Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот sergeh » Сря Авг 28, 2013 3:31 pm

Най-близкият влак е до Хисаря, малко по-далеч е от Карлово, а влака до Пловдив + автобус до Мътеница/Старо Железаре/Пъдарско е също вариант.

Комбинация с гостоприемни участници/публика е най-благоприятният :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Сря Авг 28, 2013 3:46 pm

трсае

добавена е информация за това къде сме и как се стига до нас ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Balkancruiser » Сря Авг 28, 2013 8:18 pm

мерси за инфоро, наистина ще е най-добре ако има някой с транспорт тип "кола" до там, защото съм на работа в петък, имам вариант да стигна в Карлово в 1:30 с влака в 11 вечерта и да карам на самоход до Мътеница, но някак не ме влече толкова идеята.

А за рейса от Пловдив до Мътеница - имам някакви съмнения за това, че ще ми дадат да натоваря байка вътре :dontknow:

Ще го мисля де.

Все пак, ако някой има едно местенце, обещавам да слушкам по пътя, да пазя чисто и да си разделим разходите за пътя :)
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Сря Авг 28, 2013 8:47 pm

Той рейса от Пловдив май не е до Мътеница, а продължава на някъде след това и проблема е, че не е винаги рейс, ами понякога е бус. Иначе ако е рейс място за байк има.
Но от Хисаря до нас е няма и 10км почти равно каране през полето ... чудесна загрявка. :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Анелия » Чет Авг 29, 2013 7:03 am

Драги колеги колоездачи,
На 24-и август нелепо откраднаха колелото на Запа от палатков лагер на Шуменското плато. То далеч не беше най-скъпото колело там, но крадецът не е подбирал. От тогава в много хора се роди идеята всеки да отдели малка сума, с която да закупим ново колело на Запа, за да може пак да пътешества и твори.
Засега от Илчов баир сме събрали 270 лв и получих разрешение да донеса касичката, за да могат участниците на 24-часовия маратон да помогнат също. За добрите хора ще има награди :beer:
Благодаря предварително!
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Balkancruiser » Чет Авг 29, 2013 8:13 am

Е тва не разбирам кво лайно трябва да е някой за да открадне колело :banghead:
Номер на рамката и описание на колелото, ако има бих оглеждал за ако се появи някъде по Софето.

За транспорта, което писах, вече въпросът е решен и огромно благодарско за бързата реакция и споделеното свободно място :beer:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Чет Авг 29, 2013 8:14 am

Запа трябва да кара ... че да има какво да четем :agree:

За Софиянци и други идващи по магистрала Тракия ... май е по добре да карате по стария път:
http://bnt.bg/bg/news/view/106975/zadry ... novi_vrata
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/08/ ... lometrovo/

Писах и на сайта, но пак да кажа ... Умишлено не съм написал къде е новия старт-финал, за да не се налага после да раздигаме вече настанили се. Там достъпа с коли най вероятно ще трябва да бъде ограничен и тази година освен старт-финалната шатра ще имаме и 3 шатри на спонсори. Място има за всички, просто мястото за нас и спонсорите е фиксирано и не може да импровизираме.
Проблема възникна поради това, че едната от предвидените 3 поляни и то разбира се точно тая, която бяхме нарочили за организаторите и паркинг не бе заета от катун на дървосекачи. :dontknow: :xx(: Сега хората са си там на работа (легално), ама факт, ще трябва да се сместим на останалите две. :eek3:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот compira » Чет Авг 29, 2013 8:42 am

Предлагам място за събота от Пловдив (разбира се и за колелото има). Предполагаем час на тръгване около 10:30 часа. Ако някой се интерисува може да пише на лични или на 0888362853 - Къщата.
Аватар
compira
 
Мнения: 543
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 10:23 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот sergeh » Чет Авг 29, 2013 10:25 am

outfaced написа:...
Но от Хисаря до нас е няма и 10км почти равно каране през полето ... чудесна загрявка. :)


Ако има заинтересувани, това е въпросното почти равно каране:

Изображение

За да не се замотате по разклоненията на полските пътчета:

Hi-Mat.gpx.txt
Махнете .txt
(70.9 KiB) 106 пъти


Ние на МиниХисариадата няма да караме по-него - не сме мързеливи чак толкова :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот bikezilla » Чет Авг 29, 2013 8:52 pm

Да пуснем и една муха директно от щаба - партньорите ни от Camouflage.bg ще осигурят демо велофар Fenix - всеки желаещ ще може да направи 1 обиколка с фара, за да се увери в неговите възможности. На шатрата на Camouflage.bg очаквайте и още интересни продукти от Teva и Tatonka!
Промо шатра ще имаме и от XCoSports и от "Стената", а традиционния ни партньор Velocity са приготвили награди за голяма част от почетната стълбичка.
Специални награди (но още няма да издаваме как ще бъдат заслужени) ще имаме и от веломагазин BG-Bike, по известен сред майните като "при Богдан" ... както и от дебютиращите на пазара велобагажници за автомобил IVTEC.

Не на последно място ще отбележим, че Петър Савов, по-добре познат като Хамстера, ще бъде нашия официален фото-съпорт.

Въобще, тази година се постарахме ... очакваме същото и от състезателите :deal:
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот valentin.georgiev » Пет Авг 30, 2013 10:25 am

Относно пътя,
някой минавал ли е по маршрута София - Панагюрище - Хисаря (с.Мътеница)?
Като гледам навигациите дават сравнимо време, ако се сложи малко чакане след тунела или минаване по стария път,
а и с колела отзад няма да карам с максималната скорост на магистралата.
Аватар
valentin.georgiev
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1627
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 10:24 am
Местоположение: София

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Бат'Весо » Пет Авг 30, 2013 12:52 pm

Смятам със Сергей да ви направим проверка , така че много внимавайте как ще се представите ! :eyebrow:
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот sergeh » Пет Авг 30, 2013 1:29 pm

Ще доведем и други, няма да сме само двама :nono:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Пет Авг 30, 2013 2:25 pm

Е яко ... тая година и агитка запалянковци викаш ще има :)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Авг 30, 2013 3:12 pm

outfaced написа:Е яко ... тая година и агитка запалянковци викаш ще има :)


Какво по-хубаво от това!!!! :D :agree: :beer:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Пет Авг 30, 2013 5:02 pm

фотографите, тая година ако не се отчетете подобаващо вече ще се изключваме :smash: ... няма снимки за плакати ей :nono:
Но пък има поне 4-5 позиции по трасето влизащи спокойно в категорията снимка на месеца :eyebrow: ;)

така че be creative ...

Изображение
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот did » Пет Авг 30, 2013 8:30 pm

Не забравяйте снимката и застаховката! :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот boriss13 » Съб Авг 31, 2013 8:51 am

Успех и безаварийно на всички!
Аз ще следя резултатите от работното място... :(
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот sergeh » Съб Авг 31, 2013 9:37 am

Може на някой това да му е от полза:

Във връзка с провеждането на 63-та Международна колоездачна обиколка на България на 1 септември и 5 септември се въвеждат временни промени в организацията на движението в Пловдивска област.
На 1 септември от 14.30 до 17.30 часа се забранява движението на всички превозни средства и пешеходци по главен път І-6 (София – Карлово – Бургас) в участъка от 218-и километър (границата с област София) до 279-и километър /граница с област Стара Загора/, съобщиха от МВР.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот boriss13 » Нед Сеп 01, 2013 12:31 pm

Интересни резултати, интересни са ми имената в щафетите. :popcorn:
На победителите честито! :beer:
Щях да забравя, очаквам снимките на зуйо...вуйо...как беше...а да!Пешо! :D
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот did » Нед Сеп 01, 2013 6:39 pm

Браво на всички участници! За пореден път будувахме с удоволстие за Вас! Стана здрава борба с добър кетъринг :D Дано ви е харесало!

Очакваме коментари, за да решим бъдещето на този маратон.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Balkancruiser » Нед Сеп 01, 2013 7:41 pm

Да ни е харесало? Т'ва е все едно да питаш дали слънцето е топло :) Бая е жежко :D

Поне моето мнение е, че трасето беше перфектно за целите на състезанието, имахме всичко от което се нуждаем, за да се кара спокойно. Това, че на междинната контрола имаше яко манджа беше гениално! Идваш изкривен от зор в тежкия баир и - папо! И то кви работи - манджа, сладък ориз, лакомства разни и скандално освежаващ айран. Тех. съпортът от Велосити беше също супер добре дошъл особено за шемети като мен, които имат навика да забравят разни работи като смазки и тям подобни.

Личи си, че всичко е било премислено и организирано доста внимателно. Това, че едната поляна била заета мисля, че не ни попречи да си се сместим и да стане купон. :beer: А и самата атмосфера - организаторите пускаха некви много свежи лафове, останалите участници също бяха в некво весело настроение. Хареса ми, че се запознах с още вело манияци, видях се със стари познати.

Хм, какво още. Споменах ли колко е чуден Балканът - много ми допадна комбинацията от сякаш няколко свята в трасето - типично иглолистна гора, широколистна, променливо песъчлив терен, сиви почви, гранит - не може да ти писне да караш все по едно и също. И толкова красива природа! Също и това, че поне за моя стил на каране и скорост трасето имаше супер яки предизвикателства, като не можеш да се убиеш като стои та гледай дори при най-малкото залитане. Около шестата обиколко почна да ми става тежичко, но като цяло всичко беше адски добро!

А това, което Тошо предложи - два пъти годишно го подкрепям напълно! :beer:

Чакам с нетърпение да видя и Хамстера как се е преставил, като излязат снимките от събитието.

И да не забравя: фанелката е супер!

Справих се и със страха ми от това да карам сам в пълен мрак наоколо на извънградско. there's simply nothing to be afraid of, както се оказа. Ноу мор Смел Гипсов е валидно име за мен :8D:
Аватар
Balkancruiser
 
Мнения: 46
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 2:56 pm
Местоположение: Народна република Европа

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот plameniliev » Нед Сеп 01, 2013 7:51 pm

За пръв път участвам на подобен маратон и супер много се изкефих. Определно ще се пусна отново. Както Balkancruiser отбеляза организацията беше супер, трасето невероятно (за пръв път карам по такива спускания с препядствия, супер яко!). Евала на пичовете от двете контроли които се бореха с умората, безсънието и стършелите!
plameniliev
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 4:56 pm

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот galin_krastev » Нед Сеп 01, 2013 10:03 pm

В последната си състезателна обиколка реших да направя клипче на една моя обиколка, но уви батерията ми е стигнала до контролата горе. Предоставям линк към клипа сега е 23 часа и клипа все още се обработва. Понеже е 47минути и немога да го изчакам предоставям линка а тръгването на клипа ще стане като е готов. Понеже немога го изчака предоставям в аванс клипа който по късно би ви тръгнал. http://youtu.be/idK2lOZswdo
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот galin_krastev » Пон Сеп 02, 2013 6:28 am

galin_krastev написа:В последната си състезателна обиколка реших да направя клипче на една моя обиколка, но уви батерията ми е стигнала до контролата горе. http://youtu.be/idK2lOZswdo
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот Анелия » Пон Сеп 02, 2013 6:37 am

Мина поредният 24-часов маратон. Това състезание ме привлече още от 2010 година, когато с доста плахост пристъпих към него. То пък за мой късмет бяха едни мъгли, едни дъждове, бури и кал. След това пропуснах 2011 поради контузия, а 2012 беше пак топличко, слънчево и приятно както тази година.
След като организаторите сложиха обща категория Соло, предварително разгледах списъка с "конкурентите". Ами то пълно със силни и издържливи състезатели, къде съм тръгнала аз? И си отговорих: отивам да карам колело, няма значение с кого! Имаше подмятания "смачкай ги, победи ги" и т.н., но аз не възприемам състезанията по този начин. Може би не съм права, но просто не мога инак. Ще обясня какво имам предвид: гледах на момчетата, с които бях в категория като на приятели, а не на конкуренти. Радвах им се на упоритостта, с която въртяха обиколка след обиколка, сособено през нощта. Не съм искала никого да мачкам или побеждавам. Просто това е някакво класиране, в което моите очаквания бяха за 4-5 място, но доста се надцених, имайки предвид много силната група, която взе участие тази година. Браво, момчета!
Стратегията, с която тръгвах, беше освен позитивно отношение, спокойствие и умерено темпо, не включваше мазохизъм....колкото и странно да звучи това за 24-часов маратон. Т.е. аз се знам, че не мога без сън и не смятах да се пребивам в името на състезателната страст и амбиция.
Стартът беше даден (много интересно с Льо Мътеница старт), започнах обиколките с леко темпо за загрявка и след 2 обиколки бях загряла, чувствах се чудесно, имаше много хора по трасето, въобще всичко изглеждаше прекрасно. На едно спускане си мисля как не трябва да рискувам, как с търпение и премерени действия ще успея да карам по-дълго и такива спокойни мисли. Да, но понякога дори човек да е предвидил и планирал всичките си действия, не трябва да забравя, че има и външни фактори, които могат да объркат много нещата. И точно в този момент, когато се кефех максимално на карането, на едно спускане нещо голямо и черно се блъсна челно в очилата ми и попадна зад тях. Усетих много силна болка. Спрях и хвърлих очилата на земята. Нещото излетя, но болката остана. Толкова остра болка не бях изживявала. Нямаше никой наоколо и ревнах с глас. Поревах докато поне малко отмине, но усещах окото си полуотворено, а вътре виждах бяла черта по средата. Реших все пак да не се връщам и да се дотътря до горната контрола и че ако се наложи, ще ме извозят с джипка от там. Наистина не знаех какво ме е ужилило, нито какво е състоянието ми, нито как ще се развият нещата. Цялото ми настроение помръкна, нямах вече желание за нищо. На горната контрола Коцето ми даде да натъркам с чесън, но то като че ли стана по-зле. Добре че на следващата обиколка се сети за друг по-ефективен бабин илач или с други думи казано, ракийка, та тя по-добре ми подейства вътрешно ;)
Реших, че окото ме боли, но ако спра да карам колело, то няма да ми мине и само ще се ядосвам за проваленото състезание и окото ще продължава пак да ме боли. Заради това продължих. Обиколките се редуваха една след друга, трасето беше достатъчно интересно, за да не омръзва и така малко по малко се стъмни. Сложих фар и 2 обиколки беше добре, но към 23 часа вече очите ми бяха много изморени, скоростта ми особено на спускане падна много, паднах около 3 пъти от умора, недовиждане и невнимание и реших, че няма смисъл да се мъча повече. Имах 12 обиколки, хич не бяха много, но пък какво от това: отишла съм да карам колело, не да се самоубивам. Легнах в палатката, но сънят беше неспокоен: ту колоездачи развълнувано се обясняваха, ту в унес се хлъзгах на сън по пясъци, ту раната на лакътя ми от едно от паданията залепваше за спалния чувал и при отлепянето много болеше. Абе...поне си почиинах. По едно време станах да ям, за да може да наваксам поне малко калориите, а и храната да се е смляла до сутринта, а не тепърва да започвам да закусвам. Ям аз в 4 часа пиле с ориз и лягам пак да спя.
Когато се събудих, вече беше светличко: 6:18 показваше часовникът. Малее, направо съм поспаланка. Другите бяха карали доста през нощта и изглеждаха доста изморени. Аз станах и със свежи сили и ситен каданс минавах покрай изморените колоездачи. Знаех, че са с доста обиколки напред и че колкото и да карам с темпо, не мога да компенсирам 6-часовата си почивка, но пък поне се радвах на това, че отново виждах трасето и не се влачех по него. Особено спусканията. Но те бяха тотално различни от предния ден! Толкова изровено беше всичко, сцеплението беше още по-малко, а аз по-изморена от предишния ден. Заради това пак внимавах и не се отпусках много много. Така с темпото изкарах цели 7 обиколки и дори завърших доста преди 13 часа, а по едно време се разбързах, за да успея да подобря миналогодишния си рекорд от 18 обиколки. Хем не исках да карам безцелно, хем пък 19 обиколки ми се сториха трудна цел, която ако не изпълнех, щах да съм разочарована от себе си. От друга страна, външните фактори...ами ако станеше жега, ами ако ме предадяха мускулите...ей такива мисли ми вървяха. Но пък толкова бързо мина времето до финала и не се наложи да прибягвам до промяна на плана и финиширах на 19 обиколки.
Искам да поздравя всички участници за усилията, които вложиха, за издържливостта и волята! На организаторите за перфектната организация и на спонсорите за щедрите награди! На всички, които ми съчувстваха заради окото и питаха как съм и ми предлагаха лекарства и мазила! На Хари, който има неблагоразумието да си отстъпи новото колело да го юркам 24 часа, но пък ми беше меко на д***о и можех да се изкефя максимално на спусканията. Също така да му благодаря, че ми е съпорт и ми чистеше веригата и приготвяше Изостар и беше шофьор на шуменската група! На горната контрола, където ме посрещаха винаги с нещо вкусно и дори когато нямах сили да си извадя картона от джоба, те го правеха вместо мен. Искам да поздравя съотборниците си Васко и Галин за доброто представяне, както и Тодор Ангелов в много готината щафета, която беше организирал. Много харесах щафетата, защото в нея имаше представители на всички възрастови групи: Иван е юноша, Миро кара в категория до 23 години, Тошко е мъже, а Станимир при ветерани. Тошко е много добър човек и вместо да си почива между обиколките си, които караше много бързо, той помагаше страшно много на Васко и на всеки, на когото можеше. Отделно насърчаваше всички и ги стимулираше.
Разбира се, много благодаря на всички, които се включиха в благотворителната инициатива и събрахме близо 200 лв, които ще прибавим към общата сума и съвсем скоро пътешественикът и писателят Запа ще може отново да обикаля и да ни радва с историите си.
Надявам се догодина да има още повече участници по трасето, аз да съм във форма и състояние отново и да мога да взема пак участие в този 24-часов купон :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 02, 2013 8:56 am

Голямо браво на Анелия :clap:
Не се отказа да кара редом с мъжете и ако не беше инцидента със сигурност щеше да е още едно място напред ... но пък и 7-мо то място наред с такива машини си е направо геройство :bowdown: :bowdown:

Една от многото интересни истории завъртяли се по трасето и тая година.
Мисля че се получи едно чудесно състезание и за участници и за организатори. :beer:


п.п. търси се работещо средство против стършели ... да Изображение и гадинките
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Сеп 02, 2013 9:23 am

Изображение

Има 3 събития, които чакам със зверско нетърпение, 2 от тях ги организира Крива Спица!!!!
Отивам да си пия кафенцето, пък после ще драсна някой друг ред!
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот outfaced » Пон Сеп 02, 2013 9:57 am

HepBeH_XaMcTep написа:[img]https://lh3.googleusercontent.com/-WSHkQUv6W94/UiQ7jhNcSiI/AAAAAAAAUpk/-z_WqjCtNow/s912/DSC_1575_e.jpg[img]

Има 3 събития, които чакам със зверско нетърпение, 2 от тях ги организира Крива Спица!!!!
Отивам да си пия кафенцето, пък после ще драсна някой друг ред!


:clap: :clap: :clap: :clap:
кефф ... още такива кадри :nuts:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Отново "24 часа на Льо Мътеница". Има ли желаещи?

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 02, 2013 10:40 am

HepBeH_XaMcTep написа:https://lh3.googleusercontent.com/-WSHkQUv6W94/UiQ7jhNcSiI/AAAAAAAAUpk/-z_WqjCtNow/s912/DSC_1575_e.jpg


И сам короядният боец си е боец! :bowdown: :clap:

Тази година нашият отбор беше преследван от сериозен куцуз. Аз лично не успях да направя дори една чиста обиколка. С borislav пристигнахме към 17.00 и с голям мерак скочихме на педалите - той при щурите, аз за короядите. Викам си, че първата обиколка ще е повече опознавателна, че не знам трасето и няма да давам зор... ама пък до първата контрола се качих за около 26 мин., което даваше добри шансове да падна под 40 мин за обиколката. Точно там задминах и пряката ни конкуренция от Бански старец. Викам си, ей ся ще вдигна прахоляка по спускането и бам спрасках гумата. Цялото спускане го минах по капла... (и съм любопитен да видя колко е официалното време.) Според компютъра на колелото, гледам, съм карал 40 мин. точно, към което трябва да се добавят спиранията на контролите. Пак си викам, ей, следващата обиколка има мегдан да е още по-добра.

Оправих гумата, ама междувременно се стъмни. Натиснах за втората обиколка. Bio от Крива спица ми беше начален стимул. Успях да го изпреваря малко след старта. Надървих се още повече и за 25 мин бях на контролата горе. Тоя път със здрава гума. Дай! Почнах да задминавам хора на спускането и... на една доста специфична скала, дето я забелязах още при първата обиколка, а и вече няколко човека я бяха коментирали, се фърлих доста бързо, кацането се очертаваше не на правилното място и за да го избегна наклоних колелото и докато успея да го изправя срещнах тясната пътека странично. Сууур у лево! Ставам, изтупвам се, гледам цял съм, ама нещо рамото се движи по-малко неестествен начин. Не изпитвах болка. Качих се пак на колелото, обаче на първото спиране-друсване и почва да ме прерязва. Разбрах, че съм до тук, ама надолето си го изкарах де :eyebrow:

Цялата работа стана, че при светлата обиколка карах спускането сравнително бавно (заради спуканата гума) и това промени преценката ми за терена. Стори ми се, че не е нещо особено и така не съм могъл да преценя добре коварните участъци. Та, в тъмното ми се върна тъпкано.

Ама си беше яко де! :wavey: Пък и Ману защити короядната чест повече от достойно! :bowdown:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта