шок Fox Float CTD износване на ствола

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: шок Fox Float CTD износване на ствола

Мнениеот evilzet » Сря Апр 06, 2022 10:52 am

Шока е почти готов, сменени втулка и ос, вчера събрах и напълних с масло. Другата седмица ще го надуем на 35 бара с азот, при познат климатикаджия. Обаче не можах да търпя и направих една проба.

Мога да кажа вече категорично кое причинява хлопането.
Направих надуване до 25 бара, че ми дожаля за помпата и сложих старата гумичка - тропането изчезна. Определено е и по-твърд отколкото преди отварянето на IFP (въздушната камера не съм я слагал още, разбира се). Понеже ствола на заключването разчита на налягането да го придържа стегнат нагоре, намаляването на последното, отслабва натиска нагоре на ствола и той започва да почуква във оста на врътката. Един вид от Фокс, са сложили индикатор кога е време за тотално разглобяване :D .
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: шок Fox Float CTD износване на ствола

Мнениеот the_rookie » Сря Апр 06, 2022 11:46 am

:agree: , а стержена как е в новото уплътнение (втулка+пръстен), имаше ли голямо съпротивление преди да го заредиш? Номера е хем да е плътно, хем да се движи леко, с минимално триене!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: шок Fox Float CTD износване на ствола

Мнениеот evilzet » Сря Апр 06, 2022 12:17 pm

Ами нещо такова е, движи се доста плътно и стегнато, чак минимално едва ли е триенето, но няма как да държи тия 35 бара иначе. Все пак там доста големи сили действат при каране и си мисля, че е достатъчно леко, за да е отзивчив на дребни неравности.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: шок Fox Float CTD износване на ствола

Мнениеот evilzet » Чет Май 12, 2022 8:37 am

Да дам някаква равносметка, всеки да прецени дали си струва, аз съм на кантар, но като цяло съм доволен, че процедурата мина без издънки.
Шока работи добре доколкото си може, няма го все още тракането, макар че не успях да го надуя повече от 30-31 бара.
Труда не го смятам, защото ми беше приятно да се човъркам.
Нова ос - 35лв, нова втулка - 12лв, всички уплътнения за двете камери 36+42лв, червено масло - 4лв, синьо - 3лв ( :lol: ), изопропанол за 3лв поне, доста време за запознаване с материята и търсене на части, особено оста.
Значи общо към 140лв и часове работа и четене, седмици чакане на части.
Даже грубо го смятах към 200лв и сега съм :^: ...
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта