Проблем със заден дерайльор и/или шифтър?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем със заден дерайльор и/или шифтър?

Мнениеот mart1nn » Сря Май 27, 2020 8:11 am

Имам един (за мен) странен проблем - при превключване нагоре/към по-лесни скорости дерайльора не реагира или се движи много малко. Да кажем че в оптималния случай на втория клик реагира и качва един зъб нагоре. В същото време няма никакъв проблем с достигането на последния зъб и най-интересното - при връщане към малкия всеки клик сваля по един зъб ....
Смених жилото и броните, пръснах малко силикон в шифтъра, уж е право ухото, регулирам и все не го докарвам. Ако има някакво значение виждам че движението при превключване на дерайльора от 1-ва към 2-ра е ... минимално или несъществуващо. В същото време в обратната посока се движи нормално. Някакви напътствия къде да търся проблема?
mart1nn
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Юли 25, 2019 8:56 am

Re: Проблем със заден дерайльор и/или шифтър?

Мнениеот Alexi » Сря Май 27, 2020 11:56 am

хлабаво жило ; грешна начална позиция на дерайльора ; грешна настройка на отдалечеността от касетата ; разлуфтен дерайльор/колелца :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта