Хидравлично колче - пълнене на вътрешния цилиндър

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Хидравлично колче - пълнене на вътрешния цилиндър

Мнениеот playback » Пет Сеп 18, 2020 1:52 pm

Днес стана лек инцидент с хидравличното колче - Cube RFR Dropper 31,6 , 125 mm с вънщно окабеляване.

Част от хидравличната течност от този цилиндър изтече :banghead: :banghead: :banghead:

https://i.postimg.cc/bvpGdmKg/119777777 ... 7172-n.jpg

Въпросът ми е , има ли начин да се вкара хидравлична течност в цилиндъра и как става това ?
playback
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 4:23 pm

Re: Хидравлично колче - пълнене на вътрешния цилиндър

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 18, 2020 3:36 pm

Как стана белята? Тия колчета се произвеждат от една и съща фирма - JD Components - Tranz X, Brand X и всички останали ребрандирани.
Моето е същото, само че пише Brand X, но вътрешността е същата. За съжаление, мисля че патрона е каспуслован и едниствената възможност е да си купиш нов патрон или ново колче. Резервните патрони са по 35-45 евро.
Дай още снимки, че така нищо не се вижда. Откъде е изтекло?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Хидравлично колче - пълнене на вътрешния цилиндър

Мнениеот playback » Пет Сеп 18, 2020 6:14 pm

Стана поради моя грешка и тъпотия.

Изтече от малката дупка която се вижда на края на буталото, в долния край на снимката кото съм прикачил. По Принцип в нея влиза една метална пръчка дълга около 15 см, която играе ролята на спусък. Бях я затрил някъде, и пробвах друга подобна да вкарам , която накара хидравличната течност да изкочи под налягане. Абе класическа тъпотия от моя страна.

е тук на 2.25 мин е показано добре, аз не мога да го снимам така детайлно https://www.pnwcomponents.com/blogs/new ... opper-post

Изглежда да е капсулован този патрон, и единствения отвор е тази дупка на дъното.

Доста търсих в нета, но май ще пия една вода.
playback
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 4:23 pm

Re: Хидравлично колче - пълнене на вътрешния цилиндър

Мнениеот Boyan1984 » Пет Сеп 18, 2020 6:30 pm

Да де, моят е същият, преди две седмици го отварях да го смажа и почистя, та знам за какво става въпрос. Ами, кофти, не е трябвало да бъркаш с друга пръчка.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта