прокарване на броня cube reaction c62

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

прокарване на броня cube reaction c62

Мнениеот ммк » Съб Мар 18, 2023 3:52 pm

Здрасти, искам да прокарам броня за дропер на cube reaction c62 , рамката уж има канали, но вътре има нещо което пречи да прокарам бронята, някой ако е прокарвал на такава, ще сподели ли ако има нещо специфично ? Трябва ли да свалям средното ?
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am

Re: прокарване на броня cube reaction c62

Мнениеот Bi11y » Съб Мар 18, 2023 9:30 pm

Аз позлвам тънка заваръчна тел 0.5 мм стомана - минава от всякъде. Външно е помеднена. Закривявам само водещия край да не се забива някъде .
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: прокарване на броня cube reaction c62

Мнениеот the_rookie » Нед Мар 19, 2023 5:12 am

Може да опиташ следното: взимаш здраво рибарско влакно (дълго около 2-3м) и го прекарваш предварително през бронята (жилото е махнато). Подаваш свободния край в предния порт на рамката, като същевремено с прахосмукачка засмукваш през седалковата тръба. Когато прекараш влакното (ако успееш) вкарваш бронята плъзкгайки я и едноеремено леко придърпвайки влакното от седалковата тръба (ако имаш помощник ще е по лесно). Като прекараш бронята, вкарваш жилото.С капрон също може да стане, но трудно ще го прекараш през бронята. Пък ако не успеееш :dontknow: ....може би ще трябва да сваляш ВВ!
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm

Re: прокарване на броня cube reaction c62

Мнениеот ЕДИН ЗАВЕТ » Нед Мар 19, 2023 8:49 am

....извън протокола -ползвай горните съвети...и като допълнение смажи /намажи /външно бронята с технически вазелин...Успех ! :wavey:
ЕДИН ЗАВЕТ
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1183
Регистриран на: Пон Окт 07, 2019 2:04 am

Re: прокарване на броня cube reaction c62

Мнениеот ммк » Вто Мар 21, 2023 2:15 am

Bi11y написа:Аз позлвам тънка заваръчна тел 0.5 мм стомана - минава от всякъде. Външно е помеднена. Закривявам само водещия край да не се забива някъде .


Мерси, стана с тел ( 0.6мм не съм сигурен какава точно, на някаква малка ролка от домашните потреби ), просто шибания обезшумител в рамката пречеше на всичко друго. Прекарах я от входа на челото, до изход в долната тръба малко над средното ( на тази рамка няма смисъл да се маха средното ) . Пробвах да направя като куки и да я издърпам от седалковата тръба, но не се получи. Наложи се да сложа магнит и продължих до под седалковата тръба, след това с магнит на друго парче тел успях да я изтегля през седалковата тръба. Понеже телта не влизаше ок в бронята се наложи да ползвам и някаква друга част от магнитното тулче на force за прекарване на брони, която се завива в бронята от едната страна, а от другата се стяга за телта. Ебахти клизмата дъге.

@Bi11y имаш бира от мен

:beer:
ммк
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 10:15 am


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта