avid juicy 5 законтрила се спирачка

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

avid juicy 5 законтрила се спирачка

Мнениеот Flychuban » Нед Мар 26, 2023 9:29 pm

Здравейте, днес докато карах в парка задната ми спирачка avid juicy 5 сама се законтри и захванана. В момента задната гума не върви, а командата на спирачката стои ‘напомпана’ и не може да се натисне надолу. Много бих бил благодарен ако някой ме съветва какво да правя, защото не разбирам много по темата. Това се случи и миналата година като тогава го водих на механик и го оправиха но уви… Спирачките са добри и не знам до колко ще е одачно да ги сменя за по нисък клас Shimano. Благодаря предварително.
Flychuban
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Яну 09, 2021 8:06 pm

Re: avid juicy 5 законтрила се спирачка

Мнениеот the_rookie » Пон Мар 27, 2023 8:14 am

Спомням си че беше пускал тема за същия проблем преди. Хубаво беше да я потърсиш (отнема 2-3 секунди) и да пишеш в нея, вместо да правиш нова!

Проблема ти е че накладката е изместена от позицията в която трябва да е и е заклинила между диска и спирачния апарат! Причините са вероятно съвкупност от износени накладки, дискове, бутала и фиксираща ламаринка! Ако държиш на тях, трябва да им обърне внимание човек дето наистина разбира и иска да ти свърши работа, а не само да ти вземе пари! Другия вариант е да ги замениш изцяло с нови.
Аватар
the_rookie
 
Мнения: 451
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 03, 2020 10:39 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта