Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Teodor40 » Чет Мар 22, 2012 1:13 pm

C_Mo написа:Няма нужда да драматизирате излишно... На лифта всяка година се прави профилактика и технически контрол - въпреки това няма 100% гаранция срещу техническа неизправност.

и малко допълнение, за да разведря темата:

Смъртни случаи на 1 милион:

3.16 на лифт на 1М пътника
13.3 с велосипед на 1М велосипедиста
150 при пътни инциденти на 1М превозни средства
2250 с мотор на 1М превозни средства

... и само за референция нещо по ежедневно:
7.7 ударени от мълния на 1М от населението

То хубаво, но при това състояние на лифта, шансовете са по-различни... :xx(:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот niksan4o » Чет Мар 22, 2012 1:35 pm

Искам да кажа че въжето се измъкна заради пияни руснаци които клатушкаха лифта на страни и за това се получи такова нещо . ;)
niksan4o
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 7:54 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Climber » Чет Мар 22, 2012 7:36 pm

Аз искам да кажа, че нито съм бил пиян, нито съм руснак, нито сме клатили каквото и да е било, същото се отнася и за Ванката до мен, но лифта падна точно където беше нашата седалка. Също така не знам защо, ако е имало такива пияни, клатушкащи руснаци, точно при нас падна лифта.
Надявам се всички проблеми да се изчистят и да има едно уникално състезание, както е ставало предишните години, защото там ми е надеждата за страхотно каране!
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот SeSSion » Чет Мар 22, 2012 8:41 pm

И на мен ми харесва състезанието в Сопот, но НЯМА да дойда заради лифта!
SeSSion
 
Мнения: 1051
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 10:27 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот animal_ » Чет Мар 22, 2012 9:11 pm

Climber написа:Аз искам да кажа, че нито съм бил пиян, нито съм руснак, нито сме клатили каквото и да е било, същото се отнася и за Ванката до мен, но лифта падна точно където беше нашата седалка. Също така не знам защо, ако е имало такива пияни, клатушкащи руснаци, точно при нас падна лифта.
Надявам се всички проблеми да се изчистят и да има едно уникално състезание, както е ставало предишните години, защото там ми е надеждата за страхотно каране!


10X :beer:
Black Hawk Rider
Skype: animal__1
GSM:0899244978 Търсете ме по всяко време.
animal_
 
Мнения: 193
Рейтинг: 910
Регистриран на: Сря Фев 01, 2012 1:20 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот i love bikes » Пон Мар 26, 2012 10:51 pm

caspar написа:Някъде скоро по телевизията гледах, че лифта в Сопот бачка нелегално, не бил одобрен или нещо подобно. Може и да греша, само го мернах за малко.



Да, има-няма 10 години :D (не си спомням точно, но беше доста :) )
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Soothsayer » Сря Апр 04, 2012 10:40 am

Има много големи шансове Хаваж да инвестира най-после в лифта, ако Сопот спечели домакинството на Световното по парапланеризъм другата година.
Soothsayer
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 8:32 am
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот ХиНкоВв ;] » Сря Апр 04, 2012 3:35 pm

А може ли да задам един въпрос... Хотел Щерев ще предлага ли специални цени за състезатели и дали в хотела има място в което може да си оставим байковете? Ако може да ми кажете какви ще са пакетите за състезатели(естественно ако знаете)и дали ще има такива за този хотел...
Аватар
ХиНкоВв ;]
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:30 am
Местоположение: Велико Търново

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот miki_ram » Сря Апр 04, 2012 10:41 pm

Как ми се иска да ме пуснат да карам ... :( но важното е че смее там (rock)
miki_ram
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Пет Мар 19, 2010 1:34 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот EccentricMOTION » Чет Апр 05, 2012 5:22 pm

ХиНкоВв ;] написа:А може ли да задам един въпрос... Хотел Щерев ще предлага ли специални цени за състезатели и дали в хотела има място в което може да си оставим байковете? Ако може да ми кажете какви ще са пакетите за състезатели(естественно ако знаете)и дали ще има такива за този хотел...

Миналата година спахме за по 40лв/стая за 2ма в Щерев. Има няколко отделени помещения за велосипедите, всеки един с номерче и билетче за паркинг :) Има и безплатен паркинг за коли. А и шефката на рецепция е много печена, супер усмихната и най-важното не се сърди като се връщаме кални и мръсни след каране :agree:
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Съб Апр 07, 2012 10:40 am

оп еп пак почнахте с лифта, лифта е ок има разрешителни заверки и др там ехтри за да работи, помислете малко, никой не би си сложил главата в торбата да ви лъже нали, най-вече управата на лифта, организаторите на сабития, или дори собственика. Лифта е стар това е истина но е истина и, че си работи добре, разбира се ако не се компрометира, както обикновенно става при инцидентите. По повод мин годишния инцидент до колкото си спомням имаше байкър които се вращал със спукана гума на лифта, и ударил около 23 стълб една скала с колелото (там е ниско и трябва да се внимава) и за да не изтарве колелото което трагнало да пада компрометирал въжето на лифта и положението на седалката. Толкова по този вапрос.
За квартири ви съветвам да се погрижите от по от раничко, до колкото знам има доста хора, които са си редовни по състезанията и вече са си уредили въпроса със квартирата, но има доста опции в Сопот, а дори и в Карлово има хотел. Цените варират, от по 10-15-20 лв, зависи и от договарянето ;)


Soothsayer написа:Има много големи шансове Хаваж да инвестира най-после в лифта, ако Сопот спечели домакинството на Световното по парапланеризъм другата година.


верно е очакват се доста подобрения, нови седалки и въже до колкото знам но не знам кога ??!! Дано по скоро, че да се наглезим :) :), до колкото знам няма да е за състезанието :(
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hitar_potar » Съб Апр 07, 2012 10:46 am

Как точно се компрометира въжето??? :bigeyes:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Съб Апр 07, 2012 11:52 am

hitar_potar написа:Как точно се компрометира въжето??? :bigeyes:


Ако искаш най достоверна информация, питай, лифтаджиите какво да не правиш по време на пътуването. Ако използвам въображението си мога да ти кажа люлеене, закачане на колелата по скали (1-2 места) обикновенно в обратна посока, дърпане на стърчащи клони, и др. Преди години един руснак алпинист реши, че трябва да покаже колко е безстрашен и докато се качваше с лифта нагоре се покатерил отгоре на седалката докопал въжето и се увиснал с мисълта, че е постигнал World Record за съжеление забравил за наближаващите ролки и скормно загубил няколко пръста, до колкото си спомням после ги търсиха безуспешно някъде по деретата :) Така, че и на който и лифт да се качите мислете да спазвате указаните правила и да пристигнете успешно... ;) От личен опит никога не съм имал проблеми с лифто на Сопотъ ;)... А това, че изглежда като някой москвич пред тези на боровец, не му сменя статута, колата си е кола, лифта си е лифт... :clap:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот did » Съб Апр 07, 2012 12:27 pm

А защо седалките на лифта минават в близост до скали и стърчащи клони?

Престанете да защитавате тая въжена катафалка!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Съб Апр 07, 2012 1:02 pm

did написа:А защо седалките на лифта минават в близост до скали и стърчащи клони?

Престанете да защитавате тая въжена катафалка!


Клоните се отстраняват всяка година и порастват на ново, и пак се отстраняват, но явно някой хора са си екстремисти и изпробват късмета си.
Скала има на едно място което е доста недостъпно и при евентуално неправилно закачане на колелото има вероятност предната гума да опре или да закачи, мин година се покатерихме с една кирка да е поизкъртим до колкото може но все пак има вероятност да закачи зависи от положението на колелото, и обикновенно трябва да си разсеян или идиот да не забележиш и да реагираш когато наближава.

Приятелю ДИД мисля, че ти си много пристрастен към собствената си убеденост и пречиш на другите като компрометираш и съботираш събитието, моля ако имаш наистина намерение да се убедиш в изпавността на лифта отиди на място и попитай за състоянието и изправноста на лифта няма нужда да спамите темата с истории и въпроси за лифта, ако имате това намерение отворете си нова тема, "Изправноста на Лифтовете в БГ" . Моля и всички останали които спамят темата с изправноста на лифта а също и нямат намерение да идват на състезанието поради тази причина да престанат...

п.с. Дид все повече и повече ми се струва, че получаваш пари или някакви облаги да съботираш лифта на Сопот ако не е така моля те убеди ме в противното или просто престани....
Дано да не е така ... но и, ми се струва, че се лъжа всеки път изразяваш негативната си страна по отношение на Лифта, а така повлияваш негативно на бизнеса на други хора които се опитват да организират състезание. За това най-учтиво за пореден път те моля да СПРЕШ ;) . Благодаря за вниманието
Ако в миналото си имал неприятности с лифта на Сопот а до колкото си спомням е така, това което сега правиш се нарича ЗЛОПАМЕТНОСТ и ОТМЪСТИТЕЛНОСТ, което не мисля, че са добри добродетели за човек, като теб които се има за интелигентна личност.. Не прави това което и ти не искаш другите да правят на теб... Само помисли с подривната си дейност компрометираш мнението на хората от което страда клиентелата на лифта, ако наистина си загрижен за байк сцената в БГ и искаш лифта да се оправи и поднови как да стане това след като има хора като теб които компрометират печалбата на лифта с негативните си мнения по отношенията на сигурноста ?
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hitar_potar » Съб Апр 07, 2012 2:46 pm

Приятелю, използваш прекалено силни думи. Саботаж на състезанието, компрометиране... :eek3: Твърде силни думи. Както и твърденията, че видиш ли, @Дид получавал пари или облаги да говори против лифта. Едва ли с едното простичко спиране на постовете против лифта последния ще бъде оправен. Едва ли с някакви си постове от 1 единствен човек печалбата на лифта ще секне...
Хората, които са редовни на мероприятията на Сопот, знаят какво представлява както терена там, така и лифта. Правят си сметката и посещават Шамбала Байк Парк всяка година, за да се забавляват, усъвършенстват, запознават с нови хора, трупат опит. :agree: Знаят за рисковете, които идват със събитието, и при все това идват отново и отново. Очевидно не са идиоти, тъй като след толкова време знаят как да закачат байковете си и нямат проблеми с това.
А сега се замисли - част от тези хора започнаха да се дърпат точно заради лифта. Част от наистина сериозните състезатели, зад които стоят отбори, които са едни от най-редовните гости на Сопот по време на състезанията. Едва ли мнението на всички тях е било променено от @Дид.
По темата - аз лично бих дошъл на Сопот, знам отлично какво трябва и какво не трябва да правя, докато се возя на лифта, и досега никога не съм имал проблеми както със скалите, така и със стърчащите клони, така и с кабела на лифта. Оценявам мнението на @Дид, но както казах - всеки сам си прави сметката. Обаче съм решил тази година да присъствам на друго мероприятие и ще пропусна. :agree:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот did » Съб Апр 07, 2012 2:55 pm

hitar_potar написа:Едва ли мнението на всички тях е било променено от @Дид.

Как бе, аз дърпам конците на всички и unik ме гледа отгоре :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Съб Апр 07, 2012 3:33 pm

did написа:А защо седалките на лифта минават в близост до скали и стърчащи клони?

Престанете да защитавате тая въжена катафалка!


да си поговорим за силни думи :) ето ви поле да ми лепнете още един минус и надявам се да спрете със спама и да престанете с лаконичните истории за лифта... Надявам се Дид да се вземе в ръце и да престане с раздора....

п.с. радвам се, че поне има кой да защитава Дид а аз се боря сам :) и получавам минуси за всичко това което правя на Сопот, а то повярвай ми не е малко, особено и за без пари ....
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот hitar_potar » Съб Апр 07, 2012 4:06 pm

Аз никого не защитавам. И минуси не раздавам - старая се, доколкото ми е възможно, да намирам сносните мнения и да ги оценявам положително! ;)
Очевидно не можеш да разбереш какво имам впредвид. Аз проблеми с лифта нямам - бих дошъл с най-голямо удоволствие, но съм си решил, че ще отделя значителна част от финансите си за друго събитие, та Сопот би ми дошъл нанагорно!
Кога ще има инфо за евентуални промени по трасето??? :popcorn:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Съб Апр 07, 2012 5:56 pm

hitar_potar написа:Кога ще има инфо за евентуални промени по трасето??? :popcorn:


мм да очакват се промени има идея за нова финална линия и някои други малки допълнения, за сега нищо не може да се потвърди окончателно.
Работата по трасето започна още през март, но за съжеление трябваше да замина за uk за известно време. Очаква се Гриша Трявин да пристигне
около средата на месеца и да се започне с подготовката за състезанието. Има и друг фарктор ВРЕМЕТО в двата му смисъла, всичко зависи от времето ако е ок прогнозата и стигне времето за направата на нови отсечки ще има обновления. Обмисля се за лятото друго по леко АМ/ДХ изцяло ново трасе но още не е потвърдено от общината тъй като трасето е подарък от Хаваж на община Сопот..
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот ХиНкоВв ;] » Нед Апр 08, 2012 9:27 am

Така като гледам колко много неща изписахте едва ли някой като мен който не е ходил там и не знае за лифта ще ви разбере затова реших да просветя всички, който не са ходили,но ще ходят тази година с малко информация за лифта:

Предишно име: ПВЛ* "Незабравка"
Непопулярно: Sky Lift
Тип: двуседалков

Технически характеристики:
Tова е най-дългата пътническа седалкова въжена линия в България - 3990 м. Състои се от две части:
Първата започва от покрайнините на гр. Сопот, близо до Сопотския манастир "Възнесение Господне" (557 м н. в., І станция) и достига в м. Почивалото (1389 м н. в., ІІ станция), като преодолява денивелация 832 м. Построена е през 1980 г., дължината й е 2630 м, а времето за пътуване - 22 мин. Капацитетът на участъка е 300 души на час

Стопанин: "Център Регион Груп" ЕООД (Център за екстремни спортове "ШАМБАЛА"), гр. Сопот, 4330, ул. "Васил Левски" № 5, Киноцентър "Александър Вазов", GSM: 0893 / 54-22-04, 0885 / 13-25-14, 0888

а и лифтът е затворен от 24-ти март до не се знае кога поради профилактични и ремонтни деиствия за подобряването на лифта...
Аватар
ХиНкоВв ;]
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:30 am
Местоположение: Велико Търново

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот phoog » Сря Апр 11, 2012 10:07 am

Знае ли се кога ще работи лифта? Цени?
phoog
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 18, 2005 2:38 pm

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот airborneone » Сря Апр 11, 2012 12:12 pm

Unik написа:...при евентуално неправилно закачане на колелото ..


Няма куки, следователно НЯМА правилен начин на закачане.
Като направите куки, които не са голяма инвестиция, тогава ще си говориме за ПРАВИЛЕН начин...

Unik написа:...и обикновенно трябва да си разсеян или идиот да не забележиш и да реагираш когато наближава.


По интересен начин категоризираш клиентите на този лифт...
Като се ходи някъде за развлечение, обикновенно концентрацията не трябва да е докато се возиш на лифта, сеш се?
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот EccentricMOTION » Сря Апр 11, 2012 2:02 pm

А вашата рамка готова ли е за ежегодното надиране и следи от оранжева боя?
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот C_Mo » Сря Апр 11, 2012 2:38 pm

EccentricMOTION написа:А вашата рамка готова ли е за ежегодното надиране и следи от оранжева боя?


Драгалевци, Храбрино, Златица, Троян, Тетевен ... - вярвам, че разбираш какво ти казвам.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот C_Mo » Сря Апр 11, 2012 2:46 pm

airborneone написа:куки, които не са голяма инвестиция, тогава ще си говориме за ПРАВИЛЕН начин...


При лифтове с постоянна скорост на движение на седалките куките са по-скоро опасни отколкото полезни. Може да не ти се вярва, но въпросът е проучван сериозно и ако имаше приложимо/оправдано техническо решение то щеше да е реализирано вече.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот airborneone » Сря Апр 11, 2012 3:23 pm

C_Mo написа:
airborneone написа:куки, които не са голяма инвестиция, тогава ще си говориме за ПРАВИЛЕН начин...


При лифтове с постоянна скорост на движение на седалките куките са по-скоро опасни отколкото полезни. Може да не ти се вярва, но въпросът е проучван сериозно и ако имаше приложимо/оправдано техническо решение то щеше да е реализирано вече.


Симо, с цялото ми уважение, ако това е така, можеше да се изкоментира / информира ПОТРЕБИТЕЛИТЕ преди доста време и да се мисли в посока на безопастна, адекватна алтернатива.
При положение, че се дава за пример неправилно закачане на колелата, то за всичките тия години, в които се ползва този лифт от колоездачи,
можеше съответните лица да си направят труда да покажат как е безопастно и правилно да се прави това.
Ако това застрашава по какъвто и да било начин здравето на потребителите, би трябвало да му се обърне внимание...
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Чет Апр 12, 2012 12:36 am

Лифта се очаква да бъде отворен към средата/края на Април, но пак зависи от времето, прави се профилактика и тест/изпитание, все пак трябва да се обслужи и да бъде готов за сезона, цените не са променени, 6лв качване, има планове за байк оферта както беше мин година, но всичко с времето си .
Интересно, че пак се почват :offtopic: по темата и странни мнения и коментари от хора които и те не знаят какво целят с тях :) надявам се да им се изясни картината и престанат да спамят .... :0 Мислех си, че темата е за състезание а някой хора е превърнаха в "изправносита и лукса на лифтовете в БГ" :rofl: , аз ще добавя само по добре с лифта от колкото пеш, бутане или с камиони, ако не съм прав поправете ме ;)
Както Симо обясни куки на дали ще има, при положение че лифта е с постоянна скорост, много от доволните клиенти отдавна са се научили как да се спавят със ситуацията за нагоре ;) Интересно, че и на Безбог и на Драгалевци лифтовете са подобни но определено се оплува Сопотския... :eyebrow: тази година заразата е масова, а дали има лек и от каде ли тръгна... ? Има идея за цялостно обновяване там някъде нагоре по посответе писах но кой ли чете ?
Ако Сопот бъде избран да хоства световното по парапланеризъм обновяването може и да стане по рано, до колкото знам ще се харизват някакви седалки от Турция, а ново въже има и е въпрос на време и обстоятелства да бъде поставено. Много ми е лубопитно един ден след като евентуално всичко бъде обновено по лифта всички тези хора, които видимо са пристрастни от сегашното състояние на лифта каква щтуротия ще измислят та пак да не мирясват....
:banghead: :magnify:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот dEcLiNe » Чет Апр 12, 2012 1:19 am

1) От кога безопасноста и изправността са лукс?
2) Превоза не е ли част от едно състезание?
3)Лифтовете на Безбог и Драгалевци не се оплюват главно по 2 причини:
- там не се провеждат състезания
- не са се случвали инциденти досега

Никой няма интерес да се заяжда, просто никой от нас не иска да види евентуалните последствия преди нужните мерки. ;)
Аватар
dEcLiNe
 
Мнения: 2131
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 5:28 pm
Местоположение: София

Re: Shambhala Open Cup 2012 UCI Class 1

Мнениеот Unik » Чет Апр 12, 2012 2:01 am

една любопитна новина, очакват се доста Британци а и от други по далечни държави, както и в клас мъже, така и в клас жени и юноши. Тази година състезанието се радва на особено голям интерес, за сега имам потвърдени :deal: няколко имена който ще предизвикат особено голям интерес, но поради факта лифта лифта лифтаа :) :) сте наказани и ще ги държа в тайна до когато реша :D :rofl: :rofl: :rofl: :popcorn:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта