Проблем с гумите на Fusion X ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Проблем с гумите на Fusion X ?

Мнениеот lfc » Нед Ное 20, 2022 8:25 pm

Здравейте,

Имам следния проблем. Преди 2 седмици си купих Cross Fusion X. Вчера и днес имах удоволствието да пораздвижа по велоалея и забелязах че предна и задна гума "танцуват". Не знам дали може да се оправи с центровка или проблема е в кофти капли/гуми ?

Благодаря.
lfc
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Яну 09, 2022 11:28 am

Re: Проблем с гумите на Fusion X ?

Мнениеот evilzet » Нед Ное 20, 2022 9:52 pm

Зависи от танца, ако е туист е от гуми, ако е танго - капли.
Може да не са равномерно легнали по шината, абе трябва да се види, не само да се гледа.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Проблем с гумите на Fusion X ?

Мнениеот martin.radev » Сря Ное 23, 2022 11:34 am

Щях да предположа - криви гуми(ненаместили се в улея или просто фабрично криви)
докато не обърнах внимание на първото изречение, че колелото е Cross...тествай със свински опашки стърчащи от стеншъните на вилката
дали каплите не са криви - Голяма вероятност има да е това!


Ako не знаеш как - виж линка:

https://images.app.goo.gl/Msv9RLZG7eACPjBD7
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 692
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Проблем с гумите на Fusion X ?

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Сря Ное 23, 2022 12:44 pm

lfc написа:Здравейте,

Имам следния проблем. Преди 2 седмици си купих Cross Fusion X. Вчера и днес имах удоволствието да пораздвижа по велоалея и забелязах че предна и задна гума "танцуват". Не знам дали може да се оправи с центровка или проблема е в кофти капли/гуми ?

Благодаря.

Класиката е : При първоначално поставяне -сапунена вода по ръбовете , внимателно оглеждане за равномерно лягане , помпи се до макс. , оглежда се отново , спада се , намества се отново и помпене до макс. /Това ако не са фабрично криви / . Ако ги караш неправилно сложени /танцуващи / ,след това няма оправяне -намират си "път в живота " и си остават криви... ПП Някои гуми се наместват от раз , за други трябва по-продължителна борба . Успех ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта