Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Admin » Чет Май 03, 2012 11:13 am

Утре сутринта (петък, 4 май, не прекалено рано) заминавам за Сопот, прибирам се в неделя след награждаването. Имам 1-2 свободни места в колата и ми се ще да си намаля транспортните разходи, така че си търся спътници - ако някой се интересува, да ми пише или да ми се обади на 0887 321695, Любо.
Местата са две - за хора с малко багаж и без велосипеди или едно, ако е човек с велосипед и обемист багаж.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот k0cTaHeB » Чет Май 03, 2012 11:28 pm

Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот desinceto_st » Пет Май 04, 2012 12:27 pm

Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот 4getcredo » Пет Май 04, 2012 1:39 pm



:clap: Бравос, Стоенчо, гледам и че много добре се представяш на квалификациите. Стискам палци да няма инциденти :wavey:
I am committedly pinned ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот vvvaaal » Пет Май 04, 2012 5:14 pm

Много силен ден беше днес. Малко бях бавен на квалификациите, но за разтегнат мускул толкоз. :)
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Admin » Пет Май 04, 2012 11:07 pm

Впечатления от днешния (пардон, вече вчерашен!) ден - 4 май, петък: http://mtb-bg.com/index.php/events/even ... n-cup-2012

Изображение
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот desinceto_st » Съб Май 05, 2012 1:52 pm

Финалите са отложени за утре.
9:00ч. - Тренировка
12:00ч. - Финал
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Admin » Съб Май 05, 2012 6:09 pm

Първите 40 снимки от мен (от тренировките и квалификациите вчера) вече са публикувани в галерията:
http://mtb-bg.com/index.php/gallery/pho ... n-cup-2012
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот zixs » Съб Май 05, 2012 6:47 pm

Такъв порой ни валя горе на каменна река, че временно си приличаше точно на река- водата шуртеше надолу през камъните, а ние замръзнахме от ледения вятър.Иначе изобщо няма прахоляк :D
zixs
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1298
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 3:56 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот bikeboy » Съб Май 05, 2012 6:50 pm

А какво става с 4x -а ? Кога ще е ? :dontknow: :dontknow:
SHAMBHALA BIKE PARK Slow Bike's - Fast Rider's !
Specialized rider !!
Аватар
bikeboy
 
Мнения: 256
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 10:15 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012

Мнениеот nibiru » Съб Май 05, 2012 9:52 pm

Днес Събота времето на Сопот-Щамбала в ни изигра малка шега и разпръсна всички ни.
Но много скоро слъцето пак Ни огря и най-нетърпеливите Спускачи поеха нагоре ,едни с лифта други с бутане на "Железните коне"да покоряват върха ,
и въпреки обърканите планове Аз и моята компания си прекарахме много добре.
Нядяваме се утре че ще е прекрасно за да може да гледаме едно представление което чакаме от миналата пролет .

ето молко снимки и от мен
http://nibiru.snimka.bg/mountain/shamba ... 012.674851
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот k0cTaHeB » Нед Май 06, 2012 7:40 am

Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот SpoileR » Пон Май 07, 2012 7:19 am

:offtopic:

Моля, всякакви СНИМКИ И ВИДЕО по отношение на състезанието, не слагайте тук, а в тази тема:

viewtopic.php?f=31&t=112657
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот did » Пон Май 07, 2012 9:21 pm

От това, което видях от публикуваните клипове, трасето е било подготвено ВЕЛИКОЛЕПНО!

:beer: :beer: :beer:

Чудя се защо няма коментари с хвалебствия.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот ie » Пон Май 07, 2012 10:22 pm

Дам, и аз се чудя как никой не храни. Обикновено темита за Сопот са пълни с заяждания и т.н.

Състезанието беше супер. Много съм доволна поради няколко неща:
- не се пребих
- не счупих нищо
- завърших втора (можеше да съм и 1ва, но какво да се прави - шанс).

Имаше достатъчно време за тренировки, въпреки че започнах да карам в петък и изобщо не се чакаше на лифта. Относно отлагането си беше божа работа, но на мен ми дойде добре, защото успях да си почина в събота. Времеизмерването беше до секунда, пише тръгваш в 6 без 10 и в толкова тръгваш (нямаше такъв час). Трасето си беше гърч, много беше сухо - трябваше да измислите някакво капково напояване (oтново шега). Е, малко серпентините бяха бая поизровени, но някой ми обясни, че това нямало как да се оправи. Много ми харесаха кофите за буклук и служителите от местната "Чистота", които се бориха с байкърската любов към отпадъци.

Следващия път повече ... :)
Аватар
ie
 
Мнения: 71
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Вто Юли 20, 2004 3:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот EccentricMOTION » Пон Май 07, 2012 11:21 pm

Подкрепям Илинда, тази година като зрител имах възможност да наблюдавам случващото се обстойно.
**Трасето беше тежко, райдърите се бориха до кръв, но това е нормално, състезанието е DH, не ХС или шосе.
**Лифта си работеше нормално, без спирания, нямаше смъртни случай на паднали, обесили се, прерязали си вените на въжето. **Организацията беше на ниво, всичко се движеше по план.
**Маршалите си вършеха работата отлично, супер бързи, помагаха на състезателите, адекватно отношение, не пропускаха да свирнат.

Единствения минус, който ми направи впечатление е наградния фонд. Ясно е - пари няма. Победителите отнесоха по един комплект гуми, само за сравнение - Росен на ден хвърляше по 1 комплект.

А да, още нещо - няма нормална храна наблизо около лифта. Скарата в Чичовци е ужасна, месото по принцесите наричано филе, шунка или кайма е далеч от всичко това, дори е далеч от месо :beer:
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hellstorm » Вто Май 08, 2012 12:50 am

По отношение на наградният фонд мога да споря много. Комплект такива гуми не лев, не е два. Имаше медали... метални. Имаше дори и стълбичка, на която стъпиха хората. Зад тях имаше и трансперант. Малко се отклоних от въпросът за наградния фонд. Просто имам много пресни спомени от едно състезание на сняг, където медалите бяха дървени, наградния фонд пакетче лепенки и нямаше стълбичка за финалистите. Чифт гуми за спускане си е много хубава и полезна награда! :agree:
Изображение
Аватар
hellstorm
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1331
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 3:33 pm
Местоположение: Златица / София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот diddy » Вто Май 08, 2012 8:21 am

hellstorm написа:По отношение на наградният фонд мога да споря много. Комплект такива гуми не лев, не е два. Имаше медали... метални. Имаше дори и стълбичка, на която стъпиха хората. Зад тях имаше и трансперант. Малко се отклоних от въпросът за наградния фонд. Просто имам много пресни спомени от едно състезание на сняг, където медалите бяха дървени, наградния фонд пакетче лепенки и нямаше стълбичка за финалистите. Чифт гуми за спускане си е много хубава и полезна награда! :agree:

:offtopic:
Знам за какво точно говориш, защото вярно от Kenda на Maxxis е по-добре (визирам Ани в случая), aма аз като карам с такива гуми и не съм доволна какво да ги правя още един комплект :dontknow: .

Иначе състезанието беше подготвено много добре за това няма две мнения :nono: .
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Admin » Вто Май 08, 2012 10:15 am

Като коментирате наградния фонд, нали сте наясно, че основната част от него отива за UCI Class 1 - това е едно от основните изисквания, за да се получи такъв ранг. И парите там не са никак малко, така че няма как да очаквате за отворените класове да останат твърде много средства. Ако можете да ги осигурите, сигурен съм, че организаторите няма да ви откажат и дори с радост ще ви впишат догодина като спонсори. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Capoeira » Вто Май 08, 2012 10:34 am

Всичко тази година като че ли беше доста отработено за ралика от минали години. Лифта си работеше много приятно, без почивки за обяд на персонала. Само една огромна забележка към времеизмерването и организаторите: когато на квалификационно спускане не се яви предварително записан състезател, се оставя дупка във времената между него и следващия, не се започва едно нагаждане което в крайна сметка се стигна, че хората в края тръгваха близо 20 мин по-рано от времето кото им беше отредено. Получаваше се така, че от средата нататъка хората си бяха предвидили 5-10 мин за почивка и разгрявка горе, но тръгваха директно щом пристигнеха заради това разместване. Иначе трасето си беше нормално, изчистено и подготвено в началото и като в центъра на Багдат към края на квалификацийте, но поне беше едно за всички. Виражите в края винаги са така, отдавна съм се убедил че на последия десен се минава лесно само когато е валяло и е утъпкало пясъка който служи за берма вляво.
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот CrZ » Вто Май 08, 2012 10:38 am

hellstorm написа:По отношение на наградният фонд мога да споря много. Комплект такива гуми не лев, не е два. Имаше медали... метални. Имаше дори и стълбичка, на която стъпиха хората. Зад тях имаше и трансперант. Малко се отклоних от въпросът за наградния фонд. Просто имам много пресни спомени от едно състезание на сняг, където медалите бяха дървени, наградния фонд пакетче лепенки и нямаше стълбичка за финалистите. Чифт гуми за спускане си е много хубава и полезна награда! :agree:

:crazy: абе смешко ти вглеждал ли си се въобще в изработката на тия дървени медали...забелязал ли си, че са с дърворезба и ръчна изработка... имаш ли идея колко струват.... 1 медал струва повече от колкото ламаринените медали на Сопот или на националния шампионат за всички категории взети заедно...защото после спомен от състезанието ти остава медала а не кирливите гуми които ще изтъркаш за 1 месец....

Не може да има 100 категории в Сопот и да искате във всяка наградният фонд да е като в UCI...стегнете се малко :crazy:
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hellstorm » Вто Май 08, 2012 1:29 pm

абе смешко ти вглеждал ли си се въобще в изработката на тия дървени медали...забелязал ли си, че са с дърворезба и ръчна изработка... имаш ли идея колко струват


Да, правил съм такива неща с двете си ръчички. Колко са ви взели за тях, не знам. Все пак съм смешко. :agree:

Въпросът за кендите и Ани... Въобще как се сещаш за това? Всеки у дома има супер много изтъркани гуми на различни производители. Само спонсорираните състезатели, общо взето, карат с конкретна марка гуми. Всички производители имат своите плюсове и минуси в продуктите си. Наградният фонд беше супер и се показа уважение към финалистите. Най-малкото, ако бе минал бай Станко с кравите отстрани, щеше да види почетната стълбичка и да си каже "Евала, тук има състезание по нещо си!", а не като на Боровец да се пита човек помощи ли дават аджеба!

Хубави оф топици правим.
Изображение
Аватар
hellstorm
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1331
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 3:33 pm
Местоположение: Златица / София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот diddy » Вто Май 08, 2012 1:57 pm

Мисля, че няма нужда вече да се коментира това с наградните фондове, защото честно казано съмнявам се някой от нас да е отишъл там за наградите. Все пак всички много добре знаем, че на нито едно състезание в България няма кой знае колко много средства за награди и организаторите дават каквото могат :agree: .

По-важното е, че вече придобиваме популярност и на състезанията ни присъстват все повече и повече международни състезатели :bowdown: .
Аз лично си изкарах най-якия Сопот до сега :eyebrow:, защото лично според мен по-важни са спомените и изживяното отколкото някакви си награди.... :beer: На есен пак :D .
Life's a climb but the view is great!!!
Аватар
diddy
 
Мнения: 195
Рейтинг: 1333
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 9:51 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот k0cTaHeB » Вто Май 08, 2012 5:54 pm

Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот asench » Вто Май 08, 2012 6:28 pm

Здравейте,
състезанието беше супер. Лично аз имах страшно много несполуки, падания, счупени части, но в крайна сметка съм доволен. Нямам забележки към организацията. :)

Ще използвам темата, за да помоля всички за помощ. На състезанието съм си загубил портмонето с личната карта, книжката и някакви пари. Портмонето е такова http://www.blender01.com/library/images/maximized/default/content/untitled_02-20120229164820824DDoFT/robot01.jpg (хартиено). Би трябвало да съм го загубил някъде около долната станция на лифта. Моля, ако някой го е намерил да се обади за почерпка. Личната карта и книжката са на Асен Ивайлов Стратиев. Парите съм ги прежалил, но документите се вадят трудно. Благодаря предварително!
Аватар
asench
 
Мнения: 399
Рейтинг: 1332
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 5:44 pm
Местоположение: София, Княжево

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hellstorm » Вто Май 08, 2012 8:08 pm

Ето аз как видях нещата : www.free-dimension.org

Останах очарован от това мероприятие. Чужденците също са на това мнение. Надявам се да си продължи традицията да се срещаме на Сопот и забавляваме.
Изображение
Аватар
hellstorm
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1331
Регистриран на: Пет Сеп 22, 2006 3:33 pm
Местоположение: Златица / София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот eMcKu » Вто Май 08, 2012 8:24 pm

EccentricMOTION написа:Подкрепям Илинда, тази година като зрител имах възможност да наблюдавам случващото се обстойно.
**Трасето беше тежко, райдърите се бориха до кръв, но това е нормално, състезанието е DH, не ХС или шосе.
**Лифта си работеше нормално, без спирания, нямаше смъртни случай на паднали, обесили се, прерязали си вените на въжето. **Организацията беше на ниво, всичко се движеше по план.
**Маршалите си вършеха работата отлично, супер бързи, помагаха на състезателите, адекватно отношение, не пропускаха да свирнат.

Единствения минус, който ми направи впечатление е наградния фонд. Ясно е - пари няма. Победителите отнесоха по един комплект гуми, само за сравнение - Росен на ден хвърляше по 1 комплект.

А да, още нещо - няма нормална храна наблизо около лифта. Скарата в Чичовци е ужасна, месото по принцесите наричано филе, шунка или кайма е далеч от всичко това, дори е далеч от месо :beer:

Приятел, добре ли си ... ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот TOjo » Сря Май 09, 2012 8:34 am

За скарата около лифта съм сагласен няма такава пумия която да наричат месо, иначе състезанието мога да кажа беше едно от най-яките в които съм участвал атмосферата беше супер през всичките дни. :smokin:
Аватар
TOjo
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 8:02 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 09, 2012 9:27 am

Най-якото състезание, на което съм снимал!!!
ТОЧКА!
Адски стегната организация, брутално трасе + състезатели, които се раздаваха за публиката!
Какво по-добре от това?

Тъпо се получи заради съботното време, но няма какво да се прави - не зависи от никой!

Сега ми остава хубавия спомен.... и 32гб снимки за обработка!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот IroNCaT » Пет Май 11, 2012 10:18 pm

http://djstivannn.snimka.bg/?album;aid= ... d=27130484 Пичове ето снимки о от мен :) надявам се да ви се харесат :) :beer:
IroNCaT
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 10:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта