Почистване на карбон

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Почистване на карбон

Мнениеот vesquto » Нед Сеп 20, 2020 3:36 pm

Здравейте,
Оригиналното защитно фолио на рамката падна и искам да залепя ново, въпросът е, че все още има остатъци по рамката от старото, някои от които мисля, че са от лепилото.

Ако някой може да посъветва са какво да ги изчистя, така че да не увредя карбона? Не ми се рискува с амб и т.н, освен ако не е изпробвано.

Предполагам няма проблем, но знам ли.

Благодаря
korekom
vesquto
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:29 am

Re: Почистване на карбон

Мнениеот sparco442 » Пон Сеп 21, 2020 6:56 am

с WD40 трябва да падне всичко. Не изполвзвай агресивни разредители като амб,мрт и корселин, за да не повредиш лаковото покритие.
KURAJ MAINE MUTER
Аватар
sparco442
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 5:37 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Почистване на карбон

Мнениеот compira » Чет Сеп 24, 2020 6:35 pm

С каквото и да пробваш първо правиш проверка на малък участък. Например от втрешната страна на триъгълника или под средното, места които не се виждат много. Спокойно може да пробваш със спирт, а колкото до WD40 е удачен вариант понеже съдържа основно масло и течна газ като разредител, но след това ще трябва да обезмаслиш преди да лепнеш новите стикери. Отличен избор ще е и изопропилов алкохол, но той е скъпичък. Последния ще е идеален за обезмасляването, но дали ще бутне лепилото не се знае. Успех :beer:
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта