Педалите от Cube - Ready For Race

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Вилката » Вто Май 10, 2022 10:38 am

alexmitev написа:
martin.radev написа:По-скоро се замислям сериозно за автомати на планинското (на градското вече съм с педали от бегач с каишки), но малко ме плаши мисълта, че не винаги откопчаването е бързо и успешно...
Като минеш на автомати ще разбереш, че не откопчаването, а закопчаването е проблем.
:beer:
Аватар
Вилката
 
Мнения: 943
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 3:21 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот krach » Вто Май 10, 2022 11:53 am

Въпроса с цените какви били пък сега са други... Ами може би не обръщате внимание но след пандемията в момента се води война и то я водят две държави, които са в голяма степен основните износители на маса суровини.
Съвсем изключете цената на нефта (което е е в права зависимост с доставката), тези неща в 90% идват от Китай. А ако не идват от там суровините за тези неща идват именно от Украйна и Русия.

MEHTOP написа:....защото някой път, ако ида в магазина им с някаква институция , съм сигурен ,че ще глътнат бастуна

Те всичките институции теб чакат. Не че са се преработили ама какво точно си представяш кои са тези "НЯКАКВИ" институции?? НАП - не ти издават бележка ли ? Данъчни ? КЗП??
Относно цените в БЦ, преди месец търсех курбел да купя и при тях цената беше най - ниска. Са верно го нямаше и го купих от друг магазин малко по - скъпо, но все пак. купувах още маса части ~ за около 1000 лева, така че не е да са се правили. Просто го нямаха.

По въпроса с надменното държане, има всякакви, навсякъде. За подобно отношение аз съм срещал от ДРАГ центъра. В БЦ преди 10 години си купих предното колело, през годините съм сменял някакви части там и почти винаги съм бил доволен. Наскоро смених старото и отново останах доволен

MEHTOP написа:
zmei написа:На мене пък , по едно време, постоянно ми се случваше - отивам, показвам нещо от сайта, искам да го закупя, отива на касата и ми се казва,да , ама вече е примерно 10лв отгоре, по система еди си кво излиза , взе да ми се случва системно


Не казвам, че твоя случай е такъв. Но много магазини, които имат и онлайн, цените се различават. А Ако пък е 100% както твърдиш, ако ти се случи пак купуваш си нещото скриншотваш страницата и диркетно пускаш към КЗП с приложена касова и снимка на сайта. Те си знаят. Без да се обансяваш на магазина. Иначе подобни твърдения отивам там то друго... е козя пътека в Хималайте. Аз точно така направих, както казах преди месец всички неща които исках да си взема си ги бях записал и едно по едно, събрах всичките на същите си цени.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Вто Май 10, 2022 12:08 pm

krach написа:Относно цените в БЦ, преди месец търсех курбел да купя и при тях цената беше най - ниска. Са верно го нямаше...

Важно е наистина цената да е ниска, дори да го няма :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот krach » Вто Май 10, 2022 12:37 pm

alexmitev написа:
krach написа:Относно цените в БЦ, преди месец търсех курбел да купя и при тях цената беше най - ниска. Са верно го нямаше...

Важно е наистина цената да е ниска, дори да го няма :)


Важно е да си обективен в мнението. По разказите горе, това не е гарантирано. Именно заради КЗП търговците няма да се правят за 10 лева разлика. Защото тези +10 лева може да им дойдат минус 2-3 хиляди глоба.
Голяма част от недоволството идва от неразбиране и ли не четене, както при застрахователите. 99% от недоволните, никога не са чели общите условия. След което идват да вдигат скандали и да плашат с телевизии господари на ефира и тн. Не значи че самите търговци 100 от 100 са винаги изрядни. Това което казвам е, че при подобни ситуации си връзваш гащите и пускаш сигнали където е нужно. Ако ще и тук може да пуснеш снимка на касовия бон и снимка на сайта. А не общи приказки.
Сигурен съм , че преди 18 години във всички магазини дадено нещо е било значително по - евтино.
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот pcconsult » Сря Май 11, 2022 3:33 pm

И аз така миналото лято сложих едни алуминиеви - платих 100лв за тях. Тази пролет се бяха разхлопали... Сложих други - друга марка и в друг магазин.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот gssatcc » Сря Май 11, 2022 9:23 pm

Независимо от къде тръгне темата стигаме до там, че БЦ са педали :lol:

Хора не знам какво са ви причинили в тази верига, но бъдете християни - простете им.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Чет Май 12, 2022 9:01 am

gssatcc написа:Независимо от къде тръгне темата стигаме до там, че БЦ са педали :lol:

Хора не знам какво са ви причинили в тази верига, но бъдете християни - простете им.


Моята идея беше по-скоро, че има случаи, в които Cube правят не дотам качествени "монтажи" (компоненти), а БЦ за добро или лошо са техни представители в България и умишлено или не, не винаги информират клиентите си за качеството на "мотажите", които предлагат.

Иначе колкото и да е зле обслужването в БЦ, винаги ще е на светлинни години пред Нина от Веломания (screambikes / dragzone), където хем си плащаш, хем получаваш неработещ "монтаж", хем излизаш и виновен, че може дори и да отнсесеш боя :D
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Вто Май 24, 2022 6:40 pm

Едно голямо благодаря на Байк Център. Доставиха ми колелото, което бях поръчал по Великден на същата цена. Спазиха си обещанието, въпреки че го няма наличен никъде. Става въпрос за Cube Stereo Race 2022. Още веднъж искам да кажа че излезнаха мъжки момчета. Малко са търговците като тях в България. На това нямане на колелета да си спазят обещанието.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Вто Май 24, 2022 9:16 pm

zmei написа:Едно голямо благодаря на Байк Център. Доставиха ми колелото, което бях поръчал по Великден на същата цена. Спазиха си обещанието, въпреки че го няма наличен никъде. Става въпрос за Cube Stereo Race 2022. Още веднъж искам да кажа че излезнаха мъжки момчета. Малко са търговците като тях в България. На това нямане на колелета да си спазят обещанието.

Браво! Със здраве и на хубави места да го караш! :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта