Педалите от Cube - Ready For Race

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Съб Апр 23, 2022 10:12 pm

Здравейте,
искам да направя нещо като ревю и да споделя моя личен опит с педалите от Cube - Ready For Race.

_cube_rfr_flat_cmpt_neon_1_.jpg
_cube_rfr_flat_cmpt_neon_1_.jpg (37.17 KiB) Прегледано 2046 пъти


На вънешен вид (само съвсем в началото!) изглеждат добре и цената е сравнително приемлива и предимствата им се изчерпват дотам.
Теглото за двата е 448 гр. (а не обявените 437 гр. на сайта на BikeCenter), което според мен не е малко (сегашните ми композитни са 303 гр. двата). Също така, не са от най-тънките, а обувката опира във вътрешната издадена част вместо в пиновете, което ги прави не особено удобни и стабилни.

Купих ги лятото на 2020-та за старото ми колело от BikeCenter за 49 лв. (сега са 69 лв.!) и след няма и 200 км каране започнах да чувам доста неприятно пукане откъм рамката.
В началото ми беше доста трудно да определя какво е точно - смених средното движение (по друга причина) и не се оправи, имах съмнения за релсите на седалката, колчето, шока и най-сериозни опасения за лагерите на вилката - дори се притеснявах, че някъде е счупена рамката (тя после наистина се счупи, но това е друга история :D ) Та няколко пъти преглеждах лагерите на вилката, гресирах стабилно, но пукането продължаваше, пробвах и с друга седалка, докато накрая разбрах, че пукането най-вероятно идва от почти новите педали Cube Ready For Race.
Реших да отворя единия - и - изненада! липсваха две от сачмите (в интерес на истината, вече съм забравил дали по две от всяка страна или само от едната). Ето как изглеждаше положението:

IMG_3964.JPG
IMG_3964.JPG (56.62 KiB) Прегледано 2038 пъти

Реших, че това е случайност и отворих и другия - там положението беше абсолютно същото и разбрах, че това не може да е случайно - просто така си ги сглабят от Cube! За съжаление, нямах сачми точно с този размер и трябваше да сглобя педалите по този начин. Това обаче се оказа доста неприятна задача, понеже от Cube не бяха предвидили стандартния жлеб и съответната контрагайка за него, която съм виждал при всички други педали - явно не са предназначени за разглабяне и обслужване, а за едкнократна употреба. Така беше доста трудно да ги стегна точно колкото трябва - или бяха пренатегнати, или имаха луфт - трябваха ми десетки опити и общо "упражнението" ми отне към един час на педал (при "нормалните" педали са ми трябвали не повече от 2-3 опита)!
Както и да е, аз вече не карам това колело и тези педали, но пукането в тях си остана завинаги.

Други сериозен проблем, който имах беше, че почти веднага почнаха да се губят пиновете по педалите. Наложи се да ги залепя с лепило за резби.
Боята също е изключително нетрайна - само след няколко карания, без удряние, педалите от чисто черни станаха поне 30% металикови заради липсващата черна боя на доста места. От вътрешната страна са прекалено високи и обувките вместо да правят контакт с пиновете, стъпват директно върху педалите (което разбира се е и доста неудобно) - там боята си заминава първа. Съответно вече нямат и търговски вид.

Наскоро се заговорихме със собственика на 1001 bike parts, че преди време съм имал пукаща рамка и още преди да довърша изречението, той ме прекъсна: "Да не си бил с педали Cube Ready For Race?". После той спомена, че всички колела с педали Ready For Race, които са минали през тях, са пукали. Дори са стигнали дотам, че ако на някой му пука нещо по рамката, първо гледали дали педалите са Ready For Race и директно са го връщали да ги сменя :D Което мисля, че е достатъчно показателно за качеството им...

В заключение мога да кажа, че съотношението цена/качество при педалите Cube Ready For Race клони към безкрайност, а съотношението качество/цена - съответно към нула. Сигурен съм, че от Bike Center за педалите знаят за проблемите им, но са решили да ми спестят тази информация - да са живи и здрави (аз така или иначе след още няколко такива неуспешни покупки или неща от BikeCenter, които съм намирал на 20% от цената в aliexpress или LIDL, почти не стъпвам там)!

Надявам се да съм успял да откажа поне някой от бъдещата му неуспешна покупка!
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот evilzet » Съб Апр 23, 2022 10:55 pm

Давам ти виртуален плюс, че истинския не го виждам нещо.
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Нед Апр 24, 2022 11:40 am

Аз пък съм доволен от тези - https://www.bikecenter.bg/komponenti/pe ... -race-2-0/
Явно и изискванията са ми занижени. Но си прав - някои от нещата са на половин цена в алито. То оросто доставчика им е един и същ. Иначе когато си на зор кефа цена няма и се купува от байк центъра.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Bi11y » Нед Апр 24, 2022 12:42 pm

alexmitev написа:Здравейте,
искам да направя нещо като ревю и да споделя моя личен опит с педалите от Cube - Ready For Race.


С това тегло си вземи тези:
https://belbike.bg/special-offer/2169-p ... earch=pd-m

Солидно изработени и считам ,че доста ще изкарат. Има ги 2 размера като ширина . До скоро карах китайски 360 грама педали , но при удар в камък в гората се трошаха - струваха 60 лв ... Имам повредени 2 леви и 2 десни от удари в камък.
Bi11y
 
Мнения: 1368
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Нед Апр 24, 2022 6:56 pm

Ако беше запазил касовата, щяха да ти дадът нови педали. Байк център са коректни. На мен са сменяли обтегач с чисто нов. Сега че педалите са кофти, може би е факт, но е трябвало да направиш рекламация според мен.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Нед Апр 24, 2022 9:06 pm

zmei написа:Ако беше запазил касовата, щяха да ти дадът нови педали. Байк център са коректни. На мен са сменяли обтегач с чисто нов. Сега че педалите са кофти, може би е факт, но е трябвало да направиш рекламация според мен.

Не смятам - те след второто каране само бяха тотално ожулени, липсващи пинове и т.н. - не приличаха на нищо, при това без нито един удар! А аз установих пукането още месец след това.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Нед Апр 24, 2022 9:37 pm

zmei написа:Но си прав - някои от нещата са на половин цена в алито.

Тя да беше "само" 100% надценката в BikeCenter, цена нямаха да имат! :D

Давам пример с последните няколко неща, които съм купил от тях (и които най-вероятно наистина ще си останат последни!):
72 бр. отражатели за спици - на цена от 36 лв. (в момента 45 лв.!) - абсолютно същите купени от LIDL за 6 лв.

13975_0.jpg
13975_0.jpg (26.69 KiB) Прегледано 1900 пъти


Протектор за броня Paragon Spiral - куча марка, пълен боклук и не върши никаква работа, но на цена 5 лв. / бройката. Абсолютно същите в [https://www.aliexpress.com/item/32976858611.html]aliexpress[/url] - 5бр. за 2,87 лв. с безплатна доставка.

_paragon_spiral_black_1_.jpg
_paragon_spiral_black_1_.jpg (16.48 KiB) Прегледано 1902 пъти


Стойка за стена Cube RFR - според "продавач-консултанта" със сигурност ставала дори и за Fat гуми - аз не можах да вкарам в нея дори 26" х 2.4", за 27.5" да не говорим. Пазаех касовата, но имаше следи от монтаж и я разкарах в olx (като обясних на човека, че е само за градски колела - той такива имаше).

40245_0.jpg
40245_0.jpg (26.55 KiB) Прегледано 1903 пъти


Изобщо, като цяло, последната година над 90% от покупките (като стойност) са ми от чужбина - hibike, r2-bike, bike-components, bike24, ebay, aliexpress или от България от olx/bazar, но почти нищо от българските магазини - или нямат нещата, които търся, или са на непосилни за моята програмистка заплата цени :crazy: То вярно, че ние в България сме най-богатите европейци, ама аз май съм от по-бедните и затова пазарувам предимно от чужбина :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Нед Апр 24, 2022 9:49 pm

Bi11y написа:С това тегло си вземи тези:
https://belbike.bg/special-offer/2169-p ... earch=pd-m

Тези ги дават 469 гр. и ми идват доста и като тегло и като цена.
Аз карам с композитни Stamp 1, които са доста тънки и леки (303 гр. двата) и за съжаление понасят доста чести удари в камъни при въртене (напр. пътеката Еделвайс - Кумата, но не само) заради комбинацията от ~340 мм средно движение и 175 мм курбели на Pulse-a, но още са здрави. Определено не ми харесва височината на средното (първата част от мантрата lower, longer, slacker), но се утешавам, че при по-новите велосипеди положението е още по-зле :D

9101011_Crankbrothers_Stamp_1_Large_Full.png
9101011_Crankbrothers_Stamp_1_Large_Full.png (252.92 KiB) Прегледано 1882 пъти
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Lucky Loser » Нед Апр 24, 2022 11:41 pm

Май бая се наигра с този Pulse. Откакто си го взел, една добра дума не си казал за велосипеда :)
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1858
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Bi11y » Пон Апр 25, 2022 6:30 am

alexmitev написа:Аз карам с композитни Stamp 1, които са доста тънки и леки (303 гр. двата)...


Не се притеснявай от теглото на педалите - ще казваш теглото на велосипеда без тях ... :D :D :D
Bi11y
 
Мнения: 1368
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Пон Апр 25, 2022 7:45 am

Lucky Loser написа:Май бая се наигра с този Pulse. Откакто си го взел, една добра дума не си казал за велосипеда :)

Напротив! Като цяло съм доста доволен, а и както казах, при по-новите модели има повече неща, които не ми харесват.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Yash » Пон Апр 25, 2022 9:09 am

Странно.
С такива съм вече няколко години (3 или 4) на Рама, за градско каране. Отварял съм ги само веднъж, около месец след като ги купих, защото се появи луфт и не се въртяха добре. Всичките сачми си бяха на лице. Доколкото помня само греста беше по-малко.
В момента само десният има една идея по-голям луфт от необходимото, но няма проблеми и не се е налагало да ги отварям отново.
Може да съм имал късмет. Не знам.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Пон Апр 25, 2022 9:27 am

Yash написа:Странно.
С такива съм вече няколко години (3 или 4) на Рама, за градско каране. Отварял съм ги само веднъж, около месец след като ги купих, защото се появи луфт и не се въртяха добре. Всичките сачми си бяха на лице. Доколкото помня само греста беше по-малко.
В момента само десният има една идея по-голям луфт от необходимото, но няма проблеми и не се е налагало да ги отварям отново.
Може да съм имал късмет. Не знам.

Аз ги купих август 2020-та. Може да са почнали да пестят от сачмите в по-новата версия :D
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Пон Апр 25, 2022 12:31 pm

То оставете това за педалите, ами от Байк Център май сега са с фалшиви великденски промоции. След поръчан велосипед и получени два мейла за конфирмация, се оказва че нямали наличности? Е как да няма, нали на сайта пише че има? Следват тъпи обеснения. Добре че бях избрал опцията наложени платеж, а не да го платя с картя, че сега щяха да ми висят с 4 000 лева.
Та явно Великденската им промоция си е фейк отвсякъде. Може би изобщо няма и да има намалени велосипеди, а всичко е виртуално.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Gworan » Пон Апр 25, 2022 2:45 pm

То че има намаления - има. Друг е въпроса, че дори сегашните намалени цени са по-високи от редовните миналата година, за същите колела...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Вто Апр 26, 2022 6:57 am

Точно това което си харесах и уж закупших си е реално намалено и цената му не е по-висока от тази преди две години. Смея да твърдя че на този продукт цената я знам.
Въпроса е че това е нелоялна реклама. Имаш реклама която казва че даден велосипед е намален. Отиваш на сайта (ако няма реклама и уж намаление няма да го посетиш), купуваш дадения продукт. Изпращат ти два мейла че поръчката е приета и кога да я очакваш. Няколко дни нищо не се случва. След това ти обесняват че е станала грешка с наличностите?!? Няма как това нещо да се случи, освен ако не е било нарочно. Това е нелоялна пратика и по принцип се наказва. Има доста наказани от КЗК за подобни практики. По този начин се генерира трафик към сайта, и се инкасират покупки на други артикули, които реално не биха се купили от потребителя, ако той не е бил подмамен от ниските цени на велосипеда примерно, които изобщо го е нямало.
Това че дадени ръкавички са намалени от 50 на 35 лева примерно, добре така да бъде но велосипеда е намален от 4500 на 3800. Декатлон са същите. Уж има наличност и когато завършваш поръчката ти казват че вече няма. Всеки път изпускаш за части от секундата. Явно ще се карат старите колелета.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Вто Апр 26, 2022 9:02 am

zmei написа:добре така да бъде но велосипеда е намален от 4500 на 3800. Декатлон са същите.

А на място за 4500 без промоцията има ли го? Защото ако на място го има, а онлайн с промоцията го няма, работата е ясна :)

В Декатлон преди време исках да взема един батут. Имаше наличност според сайта, отидох на място да го купувам - няма наличност (бил някъде си в склада им). Обясниха ми да направя онлайн поръчка.
Направих онлайн поръчка с наложен платеж и ми анулриха поръчката без никаква причина. Няколко такива поръчки анулирани без причина. Накрая им се обадих по телефона и ми казаха, че трябва да я платя с карта, за да я изпълнят. Плащането през Masterard обаче не минаваше - само с Visa. Понеже нямам Visa, платих с картата на майка ми и в крайна сметка отидох да си го взема от магазина, понеже доставката беше доста скъпа :) Всичко това ми отне към две седмици разправии, ходения на място и телефонни обаждания... Бързо и лесно :D
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Вто Апр 26, 2022 9:51 am

Най-вероятно никъде го няма. Но въпроса е в това че ми изпратиха два мейла че са приели поръчката и след три дена се оказа че нищо не е прието. Според теб как мога да проверя дали го има някъде в България в техен магазин. Да обикалям и да търся ли? А ако просто са си го прибрали в склада? Щом обявяваш промоция и има наличности на сайта ти трябва да ги изпратиш. Толкова ли е сложно.
А за наложения платеж, щом има такава опция трябва да я спазват. А и пратиха известие за приета поръчка. Според тед след този фарс, да платя и с карта и после да си чакам парите ли? Защото доверие им нямам вече на тях.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Вто Апр 26, 2022 10:38 am

zmei написа:Най-вероятно никъде го няма. Но въпроса е в това че ми изпратиха два мейла че са приели поръчката и след три дена се оказа че нищо не е прието. Според теб как мога да проверя дали го има някъде в България в техен магазин. Да обикалям и да търся ли? А ако просто са си го прибрали в склада? Щом обявяваш промоция и има наличности на сайта ти трябва да ги изпратиш. Толкова ли е сложно.
А за наложения платеж, щом има такава опция трябва да я спазват. А и пратиха известие за приета поръчка. Според тед след този фарс, да платя и с карта и после да си чакам парите ли? Защото доверие им нямам вече на тях.

Според мен се ориентирай към сайтовете в чужбина, доста по-коректни са! r2-bikes например имат 100 дни право на връщане, при това безплатно.
Дори да го намериш в BikeCenter, после ще имаш още повече главоболия с обслужване, гаранции и т.н.
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот zmei » Вто Апр 26, 2022 11:31 am

Имам опит с байкцентъра - купих един велосипед преди две години от тях (Cube Acid) и по гаранция ми смениха скъпа част (дерайльор). Верно имаше доста разправия. Благодаря за съвета, ще потърся и навън.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот madsnake » Вто Апр 26, 2022 3:25 pm

Чисто гаранционно не съм имал грежи с БЦ. Имал съм с друго де, но пълно щастие няма. Включително и със западните сайтове.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот MEHTOP » Съб Май 07, 2022 9:36 am

Като чета, общо-взето,във всеки байкцентър , политиката и компетентността е на различно ниво. Имам авер, който е със същия модел педали, нямало е проблеми -засега. падна му един пин, ама се натресе в едни камъни - това е. Твойте са били с някакъв фабричен дефект, най-вероятно. Както всяка стока , за съжаление има и такива случаи
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Съб Май 07, 2022 9:52 am

MEHTOP написа:Като чета, общо-взето,във всеки байкцентър , политиката и компетентността е на различно ниво. Имам авер, който е със същия модел педали, нямало е проблеми -засега. падна му един пин, ама се натресе в едни камъни - това е. Твойте са били с някакъв фабричен дефект, най-вероятно. Както всяка стока , за съжаление има и такива случаи

В 1001 bike parts, които за разлика от байкцентъра, са на постоянно високо ниво на кометентност, бяха на друго мнение :)
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот Gworan » Съб Май 07, 2022 10:11 am

alexmitev написа:В 1001 bike parts, които за разлика от байкцентъра, са на постоянно високо ниво на кометентност


Аз съм с обратно впечатление, също и като отношение. Но може би пък е плюс, че човека по телефона направо си каза "не ми се занимава" относно това което питах, докато в байкцентъра даже не си вдигат телефона :D
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1019
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Съб Май 07, 2022 11:11 am

Gworan написа:Аз съм с обратно впечатление, също и като отношение. Но може би пък е плюс, че човека по телефона направо си каза "не ми се занимава" относно това което питах, докато в байкцентъра даже не си вдигат телефона :D

По телефона наистина не са много любезни - факт (може би имат проблеми с хендсфри-то :D ), но на място обслужването е на ниво!
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот MEHTOP » Нед Май 08, 2022 10:21 am

Еми байкцентър, на моменти са добре, друг път, високомерни, не знам на какво се дължи това самочуствие, но от там пазарувам, краен случай, в повечето случаи, си плащам 5лв доставка и си поръчвам от друг сайт, от колкото да ида до байцентър, който ми е на 10 мин пеша. от 1001 съм доволен , колко пъти съм звънял, няма проблем, като baikshop.bg и никобайк са железни- ЕВАЛА.
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот MEHTOP » Нед Май 08, 2022 10:24 am

zmei написа:То оставете това за педалите, ами от Байк Център май сега са с фалшиви великденски промоции. След поръчан велосипед и получени два мейла за конфирмация, се оказва че нямали наличности? Е как да няма, нали на сайта пише че има? Следват тъпи обеснения. Добре че бях избрал опцията наложени платеж, а не да го платя с картя, че сега щяха да ми висят с 4 000 лева.
Та явно Великденската им промоция си е фейк отвсякъде. Може би изобщо няма и да има намалени велосипеди, а всичко е виртуално.


На мене пък , по едно време, постоянно ми се случваше - отивам, показвам нещо от сайта, искам да го закупя, отива на касата и ми се казва,да , ама вече е примерно 10лв отгоре, по система еди си кво излиза , взе да ми се случва системно, един път съм платил само разлика бях на зор, останалите случаи съм отказвал да заплатя, защото някой път, ако ида в магазина им с някаква институция , съм сигурен ,че ще глътнат бастуна
MEHTOP
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Фев 01, 2021 10:06 pm

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот martin.radev » Пон Май 09, 2022 9:36 am

alexmitev написа:
Bi11y написа:С това тегло си вземи тези:
https://belbike.bg/special-offer/2169-p ... earch=pd-m

Тези ги дават 469 гр. и ми идват доста и като тегло и като цена.
Аз карам с композитни Stamp 1, които са доста тънки и леки (303 гр. двата) и за съжаление понасят доста чести удари в камъни при въртене (напр. пътеката Еделвайс - Кумата, но не само) заради комбинацията от ~340 мм средно движение и 175 мм курбели на Pulse-a, но още са здрави. Определено не ми харесва височината на средното (първата част от мантрата lower, longer, slacker), но се утешавам, че при по-новите велосипеди положението е още по-зле :D

9101011_Crankbrothers_Stamp_1_Large_Full.png

:offtopic: Сори за Офтопика - мнението ми за Ready For race се препокрива с твоето на 100%, но толкова :)

Карам 5та година със Стамп 7 на Кранк Брадърс и твърдя, че са най-добрите педали като цена-качество-носене на бой!
Сравнението им, с които и да е композитни педали (карал съм и със Стамп-1, и със Честър на РейсФейс) е все едно да
се сравни Тесла с Опел Вектра!!
Преди месец сервизирах моите за първи път след повече от 15к Километра и станаха като нови
карам small вариант - и той e 350gr
https://www.bike24.com/p2145588.html?source=SRP
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 693
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот martin.radev » Пон Май 09, 2022 10:33 am

Прощавай,

Пре-прочетох поста ти - сори мислех, че говориш за Стамп-1цата
А ти си говорел за тежък ХТ и че предпочиташ Стампа.
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 693
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Педалите от Cube - Ready For Race

Мнениеот alexmitev » Пон Май 09, 2022 11:27 am

martin.radev написа:Прощавай,

Пре-прочетох поста ти - сори мислех, че говориш за Стамп-1цата
А ти си говорел за тежък ХТ и че предпочиташ Стампа.

Да, имах предвид Stamp1, понеже такива имам и засега съм доволен от тях и от тази гледна точка едва ли ще ъпгрейдвам скоро до Stamp7. Не и преди да ги счупя, което се надявам да не е скоро :)
По-скоро се замислям сериозно за автомати на планинското (на градското вече съм с педали от бегач с каишки), но малко ме плаши мисълта, че не винаги откопчаването е бързо и успешно...
"Фиксираната (заварена) седалка на ST 530 S остава неподвижна при каране.
Планинският велосипед ST 530 S се продава със звънец, фар и стоп, светлоотразители на каплите и педали."
alexmitev
 
Мнения: 281
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2020 4:27 pm

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта