Тасос Къп 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Тасос Къп 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Яну 30, 2013 10:59 pm

Привет на всички, отварям тази тема за тези които обмислят ходене до Тасос тази година около дните на състезанието, сиреч 27 и 28 април, годината е тази 2013 :)
Подробности: http://www.mtb-thassos.com/en.html
Идеята ми е далновидно-меркантилна имайки предвид, че с транспорт не разполагам :bawling: та ако някой горд собственик на автомобил желае да намали разходите си около пътуването с радост ще му правя компания :D
Още повече може да се спретне един БГ керван в двете посоки :beer:

Та Кой ще ходи :eyebrow: :eyebrow:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот halcor » Чет Яну 31, 2013 11:15 am

Това звучи като интересно каране, иска само един петък отпуска, а аз имам кола... :alien:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот agnostic » Нед Фев 03, 2013 6:22 pm

то отпуската не е проблем, по-скоро превоза до там е проблем
освен да тръгна с колелото :lol2:
agnostic
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1248
Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 11:18 am

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот trastika » Чет Фев 07, 2013 8:44 pm

До Кавала има автобуси... Също и до Златоград, а от там са някакви 100 и малко километра :beer:
trastika
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Юни 02, 2012 3:46 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Фев 08, 2013 10:24 am

trastika написа:До Кавала има автобуси... Също и до Златоград, а от там са някакви 100 и малко километра :beer:

говорим за състезание все пак, не че приключението няма да ми хареса и така но за подобно начинание трябва повече време и пари и дрешки.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот halcor » Пет Фев 08, 2013 11:37 am

Аз съм навит, така че ще те приютя. Мога да кача още 1 човек с колело, ако намеря багажник (което не мисля, че ще е проблем) или си сложа теглич.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот uzunsd » Пет Фев 08, 2013 7:01 pm

halkor, бих искал да се присъединя и аз. Ако все още имаш възможност, напиши ми в private за условия и заплащане. Благодаря предварително.
uzunsd
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 9:01 am

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот halcor » Пет Фев 08, 2013 11:53 pm

Добре, броим те.

Делим пътните разходи, колата гори 6/100 бензин или 7 газ, тръгваме на 26 април, петък от София, можем да те заберем по пътя ако не тръгваш оттам, според наличните сили на шофьорите се прибираме на 28, неделя или на 30, понеделник.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Фев 09, 2013 12:03 pm

организацията се развихри :) там сме значи....
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот uzunsd » Сря Фев 13, 2013 10:27 am

Браво! Има ли възможност да се видим и да се запознаем преди тръгването. :beer:
uzunsd
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 9:01 am

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Фев 14, 2013 10:42 am

uzunsd написа:Браво! Има ли възможност да се видим и да се запознаем преди тръгването. :beer:


Принципно не е зле :) но ако имаш притеснения около външния вид на спътниците ще ти издам една тайна: Няма да се целуваме по пътя нито вечерта като си легнем :D
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот Sartor » Вто Мар 12, 2013 2:50 pm

Я, аз тука да питам хората, които са ходили и предни години: возили ли сте си байковете с багажник за отзад и ако да, правили ли са ви някакви проблеми за закрит номер / светлини? :beer:
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот Raider-krr » Вто Мар 12, 2013 3:10 pm

В Гърция принципно не се заяждат за такива неща ,внимавайте с колан и такива неща. :agree:
На Границата никой не те гледа ,само показваш лична карта и ако сте няколко човека само се навежда и ви поглежда връща личните карти и вика давай ,може да пита къде отивате ,общо взето цялото минаване с проверката на границата не е повече от 30секунди :agree: :beer:
Аватар
Raider-krr
 
Мнения: 137
Рейтинг: 1054
Регистриран на: Пет Дек 21, 2012 6:03 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот Inzagi » Сря Мар 13, 2013 10:37 am

Sartor написа:Я, аз тука да питам хората, които са ходили и предни години: возили ли сте си байковете с багажник за отзад и ако да, правили ли са ви някакви проблеми за закрит номер / светлини? :beer:


Аз съм си возил байковете с такъв багажник и не съм имал проблеми.
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот dani_96 » Пон Мар 18, 2013 4:09 pm

Да попитам,за възрастовата категория под 18 трябва ли някакво пълномощно от родител за участие или нещо подобно
dani_96
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 1:58 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот zImage » Вто Мар 19, 2013 12:36 pm

dani_96 написа:Да попитам,за възрастовата категория под 18 трябва ли някакво пълномощно от родител за участие или нещо подобно

Трябва — http://www.mtb-thassos.com/en/declarati ... assos.html:
-TEENAGERS 15-18 (with parental permission, signature paper)
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот dani_96 » Вто Мар 19, 2013 3:38 pm

Ама не разбрах от инфото в сайта им на место ли се попълва този "sinature paper" или са качили някъде бланка за попълване
dani_96
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 1:58 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот halcor » Вто Мар 19, 2013 6:23 pm

Предполагам, че ако ходиш с родител може на място да се уреди това, но най-добре им драсни им на [email protected] да ги питаш, че и аз не видях подробности.

Обръщам внимание, че таксата за участие трябва да бъде внесена до 7 април. Освен това, има ограничение в местата:

(неделя) MTB THASSOS CUP will have up to 180 athletes from Greece and abroad
(събота) TOUR OF THASSOS will have up to 150 athletes.
(събота) UTMC 120 will have up to 100 athletes.


Регистрационната форма още не е пусната или просто съм кьорав.


@РастаБоец и @узунсд: хайде да се разберем по скайп да покараме, че и времето го оправиха (баси кефа, кеф ти байк, кеф ти сноуборд), моят скайп е fr33rider
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Мар 19, 2013 10:08 pm

РастаБоеца е на път да отстъпи от тази битка, задават се някой трудни моменти за джоба ми. Но за каране съм на всичко готов стига да спретна колелото.

Като автор на темата се извинявам, че предавам идеята но за сега слънце не грее на моята улица.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот zImage » Вто Мар 19, 2013 10:39 pm

halcor написа:Обръщам внимание, че таксата за участие трябва да бъде внесена до 7 април. Освен това, има ограничение в местата:

(неделя) MTB THASSOS CUP will have up to 180 athletes from Greece and abroad
(събота) TOUR OF THASSOS will have up to 150 athletes.
(събота) UTMC 120 will have up to 100 athletes.

Регистрационната форма още не е пусната или просто съм кьорав.


На 10-ти март се регистирах за Mtb Thassos Cup (платих през paypal) и ми пратиха
Your number is: 70
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот halcor » Сря Мар 20, 2013 1:23 pm

Благодаря vmlinuz, подозирах, че аз съм кьорав. Наистина има регистрационни форми и за 3те дисциплини, бягам да се регистрирам...

Ако пътуваш в петък можем да се движим заедно.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот zImage » Пет Мар 22, 2013 9:57 pm

В петък ще пътувам, но съм след нощна и ще тръгна доста късно - предполагам някъде в диапазона 12:00 - 14:00. Ще знам със сигурност към 20 април. Може да се координираме тука в темата и да разменим телефони туй-онуй като наближи датата.
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот ddimkin » Пет Апр 12, 2013 11:18 am

Здрасти на всички!! Събитието наближава и както е предложил колегата преди мен може полека да видиме кой смята да участва, кой вече е платил такса, кой е с превоз и кой търси такъв и за кои дати. А също така и какъв е плана със спането. Къмпинг?

Колегата Насо (халкор) май смята да пътува петък, но доколкото знам последните му планове са да остане за всички празници там с приятелката си. Това май не е много лоша идея предвид, че ще имаме колела, а острова предразполага към излетчета и не е нужно да се виси само на плажа.

Аз също имам кола и без стойки за колела мога с малко зор да събера общо трима с колелетата и багажа. Представям си тръгване петък по обед, пристигане по светло и опъване на палатките ако сме на къмпинг.

Като цяло на мен не ми се тръгва към БГ в неделя след състезанието, но като че ли не ми се и седи 10 дни там. Може би отиване петък и прибиране понеделник/вторник би било супер.

Аз съм пропуснал плащането на такса, но не вярвам да има проблем да карам с групата.
Аватар
ddimkin
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Юни 01, 2012 10:08 am
Местоположение: София

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот krasig » Нед Апр 14, 2013 7:53 am

Ако някой е пропуснал да плати и се чуди дали все пак да ходи!
Ето какво ми отговориха на въпроса: "може ли да се плати на място в деня преди състезанието?

You can pay in Potos in the registration office,no problem!

See you soon,
Yannis,,,
krasig
 
Мнения: 129
Рейтинг: 1272
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 11:35 am

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот ko3er » Пон Апр 22, 2013 12:36 pm

Колеги, търся транспорт към Тасос за състезанието само в едната посока, тъй като след състезанието оставам в Гърция за още няколко дни.
Ще съм изключително благодарен ако се намери кой да ме приюти във возилото си..
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот uBaH » Пон Апр 29, 2013 10:31 am

Съдейки по резултатите, явно е имало доста българи! Чакаме отзиви от първа ръка :)
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот boriss13 » Пон Апр 29, 2013 2:34 pm

Браво на Уоутър! :D
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот zImage » Сря Май 01, 2013 10:09 pm

TLDR; страхотно си изкарахме. От малкото състезания, на които съм бил, това беше едно от най-добре организираите, с най-добра маркировка, с хора които да стоят и показват пътя на няколкото скоростни отсечки, сравнително богат стартов пакет. Имаше най-много румънски състезатели, както и най-много румънски фенове, които викаха за състезателите си. Времето беше чудесно, дори поплувах в морето. Мисля 2014 да повторя! Доколкото Клепе участваше, то няма изненади що се отнася до първото място във всички дисциплини и категории.

Дългата версия:

Тръгнах от София в петък в 11:00. До ферибота от Керамоти стигнахме за 5 часа, в това число и 30 минути почивка за бензин и кафе + сандвич. През КПП Илинден - Екзохи пътят беше супер за целта, тъй като имаше много малко движение, а аз с багажник с колела и без това не карам бързо. По пътя между Кавала и Керамоти застигнахме едни Румънци, а след това и докато чакахме да се натоварим на ферибота имаше поне 6-7 коли с велосипеди на багажници. Не знам дали и колко е имало разглобени вътре в колите. Готина гледка :) Хванах ферибота за Лименас (Тасос) в 17:15. Организаторите дори бяха пратили на email ваучър за отстъпка за ферибота (чувам, че и предни години е било така).

Вече на острова, колкото повече наближавахме Потос, толкова повече велосипедисти виждахме и накрая се превърнаха в доминиращото превозно средство. Както се вижда от класирането в стартовия лист има 160 участници. Направи ми впечатление, че мнозина (както и аз) бяха дошли семейно (жени, деца, гаджета и т.н.) та общия брой колоездачи размотаващи се по улиците нищо чудно да е бил по-скоро към 500. Настанихме се в Haus Elsa на 500 метра от плажа и старта, където имаше и доста други хора с колела. За домашно от София и двете ми гуми бяха спукани - оправих ги, налазихме за малко една Таверна и по леглата.

Първия ден (27 април) за Ultra Challenge не мога да кажа почти нищо, защото се занимавах с др. неща (като напр. да си наваксам съня за седмицата). Като се наспах минах и първите 2 км от трасето, ей така да знам какво да очаквам. За пореден път се зарекох да се въздържам и да не се поддавам на провокации да стартирам с пулс 2000. Отидох към San Antonio (ακτή Αγίου Αντωνίου) чак късния следобед. Докато чаках да видя награждаването си взех състезателния номер, което беше доста добре, защото нямаше да губя време сутринта преди старта. Якото съвпадение е, че на 26 април навърших 36 г. и ми се падна номер 036 :-D В стартовия пакет, освен състезателния номер имаше и разни брошурки за други състезания около Кавала, електролитна напитка, тениска с лого на състезанието, разни неща за хапване (био маслини, сусамки).

На 28 април сутринта: закуска 6 варени яйца; малко смазка на веригата; багаж: помпа, multitool, резервна гума, масълце, High5 Zero таблетки с минерали, 2x Ucan, Isostar; Garmin 910. Нещо разправяха за камънак: сверка налягането в гумите да е 2.5 bars и айде към старта. 15 минути загрявка и в 8:55 се наредих на стартовата опашка. Застанах доста назад, защото викам си 1. изглежда широко трасето в началото, 2. може би е по-високо нивото отколкото на разни местни карания да не се пречкам и 3. не съм тренирал изобщо тази година. Повечето участници, поне на външен вид изглеждаха доста професионално - с еднакви клубни екипи, хубави колелета и т.н., направо се почувствах леко не на място с моето 7 годишно ZX5. Всякакви възрасти - имаше един според мен 10-ина годишен малчуган, който беше на тандем заедно с баща си (не знаех, че има MTB тандеми). Имаше ги и англичаните от МТБ Банско в категория 50+.

Дадоха старт точно навреме в 09:00. Започва се с около 100 метра много пясъчен път - то си е на практика част от плажа. Оказа се грешка да застана толкова назад, защото мнозина не можеха да карат в пясъка и решиха да бутат яваш-яваш. Стъпихме на пътя и се започна едно каране в колона по 4-ма... на 3 метра широк път не мога да изпреваря. Както и да е, не се ядосвам, карам си - не съм във форма и съм дошъл да се изкефя. След километър вече като започна по-якия баир се разреди колоната.

Ей в този момент допуснах обичайната грешка... увлякох се от скоростта на други участници и се юрнах по баира с твърде много газ. Някои от тях си бяха в по-добра форма и не трябваше да се пъна; други не бяха, но още не го знаеха явно; трети сигурно и те като мен просто се увлякоха от околните и в крайна сметка пак оборотомера в червената зона :nono:

Отначало беше доста прохладно. Прогнозата беше за променлива облачност и 23C, но нещо не ги видях облаците и към обяд напече доста. От друга страна добре, че не валя.

Издрапах първия баир (~ 53 минути, 8 км, +340 м) до първата контрола. Пишеше, че бил гаден баир, заради каъните, но на мен не ми направи кой знае какво впечатление като техничност или друсливост. Без сериозни размествания в позицията - карах си някъде съвсем на опашката. Надали е имало повече от 3-5 души след мен. На контролата ми подадоха 1 отворена вода, която ударих на екс. След контролата имаше яко рзхвърляни празни бутилки, а и нататък по трасето не беше като да няма опаковки от гелчета и др. боклуци.

Последва първото малко спускане (~ 11 мин, 3.5 км, -125 м), на което взех че изпреварих 2-3 души. Интересно, мислех си че не съм хич добре на спусканията, явно съм понадобрял, защото и предната седмица на Чепън пак изпреварвах хора на спускания, без да имам усещането, че карам опасно и над възможностите си.

Следваше едно доста дълго изкачване, най-голямото всъщност (~ 80 мин, 11 км, +570 м). С набирането на височина, умората започна вече да си казва думата и започнахме да губим скорост с участниците, които бяха около мен. Е, няма как да се кара в продължение на часове с пулс над 90%. Бавно-бавно започнах да изпреварвам 1, 2, 3, 4, 5-ма, загубих точната бройка. Разменихме няколко думи с едно момиче, което ме пита колко още има - точно бяхме на 16-тия км. После я видях на 2-то стъпало на почетната стълбичка. По едно време усетих, че нещо по колелото дрънчи... кофти тръпка. Оказа се, стойката за бидона - отдъхнах си. Спрях да я затегна, защото не исках да си загубя бидоня. Оказа се, че не е разхлабена, а се е счупила! Прибрах бидончето в раницата, изкривих стойката, за да не дрънчи повече и продължих. Междувременно ме изпревариха всички, които бях изпреварил от началото на този баир :crap: Леко разочарован от ситуацията се поразсеях и без малко да тръгна в грешна посока и да се набутам още повече. Добре, че един гръцки състезател зад мен се развика та се спрях, за което съм му много благодарен. И така стигнахме втората контрола. Пак излочих една 500 мл вода, но си взех и една за из път. Доливах си вода в бидона със Ucan и минерали. Isostar си го пазех за по-накрая, защото съм забелязал, че подкарам ли го спиране няма - много захар, дава енергия ама и бързо заоравам след това. Нещо като да палиш печка с вестници и бензин...

От тук спускането към Теологос (~ 31 мин, 9 км, -580 м) започна екстремно през едни яки камънаци и пътека, която по-скоро беше нещо като канавка. Колелото на рамо и бегом надолу. Един младеж с фотоапарат обясняваше на едно русо момиче, докато я заобикалях, че "It's only downhill to Theologos, very easy." (първо място при жените). Малко успях да си разтегна нещо лявото стъпало, но за щастие болката отшумя в рамките на минути и можех да си карам. Големите камънаци бяха само около 200-300 метра и ги преджапах за около 3-4 минути. И като се започна онова ми ти спускане... половин час на педалите, заболяха ме стъпалата и раменете - явно трябва и спускане да се тренира, щото не ми се стори "very easy". Тука пак изпреварих може би 3-5 човека надолу. Мен също ме изпревари поне 1 или пък бяха 2-ма? В с. Теологос се влиза по един много каменист стар път, които Анелия е възпяла в предишни race reports. Интересно, че мен пак не ме впечатлиха камъните. Заради ниската ми скорост ли, що ли... даже този път бях без памперс. Всъщност бях с бански :roll2: В края на каменистия път имаше усмихнат мъж с бяла коса, който снимаше и поздравяваше. В центъра на Теологос пък хора седяха на сенчица пред кръчмата и окуражаваха с аплодисменти и викове "Браво!". Кеф!

След Теологос се преджапва на ход една рекичка и започва третото и последно за деня по-голямо изкачване (~ 50 мин, 6.5 км, +354 м). Тука вече залочих изостара, макар и малко консервативно, защото бях прочел, че общо имаме 1850 метра изкачване, а гармина показваше до момента 1045 метра - т.е. очаквах да е някакво мега изкачване или да има и следващи. По пътя нагоре бавно и методично продължавах да задминавам преуморени участници. Опитах се да ги окуражавам, като им напомнях, че накрая ги чака море, плаж, узо и т.н., ама май не бяха в настроение вече. На няколко места се наложи да бутам - определено ми е твърде голяма най-малката предавка. Виждам, че мнозина въртят с много по-висок каданс от мен на изкачванията при същата скорост, а нямам накъде да свалям предавки.

Превалих баира и последваха към 15 мин, 4.3 км, -234 м спускане. Това беше доста каменисто, изровено, с доста пясък по завоите, вече бях се доста изморил и въобще видях зор. Молех се да не спукам гума или да потроша нещо друго из тия камънаци :praying: Изпреварих още мисля 3 човека все пак. А един ме изпревари мен и то с такава скорост, че направо се втрещих... повече не го видях и даже се чудех наистина ли може да е толкова бърз, че да не го виждам в далечината или пък е сбъркал някъде пътя... или пък се е метнал в някое дере :xx(:

Излязох над Теологос на някакъв асфалт. Честно казано добре ми дойде тая скоростна отсечка (~ 3 минути, 2 км, -60 м). Много добре, че имаше човек да насочва към преминаването от асфалт към off-road, защото въпреки големите червени стрелки на асфалта като се движиш с почти 50 км/ч не е много сигурно дали ще ги видиш. През цялото време се чудех къде ли е остатъка от изкачването, защото в края на асфалта отчитах към 1400 м положителна денивелация. Нешо ми се губеха 450 метра още и си пестях силите.

След малко обаче стигнах началото на single track пътечка и разбрах, че повече изкачване няма - или моя висотомер греши или описанието от сайта, така че си унищожих малкото останала вода и Isostar и натиснах газта пък каквото ще да става. Поне от половин час нито настигах някого, нито мен някой ме настигаше и си карах сам.

В продължение на ~ 30 минути (8 км, -200 м) се редуваха пътечка (single track), на места се разширяваше малко, минаваше през разни полянки, няколко пресичания на реката, корита на пресъхнали потоци... ту каменисто, ту гладко. На едно особено стръмно влизане в реката имаше мъж и жена фотографи, които вярвам са хванали доста интересни кадри.

В един момент пътеката премина в недълго изкачване (~ 7 мин, 0.8 км, +40 м). Споменавам го, защото макар и мъничко, това е най-най-най последното изкачване! Точно в края на изкачването, веригата ми вече скърцаше страховито и спрях да я смажа. В този момент някой ме изпревари, но изобщо не видях кой беше. След 20 метра се чу трясък и като се показах на спускането го видях заорал в храстите. Докато сляза бутайки 20-те метра надолу, той се изправи и потегли - не можах да го питам ок ли е, но явно беше добре, че и бързо караше.

След малко стъпихме на широк черен път и мисля видях табела 2 км до финала. Време беше за финален спринт :eyebrow: Задминах човека, който преди малко падна. Не знам откъде ми дойде power, но успях да поддържам средна скорост 30 км/ч тези последни 2 км. Имаше човек на организаторите на пресичането на асфалта, който спираше колите и съответно прелетях оттам без да намалявам. Накрая аплодисментите и виковете на зяпачите са много мотивиращи и финиширах прав на педалите, дрифтейки през пясъка с голям кеф! След 10 секунди финишира и конкуренцията, който се оказа че е Hansen Kinzi от МТБ Банско (категория 50+). Беше много готин финален щрих това преследване в последните 2 км между градините. Надявам се и аз на 50+ да съм в такава форма!

Забутах се до чадърите, събух си обувките и се метнах в Егейско море. Перфектно!

Имаше едни супер ентусиазирани румънци, които играеха табла на плажа и викаха с пълно гърло "Хайде-хайдееее!", "Браво-бравооо!" и ръкопляскаха мощно на всеки пореден финиширащ. После ги видяхме и в една кръчма да празнуват рожден ден, та може да са започнали да се черпят от рано, но все пак доста допринесоха за атмосферата :clap: Не само те де, имаше доста хора които окуражаваха и по трасето и на финала.

В крайна сметка се оказа, че бавно и методично съм се придвижил от почти най-последен до 75 позиция от 99 финиширали (142 участници ако броим и DNF). Не съм много наясно от многото DNF каква част изобщо не са стартирали и каква част са се отказали по трасето.

За себе си съм предоволен, предвид че като оставим настрана ходенето на работа с колело (30 минути easy на посока), и участието в bike 4 chepan нямам нито едно друго каране. Нямаше крампи, бях уморен но не и смазан. Има значи надежда за състезания по-късно през годината. А и беше толкова интересно и красиво самото трасе...
We have nothing to fear but fear itself.
Grand Canyon CF SLX 9.9 (2013) + XT M8000 + Stages / 10.0 kg
https://www.olx.bg/ads/user/1pKJ/ / http://app.strava.com/athletes/744869 / http://blog.lifepattern.org/mtb/calendar.html
zImage
 
Мнения: 513
Рейтинг: 1971
Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 4:54 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот Анелия » Сря Май 01, 2013 11:21 pm

zImage написа: В крайна сметка се оказа, че бавно и методично съм се придвижил от почти най-последен до 75 позиция от 99 финиширали (142 участници ако броим и DNF). Не съм много наясно от многото DNF каква част изобщо не са стартирали и каква част са се отказали по трасето.

Гърците слагат контролно време за финиширане. Ако са пристигнали след 15 часа следобяд, никой не отчита времето за състезателите вече и се смятат за нефиниширали. За 120-те км, времето е до 24:00 часа.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос Къп 2013

Мнениеот Pinky76 » Чет Май 02, 2013 9:48 am

Благодаря ти zImage (Теодор Милков нали?) за хубавия искрен и емоционален разказ за преживяното преди,по време и малко след състезанието.
Аз лично се пренесох отново по трасето на Тасос МТБ Купата,а оттам имам много хубави спомени,макар че почти винаги ми е било много тежко и дори ми се схванаха бедрата 2009 година,а точно тогава се и борех за 1-2 място при мъжете.

Поздравление за геройското каране и успешно финиширане на теб и останали участници.Голямо евала за всички българи,които участват отново на състезанията в Тасос и заедно с румънците ние сме повече от гръцките участници мисля. :D

И сега особени поздравления за Митака от Свиленград за победата му в Шосейната Обиколка на Тасос и на 3-то му място при Мъжете на МТБ Тhassos Cup!
Както и на Весо Ников за 4-то място!Това е едно много силно състезание с международна конкуренция и това значи много!
Браво и на останалите българи за предните места и на Уолтър за 2-те победи в Ултра Маратона и МТБ Thassos Cup на следващия ден!
Миналата година участвах и аз на двете състезания и особено Ултра Маратона на 120км последните 1-2 часа е много трудно без значение колко добре си трениран,а ние тренираме доста усилено.
И да го караш болен както Уолтър е все още в момента и да се раздадеш така и да спечелиш с много малко по-бавни времена от миналата година е това е геройство!

Браво на всички ви за усилията и съм сигурен,че сте си изкарали всеки поотделно и всички заедно много хубаво.Убеден съм,че всеки е запазил хубави спомени от уикенда,които ще му помагат в трудни моменти да се наслаждава на тези прекрасно прекарани моменти на остров Тасос!Ах и морето! :)

Пожелавам Ви още и само такива хубави и положителни емоции и хубав ден!До скоро и не забравяйте да се забавлявате! :)

Наздраве момчета и момичета!Let the force be with You!
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта