Проблем Аливио-Ацера 9 скорости

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем Аливио-Ацера 9 скорости

Мнениеот gosh6o » Вто Ное 15, 2022 5:57 pm

Здравейте!
Да започна със списък на компонентите:
Дерайльор Alivio RD-M4000, команда Ацера, касета ацера 11-36, верига КМС 9ск., цяла броня, ново ухо. Всичко съм купувал ново.
Тук идва и проблема ми, не мога и не мога да го наглася правилно. Няколко такива аливиота/деорета съм настройвал, всички са били прекрасни. Търнита по 10лв съм правил идеални. Е моето Аливио не иска и не иска. Или го правя само да качва правилно, или само да спуска.

Направя ли го да може да спуска има следния проблем - за да качи от 9 на 8 (9ск - 11т // 1ск -32т) иска да се сменят две предавки от шифтъра. Натегна ли жилото, за да може с едно кликване да качи от 9 на 8 то тогава на 1-2 започва да има проблеми. На шифтър и касета е на 2-ра, но всячески се опитва да качи първа. Превключа ли на първа я качва, но после превключа ли на втора не иска да смъкне от първа. Има и половинчато положение където нито смъква ОК, нито качва ОК.

Всякакви положения съм пробвал с болтчето за рамото. Първо си мислих да е криво ухо, купих ново. Няма промяна. Цялата броня дали може да прави такива проблеми? Да се компресира първите няколко кликвания на шифтъра? Също искам да добавя, че фрихъба има лек луфт, но ме съмнява да оказва чак такова влияние. Отворен съм към идеи!
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am

Re: Проблем Аливио-Ацера 9 скорости

Мнениеот gosh6o » Съб Ное 19, 2022 2:15 pm

Поправих го. Ревизирах пътя на бронята с по-къс и по-прав. И самото жило се оказа доста ударено от влага. Изчистих го, смазах и всичко е ок сега
Аватар
gosh6o
 
Мнения: 700
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 7:50 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта