Спирачки sram db5

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Спирачки sram db5

Мнениеот BobiA » Пон Май 11, 2020 6:06 pm

Добър ден, имам проблем със спирачки Sram db5. Като ги напече слънцето и като ги стисна накладките задържат. Този проблем се появява само когато са нагрети когато са студени всичко работи нормално.
BobiA
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2020 12:25 pm

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот Alexi » Пон Май 11, 2020 6:48 pm

работното бутало на ръкохватката е за смяна с новия подобрен модел който няма този проблем :beer: също така търпи и други манипулации но ти препоръчвам да смениш буталцата ( новите са метални ,старите са тефлонови )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот BobiA » Пон Май 11, 2020 9:03 pm

Alexi написа:работното бутало на ръкохватката е за смяна с новия подобрен модел който няма този проблем :beer: също така търпи и други манипулации но ти препоръчвам да смениш буталцата ( новите са метални ,старите са тефлонови )

Откъде мога да си ги поръчам
BobiA
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2020 12:25 pm

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот ivo_nik » Вто Май 12, 2020 4:32 pm

Значи, понеже и аз съм със същия проблем, днес минах през един популярен сервиз (няма да кажа кой, да не излезне, че правя реклама) и си поговорих със собственика. Ремонтират ги с припилване и смяна на едни пръстенчета. Цената е 30 кинта на спирачка, като влиза и блийдването.
Иначе сега проверих без много да ровя, в английския ибей има променено, метално, както каза Алекси, буталце. Цената в около 8 паунда за брой с гумичките. Ето и примерен линк: https://www.ebay.co.uk/itm/Brake-Lever- ... AHoLZfBHAw
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот BobiA » Вто Май 12, 2020 5:53 pm

ivo_nik написа:Значи, понеже и аз съм със същия проблем, днес минах през един популярен сервиз (няма да кажа кой, да не излезне, че правя реклама) и си поговорих със собственика. Ремонтират ги с припилване и смяна на едни пръстенчета. Цената е 30 кинта на спирачка, като влиза и блийдването.
Иначе сега проверих без много да ровя, в английския ибей има променено, метално, както каза Алекси, буталце. Цената в около 8 паунда за брой с гумичките. Ето и примерен линк: https://www.ebay.co.uk/itm/Brake-Lever- ... AHoLZfBHAw

В кой град е сервиза
BobiA
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 11, 2020 12:25 pm

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот ivo_nik » Вто Май 12, 2020 5:55 pm

В София на ул. Сребърна
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm

Re: Спирачки sram db5

Мнениеот ivo_nik » Пет Май 15, 2020 8:35 pm

Да добавя развитието по проблема. Днес от pulse ми ги оправиха спирачките гаранционно, в рамките на ден и половина. Обаче нищо не казват, как са, кво са, що са. Явно още движат.
ivo_nik
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Нед Фев 05, 2017 3:44 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron