Странни скоростни проблеми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Странни скоростни проблеми

Мнениеот Boyan1984 » Вто Авг 24, 2021 6:17 pm

Миналата седмица сложих чисто нова 12 скоростна касета XT с чисто нова верига XT. Това е след като смених Сънрейската. Всичко си вървеше идеално от самото слагане, без да правя никакви настройки, освен B screw tension-a, че сънрейската не работи добре, по указанията на шимано.
Онзи ден понеже карах в дъжд реших да измия веригата и касетата. И след тази процедура, вчера излизам и на някои от зъбните, веригата има шум,, на други няма. Даже като цяло шумът е на трето голямо зъбно и на седми мисля. Какво ли не правих - има си го, макар и по-малко, а всичко е настроено по учебник. Иначе качва и сваля от раз, няма запъване, просто има шум.
Как преди банята го нямаше, а после се появи, какво може да се е разстроило?
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Странни скоростни проблеми

Мнениеот zmei » Вто Авг 24, 2021 6:20 pm

А смаза ли я?
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Странни скоростни проблеми

Мнениеот Boyan1984 » Вто Авг 24, 2021 6:51 pm

Разбира се, че я смазах :lol: . И аз вчера се зачудих дали не е от това, но не е - както казах - на определени места го има тоя шум. Чудя се дали да не проверя централното след дъжда в който карах, да не изкарва някакви шумове, като съм на определените зъбни :dontknow:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта