Велорали Черни връх 2013?

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот outfaced » Чет Окт 03, 2013 1:30 pm

ludaka331 написа:Мисля,че няма да е лоша идея,ако се осигури кола,която да качи някакъв наш багаж(дрехи) някъде нагоре по трасето(чакълирания път към Черни връх например?) и да ни чака.Предвид температурите,ще е хубаво да имаме нещо топло,което да ни чака някъде.Ще е и в помощ при спускането,понеже няма да сме замръзнали.


их бреее ... ми вземи си раничка, па си носи дрехи ... като всички останали ;)
Или ще искаш горе и масажистки да има за сгряване :D
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Stefan_trekkie » Чет Окт 03, 2013 5:04 pm

Раници.... Туризъм ли ще се практикува или е състезание това. :peace:
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот ludaka331 » Чет Окт 03, 2013 5:10 pm

outfaced написа:
ludaka331 написа:Мисля,че няма да е лоша идея,ако се осигури кола,която да качи някакъв наш багаж(дрехи) някъде нагоре по трасето(чакълирания път към Черни връх например?) и да ни чака.Предвид температурите,ще е хубаво да имаме нещо топло,което да ни чака някъде.Ще е и в помощ при спускането,понеже няма да сме замръзнали.


их бреее ... ми вземи си раничка, па си носи дрехи ... като всички останали ;)
Или ще искаш горе и масажистки да има за сгряване :D

И на руска баня ще съм доволен.Само за сведение,че съм присъствал на състезания,на които е била осигурена кола и в това няма нищо новаторско...
ОТКРАДНАТ е Ram Four.x 2011 (бяло,зелено,черно) с Sr Suntour Duro от град София квартал Сухата река. Всеки с информация да ми пише на лс , ще има награда !!!
Аватар
ludaka331
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1299
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 9:37 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Admin » Чет Окт 03, 2013 5:50 pm

Stefan_trekkie написа:Раници.... Туризъм ли ще се практикува или е състезание това. :peace:


Е то състезанието не изключва да си носиш раница с необходимата екипировка, когато условията го изискват. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот outfaced » Чет Окт 03, 2013 6:02 pm

ludaka331 написа:И на руска баня ще съм доволен.Само за сведение,че съм присъствал на състезания,на които е била осигурена кола и в това няма нищо новаторско...


То всичко е възможно ... и да изметат снега също ... само че състезания като това умишлено не са толкова "стерилни".
Планинското колоездене не е само въртене на педали, а и познаване и справяне с всичко, което има в планината ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот kibikoff » Чет Окт 03, 2013 8:30 pm

Stefan_trekkie написа:Раници.... Туризъм ли ще се практикува или е състезание това. :peace:

каза ли нещо? или си чешиш еГОто?

тук не е мястото!
бягай у форума под дъгата и си налягай парцалите!!!!
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот EmZo » Чет Окт 03, 2013 8:33 pm

Stefan_trekkie написа:Раници.... Туризъм ли ще се практикува или е състезание това. :peace:


Еми да раници, не мога да си представя да изляза в планината без определени неща, които трудно ще се поберат в джобовете на джърсито ми. Пък дори и да успеят, шанса да ги изръся някъде е голям. Надявам се, като скъсаш верига, спукаш гума и т.н. не се надяваш да вдигнеш ръка на сервизната кола и да ти дадат нов велосипед?
Освен това предпочитам да си нося вода в меха и да избягвам спирането по контролните пунктове. Така правилно и на често и малки дози мога да си разпределя водата. Освен това удобството водата да ми е на разположение всеки момент, без да трябва да се протягам за бидони и т.н. пускайки кормилото, ми е по-важно от това, че ще нося още 1 кг допълнително на гърба си.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Окт 04, 2013 9:39 am

Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Окт 04, 2013 12:47 pm

www.pss.bg/webcams.php
май не работят ако някой има актуално инфо за снежната покривка нека сподели.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Exorcist » Пет Окт 04, 2013 12:54 pm

Камерите на Витоша ски работят:
http://www.skivitosha.com/index?id=1688&lang=bg
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Stefan_trekkie » Пет Окт 04, 2013 5:27 pm

EmZo написа: Надявам се, като скъсаш верига, спукаш гума и т.н. не се надяваш да вдигнеш ръка на сервизната кола и да ти дадат нов велосипед?


Имам си всичко това... 2 гуми, машинка за верига + парченце верига, лепенки, клещички, мултитул, ключ за спици и т.н. дреболии.. Натъпкани в тясно пакетче в чантичката под седалката. Помпата на колелото /овита и предпазена от външни фактори/


EmZo написа: Освен това предпочитам да си нося вода в меха и да избягвам спирането по контролните пунктове.


Това е интересно, аз си карам на бидончета за сега.
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот ride_the_mountain » Пет Окт 04, 2013 10:36 pm

Ей, не знам, обаче за участниците, които минат по трасето утре освен 1 фланелка, ще трябва и по медал за мазохизъм. :clap:
Не че не може да се изкара състезанието - може, ама требва ли? :crazy:
При такива аномалии би трябвало организаторите да попроменят трасето или да отложат самото състезание.
Към записването - само в 1 магазин, само предварително ?!? :confused: Гениално!

Нека (с) най-коравия да победи утре и ПСС да нема работа! Успех :wavey:
ride_the_mountain
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1445
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 2:40 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот bigchicken » Съб Окт 05, 2013 12:35 am

Пребих по най-смотания начин и се ядосвах, че ми отпада състезанието... Ми май вече не съжалявам чак толкова, щото и здрав не се виждам на Боянското ханче при минус найсе, а в леглото при жена с 30 и нещо градуса. Как се диша на катерене при такива температури бре? Така де, питам риторично, ясно е, че се поема дъх в къщи на топло и се издиша горе... От мен толкз планини за тоя сезон. Слагам калниците и ще си джиткам из градските преспи.
191-ви номер пожелава успех на ентусиастите утре :) Да внимавате, ей! :)
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Окт 05, 2013 5:35 am

100% се диша по-добре при тези условия от колкото в градска среда.
Че няма да лесно се знае но пък при жената всеки може ;) там е лесничко стига да ти става.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Боян Бановски » Съб Окт 05, 2013 3:28 pm

Малко снимки, с приятели! http://boiannnn.snimka.bg/other-sports/ ... 9.31692048
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот t_i_t_o » Съб Окт 05, 2013 4:13 pm

Тая година състезанието беше СПААААААРТАААААААА или с други думи малко мъжко... дойде ми в повече най вече калта. Качването беше ОК макар и доста бавно, но тази година почни не съм карал колело. Обаче пускането беше кошмар - още в началото се измокрих страшно много, обувките ми почнаха да джвакат и си поизмръзнах - но като цяло супер преживяване.

П.С. и тая година имаше селяци които си хвърляха опаковките от гелчетата!!!
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот max_jrc » Съб Окт 05, 2013 4:47 pm

Разменям си наградата - фланелка размер L за XL
max_jrc
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 8:04 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот LIL » Съб Окт 05, 2013 4:58 pm

Беше мъжко състезание :) Но времето направо ни пожали...за първи път на Ч.Връх дс не ме духа!!! Че снега и леда ни поизмъчиха това ясно, но и беше готин екшън.


Ще споделя и съвсем искрено нещо за организацията: Бяха се постарали, безплатна храна на финала, подарък едно наистина красиво и истинско джърси- Прекрасен спомен за всеки! Вижда се силни спонсори и тн. И на всичкото това почти ПЪЛНА липса на маркировка!!! Извинявам се много, знам че това е от най старите и популярни трасета но аз го карам за първи път все за някой ще е за първи път. може ли да се разчита на това, че всеки вече го е карал понеже е старо и престижно! Хвърляш някакви усилия, падаш ставаш и накрая всичко отива по дяволите защото няма една читава стрелка или лента. Колко струват 2 оранжеви спрея! Викането 15мин. на номера на старта в студа също беше излишно. Всички, които бяха там очевидно студа не ги плаши но прост можеше и без него. В банско например също се събира много народ и просто една единствена мома англичанка минава набързо в групата чеква всички и после извикват само ако някой отсъства. За що те могат мамка му а ние не!
Последна промяна LIL на Съб Окт 05, 2013 5:10 pm, променена общо 1 път
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот xcrider » Съб Окт 05, 2013 5:10 pm

Да, наистина маркировката беше много зле. Около долната станция на влека на Конярника се чудих да не са го прекарали от някъде другаде, понеже за момент не се виждаха никакви следи от гуми, никакви стрелки...
Ще дам за сравнение Мургаш. Там абсолютно навсякъде, където човек би се разколебал, имаше много парцали, стрелки със спрей, надписи...
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот KrK » Съб Окт 05, 2013 7:20 pm

Състезанието си беше тежичко, още повече ако караш на макс и не се пестиш.

Времето беше чудесно горе, никакъв вятър, по едно време така бях прегрял, че ми идваше да спра и да се съблека по къс ръкав.
Спусканията поне за мен са истински изпитания, за разлика от катеренето. Още повече ако има сняг и камъняк.

А колкото до маркировката...виждах някакви стрелки по земята. 3-4 пъти бърках пътя, добре че ме настигаха, та да ми покажат накъде сме. Признавам си, че ако не беше снега да гледам следите на тези пред мен, нямаше да се справя. Накрая дори се озовах не на финала, а на улицата под финала и завърших наобратно.
Човека на финала само ми вдигна рамене, като му казах за маркировката.
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот sergeantdew » Съб Окт 05, 2013 7:29 pm

А бре дайте някви снимки да видим , кога ще има !? :D :D нетърпението бошува!
sergeantdew
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Съб Окт 13, 2012 10:59 am

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот plameniliev » Съб Окт 05, 2013 7:49 pm

Супер як маршрут, подкрепителния пункт горе беше идеален.

Но наистина не разбирам защо нямаше маркировка. За първа година се пускам и не познавам маршрута, нагоре беше лесно понеже карах след колегите, но надолу бях много бавен и като ги изгубиш и до там. Според мен за следващото издание определено трябва да оправите маркировката.
plameniliev
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 4:56 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот ludaka331 » Съб Окт 05, 2013 8:23 pm

Продавам си ваучера,който получих за 2-рото ми място.Стойността му е 30 лв и е валиден за http://e-doltcini.com/bg/.Аз го давам за 20 лв.Ако някой иска да пише на ЛС или на skype:kitarista95 Очаквам снимки и класирането с времената.
ПП:И аз се загубих 1-н път.Маркировката беше много слаба,както и храната по трасето.Миналата година поне я имаше...
ОТКРАДНАТ е Ram Four.x 2011 (бяло,зелено,черно) с Sr Suntour Duro от град София квартал Сухата река. Всеки с информация да ми пише на лс , ще има награда !!!
Аватар
ludaka331
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1299
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 9:37 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Окт 05, 2013 9:24 pm

Абе онзи, този ваучер ти е награда, пари ли ще изкарваш от него!!!
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот ludaka331 » Съб Окт 05, 2013 9:50 pm

RastaWarrioR написа:Абе онзи, този ваучер ти е награда, пари ли ще изкарваш от него!!!

Не,ама кат не ми трябва да го изхвърля ли?По-добре да го ползва някой,който ще му е хем от полза,хем ще си спести някви пари.
ОТКРАДНАТ е Ram Four.x 2011 (бяло,зелено,черно) с Sr Suntour Duro от град София квартал Сухата река. Всеки с информация да ми пише на лс , ще има награда !!!
Аватар
ludaka331
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1299
Регистриран на: Сря Окт 13, 2010 9:37 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот po_taka » Нед Окт 06, 2013 2:06 am

До сега не съм бил на каране с достатъчно (за мен) маркировка, но тук беше доста оскъдна.
Ама беше мега яко :)

Няколко фотоса: https://www.facebook.com/angelkoilov/me ... ploaded=34
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Окт 06, 2013 9:57 am

ludaka331 написа:
RastaWarrioR написа:Абе онзи, този ваучер ти е награда, пари ли ще изкарваш от него!!!

Не,ама кат не ми трябва да го изхвърля ли?По-добре да го ползва някой,който ще му е хем от полза,хем ще си спести някви пари.


Много си благороден :D
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот Rayko » Нед Окт 06, 2013 10:50 am

От мен едно голямо БРАВО на всички, които участваха - организатори, спонсори, съдии, състезатели! Хора, благодаря ви за тези няколко щастливи часове! Чувството е велико - да си щастлив и да има с кого да го съпреживееш.

Относно липсата на обилна маркировка:
Моето скромно мнение е, че това трябва да стане практика за в бъдеше при всички ХЦ събития.
Многото маркировка глези състезателите и те губят някои полезни качества. Аз не мога да разбера тези, които не могат да се ориентират къде е трасето, след като преди тях са минали петдесетина чифта кални гуми. А за тези, които имат амбиции за класиране в челото, има карта на трасето, която могат да разгледат внимателно преди състезанието и да се постараят да запомнят ключовите места. Не е сложно за човек, които има претенции, че практикува спорт свързан с планина.
По-малко маркировка - по добър инстинкт за ориентиране в пространството.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот xcrider » Нед Окт 06, 2013 11:22 am

xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Велорали Черни връх 2013?

Мнениеот vafi » Нед Окт 06, 2013 2:10 pm

Уникална касапница :lol:
За мен това бе безценен опит, никога до тогава не бях в карал в такава боза - смес от лед, кал и вода.
Догодина пак :agree:

Ето и малко снимки - ако някой се познае и има желание да драсне едно ЛС за оригинал :peace:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Amsterdam is like the Tour de France. Just a lot of people on drugs riding bikes!!!
Аватар
vafi
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1412
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 3:38 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта