство, освен ДДС-то.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот imarh » Чет Мар 10, 2022 5:27 pm

Вилката написа:Явно да, щом още нищо не са ми спирали, а доста неща съм поръчал, откакто тръгнаха новите правила за ДДС. Наскоро даже с един уред бях на ръба на митото, помолих продавача от Китай да декларира малко под лимита(май беше 150 eur) и да заплати ДДС в БГ на същата занижена стойност. До последно бях на тръни, но се отървах без бумащини и такси.
На практика в момента с новите правила стана много по-изгодно в Али за стоки над 25 eur, които по-рано рискувахме да ни ги спрат на митница, и да платим и такса за митническо представителство, освен ДДС-то.


И аз поръчвам и всичко идва. Но с кормилото ме притеснява единствено, че ще е по-обемисто този път пакетчето.
imarh
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1414
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 10:04 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Чет Мар 10, 2022 5:36 pm

не е по изгодно ,всички такси са начислени в цената и цените са доста нагоре по този повод ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Вилката » Чет Мар 10, 2022 6:49 pm

Alexi написа:не е по изгодно ,всички такси са начислени в цената и цените са доста нагоре по този повод ..
И преди и сега се дължеше една и съща такса - ДДС. Само дето преди освен ДДС плащахме и две такси за митническо представителство, а сега плащаме само ДДС. Сам си сметни кое е по-изгодно. Времето, загубено в банкови извадки, принтскрийнове от Али, пълномощни, няма да го слагам в сметката, макар че ми е по-скъпо от платените такси.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Чет Мар 10, 2022 8:04 pm

под "преди" трябва да се има предвид преди 06.2021 ,когато въведоха ДДС .. преди това не се плащаше нищо - цената е Х долара ,идва ти в пощенския клон на Х долара ... след 06 докъм края на годината Алито беше неизползваемо - всичко отива на митницата - декларации ДДС мито и и т.н. както си описал но това не е "преди" а доста отскоро .. и реално тоя проблем го решиха Алито като си направиха база в Нидерландия и там си обмитяват всичко за Европа - нашите с тромавите си процедури пиха една студена вода ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Вилката » Пет Мар 11, 2022 8:42 am

Прав си, само дето "не били компютри, а компоти".
Alexi написа:под "преди" трябва да се има предвид преди 06.2021
Близо си, вярното е 07.2021.
Alexi написа:когато въведоха ДДС
Това трябва да е някаква смешка.
Alexi написа:преди това не се плащаше нищо
Винаги се е дължало ДДС за стоките над 30 лв. Не веднъж съм оформял документи за пратки над 30 лв, спрени на митница. Друг е въпросът, че българите, които по традиция не обичаме да си плащаме, както е по закон, лъжехме за стойности, за да минем тънко.
Alexi написа:след 06 докъм края на годината Алито беше неизползваемо - всичко отива на митницата - декларации ДДС мито и и т.н.
За тоя период имам над 40 поръчки, някои от тях над лимита, и нито веднъж не ми спряха нещо на митница.
Вилката написа:и реално тоя проблем го решиха Алито като си направиха база в Нидерландия
Реално проблемът беше решен от евросъюза, като се въведе възможност продавачът да внася ДДС в твоята държава, вместо теб, за да се избегне претоварване на служителите, заради влязлото правило да няма лимит 30 лв, а всичко да се облага с ДДС.
Alexi написа:и там си обмитяват всичко за Европа
Обмитяването прожължава да се прави от НАП (България), под контрола на БГ митниците.
Alexi написа:нашите с тромавите си процедури пиха една студена вода
Промяната доведе до огромно непланирано увеличение на приходите на НАП, с което някои държавници почнаха да се фукат в медиите, без да имат и грам принос за това.

Гледам, че предното ми мнение е оценено с минус, явно някой има проблем да схване. Та специално за трудносхващащия, ще го обясня като за 4-ти клас:

Пример: Купуваш си стока за 50 лв без ДДС от Китай.
- преди 01.07.2021 г. - Плащащ 50 лв. на продавача, 10 лв. ДДС на НАП, такса на Пощите да те представляват, такса на Митница за обработка на документи. Последните две такси не ги помня колко бяха, но грубо сметката става 50+10+8+5=73 лв.
- след 01.07.2021 г. - Плащащ 60 лв. на продавача, от тях той плаща10 лв. ДДС на НАП, представлява те безплатно, такса на Митница за обработка на документи не се дължи. Сметката става 60+0+0=60 лв.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Пет Мар 11, 2022 3:18 pm

не ти слагам аз минусите ,опищя форума с тия минуси .. години наред не се дължеше нищо при поръчка от Алито - тия сметки от преди 01.07 са ти грешни НИЩО НЕ СЕ ДЪЛЖЕШЕ защото наредбата не се прилагаше .. а в момента се плаща всичко и цените са доста нагоре ( за неразбралите не надолу а НАГОРЕ са цените )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот martin.radev » Пон Мар 28, 2022 6:21 pm

Вилката написа:Пример: Купуваш си стока за 50 лв без ДДС от Китай.
- преди 01.07.2021 г. - Плащащ 50 лв. на продавача, 10 лв. ДДС на НАП, такса на Пощите да те представляват, такса на Митница за обработка на документи. Последните две такси не ги помня колко бяха, но грубо сметката става 50+10+8+5=73 лв. [/b]



Преди 1ви Юли '21ва - НИКОГА не ми е стигала стока до митницата, при над 30 поръчки всички над 30те лева
имам предмети на стойност около 500 лева и те не са ходили на митница.
Разбирам, че визираш неизпълнението на закона, който цитираш и може би си прав, но моя опит говори друго.

Законово трябваше да минават, но практически не се случваше.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Вилката » Вто Мар 29, 2022 7:55 am

Тогава я карахме малко на късмет, и явно аз нямах такъв. До колкото зная, митниците ползваха скенери за техника и по някакъв принцип спираха доста стоки. На мен са ми спирали много неща по тоя начин, последното беше един по-луксозен мултицет. По-интересно е, че ми хванаха и няколко пратки с моточасти, които си бахя чисти метални отливки. Не зная как се усетиха, че са скъпи, но за всички по отделно събирах документи, направо ми се отщя да пазарувам повече онлайн. Явно съм карък :dontknow:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот Alexi » Вто Май 31, 2022 6:38 pm

днес ми пристигна този върл китайски ключ за капачката на въздушната пружина на Фокс .. изработката му е добра ,пасва идеално .. 8$ с доставката
Прикачени файлове
285029100_1198067037695878_6777188012927027094_n.jpg
(221.51 KiB) 259 пъти
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот evilzet » Вто Май 31, 2022 10:10 pm

Аз си купих камък на 1/2 който поизпилих челно, за да хваща по-добре плитката гайка. Даже е по изискванията на Фокс без материал по ъглите (забравих англ.термин), за да не прецаква върховете на алуминиевата гайка.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот iPop » Сря Апр 19, 2023 4:28 pm

Чудя се дали да не си поръчам едно такова за градското колело, че ми писна да сменям и оправям V brake. Според вас дали ще се пръсне рамката? Колелото е Гари Дишър от 99-та :D
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот K99k » Сря Апр 19, 2023 6:55 pm

Едва ли ще пръсне рамката , но виждам че се държи на една точка с оста и притискане. Аз преди бях заглеждал това https://www.aliexpress.com/item/1005001273485667.html не знам колко е по оферта и не съм го поръчвал . Също механичните калипри на Форс са по евтини от тези в алито , отделно са по добри защото натискат накладките и от двете страни.
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот iPop » Чет Апр 20, 2023 8:14 am

K99k написа:Едва ли ще пръсне рамката , но виждам че се държи на една точка с оста и притискане. Аз преди бях заглеждал това https://www.aliexpress.com/item/1005001273485667.html не знам колко е по оферта и не съм го поръчвал . Също механичните калипри на Форс са по евтини от тези в алито , отделно са по добри защото натискат накладките и от двете страни.

Това дето ти си постнал го видях веднъж на живо и според мен не е оферта - ще се пръсне лесно
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот BaiMile » Чет Апр 20, 2023 9:43 am

И аз имам един Gary Fisher 2000 Big Sure, който е за 22 мм Hayes стандарт за дискова и се чудех какъв преход да измисля. Това може би ще работи, но не е толкова евтин експеримент. Преходник, капла (или пренаплитане на главина)... Следя :)
BaiMile
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 9:58 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот iPop » Пет Май 12, 2023 9:10 am

Доста готин чейнстей протектор от алиескпрес за 5 лева:
Изображение
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот _SoRa_ » Съб Юни 17, 2023 8:29 pm

Тези ленти надеждни ли са за снимане с gsm?
https://www.aliexpress.com/item/1005003451007907.html
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот martin.radev » Вто Юни 20, 2023 9:41 am

Би трябвало да са окей, стига задния панел на телефона да не е много полирана пластмаса или метал.

п.с; не съм сигурен, доколко такъв страп - тип "Чести" е удобен за жена обаче...
- жена ми не можа да го издържи 15 мин за единствения път, когато съм я карал да ми помогне с някви кадри ;)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот _SoRa_ » Вто Юни 20, 2023 8:56 pm

martin.radev написа:
п.с; не съм сигурен, доколко такъв страп - тип "Чести" е удобен за жена обаче...
- жена ми не можа да го издържи 15 мин за единствения път, когато съм я карал да ми помогне с някви кадри ;)

Това си мислех и аз.
Искам нещо бюджетно за снимане. Вкъщи се търкалят няколко стари телефона и ми се искаше да ги ползвам и да мина с минимални разходи. Но като видях тия ленти как минават през гърдите почнах да се разубеждавам. Go pro 3 или 4 ми се струва добра алтернатива.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот _SoRa_ » Сря Ное 08, 2023 7:44 am

Търся преден фар, но не се ориентирам кой от всички да избера. Сега съм с Gaciron, но за 40на минути на най-слаба светлина и батерията дава индикация, че вече е на свършване. Имам фара от април 2022 г.
https://a.aliexpress.com/_mMIxgks
https://a.aliexpress.com/_mtosefA
https://a.aliexpress.com/_mrWQY1K
Това са само няколко примера.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Китайски части от Ali Express

Мнениеот emo_gp » Сря Ное 08, 2023 9:06 am

За да се ориентирате от нуждата Ви за макс. лумени съпоставете сегашния Ви фенер. Кой модел на Gaciron ползвате? Тезипримери които сте дала са по 1000 лумена, без последния който няма да коментирам. Аз ползвам 1800 луменов гацирон от над година и си държат батериите. Само тук искам да спомена, че фенер с батерии 18650 са макс. 3500 mah реални на брой. Т.е. ако имате примерно 2 батерии то капацитета е маааакс 7000 mah, колко лумена ще извади зависи от диода. Малко офф стана ама все пак да спомена, че също много важен е монтажа на фенера, а Gaciron имат стабилен монтаж!
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта