Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот ziigmund » Чет Юни 23, 2022 12:10 pm

Здравейте! На скоро закупих велосипед CUBE SL CROSS 2013 в почти ново състояние. Велосипеда е перфектен и ми е супер удобен на по-къси дистанции, но срещнах един проблем. На дълги разстояния ми изтръпват много ръцете понеже нямам смяна на позиции. Мисълта ми е да го направя от хибрид на гравел байк като му сложа шосейно кормило и команди, лапа. Иначе велосипеда е с шимано сора (2x9), 50-34,v brakes (според мен отговаря на шосеен повече). Други въпроси, които изникват са : дали геометрията отговаря за подобна смяна и дали ще мина само с смяна на команди или ще трябват и дерейльори да се сменят.

Прилагам и снимка на велосипеда (според мен си е чиста шосейка с право кормило, за това съм се насочил към тази промяна а не към смяна на велосипеда):
Изображение
Последна промяна ziigmund на Чет Юни 23, 2022 12:35 pm, променена общо 1 път
ziigmund
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2022 9:22 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот Alexi » Чет Юни 23, 2022 12:33 pm

ще можеш да минеш само със смяна на команди ,рамката ми се вижда достатъчно къса и ще е ок с дроп бар ( даже ще ти е доста по удобна )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот _SoRa_ » Чет Юни 23, 2022 12:53 pm

При мен изтръпването на пръстите на ръцете реших със смяна на кормилото. От 9 градуса backsweep преминах на 12 градуса извивка назад. На Скота сложих 12, а на хибрида Drag Storm остана с 9. Сега обмислям на Драга да премина на 12 извивка. А на новият Каньон дори се замислям за 16 градуса извивка, но още обмислям.
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот ziigmund » Чет Юни 23, 2022 1:12 pm

_SoRa_ написа:При мен изтръпването на пръстите на ръцете реших със смяна на кормилото. От 9 градуса backsweep преминах на 12 градуса извивка назад. На Скота сложих 12, а на хибрида Drag Storm остана с 9. Сега обмислям на Драга да премина на 12 извивка. А на новият Каньон дори се замислям за 16 градуса извивка, но още обмислям.

Благодаря много, ще помисля и за този вариант, въпреки че ще карам предимно на дълго по шосе и за това съм се насочил към преминаване директно към drop bar.
ziigmund
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2022 9:22 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот the_rookie » Чет Юни 23, 2022 10:14 pm

26-ца ли е колелото?
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 469
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот ziigmund » Чет Юни 23, 2022 11:04 pm

the_rookie написа:26-ца ли е колелото?

Не, 28-ца е.
ziigmund
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2022 9:22 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот Bi11y » Пет Юни 24, 2022 8:16 am

ziigmund написа:Здравейте! На скоро закупих велосипед CUBE SL CROSS 2013 в почти ново състояние. Велосипеда е перфектен и ми е супер удобен на по-къси дистанции, но срещнах един проблем. На дълги разстояния ми изтръпват много ръцете понеже нямам смяна на позиции. Мисълта ми е да го направя от хибрид на гравел байк като му сложа шосейно кормило и команди, лапа. Иначе велосипеда е с шимано сора (2x9), 50-34,v brakes (според мен отговаря на шосеен повече). Други въпроси, които изникват са : дали геометрията отговаря за подобна смяна и дали ще мина само с смяна на команди или ще трябват и дерейльори да се сменят.

Прилагам и снимка на велосипеда (според мен си е чиста шосейка с право кормило, за това съм се насочил към тази промяна а не към смяна на велосипеда):
Изображение


Колко си висок и кой размер е колелото ?
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот ziigmund » Пет Юни 24, 2022 9:24 am

Bi11y написа:
ziigmund написа:Здравейте! На скоро закупих велосипед CUBE SL CROSS 2013 в почти ново състояние. Велосипеда е перфектен и ми е супер удобен на по-къси дистанции, но срещнах един проблем. На дълги разстояния ми изтръпват много ръцете понеже нямам смяна на позиции. Мисълта ми е да го направя от хибрид на гравел байк като му сложа шосейно кормило и команди, лапа. Иначе велосипеда е с шимано сора (2x9), 50-34,v brakes (според мен отговаря на шосеен повече). Други въпроси, които изникват са : дали геометрията отговаря за подобна смяна и дали ще мина само с смяна на команди или ще трябват и дерейльори да се сменят.

Прилагам и снимка на велосипеда (според мен си е чиста шосейка с право кормило, за това съм се насочил към тази промяна а не към смяна на велосипеда):
Изображение


Колко си висок и кой размер е колелото ?

Води се 59см, но аз го премерих и е около 57 вертикалната тръба. Аз съм 187 см, с 87см чатал. В момента ми е перфектно, ако се промени заради кормилото, не би ли трябвало с друга лапа да се нагласи?
ziigmund
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2022 9:22 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот Bi11y » Пет Юни 24, 2022 10:19 am

Ако е около 100 мм само дропбар и команди си вземи - съвместими с твоята скоростна система. Лапата е след това - кормилата имат различни размери и не е ясно колко дълга лапа трябва да вземеш.

Мен лично дропбара не ми беше по-удобен - за това си карам флатбар , но съм ХС твърдак с твърда вилка.

Ako имаш приятел с шосейка - първо тествай ако можеш дали ти пасва дропбар .
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот ziigmund » Пет Юни 24, 2022 10:39 am

Bi11y написа:Ако е около 100 мм само дропбар и команди си вземи - съвместими с твоята скоростна система. Лапата е след това - кормилата имат различни размери и не е ясно колко дълга лапа трябва да вземеш.

Мен лично дропбара не ми беше по-удобен - за това си карам флатбар , но съм ХС твърдак с твърда вилка.

Ako имаш приятел с шосейка - първо тествай ако можеш дали ти пасва дропбар .


Лапата е easton EA30 - 105mm
ziigmund
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юни 23, 2022 9:22 am

Re: Смяна на кормило на хибрид - от flat към drop bar

Мнениеот Bi11y » Пет Юни 24, 2022 10:41 am

ziigmund написа:Лапата е easton EA30 - 105mm


Ок е за шосейка с дропбар - стандартно са със 100 мм.
Bi11y
 
Мнения: 1369
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта