Поставяне на автомат на предна главина

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Поставяне на автомат на предна главина

Мнениеот plamingo » Пон Авг 02, 2021 7:07 pm

Screenshot_20210802-201520_Gallery.jpg
(288.34 KiB) 80 пъти

Колелото ми има динамо-главина Shimano отпред. Питането ми е, мога ли да си поставя автомат за лесно сваляне и качване на гумата, вместо гайките?
plamingo
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 14, 2013 10:04 pm

Re: Поставяне на автомат на предна главина

Мнениеот the_rookie » Пон Авг 02, 2021 10:44 pm

Не мога да определя конкретния модел на динамото от снимката! Като гледам вариантите при новите са и Nut type, и Quick release type захват, така че е възможно ако намериш куха ос за статора (нямам идея дали се продава отделно!) и замениш с нея плътната ос! Трябва ти и автомат който е стандартен и може да се купи отделно. Допускам че няма разлика в кабелния терминал между двата типа захващане, но ако има такава и трябва да сменяш и него ... работата направо си отива към цял статор с ос и терминал от другия тип! Това е добрия и лесен начин. Може да се преработи и настоящата ос (скъсяване, разпробиване), но там крайния резултат силно зависи от странични фактори и не е препоръчителен ако не е крайно наложително!
п.п. Имал ли си проблеми с Магурата?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта