Крива гума?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Крива гума?

Мнениеот dafigg » Сря Май 20, 2020 8:26 pm

Привет,

Бях си поръчал 2 нови гуми и днеска дойдоха.

Слагам задната, всичко точно. Почвам предната ама нещо яко зор докато я вкарам. Първо натисках осуквах да знам, че е добре легнала, натискам с щангите ама неще и нещо. Накрая с яко сапун успя да влезне. Напомпах я и бордовете излезнаха без осовени проблеми, обаче като я завъртях яко крива.
Викам си данеби нещо да не съм я монтирал хубаво, та айде на ново, но пак крива и пак на същото място.

Попринцип като слагам гума винаги слагам марката на фитила и почвам от там, че да завърша горе долу в противоложния край. Уви и двата пъти се шава гумата на 1 и също място, на около 1/4 от фитила. Бордовете отстрани се показаха, каплата е права и със старата гума нямаше такива драми.

Въжможно ли е чисто нова гума да дойде крива или аз при монтажа да съм я изкривил толкова?? Долу може да видите клипче на гумата.

https://www.youtube.com/watch?v=wC_1HUCIGH4
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm

Re: Крива гума?

Мнениеот Alexi » Сря Май 20, 2020 9:54 pm

ако гумата е влезнала добре по бордовете е за рекламиране ,с това биене не става за каране
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Крива гума?

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Чет Май 21, 2020 1:26 pm

До колкото клипът може да се спре на мястото където е кривината- гумата не влезнала плътно при вентила.Огледай отново ,картинката не е ясна ,но ... :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Крива гума?

Мнениеот dafigg » Чет Май 21, 2020 2:35 pm

Добре си беше влезнала.
Снощи понеже съм инат си викам айде още един път да пробвам - с две думи малко се подобри но пак си играеше.
Днес се свързах с фирмата за рекламация, отидох до техен представителен сервиз. Погледнаха я, свалиха я и я монтираха и те, но пак шаваше.
Уважиха рекламацията и чакам да видят дали имат същатата гума да ми пратят нова или да ми върнат парите. Надявам се да имат същатата, че не ми се търси от другаде същия модел.
Аватар
dafigg
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 1:47 pm

Re: Крива гума?

Мнениеот Alexi » Чет Май 21, 2020 3:02 pm

нещо все с гуми от БГ се случват тия неща .. :dontknow:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Крива гума?

Мнениеот I.nfraR.ed » Чет Май 21, 2020 6:33 pm

При мен това се получава с 2 гуми - старата ми Butcher GRID 2.6 и една чисто нова Continental Der Baron Projekt 2.4.
Шината е EX471, която давах уж за центровка, защото от много време е леко крива след едно хвърляне в канавка, където сгънах вилката и се преметнах през кормило.
Монтирах само каплата и уж изглеждаше права, но част от спиците около вентила не ми изглеждаха достатъчно натегнати според пръстомера.
Слагам Baron-а и играе горе-долу по същия начин, а въпросните спици са съвсем хлабави. Махнах я, върнах си Butcher-a, но и той играе по същия начин.
Поне не опира в калника, понеже не е чисто нова гумата - няма мустаците и е поизтъркана малко.
Без гума шината си изглежда права, но според мен спиците не са опънати равномерно и предполагам затова се криви като я изпъне гумата.
Бордовете и на двете си бяха излезли добре.

Butcher-a е купувана от тук, Continental-a от Германия.

Вижда се на второто клипче как самата капла криви. Провери дали не се получава и при теб нещо подобно.

https://photos.app.goo.gl/BWhAqEQupzWGFqg59
https://photos.app.goo.gl/Jz1PkJCgkFzpEQri9
Аватар
I.nfraR.ed
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 10:48 am

Re: Крива гума?

Мнениеот stoyancha » Чет Май 21, 2020 6:58 pm

Alexi написа:нещо все с гуми от БГ се случват тия неща .. :dontknow:


С гуми от България и от чужбина, повече от един път, съм го имал този проблем ..
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

Re: Крива гума?

Мнениеот Alexi » Чет Май 21, 2020 7:14 pm

абе има нещо гнило с гумите в БГ .. цените са подозрително ниски понякога ,да не кажа че в цяла европа не мога да намеря подобни цени - това как мислите се получава ,при условие ,че има държави с по ниско ДДС на спортните стоки ( примерно 14% )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Крива гума?

Мнениеот compira » Пет Май 22, 2020 3:19 pm

Alexi написа:абе има нещо гнило с гумите в БГ .. цените са подозрително ниски понякога ,да не кажа че в цяла европа не мога да намеря подобни цени - това как мислите се получава ,при условие ,че има държави с по ниско ДДС на спортните стоки ( примерно 14% )

Абсолютно! Само на гумите има по-ниски цени тук! На всички други части по света има по-добри оферти. Просто само тук на вносители и на търговци не им пука дали продават 2-ро, 3-то, n-ти качество гуми!

И аз си имам една крива която реших да си я износя вместо да я хвърля понеже не е прекалено крива. Но загубата на време и нерви покрай нея уви остана за моя сметка!
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Крива гума?

Мнениеот madsnake » Пет Май 22, 2020 8:09 pm

Като ви слушам и се успокоявам, че не съм сам :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Крива гума?

Мнениеот Pr3d4t0R » Пет Май 22, 2020 9:45 pm

stoyancha написа:
Alexi написа:нещо все с гуми от БГ се случват тия неща .. :dontknow:


С гуми от България и от чужбина, повече от един път, съм го имал този проблем ..


Maxxis Shorty 27.5 DD MaxxGrip толкова крива, че направо изплюваше борда на 1.5 атмосфери - байккомпонентс ми я замениха и възстановиха транспорта.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Крива гума?

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Нед Май 24, 2020 7:34 am

Да използвам темата за подобен въпрос /ако не възразявате /.Всички гуми трябва да имат трайна маркировка за дата на производство. НО ! Различните фирми използват различни символи и цифри и простосмъртният карач не може да разбере с точност колко нова ,или стара гума е закупил. Има един всеизвестен магазин , за който се знае ,че собственикът му изкупува залежалата стока от Европа и я продава за нова.Преди време, зададох този въпрос и не получих отговор.Сега питам отново и Ви моля ,ако някой знае компетентния отговор да ни разкаже. Благодаря ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: Крива гума?

Мнениеот Boyan1984 » Нед Май 24, 2020 8:38 am

Ако говориш за пъмп май байк - от тях са ми гумите Maxxis Ardent Race 27.5 / Forekaster и нямат никакви проблеми - нито са криви, нито сълзят през бордовете, нищо. Доволен съм. Изобщо досега не съм попадал на такава крива гума.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Крива гума?

Мнениеот Alexi » Нед Май 24, 2020 1:27 pm

според мен за Драгзоната става въпрос .. хората предлагат ноби ник най първото поколение още .. гумата вероятно е на 5-6 години :D
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта