Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Мнениеот bratlence » Вто Сеп 29, 2020 2:49 am

Здравейте,

Преди време купих една рамка и сега реших, че искам да си поигра с рамката. В момента я пребоядисвам. Има еди проблем обаче: втулките, които държат чейнстея закрепен за предният триъгълник не стават за ползване. Трябват ми нови, но не знам към кого да се обърна. По принцип познавам стругар, който би могъл да направи втулки, но ако някой има излишни да пише. Също така от къде се купуват втулки и заготовки за втулки?

https://imgur.com/a/6naW7uR
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm

Re: Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Мнениеот msniki » Вто Сеп 29, 2020 10:21 pm

bratlence написа:Здравейте,

Преди време купих една рамка и сега реших, че искам да си поигра с рамката. В момента я пребоядисвам. Има еди проблем обаче: втулките, които държат чейнстея закрепен за предният триъгълник не стават за ползване. Трябват ми нови, но не знам към кого да се обърна. По принцип познавам стругар, който би могъл да направи втулки, но ако някой има излишни да пише. Също така от къде се купуват втулки и заготовки за втулки?

https://imgur.com/a/6naW7uR

Здравей !
Износоустойчив материал ти трябва.
За мен успешен беше 7005 алуминий. От него редовно си правех втулки. Дуралуминия също е приличен за втулки.
Мед и бронз са също добри варианти.

Като се има предвид че аз съм не стругар и от метали разбирам само малко. Затова бих те посъветвал да поговориш със стругаря.
Понеже е напълно възможно да ти измисли по добър вариант. Много зависи и какво има като материал при него.
:agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Мнениеот evilzet » Вто Сеп 29, 2020 10:36 pm

Мдаа, алуминиевите сплави са чудни за лагеруване. :clap: Пък колко са износоустойчиви .
Всъщност са по-добри от оловните :D
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 30, 2020 7:36 am

то това не са втулки ,прилича на болт на чейнстей - до сега не съм виждал алуминиев такъв ,трябва да е стомана
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6308
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Drag F5 втулки. Трябва ми помощ!

Мнениеот evilzet » Сря Сеп 30, 2020 8:43 am

Ела да ти покажа моя на Каньона.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта