Обиколка на Витоша 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот eMcKu » Пон Юни 24, 2013 10:04 pm

Тази година не участвах, но потичах от Железница до Бояна, за да видя финала на колоездачите или по скоро да си видя с многото познати там.
На едно място някой беше сложил бялата маркировка в страни от пътеката, предполагам умишлено, за да обърка много от участниците. Позачудих се, дали да я махна, но в крайна сметка я оставих, тъй като си помислих, че е за разделяне на тясната пътека и от там са прекарани бегачите ...
От това, което видях по пунктовете и на финала, си личеше, че организацията е на ниво.
Като малка забележка бих изтъкнал, че на финала нямаше нищо за възстановяване - храна, плодове или поне повече вода.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот noncho » Пон Юни 24, 2013 11:27 pm

Е и аз да си кажа след първото ми пускане в каквото и да е колоездачно състезание - доволен съм, завърших без травми и драми по трасето за малко под 9 часа(това ми е почти програма максимум :D ).
Видях си и слабостите - на спусканията ме подминаваха повечето, но с моето колело и колоездачни възможности предпочитах да се държа за спирачките, особено след Тихия кът където около мен излетяха няколко човека доста неприятно. Много ми дойдоха и камъните по някои пътеки(може би бях и с по-напомпени от необходимото гуми), към края забелязах че почти са се отвили винтовете на държача за вода на рамката ми и шишето е готово да излети - за мен това значи прекалено много вибрации. Определено спусканията ме изтощаваха повече, след състезанието дори не се чувствах особено изморен цялостно. Един скорошен проблем с коляното се обади на стръмната пътека преди Симеоново и след това карах още по-леко. Иначе на места си беше стресиращо за мен по тесните пътеки или стръмни спускания като някой ти виси на гърба с висока скорост, предполагам че е от липса на опит, може и да съм пречел на някои от по-бързите състезатели(въпреки, че се опитвах да пускам да минават).

П.П. Имаше сол за краставиците, поне на пунктовете на които хапвах :peace:
Моите снимки @ http://www.NonchoILiev.com
Аватар
noncho
 
Мнения: 98
Рейтинг: 1285
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот dobber » Вто Юни 25, 2013 4:37 am

Снимка номер 1!!!

Изображение
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Reactor » Вто Юни 25, 2013 6:49 am

Да,снимката е уникална :)

За миг се върнах по трасето и искам да изкажа възхищението си от хората по контролите,които неуморно съдействаха на състезателите.Наливаха вода,правеха непрекъснато сандвичи в жегата и бяха много учтиви и мили!
Благодарим ви за всеотдайния труд и грижи :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот krach » Вто Юни 25, 2013 10:36 am

Относно боклуците, не знам защо се визират "рейсъри"...аз конкретно визирах хората които са ги изхвърлили (допускам че е възможно да са паднали случайно но имаше твърде много). Относно това кой как се чувствал за хвърлянето на боклуци...ами просто елементарна липса на възпитание, цаката му е бой или глоби...или и двете.

За шосейките, имаше един човек с шосейка и с тънички тънички гуми. Чат пат дръпваше но всяко спускане изоставаше....от железница особено до края си е само черен път колкото и да е хубав и там доста се забави (съдя за това по времето което финишира след мен)
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот kosio86 » Вто Юни 25, 2013 11:21 am

И аз да си споделя впечатленията ми от първото ми участие на 100км Витоша (отдавна се каних да участвам и все не успявах):

Стартирах с идеята да завърша и да не си давам зор, заради проблеми с кръста, които ме мъчиха до деня на състезанието. Това беше и причината 3 седмици преди състезанието да не се кача на колело и да не потренирам грам :( До последно се чудих дали да участвам, но вече имах номер и си казах че тази година вече трябва да се включа. Тръгнах от последните и лекичко към Тихия с приятели на раздумка- минахме по леката пътека след бялата вода- винаги съм мислел че се минава по асфалта, но пътеката е приятна и сенчеста :) Пускането към Владая съм го минавал поне 20 пъти и там се отделих от приятелите за да се насладя на склона и изпреварих доста хора- интересно че още там имаше няколко спукани гуми. Склона който следваше за първи път го минавах и спрях да изчакам приятелите (изядох едно корни за 5мин) те не се появиха и продължих. Много ме зарадва мястото където се дърпаха колелата по корените оголени от водата. Имаше доста хора и очаквах някой да изпусне колелото си и да стане лавина :) Пътечката която следваше беше мн приятна и равна, но там стигнах една група и си карах спокойно зад тях- изпреварването беше невъзможно. После минах по много нови за мен места и ми беше мн интересно да разгледам, когато стигнах пункта преди асфалта хапнах заредих вода и тръгнах с един познат с умерено темпо нагоре по асфалта. Постепенно познатия изостана и изчезна. Там забелязах че задната гума ми беше леко мека и се почудих дали да не спра за нчколко помпи, но си викам асфалта надали е толкова дълъг не си заслужава да спирам- е да ама трябваше- беше доста дълъг участък, но бях чувал че е мн неприятен, но на мен ми хареса- слушах си музичка не си давах зор и ми се стори ок ;) . Пункта след асфалта го минах набързо -само пих една кола и продължих защото имах вода останала от миналия. После следваха разнообразни участаъци и на няколко места бутах - тк всички правеха така. Стори ми се че бутането не е по-лесно, но пък разтоварваше кръста. На края на едното село точно преди дългата открита и гореща поляна един човек каза "Давай, давай само 30 км са до пътя" и леко ме наплаши, но пък беше равно. На първата сянка видях познат бързоходец и спрях за 10 мин. Хапнах една вафла. Асфалтът се оказа по-близо от очакваното. След леко катерене по него следваше дълго спускане където се свих и не въртях въобще и беше най-приятната почивка. След това видях табелата Железница и си казах - супер стигнах. Е да ама не-от там до Бистрица ми се стори цял век. Там си видях времето по Ride Time и си казах "супер май ще финиширам под 7 часа", но после се сетих че то не отмерва времето в което съм спирал :(. Трасето беше много добре маркирано, но единственото място където обърках пътя беше на поляните над Бистрица - тръгнах по асфалта надолу а от там бях минавал 20 пъти (може би защото бях вече изморен вече ми се искаше да се спускам само :D ). От там пътя го знаех, но вече бях загубил сили и на серпентините над Симеоново щях да направя човка, но ми се рзмина :) Нататък беше само равно и познато и карах на макс според силите ми и финиширах за 7.27. Бях първоначално разочарован от времето, но после си казах че трябва да се радвам че не спуках гума, или заболя кръста че можеше и да е по-зле. После пих най-вкусната бира за годината :) И сега 3 дена по-късно нито кръста ме боли, нито мускулна треска имах и с нетърпение чакам 100км 2014 с идеята да се подготвя и дам зор. Като ретроспекция мога да го сравня с Тасос ХС и мисля че е по-леко, въпреки по-дълго и се изисква главно издържливост, пред техника и екипировка. Няма екстремни качвания и спускания и е приятно натоварващо, стига да не караш за първите 100 места :)
kosio86
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 15, 2011 6:57 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот THEZOGGO » Вто Юни 25, 2013 3:43 pm

krach написа:Относно боклуците, не знам защо се визират "рейсъри"...аз конкретно визирах хората които са ги изхвърлили (допускам че е възможно да са паднали случайно но имаше твърде много). Относно това кой как се чувствал за хвърлянето на боклуци...ами просто елементарна липса на възпитание, цаката му е бой или глоби...или и двете.

Между Боснек и Чуйпетлово карах зад участник с номер 382, който в рамките на 5 мин изхвърли две хартии от някакви бонбони или нещо такова. Видях му номера и го запомних тъй като въпреки невъзможността ми физически да въртя по асфалта нагоре, го догоних и само исках да видя номера му за да го споделя във форума. Нищо не му казах. Имаше и други боклуци по трасето от енергийни барове и вафли. Рейсъри или не, всеки явно сам си решава дали теглото от 1.5 гр опаковка от нещо което е изял му пречи да ускорява или да поддържа темпо. И аз ядох разни корнита по трасето но всичко си го прибрах в задния джоб на джърсито. Никого не обвинявам за каквото и да било. Просто исках да напиша какво видях да прави участника с номер 382.

Състезанието беше интересно. Подобрих собственото си време, за мен това бе най-важно. Опитвах се да бъда коректен с хората които бяха по-бавни от мен към Кладница и съотвено към тези които ме изпреварваха.

Благодаря на организаторите за тази Обиколка. За мен тя бе 6-та поредна.
Догодина може и да не успея да участвам, но въпреки всичко се радвам, че бях част от това събитие.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот subritual » Вто Юни 25, 2013 4:30 pm

Тая тема за боклуците се повтаря всяка година. То е ясно, че от 400 човека все ще се намерят поне 20 цървула дето си мислят, че са на Тур Дьо Франс.
Организаторите да си го включат в таксата и да почистят. Впрочем, може вече да е направено. :peace:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот krach » Вто Юни 25, 2013 4:31 pm

THEZOGGO написа:.....

http://www.vitosha100km.bg/bg/ranking/cyclist
Справки
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bigchicken » Вто Юни 25, 2013 8:10 pm

Като стана дума за "шосейки"... http://www.youtube.com/watch?v=mrLanoER6aQ
И някакви невероятни задръствания на невероятни места. Странно, като спре човек, слизайки от колелото може да хвърли един поглед какво става около него и да пропусне някой, който кара, най малкото за да не бъде нагазен. Ама не. "Шосейкаджията" ме сече в опита ми да мина вдясно, а мацката може и да съм я посбутал, както беше решила, че е на опашка в магазина и е неин ред да я чакам да бута до мостчето :) Дано и по-нататък не са си намокрили крачетата, ама не вярвам :D
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Inzagi » Вто Юни 25, 2013 8:11 pm

Уникално изживяване, голям кеф ми направи преди финала когато излизах на главният път, полицаи спряха движението специално заради мен . :D
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Ивайло » Вто Юни 25, 2013 8:36 pm

bigchicken написа:"Шосейкаджията" ме сече в опита ми да мина вдясно, а мацката може и да съм я посбутал, както беше решила, че е на опашка в магазина и е неин ред да я чакам да бута до мостчето :)

Много не ги разбирам тези оплаквания кой как спирал, пък не давал път и т. н. Хубавото на това трасе е, че започва със 7 км. широко асфалтово изкачване + широка алея до Тихия кът. Предостатъчно разстояние, в което бързите и можещите да дръпнат пред останалите. И в действителност, на спускането към Владая и на сингъл трака се събират групички от хора със сходни възможности, с рядкото изключение ако някой от бързаците се е забавил по някаква причина и трябва да наваксва. Така че не виждам какъв е проблема с мацката, която очевидно е катерила с твоето темпо, а доколкото се ориентирам за мястото, където е снимано, и е спускала наравно с теб?
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Вто Юни 25, 2013 8:59 pm

Съжалявам, че прекъсвам така интересната тема за несъвършеността на човека, и то по този нескромен начин, но ... гледайте каква хубава снимка ми е направил John на старта по изгрев слънце...

Изображение

Хайде малко по-позитивно мислене, колеги и колежки...
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bigchicken » Вто Юни 25, 2013 9:22 pm

Ивайло написа:Много не ги разбирам тези оплаквания кой как спирал, пък не давал път и т. н. Хубавото на това трасе е, че започва със 7 км. широко асфалтово изкачване + широка алея до Тихия кът. Предостатъчно разстояние, в което бързите и можещите да дръпнат пред останалите. И в действителност, на спускането към Владая и на сингъл трака се събират групички от хора със сходни възможности, с рядкото изключение ако някой от бързаците се е забавил по някаква причина и трябва да наваксва. Така че не виждам какъв е проблема с мацката, която очевидно е катерила с твоето темпо, а доколкото се ориентирам за мястото, където е снимано, и е спускала наравно с теб?


Логиката натиска нещата в тази посока, но реално не се получава така. Има достатъчно други фактори, които, за толкова кратко разстояние, правят нещата съвсем различни. Доста по-късно се пресяват групичките. Аз, например, имах непредвидено спиране на Тихия кът с вадене на инструмент, работа и т.н. Просто настройки, но минаха поне педесе човека надолу. На пътеката към Кладница уж повечето караха с близка скорост, но се запъваха на елементарни неравности, на които други въобще не намаляват. Както и да е, не се оплаквам, а коментирам видеото, така и така съм го пуснал по повод типа велосипеди. А да слезеш от колелото и да хукнеш настрани при такава навалица и то на спускане, без въобще да се огледаш, е малоумно. И това не е оплакване, а твърдение. Там се минава с висока скорост, не че в този трафик аз си позволих да отпусна спирачките. Справях се с положението такова, каквото е, все пак знам къде съм тръгнал, въпреки, че на някои места ми се понакъсваше удоволствието. Но някой може и да пострада при такова темерутско поведение. В случаите, в които аз попречих на други, и то не нарочно, а само заради изчерпване на възможностите ми докато те са залепени за мен, поне се извинявах. Затова и не карам по велоалеите. Писна ми да се пазя от велосипедисти. И то явно много, щом съм предпочел да съм в автомобилния трафик.
А, да, с мацките, дори и с тази, нямам проблеми, ама може би тези неща :D, дето ги има и вдясно, не ги четеш :D Напротив, възхищавам им се :bowdown: :D
:beer:
Аватар
bigchicken
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Апр 19, 2013 2:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот blizzard » Вто Юни 25, 2013 10:12 pm

Ивайло написа:Хубавото на това трасе е, че започва със 7 км. широко асфалтово изкачване + широка алея до Тихия кът. Предостатъчно разстояние, в което бързите и можещите да дръпнат пред останалите.


Не е точно така, защото има предостатъчно хора, които се изсилват в началото и на 15тия км забавят значително. Има и хора, които имат сила да въртят, но тясната пътека ги стряска. Лично за мен, сингъл трака тази година беше много приятен - никакви тапи, 23-5км/ч скорост, заиграване с канавките прекрасно. :)
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот skruj__ » Вто Юни 25, 2013 10:21 pm

dobber написа:Снимка номер 1!!!

[img]...[/img]

Петко Милев, Браун Тим, 17г., завърши 37, кара за първи път обиколката
Аватар
skruj__
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Фев 20, 2012 9:39 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот krach » Сря Юни 26, 2013 8:10 am

Относно трафика положението е фифти-фифти....щом човека е пред тебе значи кара колкото тебе, има си и + има си и -. Някой е по - бърз при изкачване друг при пускане. Трасето редува и двете, така че няма много смисъл с цената на пребиване на един от двама-тримата да изпреварваш ако човека от пред се движи със сносна скорост и на следващия баир те лъхне.

Разбира се има и изключения като технически проблеми и пукане на гуми, както и някои ИДИОТ да реши да прави простотии. На сингъл трака един застаряващ младеж, реши че трябва да си пренесе колелото за да мине през няколко камъчета на малко поточе (на голям десен завой, с нещо като полянка на него). До тук нямаше нищо лошо, но след него всички се спряха и почна едно суетене (незнам от какво продиктувано предвид, че няма къде да отидеш другаде), да кажем и че това е ОК. Но въпросния индивид си хвана колелото на гръб и започна да се върти във всички посоки с него, белким никой не мине (съмнява ме че е имал това за цел - просто някои хора грам усещане нямат).

П.П. Сега като се замисля положението хич не е фифти - фифти....щом си мераклия да бързаш....хващаш тренираш и нямаш проблеми с трафика. Първите надали имат подобен проблем :rofl:
krach
 
Мнения: 631
Рейтинг: 1451
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 11:27 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот mihailg » Сря Юни 26, 2013 10:14 am

Едвам се сдържам да не ти посегна :eyebrow:

Dragan_Trial написа:Съжалявам, че прекъсвам така интересната тема за несъвършеността на човека, и то по този нескромен начин, но ... гледайте каква хубава снимка ми е направил John на старта по изгрев слънце...


Хайде малко по-позитивно мислене, колеги и колежки...
mihailg
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 5:22 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот strahilkm » Сря Юни 26, 2013 10:29 am

Здравейте, тази година участвах за пръв път. Много съм доволен, страхотно състезание. На мнение съм, че всеки трябва поне веднъж да участва. Организацията беше супер, трасето е страхотно, всички които срещнах бяха страхотни, направо супер си изкарах. Нямах проблеми с трафик никъде, единствено имах доста ядове с крампи на 58-мия и 78-мия километър, което ми попречи да си изпълня таргета, но съм много доволен въпреки това...догодина пак :bowdown:
strahilkm
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 9:10 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот emata » Сря Юни 26, 2013 11:27 am

Там смеее:

ВИТОША 100 км - афтърпарти !

" Мястото е малката зала на club *MIXTAPE 5*, а денят - 27.06 (четвъртък) след 20:00 часа. Ще се насладим и споделим най-вълнуващите моменти от изминалото събитие и специално ще наградим най-младите и най-възрастните участници в тазгодишната обиколка.
Подканяме всички да споделите своите кадри – снимки и видео (донесете ги на място), които заедно да изгледаме.
Входът е свободен. "
Аватар
emata
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 3:04 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Ивайло » Сря Юни 26, 2013 12:00 pm

krach написа:П.П. Сега като се замисля положението хич не е фифти - фифти....щом си мераклия да бързаш....хващаш тренираш и нямаш проблеми с трафика. Първите надали имат подобен проблем :rofl:


:agree: Кратко, ясно и точно казано! :beer:
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот brsoft » Сря Юни 26, 2013 4:03 pm

Съгласен съм, че попаднеш ли в трафика, трябва да се съобразявш с него (по-ниска скорост, спиране при сравнително леки препятствия и т.н.). Ако много бързаш - има достатъчно широки места по цялото трасе, където може да изпреварваш на воля.
brsoft
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 10:17 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Dragan_Trial » Сря Юни 26, 2013 6:59 pm

Който ми е викнал "ляво" или "дясно" ме е задминал в следващите 3 до 5 секунди, при това с усмивка.
@mihailg: Отворен съм за всякакви предложения! ;) Само кажи кой си на следващата обиколка на Витоша и ще играем на "Catch me if you can"... Сега като погледнах пак снимката - даже можеш да ми звъннеш -> телефонът ми е този, в дясната ми ръка. Хахаха...
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот vess_csm » Сря Юни 26, 2013 8:03 pm

да пусна и аз малко спомени от ''сингъл трака'' :-)
Моето положение е, че съм доста бавен в спускането. От тихия кът до сингъл трака ме минаха доста хора, някои от които изостанаха на няколкото междинни качвания. Две седмици преди обиколката отидох да мина трасето и в този участък карах с 22-25 км/ч. Та, на велоралито догоних 5 момчета, които караха с 16-18 по целия участък. Зад мен дойдоха други трима, които взеха да ме натискат с цел да минат напред, но бързо разбраха, че петимата пред мен бавят хавата и дори мисълта да пуснат някого не им минава през главата. Три пъти се изравнявам с последния за да го мина, но той свива към мен и ме бута е шубрака. За капак на всичко на стръмното, което излиза на шосето, всички слезнаха и отново не можаха да се сетят, че някой зад тях би искал да се пусне върху колелото - забавяйки го с несъобразителността си /по-културно казано./
Та, четирима се влачихме заради петима, явно мнозинството печели - но това отново доказва, че да си на колело не ти гарантира акъл, нито пък спортсменство.
:-)
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот galin_krastev » Чет Юни 27, 2013 12:51 am

Аз със моят сингъл спеед надявам се че не съм блокирал участници на сингъл трака и преди това; След първият баир този асвалтовият като се качих най горе и вече почна спускането бях под сериозно напрежение по отношение да пропускам състезателите които бяха по бързи, а то се оказаха всички които са се движили зад мен докато трае това цялото спускане до излизане на асвалтовият път; за мен продължи цяла вечност. Горе съм бил някъде между 10-15 поз. като се загледах в клипа който бе предоставен на 17-18км да позицията ми е била доста по горе тази споменатата; Като разгледах материала се оказа че съм бил изпреварен от около 80 състезателя надолу. Постоянно се оглеждах за да преценя ситуацията; Скоростта ми бе толкова ниска че можеше да реагирам по всяко време само предната спирачка и неподходящите гуми за това ми блокирваха по-голямата скорост и затова ограничих скоростта за да бъда по предпазлив и сигурен затова да не стане някакво падане или какъвто и да инцидент с друг състезател. Определено изкачванията било то асвалтови или по черно не бяха достатъчни за да се придвижа по напред в класирането а само се добрах до 57 място при мъжете или 60-то в общото с време 5ч.36мин. а това е времето на 3тата при жените Мария която успя накрая да ме изпревари на паветата преди финала и влязох на финала в нейната минута.Колелото го бях настрои така че да ми дава предимство на всичките изкачвания които бяха все пак със символичен наклон.Забелязах че повечето състезатели окапват на открит терен. На оживените места по трасето липсваха маркировките и се наложи да питам хората наоколо кой накъде е тръгнал това ми се случи на две места. Едното бе че почти влязох в едно гробище като стигнах до вратата. А другото място бе на една голяма поляна в последните 202-25км от състезанието дето хората бяха на палатки а там нямаше никакви видима маркировка а тя бе оттатък реката и пак трябваше да питам хората които бяха там ,а можеше спокойно да ме запратят някъде другаде добре че бяха добронастроени за това събитие; Много от мостчетата които се преодоляваха към края на състезанието бяха взели дали и даже на едното мостче последното дърво се счупи и гумата ми слезе по рано на земята и това ме изненада и замалко да малко да не овладея колелото; Така че преживяването ми бе доста хубаво и с нетърпение чакам следващото като за целта ще търся по оптимално колело за това което видях с цел подобряване на времето. Имам 1 час 20мин. клип където заснемвах началото и първото изкачване до началото на спускането но уви камера от вибрациите се е зоомнал образа и се вижда образа ниско долу и неможе да се разбере нищо доколкото някой разговори и звуци а много ме е яд затова като се има предвид че нагоре добре прогресирах и предполагам щял съ да хвана голяма част от първите 200-300 състезателя нагоре ама уви нищо.
SIngle Speed 8кг
whell: 26"
gear: 32x18
tyres: Geax AKA Pluma 1.8
Аватар
galin_krastev
 
Мнения: 209
Рейтинг: 1538
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 8:04 pm
Местоположение: Шумен

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот localghost » Чет Юни 27, 2013 9:52 am

Ето и моите впечатления от обиколката...
Бързам да изкажа благодарности на организаторите :clap: . Перфектна организация, бърз check-in на старта, перфектна маркировка, усмихнати и услужливи хора на подкрепителните пунктове, чевръсто раздаване на торбичките на финала. За мен това бе втора обиколка. Още миналата година бях впечатлен от маркировката, ескорта на полицията и спирането на движението към финала в Бояна. Тази година сте още по-добри! Малките ми забележки вече бяха споделени тук във форума, но все пак:
- плащане на таксата по банков път
- нека има повече плодове по пунктовете (липсваха такива на пункта в Ярлово)
- повече вода и храна на самия финал
Тръгнах от Варна леко притеснен за формата си. Успях да тренирам малко. Само една 80-ка седмица преди обиколката в изключително кално трасе, което се оказа предимство :^: . Допълнително стомашен вирус 2 дни преди старта ме изцеди. В супер приятна компания пристигнах в София с желанието да финиширам здрав с леки надежди за подобрение на времето от миналата година 5:30 (56-та позиция). Стартирах в умерено темпо с надеждата да избегна трафик в прословутия вече single track. Въпреки, че стартира с по-задна позиция Галин (с неговия single speed) ме изпревари още на кръговото движение... все едно бях спрял :look: . Останах приятно изненадан от малката промяна в трасето спрямо миналата година. Пътеката към Тихият кът е много по-добро решение от карането по асфалта. Последва изключително забавно спускане от Тихият кът. Успях да изпреваря 5-6 момчета – между тях двама от Brown Team и Галин (Гальо извинявай, че профучах толкова близо до теб). На стръмното катерене пулсът ми бе сериозен, но подкрепата на Калин ме надъха. И ето single track... оказахме се на празна пътека с Калин, а очаквах тапа. Реших, че тук може да се наваксва, а завоите и шахтите ми бяха познати от миналата година. Малко преди Кладница по пътеката застигнах Данчо Нечев и RastaWarrior, а Калин го изгубих (оказа се, че е спукал на стръмното спускане преди Кладница). Последва много приятно каране чак до Чуйпетлово в компанията на Анелия и RastaWarrior. В Чуйпетлово хората се забавляваха доста. Няма така весела компания :roll2: . За миг помислих, че димната завеса не е от кебапчетата... хахахаха. Изключително забавно спускане към Ярлово. От миналата година помня с умиление влизането в реката преди селото – голяма прохлада! Тук вече бях свършил с геловете и очаквах да има плодове на подкрепителния пункт. Уви! Слънцето беше силно в откритите билни части, а батериите ми бяха паднали, но все пак издрапах към... „Бабешката алея“. Тази годината хората явно бяха предупредени, защото бяха много отзивчиви и нямаше „цъкане с език“ и подмятания. Както каза някой тук „сцепих се да благодаря“ за дадения път. Скороходците бяха също много отзивчиви и даже надъхваха допълнително. Калта по пътеката беше предизвикателство, но калното каране от предната седмица помогна. За мое нещастие подцених каменния терен и спуках (snake bite). За втори път тази година! След 5 бързи псувни смених, но покрай мен минаха 10-ина човека – няколко момчета от Brown Team, Христина Козарева и Калин. Тогава разбрах, защо съм го изгубил. Благодаря на всички, които се спряха да ме питат дали имам нужда от помощ. Натиснах с цел да финиширам под 5 часа, но не успях. В крайна сметка 5:12, 41-ва позиция. Доволен и щастлив пийнах бира (2-3) с приятели и сестра ми на финала :beer: .

Благодаря на Анелия за подкрепата и компанията.
Благодаря на RastaWarrior за веселбата… приятелю, отново карахме и тази година (преди старта се чудех дали ще се случи)
Благодаря на всички организатори... хора правите много хора щастливи!
Благодаря на всички скороходци дали път с усмивка, окуражавайки с подвиквания „Успех“... за мен вие сте герои
Благодаря на сестра ми, която отново ме посрещна в жегата на финала с усмивка
Благодаря на Калин... за това че ме запали по колоезденето, за подкрепата, за това, че настояваше да караме в екстремна кал преди обиколката :eyebrow:, за ВСИЧКО братле!

Не съм виждал толкова много УСМИХНАТИ хора на едно място. Незабравим спомен от лятото!
Витоша, до скоро!

Поздрави
Джими

П.С. „Шуменско пиво“ къде сте?! И тази година не ви видях в списъка на спонсорите! :)
Аватар
localghost
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Май 14, 2012 3:44 pm
Местоположение: Варна

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот RastaWarrioR » Чет Юни 27, 2013 2:40 pm

Поздрави за доброто представяне Джими, за разлика от мен ти беше дошъл с положителна нагласа. Нямам ник'ъв опит и тренинг, зле се представих (поне в моите очи) и закономерно ме няма по снимките и в класирането. :rofl:


До нови срещи Друже :beer:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Use.Less » Чет Юни 27, 2013 3:10 pm

Един от лафовете на състезанието беше: На поста на Кладница - "Пластмасовите чаши НЕ СА за еднократна употреба. ТУК БОЛНИ НЕМА! Щом може да въртите 100 км, значи не сте болни" :D :D :D
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот bonter » Чет Юни 27, 2013 6:25 pm

Use.Less написа:Един от лафовете на състезанието беше: На поста на Кладница - "Пластмасовите чаши НЕ СА за еднократна употреба. ТУК БОЛНИ НЕМА! Щом може да въртите 100 км, значи не сте болни" :D :D :D


Ми да той спина неповтара :rofl:
Аватар
bonter
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 3:08 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на Витоша 2013

Мнениеот Raffy » Чет Юни 27, 2013 6:36 pm

Няколко реда и от мен.

Километър или два преди първото село (до което има малко шосе)... (абе май е Кладница) :) намерих един преден калник. Взех го и го домъкнах успешно до пункта в Кладница. Оттам нататък не знам какво се е случило с него. Малко преди язовира минах с 58 км/ч покрай една малка тубичка, лежаща самотно по средата на шосето. Не ми се спираше за да я спасявам от мъките. Надявам се някой друг да я е взел. По-нататък по трасето намерих едни витамини. Тях ги прибрах де :) Друго не намерих! Но ще знам за следващия път да тръгна последен и да събирам каквото изгубите :D

За четвърти път участвам и съм доволен от себе си и от самото състезание. Всяка година с по-добро време. :) Тази година изядох трасето (барабар с жегата на поляната преди шосето преди с. Железница) за 6 часа и 20 минути.

На финала седнах малко на изкуствената сянка на един чадър, но не можех да се държа и потеглих към кв. Суха Река откъдето всъщност и дойдох сутринта на самоход. С кеф отворих входната врата във 14 ч и малко. За безаварийното минаване на трасето изкъпах колелото, след това и мене си изкъпах и легнах да си почина. Към 19 ч. станах и потеглих отново към старт/финала, за да видя поне малко от финиширащите. След като организаторите се оттеглиха поех обратно по трасето. Около 4 км преди финала засякох един пешеходец (с номерче) и му казах колко км остават, поне да му олекне малко :) Стигнах до Драгалевци и слязох по шибаните павета пак долу на околовръстното. Прибрах се през кв. Младост, че е по-напряко и отчетох завършек на деня със 163 километра на колело, което просто не знам как се случи.


Поздрави на всички финиширали и нефиниширали.
Емил Рашков (N:985)
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта