В търсене на нови ротори за Shigura

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пон Юли 04, 2022 2:40 pm

Нещо искам да избягам от роторите с паяк. Моя комплект Magura MDR-P 220мм/203мм спират екстра, но и рядко спират да ми дзънкат по накладките. Няколко пъти Любо от Dragzone на бул. България ги изправя, но паешка му работа - все се променят и ефекта се връща много бързо. За някой в гората хич няма да му прави впечатление, но аз почвам да се дразня. Замислил съм се да ги сменя с такива без паяк. Имам няколко намерени варианта и се чудя кой комплект от тези да взема:
SRAM HS2
Jagwire Sport SR1
Galfer Bike Wave® Fixed E-Bike/Enduro
Hope Heavy Duty 2.3mm Rotor
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пет Юли 08, 2022 1:35 pm

Бре - никой не пише. Аз хванах шестограмите и сам си настроих спирачката. За момента не опира, докога - не е ясно. Иначе по ревютата най-много хвалят от тези ротори SRAM-овете. Има и още нещо, за което после се сетих. Ако мина на други ротори (не Магура), тогава ще трябва да сложа нормалното магнитче за скоростомера. Проблема с нормалното магнитче пък е в това - големия диск 220мм не позволява магнитчето да се монтира на спицата по към центъра на главината, а когато се монтира по далече от главината, тогава пък разстоянието до датчика е прекалено голямо. :crazy:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот reddevil » Пет Юли 08, 2022 3:05 pm

Няма никаква нужда да караш 220мм ротор по улиците, колкото и кг да си. Иначе и аз сега избирах ротори, гледах Galfer, TRP и Trickstuff. Тоя Galfer е само дупки, няма материал по контактната повърхност и по форумите се оплакват че се гъне като загрее. TRP изглежда супер, но е 2,3мм и не знам дали ще се сработи с апарата. С триста зора намерих в един сайт налични Trickstuff и като пристигнат ще имам база за сравнение с MDRP.
reddevil
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 15, 2018 7:33 pm

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пет Юли 08, 2022 3:15 pm

reddevil написа:Няма никаква нужда да караш 220мм ротор по улиците, колкото и кг да си. Иначе и аз сега избирах ротори, гледах Galfer, TRP и Trickstuff. Тоя Galfer е само дупки, няма материал по контактната повърхност и по форумите се оплакват че се гъне като загрее. TRP изглежда супер, но е 2,3мм и не знам дали ще се сработи с апарата. С триста зора намерих в един сайт налични Trickstuff и като пристигнат ще имам база за сравнение с MDRP.

В моя байк много неща са извън нормалната нужда. Роторите на Hope, които съм харесал и са в горния списък са 2.3мм. Уверяваха ме в Индустриалбайкс, че са монтирали успешно такива на Magura MT5 апарати.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пет Юли 08, 2022 3:28 pm

На TRP сега им погледнах сайта. Само модела RS01E го има в 220мм. Май не ми допадна липсата на много материал около дупките на болтовете.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот evilzet » Пет Юли 08, 2022 10:01 pm

Не ми се мисли, ако подкараш по пътеки байка...
Направо от някой мотомагазин ще трябва да търсиш спирачки :lol:
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пет Юли 08, 2022 10:47 pm

evilzet написа:Не ми се мисли, ако подкараш по пътеки байка...
Направо от някой мотомагазин ще трябва да търсиш спирачки :lol:

Нали! Може би ей такива!
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот evilzet » Съб Юли 09, 2022 7:26 am

Ти само загледай как външно е трило по тоя странен хексагон, бутафория. А и преходника сигурно се суче.
Може би е време за Custom Steel Rotors by pcconsult ;)
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Съб Юли 09, 2022 8:33 am

титаниеви ,а не стоманени .. няма да си изневерява на стила :)
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Вто Авг 02, 2022 9:24 pm

https://1001-bike-parts.com/bg-product-details-4395.html
ето и 220ка от Шимано ,цената е доста прилична за тест
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Вто Авг 02, 2022 9:50 pm

Alexi написа:https://1001-bike-parts.com/bg-product-details-4395.html
ето и 220ка от Шимано ,цената е доста прилична за тест

Благодаря Алекси, но вече съм с роторите на Hope. Гледах го това Шимано, много надупчено е. Мисля, че ще спира по зле, а и сигурно много ще се криви, ако е от китайското производство.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Drunken MadLoud » Вто Авг 02, 2022 9:57 pm

Ако са Япончета и аз залагам на тях. Имам 2бр. такива 180мм. много леко захабени и си ги кътам за зор заман, защото все пак ги чакам Jagwire-те да кривнат в някакъв момент. Ако трябва да съм честен RT-66 ми станаха едни от любимите дискове/ротори...поне Японските. Сравнително леки, евтини, спират си прилично и не съм имал ядове с кривене. Аз лично ги харесвам. Имай предвид, че колкото е по-голям диска, толкова по-голяма е вероятността да чуваш доброто старо звънтене, дори и диска да не изкривен...има и други фактори. Колко и да е надупчен диска, не е определящ фактор колко добре ще спира. Преди 15г. имах механични спирачки Hayes MX4 с дискове Alligator от тези които са като циркулярен диск, да имаха лека вибрация и доволно бързо ядяха накладки...но и всеки който ми е карал колелото тогава, мислеше че съм с хидравлични спирачки, които тепърва навлизаха и бяха зверски скъпи...спираха яко. Има дискове на много марки, които са със голяма спирачна "площ", но често самата технология на изработка е евтина и се среща при по бюджетните варианти, и не стават за нищо по куп причини. :beer:
Аватар
Drunken MadLoud
 
Мнения: 370
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 8:47 pm

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Сря Авг 03, 2022 6:26 am

този модел не е по надупчен от останалите модели на шимано ,все пак хората карат даунхил с РТ86 примерно ,които изглеждат подобно като отвори .. модела не е лош както каза и колегата евтин ,лек ,спира добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Сря Авг 03, 2022 9:08 am

Нека си ги карат по състезанията. Аз съм такъв "състезател" от тежка категория за дисциплината тройка кюфтета с пържени картофи, бира и хубава компания на маса! :beer: Засега съм доволен от тези ротори, а при мене угодията е рядко явление. В интерес на истината, гледайки информацията в ньета за целия списък от първия ми пост, плюс това Шимано, та най-малко са писали и говорили за това, което избрах. Най-много положителни отзиви имаше за комплекта ротори на SRAM.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот K99k » Вто Авг 09, 2022 10:40 am

Не успях да намеря обща тема за ротори и дискове и имам питанка за ротори нови с дебелина 1.65мм до колко могат да се карат с шимано апарати? Взет е от байк центъра PARAGON DR-04 180мм ,картинката в сайта не отговаря на ротора който продават и отворите приличат на форс-2, другия ротор е Force-2 180mm . Тези са бюджетни за органични накладки , но щублера ме изуми с тези числа.RT-66 180mm си е баш 1.80мм
Да ме прощава колегата , че му пълня темата :beer:
Прикачени файлове
IMG_20221.jpg
(494.96 KiB) 269 пъти
IMG_2022.jpg
(377.21 KiB) 240 пъти
K99k
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 8:24 am

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Вто Авг 09, 2022 12:38 pm

докъм 1.35 не е проблем да се карат
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Съб Окт 29, 2022 6:09 pm

Имам решение на дзънкането след толкова време и смяна на ротори. Оказа се, че проблема е бил в лагерите на предната главина. Смениха лагерите и скъсиха тръбичката, която е в главината с 0.2мм. Заради по голямата дължина на тръбичката преди това лагерите не са били правилно фиксирани и съответно при по голяма скорост това е предизвиквало вибрация.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Bi11y » Пон Окт 31, 2022 4:21 pm

Какви предимства има Magura калипера спрямо Shimano ?
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Пон Окт 31, 2022 5:18 pm

Bi11y написа:Какви предимства има Magura калипера спрямо Shimano ?

Чуден въпрос. Може би има много видеа за Shigura, които биха го обяснили по добре от мене... Ще се опитам да го представя: Лично аз винаги предпочитам спирачки, които позволяват спиране с максимален контрол без блокиране на колелото. Shigura спирачките ми дават точно това. Нуждаят се от нежно спиране с по едно пръстче, недей с две ако не желаеш да се търкаляш. Има най-различни накладки и ротори, които могат да се използват... Моят избор сигурно не е перфектен, но за мене върши прекрасна работа. Минах през най-различни комбинации. Тези калипери не прегряват. Има достатъчно място в тях и за наистина по-дебел диск (пък колкото е по дебел диска и без паяк, толкова повече не се криви...). Цялата тази комбинация позволява наистина човек да спира на ръба (нямам точни думи за това... момента преди да блокира колелото) изключително прецизно. Защото както знаем след като блокира колелото спирачната сила на байка осезаемо намалява, (стига това да не е целта де). Та така - спирачната сила е огромна. Много пъти съм се усещал с изненада как тялото ми се премества рязко напред с едни 30 сантиметра при спиране, без блокиране на колелата, а аз съм доста тежък мъж. Без да го усетиш само това описание е доста бледо, но надявам се да ти е полезно.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Пон Окт 31, 2022 5:35 pm

основния повод да си направиш шигура е ако вече имаш магури и искаш да разкараш отвратителното пластмасово грозно лостче с огромна трошлива ръкохватка и да го замениш с нещо дето е здраво и красиво .. инак ако събираш нови спирачки не виждам защо да не си купиш 8120 да речем ,и да не се занимаваш
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Сря Ное 02, 2022 10:31 am

Alexi написа:основния повод да си направиш шигура е ако вече имаш магури и искаш да разкараш отвратителното пластмасово грозно лостче с огромна трошлива ръкохватка и да го замениш с нещо дето е здраво и красиво .. инак ако събираш нови спирачки не виждам защо да не си купиш 8120 да речем ,и да не се занимаваш

При мене се получи обратното. Определено и аз не съм фен на карбоновите им лостчета, но не съм си направил Shigura заради това, че преди това съм имал Magura спирачки. Shigura-та е за маняци кат мене. Другите да си купуват каквото им е кеф. От Shimano и от Magura лостчета и калипери. Дискове и накладки на всеки по вкуса. В моя случай всичко по спирачната система на байка ми е разномарково:
Калипери: Magura MT5 eStop
Лостчета: Shimano ZEE
Ротори: Hope 2.3mm Heavy duty
Накладки: DBP-65E E-bike Disk Brake Pads for Magura MT5 2015+ with KEVLAR

Alexi живот и здраве някой ден да се видим, да тестваш и да усетиш защо съм ги направил така. :beer:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Сря Ное 02, 2022 10:34 am

ще ми е интересно сравнението с 9120 ,не съм пробвал Шигура :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Lucky Loser » Сря Ное 02, 2022 11:02 am

Е ние като не ползваме Shigura не сме ли маняци.. ? :dontknow:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот evilzet » Сря Ное 02, 2022 11:08 am

Не, ти си обикновен потребител.
Виж ако сложиш на спирачка от Балканче, жило от Лястовичка, накладки от Украйна (това е марка велосипед) и лостче от Школник, ставаш куулстоп.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Сря Ное 02, 2022 11:14 am

за мен Магура винаги са били несериозни спирачки .. лостчето е пластмаса и то рециклирана ,не е карбоново освен на високите класове .. на мт5 е чиста пластмаса с много лош дизайн ,ергономия ,и трошливо .. имат някои интересни модели но не бих си ги купил .. това което бих пробвал от екзотиките е Формула Кура ,Хайес Доминион
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Lucky Loser » Сря Ное 02, 2022 11:38 am

evilzet написа:Не, ти си обикновен потребител.
Виж ако сложиш на спирачка от Балканче, жило от Лястовичка, накладки от Украйна (това е марка велосипед) и лостче от Школник, ставаш куулстоп.

Ха! Започнах с Балканче и преминах на Лястовица, оставен от чичо ми. Съседът има Украйна.. само Школник не съм имал наблизо.
А е можело да бъда звезда :banana:
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот pcconsult » Сря Ное 02, 2022 12:22 pm

Първото ми колело с две колела беше точно Школник... Идеята ми не тръгна от това, че не сте маняци, а че не сте Shigura маняци.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Harka » Пет Ное 11, 2022 3:31 pm

Bi11y написа:Какви предимства има Magura калипера спрямо Shimano ?

Че ползва 2х17мм бутала, а не едно 17 и едно 15 както е при Шимано. Т.е. увеличава се хидравличния левъридж, а оттам и мощността. Това в комбинация с по-малкия мастър цилиндър на Шимано лостчетата (10мм спрямо 10,5 при Магура) прави Шигурата хидравлично по-мощна спирачка и от МТ5/7, и от Saint.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот martin.radev » Съб Ное 12, 2022 6:14 pm

Аз винаги съм си мислел, че ако по някаква извратена причина Saint-a не ми е достатъчен като спирачна сила, значи проблема ми е много, ама много по-сериозен :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: В търсене на нови ротори за Shigura

Мнениеот Alexi » Съб Ное 12, 2022 6:34 pm

ами те нещата не са така еднозначни .. слагаш 2мм по голямо бутало и опа ,спира повече :evil: достатъчен е факта,че за Магура няма накладки с радиатори ( радиатора ти е -100° при сериозно натоварване на скорост ) .. нещо не ги виждам и в EWS ,където се кара какво ли не инак
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта