Криви ротори Shimano

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Вто Юни 29, 2021 9:57 am

Здравейте,

след купуването на "новото" ми на старо колело забелязах, че при натискане по-силно на предната спирачка, вилката доста силно и дразнещо вибрира. Мислех, че като покарам ще се оправи, чистих ротора и буталата, но с времето проблемът дори почна да се влошава.
Бях стигнал до извода, че втулките на вилката са заминали и минах при Пацо от Вело 2009 за диагностика - той каза, че вилката е ОК и вибрирането било от спирачния апарат - накладките имат празен ход в самия апарат. Според него, това било нормално и да карам така.
На мен обаче не ми хареса да карам така и ми се стори странно това да е причината - нали веднъж след като буталото захване диска и се измести първоначално, изместването в апарата спира.
Бях решил да разменя предния със задния спирачен апарат, но понеже хамалогията с обезвъздушаването е голяма, за по-лесно просто сложих един стар ротор Hope отпред и всички проблеми изведнъж ичезнаха! :)
Свалих проблемния ротор Shimano (SLX, 203мм) - на масата беше идеално прав, но в движение явно се сучеше. Прочетох, че и други хора са имали подобни проблеми, понеже това бил най-ниският клас ротори на Shimano.
Понеже роторът на Hope е доста износен, реших да взема нов Shimano, този път по-висок клас XT SM-RT76, за да нямам проблеми с изкривявания.
Да, ама не - още при монтажа забелязах, че роторът играе с 1-2мм, което прави невъзможна настройката на спирачния апарат.
Обадих се в pumpmybike, откъдето го бях взел и оттам ми казаха, че 1-2мм изкривяване било нормално за ротор и ако не били над 5мм, от Shimano нямало да го отчетат като дефект :boggled:
Казаха, че могат да го сменят с нов, но нямало гаранция дали новият няма да е още по-крив :banghead:
Сега се чудя, да пробвам ли нов, или да изправям този, или просто да мина на друга марка ротори...
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот vencil » Вто Юни 29, 2021 10:25 am

Същият проблем го имаш и отзад само че по трудно се усеща, ясно защо. Решението е просто и евтино, взимаш ротори с малки отвори принципно това са най-евтините на шимано и забравяш за проблемите. https://velo-m.bg/disk-rotor-shimano-sm-rt30-180mm намират се и по евтини просто за пример.Три различни марки колелета от които едната е шосейка с еднакви проблеми и по един и същи начин решени. А това че е нормално роторът да е крив не е вярно, може и да е крив но се изправят за по малко от минута от човек който знае как.
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Gworan » Вто Юни 29, 2021 10:30 am

Аз не съм карал със SLX роторите (rt66 / rt70) но съм чувал че с тях има вибрация при спиране, заради отворите на самия ротор. Карал съм с RT64, които ги водят деоре, но съм ги срещал и представени като slx, с тях нямах такива проблеми. Бях взимал преди време RT54, с тях усещах вибрация във вилката при спиране, и ги смених със 64-ките. От по-скъпите съм карал със rt86 и rt81 (rt76 e същята форма) не съм усетил такива проблеми. След като вече няколко пъти си купувам нови ротори, не се учудвам ако са леко криви още от кутията, но това се изправя много лесно.
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1018
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот martin.radev » Сря Юни 30, 2021 8:21 am

Това с леко-кривите ротори и аз не мисля, че е чак необичайно - поне при мен се е случвало няколко пъти, но се изправят лесно.
Аз имам въпрос относно вилката, какъв е модела? И колко е диаметъра на стеншъните да съм по-точен? Аз лично карам Фокс 34 с RT86 180мм отпред и отзад и нямам проблеми
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Сря Юни 30, 2021 8:48 am

martin.radev написа:Аз имам въпрос относно вилката, какъв е модела? И колко е диаметъра на стеншъните да съм по-точен? Аз лично карам Фокс 34 с RT86 180мм отпред и отзад и нямам проблеми

Аз също съм с Fox 34, 160mm ход, предният ротор е RT76 203mm.
За тези RT86 с алуминиевия "сандвич" IceTech четох, че доста лесно се кривели и веднъж като се изкривят, общо взето нямат изправяне... някакъв фен беше писал дори, че могат да се изкривят от стоенето в гаража през нощта :smash:
Като прочетох всичко това, реших че нЕма нужда чак такъв мазохизъм за 30гр. :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот martin.radev » Чет Юли 01, 2021 3:08 pm

160 ход в комбинация с 203 диск на 34ки стеншъни е рецепта да се усуква вилката в стеншъните, че дори и в "ботушите"
Аз не мисля, че в тази комбинация от фактори - ще успееш да се оттървеш от вибрациите или намали хода, или 180 диск (като ако направиш само второто не съм сигурен, че ще помогне)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Alexi » Чет Юли 01, 2021 3:12 pm

стига глупости човек ,всяко твое второ мнение е някакъв бисер .. до преди 2-3г се произвеждаше фокс 32 на 150мм ,водеше се ендуро вилка .. сега 34ката се сучела при условие ,че новите шасита са 20-30% по добра коравина .. купи си ,карай ,споделяй лични впечатления не някакви простотии четени из нета
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юли 01, 2021 3:47 pm

martin.radev написа:160 ход в комбинация с 203 диск на 34ки стеншъни е рецепта да се усуква вилката в стеншъните, че дори и в "ботушите"
Аз не мисля, че в тази комбинация от фактори - ще успееш да се оттървеш от вибрациите или намали хода, или 180 диск (като ако направиш само второто не съм сигурен, че ще помогне)

За протокола:

Вече 4 години карам с вилка с тази комбинация + ротор 203 мм, а отскоро и на втория ми велосипед - никога не съм усещал сучене(не ползвам велосипеда да ходя до магазина с него)

Сучене имаше когато карах 32мм стеншъни на 130 мм вилка. Затова и толкова време чаках да излезе оферта за 160 мм ход / 34 мм дебелина.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юли 01, 2021 5:41 pm

alexmitev - а накладките, с които си пробвал шиманските ротори да не би да са работели досега с износеният Hope ротор, с който каза, че всико е ОК?

Иначе всички сте прави - за пишман карачи като повечето тука (вкл. и аз) 34мм вилки са напълно достатъчни. Компетентен и бърз байкър, обаче лесно би намерил такава вилка за недостатъчно устойчива.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Чет Юли 01, 2021 8:15 pm

Pr3d4t0R написа:alexmitev - а накладките, с които си пробвал шиманските ротори да не би да са работели досега с износеният Hope ротор, с който каза, че всико е ОК?

Да, не съм сменял накладките, понеже са слагани сравнително скоро. Предполагам притеснението е да не се прехвърлят коловзите от износения Hayes ротор (объркал съм се, не е Hope) към накладките и оттам към новия ротор?
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Юли 01, 2021 8:57 pm

Макар и да ми се вижда малко вероятно е възможно - нови накладки винаги влизат в действие, така че си струва да пробваш.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Пет Юли 02, 2021 9:23 pm

За съжаление, не останах доволен от ротора SM-RT76 на шиБано. Днес му навъртях към 15км (бавно) спускане (Черни връх - Княжево) и смятам, че се е разбработил достатъчно. Тресе малко по-малко от SM-RT66, но все пак за мен достатъчно дразнещо.
Сигурно ще го продам на половин цена и ще търся нещо с еднакво големи отвори, като Hayes-a. Странно ми е, че така са го измислили японците, ама и по-странни решения съм виждал от тях...

Ето снимка на Hayes-a, явно еднаквият размер на всички отвори в периферията има огромно значение:
IMG_20210701_1456459.jpg
IMG_20210701_1456459.jpg (74.18 KiB) Прегледано 2159 пъти
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Alexi » Пет Юли 02, 2021 9:33 pm

карам фокс 34 с 203мм ротори от 2г .. за това време съм сменил 3 вида ротори ( имам и 2 сета капли ) като едните са РТ76 ,няма и помен от тресене с тях .. най добре спира РТ99 от това което съм тествал
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 05, 2021 6:20 am

Alexi написа:стига глупости човек ,всяко твое второ мнение е някакъв бисер .. до преди 2-3г се произвеждаше фокс 32 на 150мм ,водеше се ендуро вилка .. сега 34ката се сучела при условие ,че новите шасита са 20-30% по добра коравина .. купи си ,карай ,споделяй лични впечатления не някакви простотии четени из нета


Винаги, когато пиша е споделяне на лично впечатление, ти имаш своите впечатления, които
се разминават с моите, но си в позиция да раздаваш минуси за щяло и нещяло..., жалка картинка.
Купил съм си 34ка Fox ID 'DCKK', карал съм я 2ра година (4000 + километра) и давам мнението си,
Колкото до 32ки, които били ендуро вилки...те преди 15 години са карали ДХ с 70 градуса чело, но това не го прави добро.
Откровенно не мисля да си губя времето с теб повече - слагай си минусите и не ме занимавай.
Прикачени файлове
IMG_20210705_070239~2.jpg
(272.7 KiB) 109 пъти
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Bi11y » Пон Юли 05, 2021 9:17 am

Заради приказки относно "коравината" на Rockshox си купих най-скъпата и неработеща вилка - SID с Motion Control. Няма такова дърво - колкото си иска да корава спрямо Fox 32 . С втората никога не са ме боляли ръцете при спускане.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Пон Юли 05, 2021 10:59 am

martin.radev написа:160 ход в комбинация с 203 диск на 34ки стеншъни е рецепта да се усуква вилката в стеншъните, че дори и в "ботушите"

Не изключвам възможността проблемът да е от вилката, но все пак с диска на Hayes не тресеше.
Изглежда грешката ми е, че не съм направил правилен "bed-in" и това сега ще ми струва 100лв. :D
В този ред на мисли, изглежда по-евтините спирачки и ротори са по-добра инвестиция, като се има предвид, че общо взето са за еднократна употреба - неправилно разработени ротори/накладки, изкривени ротори, протекли спирачни апарати...
Ако можех да сложа едни v-brake, сигурно бих го направил и щях да забравя за проблемите по спирачките за следващите 15 години, вместо да човъркам по тях по 1 час преди и след всяко каране :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Юли 05, 2021 6:06 pm

В случаят си идентифицирал, че вилката е ОК за твоето каране след като с друг 203 ротор работи нормално. Аз съм карал през годините всякакви 203мм ротори на Шимано на вилки от 32 до 36 мм и такива грижи не съм имал. С нови накладки имаш ли възможност да пробваш?

ПП Също е съвсем нормално за един 34ка или Пайк да са достатъчно здрави, а за друг не. Зависи най-много от това колко енергия ездачът може да генерира през вилката към предната гума при спиране и завиване.
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот compira » Вто Юли 06, 2021 8:07 pm

martin.radev написа:160 ход в комбинация с 203 диск на 34ки стеншъни е рецепта да се усуква вилката в стеншъните, че дори и в "ботушите"

В голяма грешка си освен ако не гледаш от гледната точка на DH състезател от световните серии. Карам лека вилка 1.7кг с 150 мм ход на 32мм с 203мм ротор и не мога да кажа че съм от бавните и никога не съм усещал вибрации и сучене заради спирачката.
Проблема тук може да е мазно петно по диска и криво износени наклдки. И двата проблема съм ги имал. Най-евтино ще е да обезмаслиш ротора и да вземеш нови накладки и проблема почти сигурно ще изчезне. Относно кривината на диска при колелата то има отношение основно при свободен ход ма кололото (не трябва да се прави аналогия с тресенето при автомобилите).
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Чет Май 12, 2022 9:44 am

За протокола, една година и 1500 лв. по-късно :D искам да споделя опита си и решението на проблема:

1. Обслужих вилката и смених втулките във veloboost (за което ме одраха колкото за половин нова вилка! - да са живи и здрави) - не настъпи никакво подобрение по отношение на тресенето
2. Обезмаслих диска и купих нови оригинални накладки Shimano J04C, които разбработих внимателно - никаква промяна, дори нещата започнаха да се влошават и вече усещах тресенето не само на асфалт, но и по черни пътища
3. В крайна сметка сложих нови спирачки SRAM G2 RSC и нови дискове Hope Floating 203/183mm, които разработих много внимателно и всички проблеми изчезнаха!
4. Този евтиния SLX диск го сложих на старата 26-ца с вилка Pike 32 140mm с ос 20х110 (тук мисля, че няма как да има сучене!) и отново се появи познатото тресене, за което отдавна бях забравил :)
5. Като махах старите дискове SM-RT76, реших да измеря по-внимателно дебелината с шублера. Предният беше като цяло с деблина 1.7mm, т.е. уж добре, но на места беше 1.5mm, т.е. реално за смяна - беше заминал за няма и половин сезон неинтензивно каране. Задният също уж беше като цяло на 1.7mm, но на места достигаше до 1.3mm - заминал отдавна...
6. Новите дискове Hope ги меря редовно и въпреки, че ги карам доста по-зверски (дълги зимни и летни спускания с ниска скорост и т.н.) и имам доста повече километри на тях от шиманските, не са мръднали от дебелината, на която дойдоха - 1.8mm (за разлика от RT76, който си дойде още като нов на 1.7mm и крив :) )

Изводите:
1. Не искам да ангажирам никого с моето мнение, нито съм пробвал всички модели дискове на Shimano, но аз лично техен диск не бих сложил на нито един от велосипедите си
2. След като свикнах с отличната модулация на SRAM G2 RSC (която между другото е задължителна за зимата!), спирачките на Shimano без никаква модулация бих ги ползвал единствено за някой от XC велосипедите си.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот pcconsult » Чет Май 12, 2022 10:49 am

Както си тръгнал накрая ще стигнеш до моето зверско решение - Shigura - Лостчета Shimano Zee, апарати Magura MT5-Estop с Magura дискове 220/203... Това спира много повече. :clap: :popcorn:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Чет Май 12, 2022 11:51 am

pcconsult написа:Както си тръгнал накрая ще стигнеш до моето зверско решение - Shigura - Лостчета Shimano Zee, апарати Magura MT5-Estop с Magura дискове 220/203... Това спира много повече. :clap: :popcorn:

SRAM G2 RSC са ми достатъчни като сила. Наскоро пусках за пръв път 40% наклон (с голяма мъка) и определено спирачките не ми бяха ограничаващият фактор. Повече от това не смятам да пускам. Зимно съм пускал към 30% и също ми бяха напълно достатъчни.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот evilzet » Пет Май 13, 2022 10:33 am

Аз току що установих, че съм минал отдавна минимума и на двата диска RT66 180мм. Спирачките са BR-M615, карането е ХС, трейл, карача е неагресивен :).
Търся нещо подобно, може и малко по-скъпо. Ако може без тенденция към вибрации, че имам чувството че и аз съм усещал понякога тресене.
Чудя се RT76 имат ли нещо повече, освен че са по-тежки?

Или пък тези Магури:
https://www.hibike.com/magura-storm-sl- ... r_62119013
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Пет Май 13, 2022 11:06 am

evilzet написа:Аз току що установих, че съм минал отдавна минимума и на двата диска RT66 180мм. Спирачките са BR-M615, карането е ХС, трейл, карача е неагресивен :).
Търся нещо подобно, може и малко по-скъпо. Ако може без тенденция към вибрации, че имам чувството че и аз съм усещал понякога тресене.
Чудя се RT76 имат ли нещо повече, освен че са по-тежки?

Или пък тези Магури:
https://www.hibike.com/magura-storm-sl- ... r_62119013

Аз бих взел диск с малки и равномерно разположени дупки, без големи и неравномерни отвори, подобно на Hope Floating. В aliexpress има такива, гледам че почват от 10лв., дори има Centerline за 30-тина лв. Не съм карал с тези от ali обаче, не знам как са като качество. Все пак за XC би трябвло да са ОК.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот pcconsult » Пет Май 13, 2022 11:30 am

evilzet написа:Аз току що установих, че съм минал отдавна минимума и на двата диска RT66 180мм. Спирачките са BR-M615, карането е ХС, трейл, карача е неагресивен :).
Търся нещо подобно, може и малко по-скъпо. Ако може без тенденция към вибрации, че имам чувството че и аз съм усещал понякога тресене.
Чудя се RT76 имат ли нещо повече, освен че са по-тежки?

Или пък тези Магури:
https://www.hibike.com/magura-storm-sl- ... r_62119013

Слагай които ти е кеф https://1001-bike-parts.com/brake-disc-rotors-disk-rotor.html - има ги и в БГ.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Пет Май 13, 2022 11:49 am

pcconsult написа:Слагай които ти е кеф

И аз бях подходил така миналото лято (още знам какво направи миналото лято!), но една година и 1500 лв. по-късно вече не съм на мнение, че изборът на дискове и спирачки е нещо тривиално!
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот evilzet » Пет Май 13, 2022 11:50 am

Ааа, и държа да е оргиналдъ.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Alexi » Пет Май 13, 2022 11:56 am

с Шиманските ротори вече трябва да се внимава .. има произведени в Китай и качеството е доста по ниско - бързо заминават ,всички са щамповани а не фрезовани като произведените в Япония ,материала е по мек определено и често идват и криви . У нас са залети магазините с китайските и се принуждавам да си ги поръчвам отвън .
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Вилката » Пет Май 13, 2022 12:10 pm

alexmitev написа:В aliexpress има такива, гледам че почват от 10лв., дори има Centerline за 30-тина лв. Не съм карал с тези от ali обаче, не знам как са като качество. Все пак за XC би трябвло да са ОК.
Точно заради евтините реплики от али вече не смея да пазарувам и от БГ.
Иначе аз карам XC с Centerline и съм доволен засега, хем съм със 160 мм и за двата. Не посмях да ги взема от БГ обаче.
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот alexmitev » Пет Май 13, 2022 12:22 pm

Вилката написа:Точно заради евтините реплики от али вече не смея да пазарувам и от БГ.

Явно моят Shimano, купен миналото лято от pump my bike е бил точно такъв - на 1.7мм, крив и свърши супер бързо.
При Hope мисля, че проблемът с ментетата не съществува, има ги в Бг налични, единствено по-високата цена може да е проблем, но дългосрочно може да излязат и по-евтини!
При floating модела при някои модели апарати се налага леко изпилване (както беше и при мен), за да не опират в апарата, но това се прави веднъж.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Криви ротори Shimano

Мнениеот Alexi » Пет Май 13, 2022 1:02 pm

https://www.youtube.com/watch?v=X3rpYB23uqc&ab_channel=LoveMTB
ето и тоя недоволства от новото производство на Шимано
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта