Поправка (Rebuilt) на RS reverb

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Поправка (Rebuilt) на RS reverb

Мнениеот johnybgood » Пон Окт 18, 2021 5:34 pm

Здравейте, дайте малко акъл.

Хидравличното колче е Reverb A2 (мисля). Прибирането и разпъването му работят добре, но при сядане има потъване от няколко см (1-2см) може би. Когато се изправя, колчето отново се връща в максималната си дължина и после при сядане отново. Т. нар. sag/squish или каквото е там.

От информацията, която изчетох проблемът е често срещан и най-вероятно се дължи на въздух в камерата с маслото. Цялото това нещо изисква пълно разглобяване, сменяне на рингчета, уплътнения, масло и всичко. Поправете ме, ако греша.

Въпросът е - кой сервиз в София ще свърши качествено работата и евентуално колко пари струва. Ако пък няма някой, който ще го направи както трябва - да се захвана ли сам, след като си поръчам кит за rebuilt.

ПП: Bleeding на пусковия механизъм няма да помогне категорично.
ПП2: Налягането на въздуха е на макс., тъй че и от това не е.

Благодаря.
johnybgood
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Вто Апр 20, 2021 9:03 pm

Re: Поправка (Rebuilt) на RS reverb

Мнениеот Harka » Пон Окт 18, 2021 7:28 pm

Аз имах същия проблем и го оправих при Бокича. Мисля, че струваше около стотина лева. Стана като ново. Естествено, и сам можеш да си го оправиш ако си поръчаш сервизен кит, но си е играчка и накрая като теглиш чертата надали ще ти излезе кой знае колко по-евтино. Бокича има опит с тези колчета, защото това е често срещан проблем при Reverb.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Поправка (Rebuilt) на RS reverb

Мнениеот moridinbg » Вто Окт 19, 2021 8:51 am

Аз хидравликите си ги правя в Veloboost. Имат решения за някои от по-проблемните части, така че хроничните проблеми да не се нуждаят от толкова чести ремонти.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София

Re: Поправка (Rebuilt) на RS reverb

Мнениеот johnybgood » Вто Окт 19, 2021 3:23 pm

Благодаря ви, ще избера някой от вариантите.
johnybgood
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Вто Апр 20, 2021 9:03 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron