Семеринги, уплътнения и прахоуловители

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Семеринги, уплътнения и прахоуловители

Мнениеот valentin_dr » Сря Авг 04, 2021 9:11 am

Здравейте приятели и колеги,

периодично във форума се задават въпроси за намиране на семеринги уплътнения и прахоуловители за шокове и вилки. Това са консумативи които се сменят сравнително често, но в повечето пъти струват малко повече от нужното. Аз съм в ситуация в която поради не толкова разпространените и не толкова висок клас шок и вилки , тези китове за уплътнения са с доста висока цена и се намират през амазон.
вилка : RST Aerial Air LO 130mm
шок : X-FUSION O2 RL 120mm

Та въпроса ми е: има ли фирма в София на която да се дадът уплътненията текущите и те да ми направят примерно 4-5 комплекта от всеки. Прахоуловителите от АлиЕкспрес ще са.

В своя защите само ще кажа че за шока комплекта който намерих е от АМАЗОН САМО! - оставям линк: https://www.amazon.com/X-Fusion-Air-Sea ... B00BO5813I

Ако вие имате друга информация или съвет ще съм благодарен да я споделите :)

Успешно каране!
valentin_dr
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Юли 02, 2014 6:31 pm

Re: Семеринги, уплътнения и прахоуловители

Мнениеот the_rookie » Сря Авг 04, 2021 3:00 pm

О-пръстените ги търси във фирми за хидравлика и пневматика по размери. Уплътнителните маншети също е възможно да стават от нещо, но трябва да знаеш какво точно търсиш!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Семеринги, уплътнения и прахоуловители

Мнениеот Alexi » Сря Авг 04, 2021 3:37 pm

на Х-фюжън вилка мисля че пасваха прахоуловители от фокс ,като цяло вилката е изкопирала доста от старите модели на Фокс и някои неща пасват .. за шока - О-пръстени от железарията маслоустойчиви ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта