Питане за безкамерни гуми

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zmei » Пон Юни 06, 2022 3:20 pm

Пробвай с боза, а ако не стане я прави гето с рязана вътрешна. Аз така си карам един стар Cube ltd 26ца с шини Alexrims RFR 24, които явно не стават за стандартен монтаж, като предната ми гума е Maxxis Ikon, която не е Tubeless Ready.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gssatcc » Пон Юни 06, 2022 6:07 pm

gssatcc написа:Stout XC 29, 25mm на тези шини пише 2bliss ready. Някой има ли опит с тях, че ще ми е за сефте и като не стана да знам поне от шините ли е?


Да докладвам, че с комплект на MucOff заспаха идеално. Те си идват фабрично с тиксо, но му бях видял сметката като съм ръчкал със щангите и мамата. Гумите са Schwalbe Racing Ray/Ralph.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот v85 » Вто Юни 07, 2022 8:34 am

zarrick написа:Някой ползвал ли е такава гума за безкамерна:
https://dragzone.bg/vanshna-guma-cst-c-1820-29x210
Не е сгъваема или както там се казват тези меките. Възможно е да не е предвидена за безкамерна, не мога да намеря данни.
Реших да пробвам безкамерни, защото ми омръзна от бабините зъби.
... Хем искам да пробвам хем нямам желание да цапам, ако така и така няма да стане.

Има вариант с уплътнител за вътрешни гуми
Течност, предпазваща вътрешните гуми от спукване MUC-OFF Inner Tube Sealant.
- Уплътнява отвори до 3-4 мм
- Подходяща за вътрешни гуми за Road, CX/Gravel и MTB велосипеди.
- Съвместима с Presta и Schrader вентили.
- Не изсъхва.
- Удължава живота на вътрешните гуми.
- Работи при температури от -15 ° C до +50 ° C

* Продуктът не е предназначен за безкамерни гуми!


Течност за Tubeless и вътрешни гуми Effeto Mariposa VegeLatex 1L
v85
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Май 16, 2022 1:28 pm
Местоположение: Варна

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот nonkapo » Вто Юни 21, 2022 12:32 pm

Някой да е правил безкамерни DTswiss XPW1600? Лентите им изглеждат плътни. Смущават ме само гумите, които са Континентал.
Не се гаси туй що не гасне
Аватар
nonkapo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 2:36 pm
Местоположение: Арабистан

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот hellp » Нед Юли 17, 2022 5:49 pm

Привет. Шината е Sun ringle, гума Hutchinson Kraken(tubeless ready), винт mugoff. В bikecenter ги направиха tubeless. Забелязах, че с всеки изминал ден гумите леко спадат. Вчера вечерта надух задната. Днес след 3ч каране спадна докрай. Надух я отново, веднага спадна при каране. Няма пукано, издиша през вентила. Прибирал съм се 17км пеш от Стара планина. Някаква идея защо вентилът издиша. За Baze ли е, или нещо елементарно за поправяне вкъщи. Стегнах вентила на трите места отвън.
Благодаря предварително
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Нед Юли 17, 2022 5:56 pm

вентила може да не е подходящ за шината ,там има леки особености ако не е кръгъл ( които са универсални ) .. леко издишане в началото е нормално ,но като покараш трябва пропуските да се самозапушат .. с изпускащ сетъп не бих спънал в стара планина ( явно нямаш и вътрешна щом си бутал 17 км ) което вече е твоя грешка
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот hellp » Нед Юли 17, 2022 6:48 pm

Mucoff изглежда кръгъл на снимките. Даже не ми мина през ума, че мога да премина към вътрешни гуми в движение. Аз направих 2 маратона с тея гуми. 1 ден поне държаха и не спадаха до край през следващите. Всъщност, първоначално от сервиза ми отказаха - пробвали и отвсякъде от бордовете излизала боза, после се понапънали и ги надули до 3.5 бара и станало. Ясно ще се ходи на сервиз.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Пон Юли 18, 2022 6:21 am

носи си винаги вътрешна гума .. външната може да я срежеш и бозата да не запуши и пак ще буташ .. също така си вземи фитили с инструмент за поставянето им .. то и други неща трябва да има човек но малко по малко
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 18, 2022 1:06 pm

Alexi написа:носи си винаги вътрешна гума .. външната може да я срежеш и бозата да не запуши и пак ще буташ .. също така си вземи фитили с инструмент за поставянето им .. то и други неща трябва да има човек но малко по малко



Аз те съветвам пълен ребилд да направиш на тази, която спада (задната?)
Кой Байк-център си ползвал? Нещо не се връзва, не може да избива боза от бордовете и да спре при по-голямо налягане :)
Обратното е по-вероятно - при издуване над 3 бара да се отворят микро-пукнатини, които да се затворят при спадане.
По-вероятно е Тюблес лентата да е скъсана или поставена лошо, или игличката на вентила да се е прецакала.
Наистина най-доброто е да си я отвориш и да разгледаш обичайните заподозрени (лента/вентил, особенно ако не е кръгъл и е легнал напречно на центалния канал на шината)
Успех
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bio » Пон Юли 18, 2022 1:14 pm

При мен лентата е гладка и гумата държи по време на каране, но след 2-3 дни налягането леко спада и борда отлепя. Досега бях ползвал само Gorilla Tape и не съм имал подобен проблем. Дори при спаднала гума борда на гумата никога не се е отлепял. Доста досадно.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот pascoff » Пон Юли 18, 2022 1:16 pm

За да спадне толкова бързо, може да е станало нещо подобно:
https://filedn.com/ljXMSgSaQAahWaBEkns4 ... 002082.jpg

Правих е няколко пъти докато стане както трябва без да спада.
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 18, 2022 2:25 pm

Да и аз затова му предложих да погледне вътре ситуацията, защото ако шината и гумата са ти Тюблес реди, то не може да са хиляда неща: или лентата или вентила
Като и според мен някой си е оставил ръцете като е облепял шината.

И аз като Bio съм карал години наред с Горила тейп преди да мина на WTB Tubeless tape и от Горила Тейпа съм супер доволен
Слагаш веднъж и забравяш
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот hellp » Пон Юли 18, 2022 5:07 pm

Само съм ви губил времето в напразни разсъждения. Оказа се, че гумата е спукана близо до вентила, а той си е наред. Въпросът е защо бозата не я е запушила. От сервиза казаха, че нямало боза в гумата. Сипаха боза и дупката се запуши. Малка дупчица беше. Даже мушнаха и един фитил, само трябва да си поиграя да изрежа стърчащото. Купих си тирбушон с фитили - сефте разбирам, че такова съществува. Мисля да си карам така с фитила. Механикът каза, че не е проблем, макар че в клиповетете в ютюб ги препоръчват само за временно решение. Въпросът е защо не е имало боза в гумата. Колелото стои на западна заторена тераса. Не е на пряка слънчева сетлина, но пак е адска жега там. Моето обяснение е, че боазата е изсъхнала - беше сложена преди 2.5 месеца. Сега като въртя предната, не чувам нещо да плиска и в нея. Май ще трябва да ходя да ми сипват боза преди всяко сериозно каране, ако не чуя плискане в гумата.
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот zmei » Пон Юли 18, 2022 6:23 pm

Карате с боза, поне се научете да забозвате сами. Аз ако трябва на трите си колелета да ходя на механик.... Супер просто е.
zmei
 
Мнения: 116
Рейтинг: 991
Регистриран на: Пет Юни 12, 2020 2:38 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gssatcc » Пон Юли 18, 2022 6:53 pm

Проблема е в липсата на компресор след това. Аз ползвах патрон, но беше малко късмет.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Value » Пон Юли 18, 2022 6:53 pm

Здравейте, колеги!
Какво ви е мнението за тази боза?
https://www.bike24.com/p2244556.html
Имам три велосипеда, всички са с тюблес реди шини и гуми, имам у вентили. Сложено им е и тиксо, фабрично. Едното вече е направено, но не знам с каква боза.
За доливането спринцовка ли е по-удобно?
Разбрах, че има комплекти при по-сериозно спукване на тюблес гума. Такъв ще ми свърши ли работа? Ако се наложи поправка в гората, и трябва да напомпя гумата каква помпа ще ми трябва или патрон ще е по-добре?
https://www.bike24.com/p2322570.html
Какво друго освен комплект за поправка и вътрешна гума трябва да нося със себе когато излизам да карам?
Value
 
Мнения: 146
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2021 6:05 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот martin.radev » Пон Юли 18, 2022 8:22 pm

Value написа:Здравейте, колеги!
Какво ви е мнението за тази боза?
https://www.bike24.com/p2244556.html
Имам три велосипеда, всички са с тюблес реди шини и гуми, имам у вентили. Сложено им е и тиксо, фабрично. Едното вече е направено, но не знам с каква боза.
За доливането спринцовка ли е по-удобно?
Разбрах, че има комплекти при по-сериозно спукване на тюблес гума. Такъв ще ми свърши ли работа? Ако се наложи поправка в гората, и трябва да напомпя гумата каква помпа ще ми трябва или патрон ще е по-добре?
https://www.bike24.com/p2322570.html
Какво друго освен комплект за поправка и вътрешна гума трябва да нося със себе когато излизам да карам?


Абсолютен адвокат на Stans No Tubes съм - винаги съм карал със Станс и никога не съм имал проблем със затварянето на гуми с ръчна помпа - това е относно бозата.
иначе комплекта, който си постнал изглежда чудесен и не бих го бавил въобще :)

Избягвам да поствам видеа от канала си освен във раздела за "Видео от пътеките", но в този случай имам видео, което отговаря точно на:
"Какво друго освен комплект за поправка и вътрешна гума трябва да носиш със себе си като караш"

https://youtu.be/BJo8VbGjRCU

П.С: имам и видео за Тюблес без компресор в канала си - елементарно е.

Успех с екипировките :)
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот gssatcc » Пон Юли 18, 2022 8:42 pm

Твоето видео в банята още ми е пред очите как вдигна Максиса с обикновена помпа. За поправка си нося : https://eu.muc-off.com/products/punctur ... repair-kit за щастие все още не съм го ползвал.
Аватар
gssatcc
 
Мнения: 386
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Чет Яну 02, 2020 1:42 pm
Местоположение: Мордор

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Иван Нончев » Вто Юли 19, 2022 9:13 am

Когато лентата и вентилите са сложени като хората и особено когато гумата вече е слагана веднъж и бордовете са "bed-нати" става значително по-лесно и в повечето случай с ръчна помпа е ОК. Когато обаче се прави tubeless "от нулата", демек - облепване на капли, слагане на вентили и монтиране на чисто нова гума, компресорът в 50% от случаите е необходимост. Особено при определени комбинации между гуми и шини. Понеже съм пробвал различни комбинации, знам че понякога става точно за 10 минути, но в други съм си играл с дни докато запуша всички пробойни и успее да застане като хората на борда, така че да няма течове. В общи линии, колкото повече време и внимание се вложи в облепването и поставянето на вентилите, толкова по-малко са разправиите след това. Но съм имал и случаи в които на една и съща капла дадена гума лепи от раз, а друга просто не може да се издуе без 10-15 опита и то с компресор. И те така :)
Аватар
Иван Нончев
 
Мнения: 81
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Съб Май 14, 2016 9:48 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Вто Юли 19, 2022 9:17 am

да като тия дето лепят от раз дори чисто нови и с ръчна помпа са една определена марка ,а всички останали имат проблеми :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот martin.radev » Вто Юли 19, 2022 10:45 am

С риск това да се превърне в спор...
Всяка гума, която съм слагал на колелото си
някога е била нова, нали?
Държа на думата си и не лъжа:
Никога не съм имал проблеми да си изпъна гумите
с ръчна помпа, без компресор!
използвам лидъл-ска помпа и след като счупих дръжката си купих подобна от
https://www.bike24.com/p246198.html

противно на написаното по-горе не харесвам Максис
и повечето гуми, които съм ползвал са
Schwalbe Nobby Nick, Racing Ralph, Hans Damph
WTB Vigilante, WTB TrailBoss

Без проблеми както казах, но в интерес на истината такива не съм имал и с DHR II, или Ardent race
Аватар
martin.radev
 
Мнения: 691
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 22, 2019 6:29 am
Местоположение: София

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот hellp » Вто Юли 19, 2022 6:41 pm

https://www.youtube.com/watch?v=2vp_GIMk7Tw - аз съм с този вентил и изглежда лесно сам да си добавяш течност. Само трябва да си намеря течност с такъв маркуч в комплекта. Гледам, че продават спринцовки - чудя се дали някой ходи да кара с една такава заредена за всеки случай https://www.bikecenter.bg/instrument-stans-tire-sealant-injector/
hellp
 
Мнения: 235
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Яну 15, 2016 10:16 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот stealth » Вто Юли 19, 2022 7:37 pm

Аз съм с Hutchinson Kraken (tubeless ready), които си дойдоха с декатлонското колело. В края на миналата година (и малко по-назад в темата) им налях течност (кафелатекс) като нямах проблем да ги напомпя с обикновена автомобилна помпа. Докато карам редовно, гумите не губят налягане, дупките от тръните се запушваш, аз доволен. През страните на гумата (бордовете?) избиват капчици течност по нишките на плата на гумата (липсва ми терминология; сещайте се), но от прочетеното тук реших, че това не е драма и е що годе нормално.
Сезон 2 - тази пролет напълних отново гумите (нямаше нищо останало вътре). Добра препоръка от тук беше да си взема вилица с фитили. По някое време съм успял да набуча едно клонче в гумата с размер на пирон (3х50мм) като съм го карал известно време без да забележа. Като го извадих остана дупка, която нямаше изгледи да се затвори, та върнах чувийката, докато приготвя фитил за навиране. Срязах каквото остана да стърчи от фитилът и все още така си карам. Смятам, че дупката не беше достатъчно голяма за да има нужда да я лепя допълнително. 3-4 месеца след тазгодишното пълнене с течност предната гума започна да спада леко и видях че една треска са е забила, а явно течността е дала фира или пък е прекалено малко, та взех че налях допълнително. То, по принцип, май така пише на бутилката - да се долива през няколко месеца. Бележка до себе си - проверявай си гумите от време на време да няма нещо навряно.
Аз наливам течност на око, понеже бутилката (1л) има много хубаво разграфени мерителни линии, ама като се разклати вътре се разпенва и шансът да отмериш с някаква точност е минимален. Може би ще си намеря спринцовка, с която да отмервам по-точно, ама това са бъдещи творчески планове. За носене на такава... не знам, по-скоро не бих.
stealth
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Пет Апр 19, 2019 6:32 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Сеп 05, 2022 11:58 pm

Вкараха ми мухата за тюблес, гледам нещата бая са напреднали от преди 8 години в тая насока, а тогава и през ума не ми е минавало. Като цяло съм малко гола вода по темата, гледах няколко видеа с начален сетъп и съм сравнително уверен че ще се справя без проблеми. Въпросът ми е повече от към брандове.

Спрях се на тоя кит:

https://www.bike-discount.de/en/muc-off ... r=20080310

Струва ли си реално кит, или е по добре да си купя бандаж, боза и винтили отделно? Да предположим, че искам да го направя като хората и бюджета е "гъвкав". Какво бихте препоръчали, или това отгоре е ок? Също като кит фитили/"вилица" какво бихте предложили? Не карам кой знае колко агресивно, колелото ми е трейл.

Шините са DT Swiss M1900 с 30мм широчина. Гумите са Schwalbe Nobby Nic/Wicked will и шините и гумите са tubeless ready.

:beer:
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот _SoRa_ » Вто Сеп 06, 2022 7:37 am

Нямаш нужда от комплекта, а само от вентили и боза, тъй като каплите идват направени за тюблес. Моите макар и по-нисък клас на dt swiss си бяха готови. Купих вентили и налях боза още след сглобяване на байка.
_SoRa_
 
Мнения: 2524
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Bi11y » Вто Сеп 06, 2022 9:58 am

ЧестоНеадвкватен написа:Вкараха ми мухата за тюблес, гледам нещата бая са напреднали от преди 8 години в тая насока, а тогава и през ума не ми е минавало. Като цяло съм малко гола вода по темата, гледах няколко видеа с начален сетъп и съм сравнително уверен че ще се справя без проблеми. Въпросът ми е повече от към брандове.

Спрях се на тоя кит:

https://www.bike-discount.de/en/muc-off ... r=20080310

Струва ли си реално кит, или е по добре да си купя бандаж, боза и винтили отделно? Да предположим, че искам да го направя като хората и бюджета е "гъвкав". Какво бихте препоръчали, или това отгоре е ок? Също като кит фитили/"вилица" какво бихте предложили? Не карам кой знае колко агресивно, колелото ми е трейл.

Шините са DT Swiss M1900 с 30мм широчина. Гумите са Schwalbe Nobby Nic/Wicked will и шините и гумите са tubeless ready.

:beer:


Според мен си купи лента 32mm и вентили на DT Swiss, боза на Stans - примерно 500 мл, защото е необходимо през 2-3 месеца да се опреснява.
Bi11y
 
Мнения: 1364
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 10, 2017 10:42 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Boyan1984 » Вто Сеп 06, 2022 9:22 pm

Bi11y написа:
ЧестоНеадвкватен написа:Вкараха ми мухата за тюблес, гледам нещата бая са напреднали от преди 8 години в тая насока, а тогава и през ума не ми е минавало. Като цяло съм малко гола вода по темата, гледах няколко видеа с начален сетъп и съм сравнително уверен че ще се справя без проблеми. Въпросът ми е повече от към брандове.

Спрях се на тоя кит:

https://www.bike-discount.de/en/muc-off ... r=20080310

Струва ли си реално кит, или е по добре да си купя бандаж, боза и винтили отделно? Да предположим, че искам да го направя като хората и бюджета е "гъвкав". Какво бихте препоръчали, или това отгоре е ок? Също като кит фитили/"вилица" какво бихте предложили? Не карам кой знае колко агресивно, колелото ми е трейл.

Шините са DT Swiss M1900 с 30мм широчина. Гумите са Schwalbe Nobby Nic/Wicked will и шините и гумите са tubeless ready.

:beer:


Според мен си купи лента 32mm и вентили на DT Swiss, боза на Stans - примерно 500 мл, защото е необходимо през 2-3 месеца да се опреснява.


Факт. Поради мързел и немарливост, 8 месеца карах с една и съща, по-точно няколко месеца без боза, добре, че не ми се наложи. Въпреки, че по задната гума винаги имаше безброй петна....
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2419
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Вто Сеп 06, 2022 10:35 pm

Звучи резонно,

Поръчах половинка литър Stan's и вентили DT Swiss. Колежката Sora е права, и моите шини са с тюблес бандаж, доста приятна изненада.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот bdz43r » Сря Сеп 07, 2022 8:07 am

Bi11y написа:Според мен си купи лента 32mm и вентили на DT Swiss, боза на Stans - примерно 500 мл, защото е необходимо през 2-3 месеца да се опреснява.
Вече не изветрява както преди. Аз година и половина не съм пипал бозата и си е вътре и е течна, и работи. Евентуално ще я сменя към края на зимата заедно с гумите, което прави две години без смяна и доливане.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Питане за безкамерни гуми

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 07, 2022 5:09 pm

ако сложиш повечко след година и половина има някакви остатъци ,но не работи вече .. просто е бяла ( или по често сиво-кафява ) водица
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта