Rockshox REBA DebonAir ъпгред

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Rockshox REBA DebonAir ъпгред

Мнениеот Bi11y » Чет Ное 17, 2022 10:35 pm

Реших да ъпгрейтна едната ми вилка Rockshox Reba (A4 генерация) - да стане DebonAir . В прикачения файл е снимката на новия sealhead спрямо стария. Кода мисля ,че за повечето вилки REBA/SID с Motion Control е следния:
11.4018.096.002

Air Spring Upgrade Kit - DebonAir Sealhead - SID/REBA/BLUTO - Use with 15WT oil

Не съм я тествал в гората , но сервизирането коренно промени начина на движение на вилката - по-леко поема и прави прави по-лесно хода си дори с по-високо налягане.. Оказа се, че вилката е с Low Friction семеринги - или немеца ги е сменял преди мен или преди години Rockshox са слагали по-хубави семеринги като от SID и на REBA.
Наскоро купих и една Reba boost 110 mm ход, която озадачаващо за мен работеше по-зле от старата А4 генерация. Новата вилка уж е с хидравлика Motion Control DNA срещу старата само Motion Control . Озадачаваше ме защо старата вилка работи по-добре - питах съпорта на SRAM и ми казаха ,че има семеринги ъпгрейт за новата ми реба (свалена от Canyon 2021 поради ъпгрейт). Оригинално новата идва с някакви по-базови семеринги - тези , които се водят low friction са произведени в сътрудничество със SKF. По някое време ще ги сменя и тях ...

Отделно старата Reba беше с 90 мм ход - вдигнах я на 100 мм за да пасва на TREK SuperFly любимото твърдаче.

edit: Ето част от инфото от SRAM съпорта:

The dust wiper kits below will offer the best performance:

• (FS-REBA-RL-A8)
• 00.4318.045.003 - FORK DUST WIPER UPGRADE KIT - 32MM BLACK FLANGELESS ULTRA-LOW FRICTION SKF SEALS (INCLUDES DUST WIPERS & 4MM FOAM RINGS) - BLUTO/RS-1/SID B1 (2017+)/32MM BOOST™ FORKS

• (FS-REBA-RL-A4)
• 00.4318.045.002 - FORK DUST WIPER UPGRADE KIT - 32MM BLACK FLANGED LOW FRICTION SEALS (INCLUDES DUST WIPERS, 5MM & 10MM FOAM RINGS) - SID/REVELATION/REBA/ARGLE/SEKTOR/TORA/RECON/XC32
Прикачени файлове
photo_2022-11-17_22-21-28.jpg
(93.56 KiB) 73 пъти
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта