Обиколка на Витоша 2010

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот Инженера » Пон Юни 28, 2010 1:27 pm

Доволен, кален и нахилен бях в Събота, но винаги има едно но .... видях че и друг колега е надигнал темата, според мен има грешка около 10-тина минути във времеизмервателната уредба. В смисъл даде по-кратко време, тези от вас, които си я въртят обиколката по-често сигурно са усетили разликата, ама нали е бонус 10 мин и си траете, а хиени ;)

Това с бутилките след Студена беше доста селско, при положение, че на 50 метра след табелката "Боснек - Белият дроб на Перник" :D имаше контейнер.

Евала на всички завъртяли обиколката :agree:

Евала на всички завъртяли обиколката под 6 часа, догодина и аз ще съм във вашата група. Само 17 минути да съм по-бърз.

Евала на организаторите "търсим спонсор" "търсим спонсор" не знам намерихте ли достатъчно спонсори , но Обиколката си беше гот като всяка година.
кучето и насрещният вятър - най-добрите приятели на колоездача
Аватар
Инженера
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 4:21 pm
Местоположение: София aka Мордор

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот bokicha » Пон Юни 28, 2010 3:39 pm

veno написа:
браво! средна скорост 20 км. :beer:
Само ми е интересно дали на Уоутър скороста е падала линейно на изкачването преди Чуйпетлово, или я е поддържал в по-близки граници, чисто любопитство как му се отразява наклона на умората.

:wavey:
...по скоро графиката на скороста е следвала тази на баира... :D
Ами често да ви призная, не мисля че много е бил уморен там. Уоутър каза че няма да кара на МаХ,
а и след това го потвърди, най- много се е вложил на обиколната алея. Точните му думи бяха-
Там вече почнах да мисля за времето което мога да постигна и т.н., но въпреки всичко поспрял
да побъбри с двама познати, почи отнесъл една баба... и т.н. А и Уоу е карал Обиколката няколко
пъти тъй че знае как да си разпредели силите, та с две думи не вярвам там да му е паднала много скороста,
а и не е много стръмно там.
И да ви дам само бегла представа за това какво представлява таз машина, единични са случаите
в които съм го виждал/а имам възможност да го гледам доста/ да използва най- малката плоча.
Убеден съм, че на Обиколката не я е използвал.
То не че и аз я използвах, но разликата в скоростта е съществена.
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот veno » Пон Юни 28, 2010 3:45 pm

bokichaa написа:
veno написа:
браво! средна скорост 20 км. :beer:
Само ми е интересно дали на Уоутър скороста е падала линейно на изкачването преди Чуйпетлово, или я е поддържал в по-близки граници, чисто любопитство как му се отразява наклона на умората.

:wavey:
...по скоро графиката на скороста е следвала тази на баира... :D
Ами често да ви призная, не мисля че много е бил уморен там. Уоутър каза че няма да кара на МаХ,
а и след това го потвърди, най- много се е вложил на обиколната алея. Точните му думи бяха-
Там вече почнах да мисля за времето което мога да постигна и т.н., но въпреки всичко поспрял
да побъбри с двама познати, почи отнесъл една баба... и т.н. А и Уоу е карал Обиколката няколко
пъти тъй че знае как да си разпредели силите, та с две думи не вярвам там да му е паднала много скороста,
а и не е много стръмно там.
И да ви дам само бегла представа за това какво представлява таз машина, единични са случаите
в които съм го виждал/а имам възможност да го гледам доста/ да използва най- малката плоча.
Убеден съм, че на Обиколката не я е използвал.
То не че и аз я използвах, но разликата в скоростта е съществена.
:beer:

машини сте! :beer:
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот bokicha » Пон Юни 28, 2010 3:46 pm

Не сме, бре, и ние пием бира.
:beer:
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот vlassadar » Пон Юни 28, 2010 5:11 pm

Оп, една вметка - не може при положение, че 200 и нещо души от мъжете са финиширали преди тебе, да си на 169 място. след 3 души с еднакво класиране (напр. има 3 с 66-о време) следващия е на 70-о място, а не на 67-о. Не че е важно, но така излиза че влизам в 100-ицата, а не го заслужавам :bigeyes:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот grebo » Вто Юни 29, 2010 6:36 am

Ееее! А леле какво съм пропуснал!!!!!! :banghead: :banghead: :boggled: :bawling: :(!:
иии:
Уоу! Уоутър доуби всичко детско в мене! :clap: 3:52! :bowdown:
Ще има ли пак тая година? Някакви надежди?
Я уже не волк. Я аморал, алкоголик, курильщик и педофил. Ну заец, ну Pussy Riot!
grebo
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 2:54 pm

!

Мнениеот Univer welo » Вто Юни 29, 2010 7:04 am

Една молба - предполагам неизпълнима но...

Изгубен е вело-компютър, кръгъл, безжичен , сребристо сив, с 18 функции /вкл. температура и надморска височина/- най вероятно в района на старта. Ще бъда щастлив ,ако е намерен. Предварително благодаря :bowdown:
Н Е В Е Ж Е С Т В О Т О Е С И Л А !



[color=#FF0000] !!! ВСЯКО ПЛЕМЕ Е ДОСТОЙНО ЗА ВОЖДА СИ !!!
или по -ясно казано ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВНИЦИТЕ!
Аватар
Univer welo
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1238
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 11:53 am
Местоположение: СВЕТЪЛ БАЛКАНСКИ СУБЕКТ

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот hitar_potter » Вто Юни 29, 2010 9:17 am

vlassadar написа:Оп, една вметка - не може при положение, че 200 и нещо души от мъжете са финиширали преди тебе, да си на 169 място. след 3 души с еднакво класиране (напр. има 3 с 66-о време) следващия е на 70-о място, а не на 67-о. Не че е важно, но така излиза че влизам в 100-ицата, а не го заслужавам :bigeyes:
Да, вярно е, подкрепям!
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот lud_s_kolelo » Вто Юни 29, 2010 10:02 am

По моя километраж обиколката е към 93 км., като времето ми в официалната класация също е с 10-тина минути снижено в сравнение с това което ми показа джаджата.

P.S. Гледам коригирали са времената и местата, браво, така вече нещата изглеждат точно както си бяха...
Последна промяна lud_s_kolelo на Вто Юни 29, 2010 10:08 am, променена общо 1 път
lud_s_kolelo
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 9:41 am

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 29, 2010 10:06 am

lud_s_kolelo написа:По моя километраж обиколката е към 93 км., като времето ми в официалната класация също е с 10-тина минути снижено в сравнение с това което ми показа джаджата.


Към 94.5 ги сметнах аз, но със сигурност не са 100.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот hitar_potter » Вто Юни 29, 2010 10:33 am

lud_s_kolelo написа:P.S. Гледам коригирали са времената и местата, браво, така вече нещата изглеждат точно както си бяха...

:agree: Браво! :bowdown:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот lostrider@ » Вто Юни 29, 2010 11:16 am

Проблемните 10 минути, които се коментират толкова много, са добавени към времената на всички участници. Преди малко видях в сайта на обиколката. :popcorn:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот vlassadar » Вто Юни 29, 2010 1:14 pm

Браво, аз им пратих мейл за тази класация, и веднага реагираха, бе напоследък всичко върви нереално, много хубаво :agree: Вече съм си на заслуженото 123-о място, с което се гордея колкото и с 13-тото преди 2 години :) Дори сега беше с много повече усилия.
Дадох идея и за това до имената да си вписваме и никовете тези, които имат регистрация и желание. Повечето имаме представа един за друг чрез тях, а не чрез имената си, казаха, че ще обмислят идеята и че им харесва :peace:

ааааааааааааааа с тия 10 минути прецакахте рекордите! много по-яко изглеждаха 3:52, но ако това е истината - ще се гони догодина...
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот kulkata » Вто Юни 29, 2010 1:22 pm

lud_s_kolelo написа:По моя километраж обиколката е към 93 км., като времето ми в официалната класация също е с 10-тина минути снижено в сравнение с това което ми показа джаджата.

P.S. Гледам коригирали са времената и местата, браво, така вече нещата изглеждат точно както си бяха...

По моя излезе 99 км + няколко стотин метра :idea:
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 29, 2010 1:30 pm

Как пък ги сметна толкова, да не си обикалял някъде ?
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот did » Вто Юни 29, 2010 2:30 pm

pe60t0 написа:Как пък ги сметна толкова, да не си обикалял някъде ?

Просто не си е настроил километража. Аз по принцип на такива числа не вярвам, ако не съм сигурен, че карачите съвестно си мерят обиколката на гумата и си коригират велокомпютърчето при всяка смяна на гуми.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот Daniel Panev » Вто Юни 29, 2010 3:38 pm

Е толкоз ли никой не носеше gps??? То верно, че и той не е геодезически уред, ама все пак...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 29, 2010 3:41 pm

Видях 1-2-ма, ама или не пишат тука или ги мързи да се обадят. Каквото и да е със сигурност обиколката не 100км.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот vlassadar » Вто Юни 29, 2010 4:32 pm

И аз като съм я засичал, е 95. С точно премерена гума и т.н. Другия път да вземат да я удължат в някоя част ако искате - примерно някой от асфалтите? Шегувам се. Така си е идеална. Не върви да я кръстят 95-те км или Витоша 95 - звучи като фирма :) Карайте си с кеф. Пък ако са ви малко - пробвайте пеша. Един наш събрат успя, в страхотна форма е явно, браво, Цецо :agree:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Юни 29, 2010 4:54 pm

vlassadar написа:И аз като съм я засичал, е 95. С точно премерена гума и т.н. Другия път да вземат да я удължат в някоя част ако искате - примерно някой от асфалтите? Шегувам се. Така си е идеална. Не върви да я кръстят 95-те км или Витоша 95 - звучи като фирма :) Карайте си с кеф. Пък ако са ви малко - пробвайте пеша. Един наш събрат успя, в страхотна форма е явно, браво, Цецо :agree:


96.2-5 я засичам в 2 години! почти 100 км стават, когато финалът е след детелината на околомръсното и до Белята Вода се кара само по асфалта!

p.s.
Най-добрата обиколка до сега!
Единствения минус - закъснелия с близо 30 минути старт.... но единствената причина за това не зависеше от организаторите, а от огромния брой участници!
Последна промяна HepBeH_XaMcTep на Вто Юни 29, 2010 5:04 pm, променена общо 1 път
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот Runaway » Вто Юни 29, 2010 4:59 pm

Хайде и аз да се обадя :)
Страхотно беше! Наистина невероятно и много силно преживяване!
Времето беше перфектно и поне на мен мнооооого ми помогна! Толкова много, че неусетно се озовах доста по-напред, отколкото очаквах да бъда. Усещането беше невероятно! Но май попренебрегнах умората. И на спускането след горичката след Чуйпетлово на най-стръмните камъни... Кофти. Не успях да овладея скоростта и... к'во да ви кажа - фул контакт. Веднага щом се осъзнах се дръпнах от пътеката встрани в тревата - това го казвам изрично, защото е важно. (Имаше немалко младежи, които просто си спираха на пътеките и създаваха реална опасност да връхлети някой върху тях. Не им се дразнех, просто им казвах да не стоят там - бяха почти деца и едва ли има как да знаят всичко или да преценят нещата.) Както и да е. Та полежах си в треволяка, събрах сили и станах. Продължих и си вярвах, че както и друг път - просто ще ми мине. Продължих и след контролата на Ярлово. Стигнах почти до жиците и си дадох сметка, че ако продължа ще е голяма глупост. Голям рев му дръпнах. :bawling: Кво да се прави, нали съм женка ;-). Ужасно, ужасно ме хвана яд, че няма да завърша. Ако ще последна, но да стигна до финала..
Прецених, че контролата на Ярлово ми е по-близо и се върнах там, да си ме прибират. Докато се връщах и чаках се размимах с над 40 човека и почти всички бяха много загрижени - благодаря им!
На Ярлово имаше още едно закъсало момче, коeто чакаше брат си да го вземе с кола. Той пък дойде с 2-ма натоварени вече пешаци. Така се оказахме 2-ма отпаднали велосипедисти и 2-ма пешаци за "извозване" ;) . Както се шегувахме - "куцо х2, кьораво и сакато".
В крайна сметка ме шинираха на Брезите със съмнение за счупена капачка и ме натириха да ходя по болници за снимка. Та дотам безславно приключи моята славна 2-ра обиколка. :) Да не се обаснявам повече.
Univer welo написа: Моля се за девойчето с шинираното коляно / пак Ярлово / - травмата да е малкия дявол. Бързо оздравяване!

Да благодаря за пожеланията и да кажа на колегата, дето по ника не се сещам кой е, че съм добре. Няма счупване. Казаха "тежка травма" и да лежа известно време. Хапченца, лед на коляното, мазила... Скоро пак на педалите! До догодина има време ;)
Поздрави на всички, които карахме и най-вече на тези, които завършиха!
А за машините - респект!!
:beer:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот silvertm » Вто Юни 29, 2010 5:54 pm

Runaway написа:Няма счупване.

- Радвам се, че е така ;)
Предполагам, че шината от Бенджи ще си я запазиш да ти напомня, че мокрите камъни (особено ако са от типа rolling stones) трябва да се гледат подозрително.
Бързо оздравяване ти желая и не чакай да мине година до следващия път :8D:
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот kulkata » Вто Юни 29, 2010 6:17 pm

did написа:
pe60t0 написа:Как пък ги сметна толкова, да не си обикалял някъде ?

Просто не си е настроил километража. Аз по принцип на такива числа не вярвам, ако не съм сигурен, че карачите съвестно си мерят обиколката на гумата и си коригират велокомпютърчето при всяка смяна на гуми.

Не съм обикалял, когато купих колелото от Велоцентъра ми сложиха и километража, и те го настройваха. :) След това не съм променял нищо по настройките.
Аватар
kulkata
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1354
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 2:58 pm
Местоположение: Провинцията

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот lnn_climb » Вто Юни 29, 2010 7:29 pm

Моят компютър и тази година показа 100 км. Карайте по маркировката до края и ще ви излезнат толкова.
Доста от вас не знаят къде е контролата на Драгалевци.
lnn_climb
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 9:06 am

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот winger » Вто Юни 29, 2010 7:48 pm

Никой ли не е гледал награждаването на пешеходците бре ... та да каже, до 3 или до 6 място са награждавани те
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот kapitanblood » Вто Юни 29, 2010 7:50 pm

lnn_climb написа:Моят компютър и тази година показа 100 км. Карайте по маркировката до края и ще ви излезнат толкова.
Доста от вас не знаят къде е контролата на Драгалевци.

И как като не знаем контролата сме завършили,и ни има в класирането :crazy:
Айде стига глупости писал......какво значение има дали са 97,98 или точно 100км.... :dontknow:
Важното е ,че сме участвали и завършили!!!
Важно е да се разпишеш в темата с глупостите си.... :clap: :clap: :clap: Успя... :agree:
Коя ,точно "контрола",имаш в предвид.....тази след края на обиколната при езерцата или след тръбния мост,посока "Бояна",защото и 2-те са в Драгалевци.... :crazy:
И е нормално,на различни колела с различни измервателни уреди,показанията им да са различни.
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот lnn_climb » Вто Юни 29, 2010 8:00 pm

Организаторите са много толерантни. Аз пледирам за дисквалификации. Състезанията са за спортисти, а не за измамници.
lnn_climb
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 14, 2010 9:06 am

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот edinmilion » Вто Юни 29, 2010 8:11 pm

pe60t0 написа:Как пък ги сметна толкова, да не си обикалял някъде ?

Взимал е завоите от външната страна... :lol:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот kapitanblood » Вто Юни 29, 2010 8:24 pm

lnn_climb написа:Организаторите са много толерантни. Аз пледирам за дисквалификации. Състезанията са за спортисти, а не за измамници.

Ти си пледирай,за каквото искаш,само недей са клалифицираш участниците,не е много разумно от твоя страна,каквито и съмнение да имаш споделяй ги с организаторите,а не ТУК. :crazy: :crazy: :crazy:
Всички,завършиха обиколката с пот на челото,някой с травми не успяха,КОЙ си ти,че пладераш такова нещо.....
Моля лошия модератор да се намеси в случая,че ще имам бан за обиди към този индивид,да забърше намазаното :bowdown:.
Няма да се повтаря. :offtopic: :bowdown:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Обиколка на Витоша 2010

Мнениеот Reactor » Вто Юни 29, 2010 8:39 pm

@lnn_climb,

Явно нищо не знаеш за тази традиция "Обиколката на Витоша".
Запознай се с Историята и после се прави на компетентен.

Далече си от идеята на "Обиколката на Витоша",много си далеч.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта