Окомплектовка - съвместимост

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 2:12 pm

Здравейте,
Взех си нов байк, но както винаги става след покупката започват персоналзирането му. Става въпрос за Ремеди 7 от 2020 година. Окомплектовката му е фабрична, за сега. Има няколко неща, които искам да променя, така че:
1. Стандартно идва с NX групсет – DUB стандарт, 92мм средно Pressfit, 32 зъба плоча, 175 курбел, касета х12 11-50.
Желанието ми е да мина на Шимано по възможност без да пипам средното и курбела. Смяна на плочата + касета и заден дерайльор. Касетата и дерайльора са ясни, там няма грижи, но поради различните стандарти на захват на плочите за курбела, отпред няма ка да е шиманска плоча. Или има вариант? С NX курбел, да напомня! Друг вариант който съм мислил е да се сложи Race Face плоча със срамски захват. Зъбите им ми изглеждат доста близки като оформление със шиманските и ми се струва, че няма да е проблем RF плоча да работи със шиманска касета, дерайльор и верига? Командата разбирасе ще е шиманска също. Мнения?
2. Дропърът е TranzX 130мм, 31,6мм. Командата му, обаче изглежда мега грозна. Работи, но е отвратителна на външен вид. Предполагам замяната ѝ със шиманска SL-MT500 или SL-MT800 няма да е проблем? Между другото, ако някой знае за съществена разлика между двете, освен незначителната визуална, моля да сподели?
3. Тази knockblock система. ОК, но трябва да се ползва със спейсъри и лапа, съвместими с нея. Не мога да изпиля „зъба“ на последния спейсър, за да използвам конвенционална лапа, щото падала гаранцията. Имат техен си спейсър, който позволява да се ползва коя да е лапа, но струва е цифра на фона на това, което е всъщност. Предполагам няма друго решение, но все пак да питам – вариант да мина без тенхия спейсър някой знае ли?
Та, това е. Не е малко. Предварително благодаря на адекватно отговорилите ми, на останалите, моля, преди да напишете некакъв пълнеж замислете се кому е нужен и полезен.
Хубав ден!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот valsbak » Вто Сеп 07, 2021 3:54 pm

Здравей,
ако минеш на Шимано, то трябва да е на 11 скорости, това означава, че трябва да смениш целия монтаж (команда, дерайльор, верига и касета). Ако искаш 12 скорости Шимано, трябва да смениш и задната главина. Курбела можеш да ползваш със сменяемите паяк и диск на СРАМ за 11 скорости, според мен можеш да го караш и така с диска за 12 скорости. Доколкото знам командите на Шимано за дропър ползват жилото по различен начин от TranzX, в единия случай края на жилото се фиксира при командата, а в другия при колчето. Това разбира се е технически преодолимо, с малко умения.
Нищо не мога да кажа за nockblock система.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 07, 2021 7:11 pm

zombayo написа:Здравейте,
Взех си нов байк, но както винаги става след покупката започват персоналзирането му. Става въпрос за Ремеди 7 от 2020 година. Окомплектовката му е фабрична, за сега. Има няколко неща, които искам да променя, така че:
1. Стандартно идва с NX групсет – DUB стандарт, 92мм средно Pressfit, 32 зъба плоча, 175 курбел, касета х12 11-50.
Желанието ми е да мина на Шимано по възможност без да пипам средното и курбела. Смяна на плочата + касета и заден дерайльор. Касетата и дерайльора са ясни, там няма грижи, но поради различните стандарти на захват на плочите за курбела, отпред няма ка да е шиманска плоча. Или има вариант? С NX курбел, да напомня! Друг вариант който съм мислил е да се сложи Race Face плоча със срамски захват. Зъбите им ми изглеждат доста близки като оформление със шиманските и ми се струва, че няма да е проблем RF плоча да работи със шиманска касета, дерайльор и верига? Командата разбирасе ще е шиманска също. Мнения?
2. Дропърът е TranzX 130мм, 31,6мм. Командата му, обаче изглежда мега грозна. Работи, но е отвратителна на външен вид. Предполагам замяната ѝ със шиманска SL-MT500 или SL-MT800 няма да е проблем? Между другото, ако някой знае за съществена разлика между двете, освен незначителната визуална, моля да сподели?
3. Тази knockblock система. ОК, но трябва да се ползва със спейсъри и лапа, съвместими с нея. Не мога да изпиля „зъба“ на последния спейсър, за да използвам конвенционална лапа, щото падала гаранцията. Имат техен си спейсър, който позволява да се ползва коя да е лапа, но струва е цифра на фона на това, което е всъщност. Предполагам няма друго решение, но все пак да питам – вариант да мина без тенхия спейсър някой знае ли?
Та, това е. Не е малко. Предварително благодаря на адекватно отговорилите ми, на останалите, моля, преди да напишете некакъв пълнеж замислете се кому е нужен и полезен.
Хубав ден!


1.https://absoluteblack.cc/sram-oval-boos ... lus-chain/ - това е интересна опция . SRAM OVAL BOOST DM Chainring for 12SPD Shimano Hyperglide+ chain. От друга страна шимано средно е 35 лв , курбел СЛХ 12 е 160 лв , плоча ти е 50 лв (30,32 или 34) и е стоманена и би трябвало да изкара много. Реално ти е 85 лв повече спрямо АВ овал. DUB курбела би трябвало да можеш да вземеш прилични пари в олх. Можеш да пуснеш направо групсета нацяло и да го продадеш.

3.На кое точно ти пада гаранцията , ако ползваш друга лапа ? Запази си лапата и текущите спейсъри - ако стане нещо с рамката ги монтираш и отиваш в сервиза ... :D
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Вто Сеп 07, 2021 7:49 pm

Набързо хвърлих едно око на knock block-а! Вариантите които виждам са свързани със стругар. 1. прави ти шайба с вътрешен диаметър -по външния на зъбите,външен по спейсъра (може и повече,зависи от новата лапа) и с дебелина-височината на зъбите + 0,1 /0,2 мм. от алуминий и си ползваш твоя спейсър. Ако дължината ти идва голяма-правиш цял спейсър с долен край като шайбата и необходимата височина.Предполагам за 5-10(че и по-малко) лв биха го изработили! Бих ти го направил без пари, ама си далеч от мен!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 8:25 pm

valsbak написа:Здравей,
ако минеш на Шимано, то трябва да е на 11 скорости, това означава, че трябва да смениш целия монтаж (команда, дерайльор, верига и касета). Ако искаш 12 скорости Шимано, трябва да смениш и задната главина. Курбела можеш да ползваш със сменяемите паяк и диск на СРАМ за 11 скорости, според мен можеш да го караш и така с диска за 12 скорости. Доколкото знам командите на Шимано за дропър ползват жилото по различен начин от TranzX, в единия случай края на жилото се фиксира при командата, а в другия при колчето. Това разбира се е технически преодолимо, с малко умения.
Нищо не мога да кажа за nockblock система.

Нещо не те разбрах. Аз и сега съм си с касета х12, задната главина не трябва да се сменя. Бих я заменил единствено за такава, дето не цъка толкова - привърженик съм на тихите, но с малко грес на кученцата и тази ще утихне. Така съм чувал.
Относно колчето. Жилото е като салама ми се струва - има 2 края винаги. Предполагам, ако има разлика в командите, то тя ще е в начина на опън? Не виждам къде другаде.
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 8:27 pm

the_rookie написа:Набързо хвърлих едно око на knock block-а! Вариантите които виждам са свързани със стругар. 1. прави ти шайба с вътрешен диаметър -по външния на зъбите,външен по спейсъра (може и повече,зависи от новата лапа) и с дебелина-височината на зъбите + 0,1 /0,2 мм. от алуминий и си ползваш твоя спейсър. Ако дължината ти идва голяма-правиш цял спейсър с долен край като шайбата и необходимата височина.Предполагам за 5-10(че и по-малко) лв биха го изработили! Бих ти го направил без пари, ама си далеч от мен!

Браво! Златно мнение! Не се бях сетил за стругар. Мерси!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Вто Сеп 07, 2021 8:54 pm

zombayo написа:
valsbak написа:Бих я заменил единствено за такава, дето не цъка толкова - привърженик съм на тихите, но с малко грес на кученцата и тази ще утихне. Така съм чувал

Малко :offtopic: относно хъбовете с кученца ! И мен ме дразнят, освен че са шумни ами и много енергия ми губят! Тунинговах си мойта на DT Swiss и виж ква стана https://youtu.be/IYXKmdF80yg
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 9:16 pm

Bi11y написа:1.https://absoluteblack.cc/sram-oval-boos ... lus-chain/ - това е интересна опция . SRAM OVAL BOOST DM Chainring for 12SPD Shimano Hyperglide+ chain. От друга страна шимано средно е 35 лв , курбел СЛХ 12 е 160 лв , плоча ти е 50 лв (30,32 или 34) и е стоманена и би трябвало да изкара много. Реално ти е 85 лв повече спрямо АВ овал. DUB курбела би трябвало да можеш да вземеш прилични пари в олх. Можеш да пуснеш направо групсета нацяло и да го продадеш.

3.На кое точно ти пада гаранцията , ако ползваш друга лапа ? Запази си лапата и текущите спейсъри - ако стане нещо с рамката ги монтираш и отиваш в сервиза ... :D

Нещо не съм привърженик на овалните плочи. И имам сериозни доводи за това, но е друга тема. Продажбата на целия групсет съм го мислил като вариант, но преди това трябва да купя нов. Иначе трябва да оставя байка на трупчета за да сваля този и да го продам, та чак тогава да купя друг. А и ще ми излезе по-скъпо в сравнение ако сменя плоча + касета и дерайльор. Не с много, но все пак предпочитам и малкото спестени пари на по-късен етап да ги дам за по-сериозна вилка.
Нещо от този тип няма ли да свърши работа? - https://www.bike-components.de/en/Race- ... ed-p62285/
Относно knockblock-a и гаранцията. Всички спейсъри са съответно с "мъжка" и "женска" страна, както и лапата има легла, където влиза "мъжката" страна на спейсъра под нея. Т.е. не става просто с махане на лапата и слагане на каква да е. Този фирмен спейсър, който Трек продават се води лок-он ринг и е около 20 долара. Представлява тъп пръстен с болт, от едната страна с легла за "мъжката" страна на спейсър-а под него и гладък от другата страна, което позволява монтаж на лапа по избор. Може и без този прескъп ринг, но тогава knockblock системата няма да работи, а ми се струва, че все пак може да е полезна, дори и един път да ми потрябва. Но колегата новобранец вече даде много хитър съвет за стругар!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 07, 2021 9:32 pm

zombayo написа:
Bi11y написа:Нещо от този тип няма ли да свърши работа? - https://www.bike-components.de/en/Race- ... ed-p62285/


Не я дават Hyperglide + съвместима ... По скоро е за SRAM 12 подходяща .
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 9:35 pm

the_rookie написа:
zombayo написа:
valsbak написа:Бих я заменил единствено за такава, дето не цъка толкова - привърженик съм на тихите, но с малко грес на кученцата и тази ще утихне. Така съм чувал

Малко :offtopic: относно хъбовете с кученца ! И мен ме дразнят, освен че са шумни ами и много енергия ми губят! Тунинговах си мойта на DT Swiss и виж ква стана https://youtu.be/IYXKmdF80yg

:offtopic: е, но изглежда доста добре. Не знам колко бързо се губи този хубав ефект. Би трябвало с течение на времето, от цялата гнилоч, дето се лепа по време на каране и миенето след това, да си възвръща първоначалната не чак толкова голяма инерция. Пусни го като отделна тема и покажи със стъпки как си го направил. Ще бъде интересно.
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 07, 2021 9:37 pm

zombayo написа: Не знам колко бързо се губи този хубав ефект. Би трябвало с течение на времето, от цялата гнилоч, дето се лепа по време на каране и миенето след това, да си възвръща първоначалната не чак толкова голяма инерция.


Много ми е интересно , особено ако е шосейка, как и къде "усещате" ,че се губи "толкова" голяма енерция ... :) Баир нагоре ли , по равното ли се губи ? :)
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Вто Сеп 07, 2021 9:57 pm

Bi11y написа:
zombayo написа: Не знам колко бързо се губи този хубав ефект. Би трябвало с течение на времето, от цялата гнилоч, дето се лепа по време на каране и миенето след това, да си възвръща първоначалната не чак толкова голяма инерция.


Много ми е интересно , особено ако е шосейка, как и къде "усещате" ,че се губи "толкова" голяма енерция ... :) Баир нагоре ли , по равното ли се губи ? :)

Става въпрос за по-малко триене, следователно по-лесно въртене - дали нагоре, надолу, по равно или както и да е, няма значение. Но нека не променяме темата! Ако трябва, нека се направи отделна!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Вто Сеп 07, 2021 10:06 pm

Относно спейсърите , най-интелигентно май ще стане да си направиш канала направо в новата лапа! Може да си я направиш и напълно съвместима със системата knock block, но трябва или фреза или малко повече импровизация със струга! Разликата между командите ги виж в спецификацийте на 21 страница за 2020 - 2021 https://productinfo.shimano.com/#/archive.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Сря Сеп 08, 2021 1:34 am

Сега прочетох постовете по темата по-внимателно , обаче и аз като колегата valsbak не разбрах с касетата каво ще става?! :dontknow: Ще се сменя ли - с какво? ...или остава?
zombayo написа:...Стандартно идва с NX групсет – DUB стандарт, 92мм средно Pressfit, 32 зъба плоча, 175 курбел, касета х12 11-50.... Смяна на плочата + касета и заден дерайльор. Касетата и дерайльора са ясни, там няма грижи....
zombayo написа:Нещо не те разбрах. Аз и сега съм си с касета х12, задната главина не трябва да се сменя...
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Сря Сеп 08, 2021 6:56 am

[quote="the_rookie"]Сега прочетох постовете по темата по-внимателно , обаче и аз като колегата valsbak не разбрах с касетата каво ще става?! :dontknow: Ще се сменя ли - с какво? ...или остава?
Касетата ще се смени, новата пак ще е х12, но вече 10-51. В момента е 11-50. Един зъб си е един зъб, има разлика.
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот valsbak » Сря Сеп 08, 2021 8:07 am

Вероятно сегашнта касета е за стандартен Шимано хъб на шлици, след като е 11-50, новите касети Шимано за 12 скорости 10-51 ползват и новия хъб Микросплайн. Това налага смяната на задна главина или на хъба, което като цена в повечето случаи си е едно и също.
НЗ защо искаш да минаваш на Шимано, защото СРАМ имат касета 10-52 зъба, която сигурно ще можеш да ползваш ствоя монтаж, но трябва отново да смениш главината с хъб XD.
valsbak
 
Мнения: 100
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 9:50 am

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Сря Сеп 08, 2021 8:14 am

Щом ще сменяш с Шиманска, питането на valsbak е съвсем адекватно! Имаш несъвместимост между настоящия хъб и бъдещата касета .
пп .сега видях valsbak ,че си писал :beer: В срамския вариант има само подвижното тяло на XD ,няма да сменя цялата главина!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Сря Сеп 08, 2021 10:49 am

То си таковало майката и маркетингови прийоми - 100 милиона стандарта за едното, 201 за другото, пък марка с марка различни стандарти и още 300 хиляди дребни особености между другото. И тъкмо наместиш всичко както долу горе ти се иска, то дошло време за подмяна на некой чаркалък, ама тя фирмата решила, че изкарала ново поколени "още по-подобрен" стандарт, разбирасе несъвместим със стария и айде пак на ново... иде ти да псуваш, като каруцар цялата индустрия, дето съсипва иначе приятното хоби. Иначе всички пеят за глобално затопляне, ограничаване на консуматорското общество и всекви тъпотии, но всичко е парлама. Системата е направена да консумираш колкото се може повече. едни зарядни за телефоните само дето уеднаквиха, всички други дивотии се въдят като след заешка оргия.. ба*ти и скапаната история!
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Boyan1984 » Сря Сеп 08, 2021 12:27 pm

Е така е приятелю, вече от теб зависи дали ще се поддадеш на това или не. Не е необходимо да имаш всичко що е излезнало преди два дена като технологии.
Пък и не е толкова сложно де - веднъж купуваш по-хубави компоненти и после само консумативи. Аз така си карам вече 4-5 години - 27.5 твърдаче с остаряла геометрия, но това никак не го усещам и не искам друго.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Сря Сеп 08, 2021 6:40 pm

Поразгледах из нета и колкото повече гледам, по-лошо ми става :bigeyes: хъб конвертор за micro spline излиза около 50 евро, в трек сайта са 30-110 долара, а главина около 70 евро из немските сайтове. В момента главината ми е Bontrager, 6-bolt, Shimano 8/9/10 freehub, Boost148, 12mm thru axle. Някой може ли да ми каже тиха главина, на 6 болта, micro spline с която да заменя старата? Нещо не намирам или може би просто вече зациклих.
И средно, съвместимо с shimano slx/xt. Сегашното е Sram DUB, 92mm, Pressfit.
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот zombayo » Сря Сеп 08, 2021 6:47 pm

https://www.bike-discount.de/en/buy/shi ... -bsa-85855
това ще стане май? трек ремеди 7 2020 е колелото, само напомням :peace:
zombayo
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:52 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Boyan1984 » Сря Сеп 08, 2021 7:00 pm

А защо толкова искаш микроспалайн-а? Заради това, че има 10 вместо 11 зъба? Ми да ти кажа, разлика няма да усетиш велика, космическа и уникална. Нищо съществено не се губи, според мен. Хем ще минеш по-тънко, хем ралзика няма да усетиш. Нооо, мерак трудно се гаси, да не кажа, че е невъзможно и едва ли ще те разубедя.
Ако Шимано бяха изкарали 11 скоростното 11-51 преди да съм купил 12 скоростния сет - никога нямаше да го направя, повярвай ми. Даже се заглеждах и по 8-9-10 скоростните системи на Box Components (скъпи) и MIcroshift, щото като знаеш как караш и кои скорости използваш най-много, излиза, че повече от 9-10 зъбни нямам нужда (даже и 8 стигат), но това е друга тема на разговор.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Boyan1984 » Сря Сеп 08, 2021 7:01 pm

zombayo написа:https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-xtr-hollowtech-ii-bottom-bracket-sm-bb93-bsa-85855
това ще стане май? трек ремеди 7 2020 е колелото, само напомням :peace:

Ще стане, но е скъпо. XT е 30 лева, а не помня кога го слагах - преди 3 години сигурно и нищо му няма.
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Bi11y » Сря Сеп 08, 2021 7:22 pm

zombayo написа:https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-xtr-hollowtech-ii-bottom-bracket-sm-bb93-bsa-85855
това ще стане май? трек ремеди 7 2020 е колелото, само напомням :peace:


Трябва ти PressFit средно - да не е на резба :
https://belbike.bg/sredni-dvizheniya/sr ... %BE&page=3
Последна промяна Bi11y на Сря Сеп 08, 2021 7:24 pm, променена общо 1 път
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот Bi11y » Сря Сеп 08, 2021 7:24 pm

zombayo написа:Поразгледах из нета и колкото повече гледам, по-лошо ми става :bigeyes: хъб конвертор за micro spline излиза около 50 евро, в трек сайта са 30-110 долара, а главина около 70 евро из немските сайтове. В момента главината ми е Bontrager, 6-bolt, Shimano 8/9/10 freehub, Boost148, 12mm thru axle. Някой може ли да ми каже тиха главина, на 6 болта, micro spline с която да заменя старата? Нещо не намирам или може би просто вече зациклих.


Купи си freehub-a - всички други опции ще са ти по-скъпи. Най-евтината главина е на центърлок на шимано - ще трябва да пренаплиташ капла обаче и не е ясно дали спиците ти ще паснат :
https://belbike.bg/kapli-i-komponenti-z ... 12mm-boost
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Окомплектовка - съвместимост

Мнениеот the_rookie » Сря Сеп 08, 2021 7:32 pm

Bi11y написа:
zombayo написа:https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-xtr-hollowtech-ii-bottom-bracket-sm-bb93-bsa-85855
това ще стане май? трек ремеди 7 2020 е колелото, само напомням :peace:


Трябва ти PressFit средно - да не е на резба :
https://belbike.bg/sredni-dvizheniya/sr ... %BE&page=3

Ако е по упорит с :smash: и с резбата ще влезе, zombayo да не ни търкаляш по склона :beer:
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта