Каква капла да избера ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Каква капла да избера ?

Мнениеот fantagerooo » Чет Апр 28, 2022 9:37 pm

Здравейте, включвам се със следния проблем. Велосипеда ми е оборудван с задна капла 26' която според техник има проблем с шината. Самата шина е китайска без никаква марка и обозначения по нея. Проблема на шината се състои в това че ако се наложи да сменя спукана вътрешна гума, след смяната и опит за напомпване външната гума не успява да "изплюе" равномерно навсякъде и от тук се появава огромна кривина в гумата. Правени са многократни опити с сапунена вода, каране на полумека гума за да се опитам да я няместя, помпена е почти до максимум с компресор. Единствено в сервиз успяваха на 2 пъти да я накарат да изплюе след 15 минутно скачане и удряна върху гумата. Както и да е - писна ми да ходя до сервиз за такава манимулация и искам да си закупя друга капла. Проблема е че не знам каква точно ще ми трябва. До момента на съществуващата капла е монтирана касета Shimano HG CS HG41-7ac и диск ротор на 6 болта. Сегашната главина е Quando. Чета че има стандарти на остта в мм, което от значение, но аз не знам какъв е моят и как да го проверя. Карам предимно крос кънтри и гумата която ще искам да монтирам на каплата е Continental Cross King 26x2.2 стандарт 55-559.
Ще съм благодарен да изкажете мнение със конкретни модели капли цена до 100лв
fantagerooo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 06, 2022 7:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква капла да избера ?

Мнениеот Alexi » Чет Апр 28, 2022 9:39 pm

що не смениш само шината с някоя читава
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Каква капла да избера ?

Мнениеот fantagerooo » Чет Апр 28, 2022 10:23 pm

И това е вариант,не се бях замислял. В този случай ще
трябват и нови спици и нипли тъй като тези старите са и криви и претъркани от натягане през годините. Тоест бих запазил само главината. Не знам като цена и занимавка дали няма да излезе почти същото като цяла оборудвана капла.
fantagerooo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 06, 2022 7:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Каква капла да избера ?

Мнениеот Alexi » Пет Апр 29, 2022 6:42 am

задните главини са скъпи .. за да се вместиш в 100 лв трябва да е втора употреба каплата и то нисък клас а ти такава си имаш .. спици има и евтини ,базовите са по 15 стотинки броя
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта


cron